Zasłony

Stylowe zasłony do salonu: zdjęcia, pomysły, rozwiązania wnętrz

Głównym kryterium wyboru projektu zasłon do przedpokoju jest ogólna koncepcja wnętrza Głównym kryterium wyboru projektu zasłon do przedpokoju jest ogólna koncepcja wnętrza.Tkaniny są prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem tworzenia przytulności w pomieszczeniu. Narzuty, narzuty, poduszki, obrusy i oczywiście zasłony do salonu decydują o tym, jak będzie postrzegane pomieszczenie. Na wybór zasłon, jeśli naprawdę traktujesz to poważnie, wpływa kilka czynników jednocześnie. Są to cechy oświetlenia w pomieszczeniu, styl wnętrza i wielkość salonu oraz obecność / brak zespołu tekstylnego (na przykład zasłony / obrus).

Zasłony do salonu: klasyczne

To najpopularniejszy rodzaj zasłony. Klasyka jest dobra, bo sprawdzi się wszędzie: w drewnianym domu, w nowoczesnym mieszkaniu, w małym Chruszczowie i kawalerce.

Klasyczny design zasłon do salonu to miękkie tkaniny i poziome fale. Taka draperia wygląda delikatnie, wygodnie, a jednocześnie surowo i lakonicznie. Bez jednoznacznych akcentów, ale połączenie z innymi elementami wnętrza w jeden harmonijny obraz.

Piękne gotowe zasłony do salonu w klasycznym stylu zawsze implikują fale, zmieniła się tylko tkanina i odmiany zapięć Piękne gotowe zasłony do salonu w klasycznym stylu zawsze implikują fale, zmieniła się tylko tkanina i odmiany zapięć

Opcje montażu zasłon klasycznych:

 • Zapętlony. Zawiasy mogą być z tkaniny, metalu, plastiku, drewna. Umieszczone są u podstawy kotary, ciasno przymocowane do gzymsu.
 • Kuliskowoje. U nasady zasłony znajduje się tak zwany sznurek, w którym płótno jest wpisywane bezpośrednio na szpilkę bagietkową.
 • Sznurówka. Zasłona mocowana jest do gzymsu ozdobnymi koronkami.
 • Lambrekin. Wąski pasek materiału (tego samego, z którego uszyte są zasłony) zakrywa miejsce mocowania do gzymsu.
 • Luversnoe. W obrzeżu podstawy kurtyny montowany jest pierścień mocujący – przelotka. W tym przypadku tkanina nie jest uszkodzona, oczko zamyka szczelinę.

Opcje mocowania tekstyliów zależą od konfiguracji otworu okiennego Opcje mocowania tekstyliów zależą od konfiguracji otworu okiennego

Jeśli chodzi o inne cechy klasycznych zasłon do salonu, ważna jest również gęstość tkaniny. Klasyka zakłada lekką, lekką tkaninę, półprzezroczystą i celowo szorstką, ciężką. Często projekt zasłon do salonu w wersji klasycznej obejmuje haczyki.

Zasłony do klasycznego salonu: propozycje wnętrz na każdy gust (wideo)

Projekt zasłon do salonu: popularne rozwiązania

Możesz rozważyć kilka najpopularniejszych obecnie opcji. Niezależnie od tego, czy w drewnianym domu, czy w mieszkaniu, komplet zasłon wygląda pięknie. Gdy ten sam styl jest widoczny z wielu pomieszczeń. Dla wielu takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia: w salonie mam rzymskie zasłony, w kuchni japońskie, a nad drzwiami balkonowymi zasłony w orientalne wzory.

Każdy zestaw jest dobry, ponieważ nie ma tego złego gustu, który wielu spieszy nazywać eklektyzmem Każdy zestaw jest dobry, ponieważ nie ma tego złego gustu, który wielu spieszy nazywać eklektyzmem

Zasłony rzymskie (romańskie)

Jest to płaska tkanina, zbierająca się od dołu do góry, tworząc równe fałdy poziome. Konstrukcja składa się z samego płótna z poziomymi prętami i obciążnikami wewnątrz oraz gzymsu mocującego. Rolety rzymskie są częściej wyposażone w mechanizm linowy. Rolety rzymskie będą harmonijnie prezentować się we wnętrzu w stylu art deco, etno, hi-tech i country. Oczywiście rzymskie zasłony w stylu etno z tkaniną, fakturą, wzorem będą się różnić od swoich „kolegów” w stylu high-tech. Odcienie rzymskie często uzupełnia tiul. Nie najlepszy wystrój okna z drzwiami balkonowymi.

