Zasłony

Nici do zasłon w kuchni – wybór, pielęgnacja, produkcja zrób to sam

Zasłony z nici pojawiły się u nas nie tak dawno temu. Jednocześnie dekoracja ta znana jest we wnętrzu od prawie tysiąclecia. Kisei ma bogatą historię i został wynaleziony po raz pierwszy w krajach wschodnich. Wykorzystano go do stworzenia lekkiego zacienienia pomieszczenia bez blokowania ścieżki dla naturalnej cyrkulacji powietrza..

Dlaczego są dobre w warunkach i we wnętrzu kuchni??

Kiseya sprawi, że pokój będzie bardziej komfortowy, a atmosfera zrelaksowana. Można go łatwo ozdobić na różne sposoby, łączyć ze zwykłymi zasłonami lub zasłonami w innych kolorach..

Kiseya w połączeniu z zasłonami i zasłonami panelowymi

Podczas cięcia nici nie są kudłate, łatwo zawiązują się w węzły, splatają się między sobą i równie łatwo rozplątują się i uzyskują ten sam wygląd, bez deformacji.

Zasłony nici - metody wiązania i dekoracji

Zasłony nici - metody wiązania i dekoracji

Jednak stylowy design to tylko jedna z głównych cech, które pozwalają na zastosowanie zasłon z nici we wnętrzu kuchni..

zasłony z włókna we wnętrzu kuchni

zasłony z włókna we wnętrzu kuchni

 • Tak więc, jeśli dzień jest słoneczny i jasny, zasłony nici ochronią twoje oczy przed oślepiającym światłem słonecznym, aw pochmurny dzień nie będą znacznie utrudniać przechodzenia światła do kuchni;
 • Nie należy obawiać się niepraktyczności takich produktów – w rzeczywistości zasłony z nici praktycznie nie brudzą się w porównaniu z tradycyjnymi tekstyliami. Więc rzadko trzeba je myć..

Zasłony nici można wykorzystać nie tylko do dekoracji otworu okiennego – można je wykorzystać do skutecznego podziału na strefy, podkreślając jadalnię lub dzieląc przestrzeń w kawalerce. Makaron stworzy półprzezroczystą „ścianę”, która nie zaburzy jedności wnętrza i nie będzie trudno przez nią przejść.

Zagospodarowanie przestrzenne z zasłonami z przędzy

Zagospodarowanie przestrzenne z zasłonami z przędzy

Zagospodarowanie przestrzenne z zasłonami z przędzy

Ponadto zasłony nici przyczyniają się do wizualnego zwiększenia przestrzeni poprzez podniesienie sufitów. Dlatego takie zasłony są zalecane do stosowania w małych kuchniach z niskimi sufitami..

Zasłony nici we wnętrzu kuchni

Zasłony nici we wnętrzu małej kuchni

Czy są jakieś wady??

Wady bawełnianych zasłon

 • Jeśli masz zwierzęta, a zwłaszcza kota, lepiej założyć zwykłe zasłony;
 • Zasłony nici we wnętrzu kuchni wyglądają bardzo pięknie, ale ich kolor, wygląd i wystrój muszą być dobrze przemyślane, aby były połączone z dekoracją, meblami i stylem pomieszczenia. Dlatego szczególnie ostrożnie musisz wybrać zasłony z trąbkami, cekinami i innymi dekoracjami. Zbyt wiele dekoracji może wyglądać niesmacznie i szybko się nudzić..

Rodzaje zasłon z filamentu

Zasłony nici zastosowane we wnętrzu pomogą uczynić kuchnię wygodniejszą. Co więcej, różnorodny design rozwiązań pozwoli Ci wybrać opcję dla każdego stylu – od pretensjonalnej klasyki po oryginalne etniczne.

Obecnie projekt takich zasłon jest bardzo, bardzo różny – może to być:

 • Wąskie pasma lub szeroki makaron;

Zasłony i makaron zasłonowy

 • Spirale, „łańcuchy”, grube liny i miękkie, jak pluszowe nici;

Kisei o różnej grubości i rodzaju

 • Zasłony z gładkiej nici;

Kiseya monofoniczny

 • Kombinacje odcieni zwane „Rainbow”, płynne przejścia lub ostre kontrasty;

Kiseya wielokolorowa

 • Z różnymi elementami dekoracyjnymi – piórami, koralikami, cekinami, trąbkami, a nawet noworocznym „deszczem”;

Zasłony nici z dekoracją

 • Nici z pomponami.

