Zasłony

Magiczne liliowe zasłony we wnętrzu

Pięknie dobrane zasłony ozdobią nie tylko okno, ale także percepcję widoku „za szybę” Pięknie dobrane zasłony ozdobią nie tylko okno, ale także percepcję widoku „za szybę”. Prawidłowo dobrane liliowe zasłony mają wiele walorów dekoracyjnych. W naturalny sposób tworzą przyjazną atmosferę w salonie, poprawiają nastrój w przedszkolu i zapewniają upragniony relaks w sypialni. Te odcienie liliowego koloru sprawiają, że chce się myśleć i marzyć. Takie kolory wybierają zazwyczaj ludzie kreatywni, a także celowi i zdecydowani..

Zasłony liliowe

Kolor liliowy łączy w sobie pewną zagadkę i tajemnicę, którą ciągle chcesz rozwiązać. Kolor ten symbolizuje dobrobyt i wspaniałą przyszłość, wywołując uczucie czułości i komfortu..

Tekstylia liliowe w odpowiednim zestawieniu nadają się do każdego wnętrza Tekstylia liliowe w odpowiednim zestawieniu nadają się do każdego wnętrza

Prawidłowo dobrana kolorystyka znacząco wpływa na wybór tego koloru:

 • W sypialni warto wybrać produkty wykonane z gęstej, puszystej tkaniny. Dzięki temu atmosfera w pomieszczeniu będzie jednocześnie bardziej luksusowa i przytulna..
 • W przedszkolu – do jego projektu lepiej wybrać zasłony o bardziej miękkim odcieniu i lekkiej strukturze.
 • W jadalni często stosuje się najjaśniejsze odcienie bzu, które doskonale poprawiają nastrój..

Niezwykłe pomysły na sypialnię

Sypialnia to przytulne miejsce, w którym chcesz się zrelaksować i po prostu spać. Do sypialni zaprojektowanej w kojących kolorach odpowiednie są produkty o bogatym kolorze liliowym. Grube aksamitne zasłony, opadające miękkimi fałdami, wywołują zdrowy sen i chronią przed słońcem.

Kilka wskazówek, jak używać bzu w sypialni:

 • Kolor zasłon powinien pasować do poduszek lub narzuty o podobnym odcieniu..
 • Ciemne i bogate kolory to zwycięska opcja w przestronnych pomieszczeniach..
 • Głównym kolorem w małej sypialni może być liliowy, co wizualnie zwiększy przestrzeń. Lepiej, jeśli kolor będzie obserwowany w większości elementów wnętrza..
 • Prosta opcja w postaci prostych, gładkich zasłon o dowolnych odcieniach bzu wygląda nie gorzej niż złożone konstrukcje ze wzmocnieniami i chwytami.
 • Pokój będzie mienił się nowymi kolorami, jeśli liliowy połączy się z jasnymi niebieskimi i różowymi odcieniami.

Dla tych, którzy kochają błyskotliwe pomysły, istnieje korzystne połączenie lawendy, bzu lub jagód z jasnożółtymi odcieniami. Dla tych, którzy kochają błyskotliwe pomysły, istnieje korzystne połączenie lawendy, fioletu lub jagód z jasnożółtymi odcieniami..

Odcienie jasnego różu i lawendy są idealne dla młodych pań, kolory liliowe są już bliskie młodym ludziom, a delikatne ciemne firanki liliowe dla osób starszych.

33 fioletowe nastroje we wnętrzu kuchni (wideo)

Zasłony do liliowej kuchni

Kuchnia to niesamowita przestrzeń, która musi łączyć wygodę, praktyczność i piękno. Atmosfera pomieszczenia w dużej mierze zależy od wnętrza. Do kuchni najlepszym wyborem są chłodne odcienie liliowe. Stworzą odpowiedni nastrój, nie wzmogą apetytu i wypełnią pomieszczenie światłem słonecznym..

Opcje łączenia zimnych odcieni bzu z bielą:

 • Śnieżnobiałe fasady, lekkie ściany i chwytliwe zasłony w liliowych odcieniach o maksymalnej długości wypełnią wyjątkową świeżą atmosferę.
 • Małe zasłony o bogatym fioletowym kolorze będą wyglądać korzystniej na jasnym tle. Ciekawie zaprezentuje się również liliowy kwiatowy nadruk na ścianach lub meblach..
 • Lekka zasłona z woalu do połowy okna wygląda prosto i odpowiednio.
 • Ozdobą zbyt prostej kuchni będą białe zasłony z jasnym wzorem bzu i obszernych kokardek..

Im bogatsze wnętrze, tym mniej zauważalne powinny być tekstylia. Im bogatsze wnętrze, tym mniej zauważalne powinny być tekstylia. Firany w jasnych kolorach doskonale sprawdzą się w nowoczesnej kuchni, która w łatwy i korzystny sposób zmieni klimat kuchni. Firany w jasnych kolorach doskonale sprawdzą się w nowoczesnej kuchni, która w łatwy i korzystny sposób zmieni klimat kuchni.

Główną rolę odegrają firany w liliowej tonacji, które dorównują długością parapetowi, na którym zwykle znajdują się rośliny i różne sprzęty kuchenne. Liliowe zasłony w kuchni dobrze komponują się z fioletową tapetą w jasnych odcieniach i meblami wykonanymi w jasnofioletowej i żółtej palecie.

Zabronione kombinacje

Kolor liliowy jest niesamowity ze względu na swoją przyjazność dla całej swojej soczystości i jasności. Kolor liliowy jest niesamowity ze względu na swoją przyjazność dla całej swojej soczystości i jasności.

Jednocześnie istnieje kilka odcieni, których kombinacji należy unikać:

 • Pomarańczowy;
 • Burgundia;
 • Bagno zielone;
 • Klasyczna czerwień;
 • Cegła brązowa.

Dość łatwo uniknąć tej rozbieżności. Przed zakupem zasłon należy porównać ze sobą kroje lub elementy mebli, a kontrowersyjne boki będą od razu widoczne.

Liliowe zasłony z organzą (wideo)

Wiele osób uważa, że ​​kolor liliowy jest monotonny i blady. W rzeczywistości ma bogatą paletę kolorów, która pasuje na każdą okazję. Liliowy relaksuje i tonuje w senny nastrój, dlatego warto go stosować tam, gdzie jest naprawdę potrzebny. Nie bój się eksperymentować, niezależnie od tego, który odcień wybierzesz, ten kolor sprawi Ci radość i upiększy Twoje wnętrze.!

Powodzenia!

Zasłony liliowe (zdjęcie)