Zasłony

Wyjątkowe zasłony świąteczne: 11 wskazówek i wiele pomysłów

Możesz zamienić zwykłą zasłonę w jasną zasłonę noworoczną za pomocą girlandy okiennej Za pomocą girlandy okiennej możesz zamienić zwykłą zasłonę w jasną zasłonę noworoczną Zasłony noworoczne możesz uszyć własnymi rękami za pomocą świątecznej tkaniny z motywem przewodnim. Jednocześnie nie ma potrzeby wykonywania skomplikowanego kroju, ponieważ w takich zasłonach najważniejszy jest kolor, wzór, motyw. Możesz ozdobić gotowe zasłony domowym wystrojem lub girlandami lub kupić gotowe zasłony noworoczne. Ale istnieje wiele opcji, jakie mogą być zasłony..

Noworoczne zasłony okienne: jak ozdobić zwykłe zasłony

Nie zawsze można kupić lub uszyć nowe „ubrania” do okna, w tym przypadku pomaga świąteczny wystrój. Aby zrobić Nowy Rok ze zwykłych zasłon, istnieje kilka trudnych sztuczek..

Jeśli nie ma dostępnej girlandy okiennej, całkiem możliwe jest zrobienie ze zwykłej, uzupełniając kompozycję o ozdoby świąteczne, deszcz, szyszki lub papierowe płatki śniegu Jeśli nie ma dostępnej girlandy okiennej, całkiem możliwe jest zrobienie ze zwykłej, uzupełniając kompozycję o ozdoby świąteczne, deszcz, szyszki lub papierowe płatki śniegu

Jak ozdobić zwykłe zasłony:

 • ozdoby świąteczne. Kto powiedział, że ich miejsce jest tylko na drzewie? Spróbuj zawiesić proste bombki na cienkich satynowych wstążkach i przymocować je w dowolny sposób na gzymsie lub zasłonach. Jeden taki rząd – a zasłony automatycznie stają się świąteczne.
 • Świecące girlandy. Nikogo nie zaskoczysz tą metodą, ale jest jedno zastrzeżenie. Wielu wydaje się, że im więcej świateł, im więcej kolorów, tym bardziej spektakularnie wygląda okno. W rzeczywistości ważna jest inna kwestia – konstrukcja dyszy do żarówek i sposób zawieszenia girlandy. Na cienkich, lekkich, przezroczystych zasłonach można zawiesić tylko trzy pionowe rzędy girland z rzadkimi rozstawami gwiazd – a to będzie bardziej przekonujące i wzruszające niż morze świateł.
 • Domowe girlandy. Trudno wyobrazić sobie imprezy dla dzieci bez domowych girland i dlaczego? Możesz je wykonać samodzielnie, używając np. zdobionego jelenia wyciętego z czerwonego kartonu. Z pewnym skokiem przeciągnij je na grubą czerwoną nitkę i zawieś na oknie. Jeleń od razu stworzy nastrój noworoczny. Ale girlanda nadal może być wykonana z waty, filcowych rękawiczek, bałwanów i choinek itp..
 • Zasłony w kształcie płatków śniegu. Możesz oczywiście zrobić nici do zasłon, które będą nawleczone z płatków śniegu. Ale jest jeszcze jedna propozycja – lambrekin z płatków śniegu. Można go zawiązać, ale wystarczy zacząć wcześnie, jesienią. Możesz wyciąć płatki śniegu z papieru i uszyć je, tworząc osobny wąski prostokąt, który zostanie przymocowany jak lambrekin..

Po prawidłowym przemyśleniu kompozycji możesz zamienić zwykłe zasłony w arcydzieła noworoczne, przy minimalnym wystroju Po prawidłowym przemyśleniu kompozycji możesz zamienić zwykłe zasłony w arcydzieła noworoczne, przy minimalnym wystroju

Niech dekoracje trafiają na zasłony zarówno do kuchni, jak i do sypialni, bo nie tylko salon potrzebuje wakacji. Użyj domowych wisiorków w postaci świątecznych wróżek, płatków śniegu, balerin, zimowych sów itp..