Zasłony nici z pomponami

Jak prawidłowo zawiesić muślin, aby nie zaplątać nici

Kiseya to rząd lub kilka kaskad nitek, które spadają z takiej bazy granicznej, jak pokazano na zdjęciu.

Zasłony z nici - 2 sposoby wieszania

W ten sposób zasłony można zawiesić na trzy sposoby:

 1. przewlecz drążek (gzyms) wewnątrz kieszeni obramowania (jeśli w obramowaniu nie ma dziury, możesz po prostu złożyć go na pół i uszyć);
 2. możesz po prostu zawiesić zasłony na haczykach;
 3. uniwersalny sposób – przyszyć taśmę firanową i powiesić muślin na haczykach do gzymsu.

Jak zawiesić zasłony z nici, aby nici się nie splątały? Odbywa się to po prostu.

Wyciągamy zasłony z paczki i widzimy, że są wiązane w kilku miejscach tasiemkami, dlatego producent zadbał o to, aby nici się nie plątały.

Jak prawidłowo powiesić zasłony-nitki?

Teraz usuwamy pierwszą górną taśmę i wieszamy zasłony na gzymsie w sposób opisany powyżej. Następnie usuwamy resztę wstążek w kolejności i ostrożnie zaczynamy demontować splątane nitki, przesuwając muślin wzdłuż szerokości gzymsu. Najważniejsze, aby nie ciągnąć nici i rozplątywać ich od góry do dołu..

Jak prawidłowo powiesić zasłony-nitki?

Kurtyny nici mogą początkowo być długie. Nie ma się czym martwić – muślin można bez problemu przyciąć ostrymi nożyczkami. Można to zrobić w kilka minut..

Jak skrócić i przyciąć włóczkę?

Jak prawidłowo prać

 • Aby umyć zasłony, nici należy starannie skręcić w szmatkę, zawiązać szmatką w kilku miejscach (można również zawiązać węzeł lub utkać warkocz), a następnie włożyć je do specjalnej torby (odpowiednie są rajstopy nylonowe). Jeśli najpierw nie zawiążesz sznurków, splątają się i bardzo trudno będzie je rozplątać;
 • Po umyciu makaron szybko wysycha – nie trzeba go specjalnie suszyć, wystarczy od razu powiesić go na gzymsie, gdzie wyprostuje się pod własnym ciężarem i wyschnie. Jednocześnie trzeba je najpierw zawiesić w formie wiązanej, a następnie stopniowo odwiązać sznurki i odkręcić splątane nitki;
 • Możesz również wyczyścić muślin na sucho.

Jak samemu zrobić zasłony z nici?

Kiseya zrób to sam

Wykonanie muślinu własnymi rękami wcale nie jest trudne, poradzi sobie nawet początkujący. Co więcej, aby urzeczywistnić pomysł, wystarczą nici lub szerokie wstążki do zasłon a la makaron. Nici mogą również zastąpić guziki, muszle, korki do wina, różnokolorowe wstążki, paski materiału np. tiulu.

Zasłony z nici DIY - pomysły

Zasłony z nici DIY - pomysły

Zasłony z nici DIY - pomysły

Dodatkowo będziesz potrzebować odpowiedniej biżuterii, takiej jak koraliki, koraliki, cekiny, kamienie. Pamiętaj jednak, że zasłony z piórami, puchem, kłaczkami, kulkami z tkaniny lub pomponami do kuchni nie są odpowiednie pod względem praktycznym..

Jeśli chcesz, aby Twój muślin wyglądał jak fabryczny, wybierz do szycia własnoręcznie gładką przędzę wiskozową, która będzie płynąć, mieniąc się w słońcu. Zasłona o długości 2,5 m i szerokości 3 m zmieści co najmniej 10 motków włóczki.

Jaką przędzę zrobić zasłony własnymi rękami

Przed wykonaniem zasłon z nici własnymi rękami należy poprawnie obliczyć długość produktu, mierząc otwór okna i wybrać optymalny krok między równoległymi liniami. Jako podstawę do samodzielnego projektu wybiera się warkocz, szeroką wstążkę lub drewniany (metalowy) pasek.

Zasłony z nici DIY - instrukcje

Zasłony z nici DIY - instrukcje

Zasłony z nici DIY - instrukcje

Końce nici są spalone lub zawiązane w węzeł. Najłatwiej jest pociąć tiul (lub inną tkaninę niewymagającą obszycia) na paski o tej samej długości i szerokości i przywiązać do karnisza.