Zasłony

Nowoczesne zasłony do okna balkonowego z drzwiami: tworzymy styl nowoczesności

Jeśli w pomieszczeniu nie ma nadmiaru światła i promieni słonecznych, do ozdobienia okna balkonowego można użyć tiulu półprzezroczystego Jeśli w pomieszczeniu nie ma nadmiaru światła i światła słonecznego, można użyć półprzezroczystego tiulu do ozdobienia okna balkonowego.Balkon to ozdoba każdego mieszkania, wygodne i piękne rozwiązanie architektoniczne. Aby jednak balkon cieszył oko każdego dnia, warto uzupełnić dekorację okna drzwiami balkonowymi z zasłonami. Obecnie istnieje ogromny wybór różnych zasłon i rolet, które pasują do każdego wnętrza. Ktoś woli surowe żaluzje pionowe, są fani tradycyjnych zasłon z tkaniny, lekkiego tiulu, rzymskich zasłon i wdzięcznych lambrekinów. Ten artykuł poświęcony jest zdjęciom i opisom popularnych opcji zasłon na balkony, drzwi balkonowe i okna..

Zasłony na okno z drzwiami balkonowymi

Obecnie producenci zasłon mogą oferować szeroką gamę opcji..

Popularne są:

 • Żaluzje poziome – praktyczna opcja, odpowiednia zarówno do domu, jak i przestrzeni biurowej. Metalowa wersja żaluzji jest niezwykle wygodna w użytkowaniu: łatwo ją wyczyścić z wszelkich zabrudzeń. Obecnie istnieją rolety w różnych stylach: nie tylko surowa biel, ale także bardzo różne kolory, czasem ze wzorami. Możesz również znaleźć rolety sterowane pilotem.
 • Rolety: nie przeszkadzają w otwieraniu drzwi balkonowych, istnieją odpowiednie opcje dla wszystkich stylów wnętrz. Jest wiele oryginalnych rozwiązań.
 • Zasłony rzymskie. To bardzo niestandardowa opcja, dopiero zdobywająca popularność, ale już doceniona jako trwała i niedroga..
 • Tradycyjne zasłony z tkaniny. Ta opcja jest dobra, ponieważ zawiera najbogatszy wybór różnych kurtyn świetlnych i masywnych zasłon..
 • Tiul – najbardziej przewiewne, delikatne rozwiązanie, które zachowuje światło i lekkość nadaną wnętrzu przez okna balkonowe.

Żaluzje poziome to stylowa, kompaktowa i ekonomiczna opcja, aby ukryć pomieszczenie przed światłem słonecznym i ciekawskimi spojrzeniami Żaluzje poziome to stylowa, kompaktowa i ekonomiczna opcja, aby ukryć pomieszczenie przed światłem słonecznym i ciekawskimi spojrzeniami

Wybór tekstyliów: o czym należy pamiętać

Aby nie popełnić błędu przy wyborze zasłon, należy zwrócić uwagę na następujące ważne szczegóły dotyczące projektu okna balkonowego z drzwiami:

 • Okno balkonowe z drzwiami jest asymetryczne. Ta asymetria musi być albo ukryta, albo odegrana, by nie zakłócić harmonii wnętrza..
 • Zasłony przepełnione elementami dekoracyjnymi rzadko są dobrym rozwiązaniem..
 • Zasłony muszą idealnie pasować do wnętrza, wpisując się w jego styl..
 • Oprócz efektu wizualnego ważna jest również funkcjonalność i praktyczność. Zasłony powinny być łatwe do otwarcia, niedopuszczalne jest również naruszenie dostępu do drzwi. Musisz także zapewnić do pokoju wystarczającą ilość światła..
 • Lambrekiny mogą uzupełnić projekt zasłon. Ale tutaj ważne jest, aby nie pomylić się z wyborem. Lambrekiny sprawiają, że wygląd jest cięższy i często nie nadają się do wszystkich wnętrz. Kolorem odpowiedni lambrekin powinien pasować do narzut lub tapicerki mebli, w fakturze – tekstyliów w pokoju.

Asymetria otworu balkonowego musi być ukryta lub pobita tekstyliami Asymetria otworu balkonowego musi być ukryta lub pobita tekstyliami

Koniecznie przestudiuj zdjęcie wybranych zasłon. Pamiętaj, że na zdjęciu mogą nie wyglądać tak samo, jak będą w mieszkaniu, ale nie daj się pogodzić z jednym opisem tekstowym przy wyborze.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Nie używaj zasłon wykonanych z materiałów łatwopalnych. Ponadto zasłony nie powinny trzepotać, gdy wieje wiatr..

Zasłony powinny być łatwe w utrzymaniu czystości, nie wymagać codziennego czyszczenia i łatwo usuwać kurz i brud: w miejscu, w którym wiszą, czy w pralce.

Zasłony na oknie kuchennym z drzwiami balkonowymi (wideo)

Rolety na drzwiach balkonowych: zalety

Pod względem funkcjonalności ten rodzaj zasłony przypomina rolety. Rolety całkowicie przylegają do okna, dlatego należy je wykonać ściśle według jego wymiarów.