Zasłony rzymskie z tiulem - najbardziej harmonijne połączenie do salonu w delikatnych kolorach Zasłony rzymskie z tiulem – najbardziej harmonijne połączenie do salonu w delikatnych kolorach

zasłony 3d

Piękne, oryginalne, nowatorskie. Mają inną nazwę – fotozasłony, ponieważ na ich powierzchnię nakładany jest obraz fotograficzny. Obraz 3D nanoszony jest na tkaninę za pomocą druku UV, co zapewnia trwały obraz, który nie boi się jasnego słońca. Zasłony 3D są podobne do zwykłych zasłon, ale rysunek, wzór na nich, faktura wyglądają jaśniej, wyraźniej i ciekawiej. Projekt zasłon do salonu z takim nadrukiem fotograficznym jest tak różnorodny, że nadruk nakłada się nawet na zasłony o wyraźnej fakturze i istniejącym wzorze. Ostatnio modne są fotozasłony 3D z reprodukcjami klasycznych płócien.

Komplet trójwarstwowy – klasyczne rozwiązanie w nowoczesnym stylu Komplet trójwarstwowy – klasyczne rozwiązanie w nowoczesnym stylu

Zasłony w stylu secesyjnym

Zasłony w stylu secesyjnym charakteryzują się asymetrią, warstwowaniem, układem kolorów, ozdobnymi wzorami. Warto zaopatrzyć się w komplet nowoczesnych zasłon: jedne do salonu, inne do sypialni. Zestaw nie oznacza, że ​​będą to te same zasłony. Wzory mogą być różne, ale materiał jest podobny, kolory są podobne, a elementy dekoracyjne prawie takie same. Styl secesyjny wita zestaw trzech zasłon – przezroczystych zasłon i pary zasłon, których tkanina jest gęstsza.

Jak wybrać zasłony do salonu (wideo)

Pomysły na zasłony w salonie

Do produkcji zasłon możesz przesłać swoje wzory. Lub znajdź w Internecie gotowe wzory, z których możesz uszyć piękne zasłony. Często właściciele nie mogą znaleźć zasłon do okna z drzwiami balkonowymi. Nie chcesz, aby zasłony były zbyt ciężkie, ale kurtyna świetlna może wyglądać na skąpą. Dlatego musisz spojrzeć na wzory tylko dla tej opcji. Nawiasem mówiąc, balkon może być urządzony w tym samym stylu..

Wybierając zasłony do okna z drzwiami balkonowymi, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Otwieranie drzwi balkonowych nie powinno stanowić problemu, odciągana zasłona nie powinna w niczym przeszkadzać;
 • Asymetria jest powszechną opcją dla drzwi balkonowych;
 • Jeśli za drzwiami znajduje się osobne pomieszczenie z własną regulacją światła, gęstość zasłon nie ma żadnego znaczenia.

Uniwersalność okna wykuszowego pozwala na realizację najbardziej nieoczekiwanych rozwiązań projektowych Uniwersalność okna wykuszowego pozwala na realizację najbardziej nieoczekiwanych rozwiązań projektowych

Pojawiają się różne pomysły, przeglądaj odpowiednie wzory, próbując samemu uszyć zasłony lub zamówić je u mistrzów. Indywidualność jest dziś mile widziana.

Chciałbym również zwrócić uwagę na pomysły na zasłony w drewnianym domu. Opcji jest tu wiele, warto wymienić tylko te najpopularniejsze. W drewnianym domu dekoracją wnętrz mogą być kwieciste zasłony na oczkach, zasłony z twardym lambrekinem, zasłony w kolorach kawy i czekolady. Coraz częściej w drewnianym domu preferowane są zasłony w stylu prowansalskim..

Zasłony w stylu prowansalskim do salonu

Zasłony w stylu prowansalskim zapewniają wyjątkowy komfort w domu. Zarówno w drewnianym domu, jak i małym mieszkaniu możesz skorzystać z pomysłów przedstawionych przez Prowansję.

Sama Prowansja dzieli się na kilka stylów, ale jej główną cechą jest pragnienie idealnej prostoty, naturalności, nieskomplikowanego wystroju i wygody. Sama Prowansja dzieli się na kilka stylów, ale jej główną cechą jest pragnienie idealnej prostoty, naturalności, nieskomplikowanego wystroju i wygody.

Zasłony w stylu prowansalskim to:

 • Wykorzystanie naturalnych tkanin o dowolnej gęstości;
 • Wykorzystanie nadruków kwiatowych;
 • Przyciąganie tkanin koronkowych;
 • Połączenie zasłon z innymi elementami tekstylnymi;
 • Brak przepychu, prostota z lekkim efektem dekoracyjnym.

Salon w stylu prowansalskim: przykłady projektowania tekstyliów (wideo)

Korzystając z kilku pomysłów, łatwiej będzie Ci wybrać idealne zasłony, które nie tylko ozdobią salon, ale także sprawią, że cały dom będzie bardziej komfortowy i ciepły. Dobry gust, trafność, osobowość – a wybór będzie udany!

Projekt zasłon do salonu (zdjęcie)