Pomysły na świąteczne zasłony (wideo)

Świąteczne zasłony 3D: najbardziej zaawansowane technologicznie

W rzeczywistości taka zasłona zamienia okno w prawdziwe dzieło sztuki. Ale ponieważ zasłony 3D są bardzo jasne, nasycone i przyciągające wzrok, nie powinieneś robić w pokoju innych jasnych akcentów. Nawet choinkę można ozdobić skromniej, używając określonej kolorystyki..

Inną nazwą takich zasłon są zasłony fotograficzne..

Cechy foto kurtyny:

 • Obraz, który lubisz, można przenieść na praktycznie każdą tkaninę, bez względu na jej gęstość i fakturę;
 • Obraz jest przenoszony na tkaninę za pomocą druku UV, ta metoda pomaga przeprowadzić transfer obrazu na tekstylia z maksymalną dokładnością;
 • Zewnętrznie fotozasłony przypominają jasny ekran lub rolety.

Noworoczne nadruki na zasłonach fotograficznych mogą sprawić, że pokój będzie wyglądał fantastycznie. Dzięki zasłonom 3D pomieszczenie będzie wymagało minimum jasnego wystroju. Noworoczne nadruki na zasłonach fotograficznych mogą sprawić, że pokój będzie wyglądał fantastycznie. Dzięki zasłonom 3D pomieszczenie będzie wymagało minimum jasnego wystroju.

Nie obawiaj się, że bardzo gęsta tkanina sprawi, że rysunek będzie wyblakły, niewyraźny, obraz we wszystkich przypadkach będzie wysokiej jakości.

Noworoczne zasłony 3D (recenzja wideo)

Zasłony o tematyce bożonarodzeniowej: jeśli robisz to sam

Jak samemu zrobić piękne zasłony świąteczne? Oczywiście w sklepie możesz kupić jasną tkaninę ze Świętym Mikołajem i płatkami śniegu oraz uszyć proste zasłony. Wszystko o wszystkim zajmie wieczór, nie więcej.

Ale jeśli używasz tylko tego, co masz, jak w tym przypadku, z wcale materiału noworocznego, uszyć świąteczne zasłony?

Możesz użyć uchwytów noworocznych. Mogą to być bałwany przytulające się do zasłony, choinki, pingwiny. Lub po prostu prostokątne paski świetlne z haftowanymi płatkami śniegu, dla prostych kurtyn świetlnych - najlepsza opcja Możesz użyć uchwytów noworocznych. Mogą to być bałwany przytulające się do zasłony, choinki, pingwiny. Lub po prostu prostokątne paski świetlne z haftowanymi płatkami śniegu, dla prostych kurtyn świetlnych – najlepsza opcja

Pomysły leżą niemal na powierzchni – zdecyduj sam z rysunkiem, a raczej aplikacją. Najłatwiejszą opcją jest wzięcie czerwonej tkaniny, na której w formie aplikacji ułóż rząd wiszących bombek z innej tkaniny.

Wystrój okien DIY na Nowy Rok (klasa mistrzowska wideo)

Noworoczna dekoracja zasłon

Ta opcja od razu przychodzi na myśl – girlanda. Oczywiście nowoczesny wybór girland pozwala zamienić pokój w klub nocny, studio koncertowe itp..

Często można zobaczyć takie zapytanie jak “girlanda, świąteczna kurtyna, tryby świecenia”. Taka girlanda-zasłona może faktycznie wisieć na gołym oknie, to znaczy, że zasłony można zdjąć. Składa się z wielu żarówek, które zapalają się w określonym kolorze iw określonej kolejności, tworząc określony efekt. Dziś można kupić girlandę, która włącza się i świeci w formie zasłony z podbierakiem, która wygląda bardzo fajnie.

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa przy dekoracji okien: nie używaj girland z malowanymi lampami do zasłon, ponieważ są one najbardziej niebezpieczne dla pożaru Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa przy dekoracji okien: nie używaj girland z malowanymi lampami do zasłon, ponieważ są one najbardziej niebezpieczne dla pożaru

Ponieważ nowoczesne girlandy mają średnio 8 trybów świecenia, możesz je zmieniać naprzemiennie, nie męcząc się jednym.