Ważne korzyści:

 1. Przewaga nad roletami: rolety można łączyć z niemal każdą dekoracją. Najważniejsze, żeby nie przesadzać.
 2. Szeroki wybór.
 3. Odporność na kurz i brud uzyskana dzięki specjalnej obróbce podczas produkcji.
 4. Ta opcja nadaje się również do pomieszczeń nawiewanych wiatrem: ciężkie rolety nie kołyszą się na wietrze.
 5. Nie przeszkadzaj w swobodnym otwieraniu drzwi balkonowych.

Istnieją bardzo oryginalne propozycje, z których być może najbardziej przydatne są rozwiązania kasetowe..

Kurtyny kasetowe różnią się tym, że ich prowadnice mają prawie płaski kształt i są montowane razem ze skrzynką z zakładką na szybie. Wizualnie mają bardziej monolityczną strukturę z oknem. Bardziej kompaktowa dzięki głębokości listwy przyszybowej i jej zastosowaniu.

Powściągliwą i zwięzłą opcją będzie mini rolka z bawełnianymi zasłonami. Zapewniają łatwy dostęp do otworu w dowolnym miejscu, a jednocześnie pozwalają na szczelne zamknięcie okna Powściągliwą i zwięzłą opcją będzie mini rolka z bawełnianymi zasłonami. Zapewniają łatwy dostęp do otworu w dowolnym miejscu, a jednocześnie pozwalają na szczelne zamknięcie okna

Rolety rzymskie na drzwiach balkonowych

Niektórzy historycy twierdzą, że Rzymianie zrobili z żagli prototyp zasłon. Prawda czy nie, trudno powiedzieć, ale projekt można nazwać bardzo udanym: rolety rzymskie, podobnie jak rolety, są połączone z wieloma elementami dekoracyjnymi i są praktyczne. Ponieważ nie otrzymały jeszcze wystarczającej dystrybucji, są już kochane przez projektantów i kupujących za ich ekonomiczność, regulowaną wysokość zawieszenia i wyjątkowy wygląd po otwarciu. Nie jest trudno uszyć je samodzielnie, znając technologię (lepiej mieć klasę mistrzowską ze zdjęciem).

Odcienie rzymskie charakteryzują się szerokimi fałdami poprzecznymi, które tworzą się po podniesieniu kurtyny i zwykle mają wysokość od dwudziestu do trzydziestu centymetrów. Po złożeniu zasłony fałdy są zbierane od góry, gdzie z ulgą zwisają jeden nad drugim. Aby uzyskać gładkie płótno, musisz opuścić zasłonę..

Do produkcji rolet rzymskich nadaje się prawie każda tkanina: od przezroczystej do nieprzejrzystej, od wielobarwnej i jasnej do monotonnej, od ciężkiej do nieważkiej. Dopuszczalne są różne wykończenia i wzory. Nadają się do przestrzeni biurowej i domowej, gdzie można je umieścić w sypialni, przedszkolu, salonie, kuchni. Możesz wybrać zasłony zarówno z zakładkami w pionie, widoczne po otwarciu, jak i niewidoczne.

Ozdobnym dodatkiem rolet rzymskich może być wąska zasłona na oczkach. Ozdobnym dodatkiem rolet rzymskich może być wąska zasłona na oczkach.

Dekoracja okna z drzwiami balkonowymi z zasłonami: uwzględniamy niuanse

Samo powieszenie zasłon w oknie to za mało. Należy zadbać o ich harmonijny wygląd w ramach konkretnego wnętrza, odpowiednio je zaprojektować.

Połączenie zasłon z udanymi zasłonami jest idealne do salonów. Rolety można również łączyć z zasłonami.

Zasłony bambusowe mogą wnieść do Twojego domu egzotykę. Bambus – jeden z najstarszych materiałów użytych we wnętrzu – uważany jest za rodzaj amuletu i obrońcę przed siłami zła. Materiał chroni przed przeciągami, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i nie boi się wody. Istnieje wiele różnych modeli i wzorów, od bardzo egzotycznych i orientalnych po nowoczesne.

Nie należy dobierać zasłon do koloru tapety: lepiej skupić się na kolorze elewacji mebli.

Uważaj na nadmiar biżuterii i ozdobnych detali. Z umiarem wszystko jest w porządku.

Półprzezroczyste kolorowe zasłony mogą zmienić widok za oknem Półprzezroczyste kolorowe zasłony mogą zmienić widok za oknem

Kilka (z dwóch) płócien o różnej długości może być skutecznym rozwiązaniem, zwłaszcza w sypialni. Najważniejsze, żeby nie niszczyć harmonii.

Zasłony na oknie z drzwiami balkonowymi (wideo)

Podsumowując, warto powiedzieć: nie bój się eksperymentować! Nie należy bać się nowych, nietypowych rozwiązań we wnętrzu, ponieważ najprawdopodobniej na tym skorzystają. Postaraj się o nowe zasłony – a zobaczysz, jak znajomy pokój wypełni się zupełnie nowymi kolorami.!

Projekt zasłon na okno balkonowe z drzwiami (zdjęcie)