Zasłony

Modne oczka na zasłonie własnymi rękami: kreatywna w dekoracji okien

Zasłony oczkowe zyskują na popularności ze względu na łatwość użytkowania i walory estetyczne. Zasłony z oczkami zyskują na popularności ze względu na łatwość użytkowania i walory estetyczne.Klasyczne oczka to ozdobne mocowania o okrągłym kształcie. Dziś można znaleźć ciekawsze zaciski, ale nadal są okrągłe, które są bardzo popularne. Zasłony z takimi zapięciami można zobaczyć w różnych stylach wnętrz, duża liczba modeli reprezentuje skandynawskie katalogi wnętrz z roku na rok.

Szycie zasłon z oczkami: robimy to krok po kroku

Szycie zasłon z podobnymi zapięciami ma swoje własne niuanse. Jeśli zdecydujesz się zrobić je sam, skup się na klasie mistrzowskiej, nie odchodź od instrukcji. Zdarza się, że często popełniane są błędy na etapie zakładania oczek lub obróbki nacięć. Zdarza się, że często popełniane są błędy na etapie zakładania oczek lub obróbki nacięć.

Klasa mistrzowska – szycie zasłon własnymi rękami:

 • Zrób pomiary z okna, po czym możesz wybrać tkaninę. To wyjątkowy moment – takie zasłony, które wymyśliłeś do szycia, powstają piękne fale draperii. Dlatego potrzebne będzie dużo materiału, szerokość około 3 m, dokładnie nie mniej niż dwa i pół. Wybór długości zależy od miejsca, w którym zasłona będzie wisieć..
 • Złóż i zszyj materiał ze wszystkich stron u góry tkaniny powinien być margines, ponieważ tam będzie montaż pierścieni mocujących.
 • Rozważ średnicę pierścieni, musi być co najmniej 1,5 cm większa niż średnica karnisza (zapewni to komfortowy obrót).
 • Liczba pierścieni mocujących muszą być równe, aby fale były jednolite;
 • Ile powinno być dzwonków, zdecyduj przed szyciem zasłon, czy chcesz wystarczająco głębokie fale, to odległość może wynosić 22 cm, a jeśli potrzebujesz małych i skromnych – 15 cm. Zbyt duże odstępy oczywiście możesz to zrobić sam, ale nie powinieneś tego robić to – obfituje w duże ugięcia, ale małe odstępy mogą nie dawać takich samych fal drapowania.
 • Idealny interwał między oczkami – 18 cm.
 • Jeśli zawiążesz sznurek na gzymsie dwie identyczne zasłony, należy to zrobić w odbiciu lustrzanym, aby zachować wizualną symetrię zasłon.
 • Jak wciąć od górnej krawędzi? Tutaj możesz sprawdzić gęstość tkaniny, czy jest miękka – zgięcie będzie wynosić 5-6 cm. Jednocześnie średnica kółek mocujących nie powinna przekraczać 3,5 cm. 4 cm to maksimum, jeśli chodzi o zakładanie pierścionków na tiul lub organzę.

Przed wykonaniem niezbędnych obliczeń ważne jest określenie wielkości oczek i średnicy gzymsu. Przed wykonaniem niezbędnych obliczeń ważne jest określenie wielkości oczek i średnicy gzymsu.

Wstępny etap się kończy, potem następuje opis, jak wykonać oczka, jak wyciąć dla nich materiał własnymi rękami i jak dalej będzie przebiegać szycie.

Jak wyglądają zasłony na oczkach (wideo)

Jak zrobić zasłonę na oczkach: lekcje mistrzowskie, scena główna

Przed założeniem kółek mocujących zasłona powinna być właściwie gotowa, szycie zakończone. Wierzch produktu obrabiany jest specjalną taśmą oczkową. Taśmę można kupić w każdym sklepie z artykułami do szycia. Trzeba to zrobić, ponieważ pierścienie są idealnie ułożone na taśmie: nie kruszy się, tkanina nie jest zamalowana, a tkanina nie rozwarstwia się podczas prania.

Oprócz rozmiaru ważne jest, aby zdecydować o kolorze i konfiguracji oczek. Oprócz rozmiaru ważne jest, aby zdecydować o kolorze i konfiguracji oczek.