Opcje projektowania zasłon na Nowy Rok (wideo)

DIY papierowe zasłony

Ten śnieżny blask, którego tak często brakuje na ulicy, można zrobić w domu własnymi rękami. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, bo w jednym rzędzie będzie co najmniej 8 elementów.

Tak więc papierowe zasłony wykonane z płatków śniegu:

 • Wytnij 50-100 płatków śniegu mniej więcej tej samej wielkości;
 • Umieść je pod ładunkiem, aby były idealnie wypoziomowane;
 • Płatki śniegu można nabłyszczyć za pomocą srebrnego sprayu;
 • Następnie płatki śniegu na maszynie do pisania należy zszyć w jednym pionowym rzędzie – na przykład 10 płatków śniegu z rzędu;
 • A takich rzędów powinno być wystarczająco dużo, aby pokryć całą szerokość okna;
 • Jeśli chcesz zrobić symetryczne zasłony, pierwszy rząd dotrze do parapetu, a kolejne – w kolejności malejącej..

Rzędy są mocowane na taśmie zasłonowej, pasku lub innej konstrukcji, która jest wygodniejsza do zamocowania na oknie lub gzymsie Rzędy są mocowane na taśmie zasłonowej, pasku lub innej konstrukcji, która jest wygodniejsza do zamocowania na oknie lub gzymsie

Możesz jednak ciąć nie tylko płatki śniegu. Gwiazdki, kulki, żarówki, serca – wszystko może stać się integralną częścią zasłon, najważniejsze jest to, że kolor tych części to Nowy Rok.

Girlandy papierowe do dekoracji (klasa mistrzowska wideo)

Ozdoby świąteczne na zasłony

Możesz zacząć od bardzo prostego – weź te same papierowe płatki śniegu. Istnieje wiele sposobów mocowania ich do zasłon. Wskazówka – nie używaj tylko białego. Już tradycyjna skala noworoczna stała się czerwono-biała, ponieważ biała zasłona i czerwone płatki śniegu to w rzeczywistości świąteczna ozdoba.

Noworoczny lambrekin można uszyć z tkaniny lub złożyć z gotowych czapek. Przymocowując je do spinaczy do bielizny i dekorując, otrzymasz wyjątkową dekorację okna na nowy rok Noworoczny lambrekin można uszyć z tkaniny lub złożyć z gotowych czapek. Przymocowując je do spinaczy do bielizny i dekorując, otrzymasz wyjątkową dekorację okna na nowy rok

Inne opcje dekoracji kurtyny:

 • Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu, to właśnie na gzymsie, gdzie zaczynają się zasłony, zawieś kilka bombek choinkowych przewiązanych kokardą noworoczną;
 • Girlandę z bombek można również przymocować w formie ramy okiennej, po prostu przepuszczając bombki przez piękny ozdobny warkocz;
 • Rumiane jabłka na satynowych wstążkach z wzorem noworocznym – takie pionowe dekoracje będą odpowiednie w kuchni, a wstążkę pośrodku można ozdobić płatkiem śniegu.

Za tę samą satynową wstążkę na zasłonie można powiesić wieniec noworoczny – bardzo łatwo jest zrobić go z zielonego blichtru pod igłami, noworocznych koralików i słodyczy.

Pięknie udekoruj zasłony na nowy rok (wideo)

Nawet najskromniejsze mieszkanie można zrobić niezwykle sylwestrowo, odświętnie, przytulnie, a żadne krajobrazy za oknem nie odbiorą Ci tego magicznego zimowego nastroju. Udekoruj zasłony, wykonuj ozdoby własnymi rękami i starannie przechowuj je w pięknych pudełkach, abyś mógł je otworzyć z radością i oczekiwaniem na wakacje w przyszłym roku..

Zasłony noworoczne we wnętrzu (zdjęcie)