Jak zainstalować taśmę na tkaninie:

 • Od krawędzi odmierz dwie szerokości taśmy, wzdłuż powstałej linii, złóż tkaninę tak, aby niewłaściwe strony stykały się ze sobą, prasuj;
 • Wzdłuż krawędzi zakładki taśma jest instalowana warstwą kleju w dół, pasek jest prasowany;
 • Tkanina i taśma pomocnicza nie powinny się przesuwać – dlatego montaż należy wykonać ostrożnie;
 • Poczekaj, aż sprawa się ochłodzi;
 • Odciąć nadmiar taśmy, obrobić krawędzie.

Jak widać, nie ma potrzeby przyszywania taśmy, ale dla mocniejszego utrwalenia można wykonać szew ściegiem maszynowym, kilka centymetrów nad dolną krawędzią taśmy.

Należy pamiętać, że jeśli wyprasujesz taśmę z lekkim naciskiem, będzie ona mocniej przylegać do tkaniny, wtedy szycie na maszynie do pisania nie będzie w ogóle potrzebne Należy pamiętać, że jeśli wyprasujesz taśmę z lekkim naciskiem, będzie ona mocniej przylegać do tkaniny, wtedy szycie na maszynie do pisania nie będzie w ogóle potrzebne

Jak uszyć oczka na zasłonach: zrobić to dobrze

Najważniejszym etapem w tej kwestii jest znakowanie tkaniny. Sprawdź ponownie wszystkie obliczenia, ponieważ otwory na pierścienie zostaną wycięte nożem lub przebite i nic się nie da zrobić.

Na górze zasłony musisz zrobić znaki – tam, gdzie będą pierścienie, ostrożnie wytnij otwory za pomocą znaków własnymi rękami.

Następnie zainstaluj pierścienie mocujące po obu stronach, a jeśli są na zatrzasku, zatrzaśnij pierścienie. Jeśli nie ma zatrzasku, po prostu popchnij je za pomocą prasy..

Specjalne urządzenia do mocowania oczek Specjalne urządzenia do mocowania oczek

Nawiasem mówiąc, istnieją również specjalne urządzenia do montażu kółek do zasłon. To jest narzędzie do dziurkowania i rozszerzania. Jeśli planujesz uszyć kilka par zasłon, warto je kupić. Wtedy nie musisz instalować pierścieni własnymi rękami..

Obliczanie oczek na zasłonie (wideo)

Zasłony DIY ze wstążek: stylowa dekoracja okna

Wiele gospodyń domowych interesuje się tym, jak uszyć piękne zasłony ze wstążek. Z najpopularniejszych niedrogich satynowych wstążek. Takie zasłony mają wielu fanów, ponieważ łatwo je wykonać, same w sobie wyglądają dość elegancko..

Z wstążek o małej szerokości można uzyskać doskonały analog zasłon z nici. Z wstążek o małej szerokości można uzyskać doskonały analog zasłon z nici.

Klasa mistrzowska jest bardzo prosta, nawet początkujący opanują:

 • Najłatwiej jest wziąć zestaw satynowych wstążek, najlepiej w sąsiednich kolorach. Ale jeśli taka zasłona wykonana ze wstążek jest na czas, na przykład na urodziny dziecka, wstążki mogą być jasne, wielokolorowe.
 • Powyżej zawiąż każdą wstążkę w supeł na gzymsie..
 • Na dole wymagany będzie środek obciążający, w przeciwnym razie końce taśm albo będą się wyginać, albo taśmy nie będą zwisać zbyt estetycznie. Dowolna niewielka waga (nakrętka) jest wszyta na dole taśmy.
 • Kolorowe guziki i inne elementy dekoracyjne mogą ozdobić projekt wstążek..

Taka zasłona ozdobi nie tylko okno, ale także drzwi. Nadaje się w żłobku, na wakacjach może być atrybutem dobrej zabawy.

Oczka do zasłon (klasa mistrzowska wideo)

Zasłony na oczkach wyglądają jednocześnie surowo i elegancko. Nie ma problemu z zakupem pierścieni mocujących, ale można je również samodzielnie przymocować do tkaniny. Najważniejsze w tej sprawie są dokładne pomiary, prawidłowe oznaczenia i brak pośpiechu..

Zasłony na oczkach (zdjęcie)