Zasłony

Kuszące zasłony z filamentu w kuchni: zdjęcia i pomysły

Zasłony filamentowe to najlepsze rozwiązanie do kuchni: wyglądają kreatywnie i tworzą lekką, zrelaksowaną atmosferę Zasłony z włókna szklanego to najlepsze rozwiązanie do kuchni: wyglądają kreatywnie i tworzą lekką, swobodną atmosferę.Zasłony z włókna szklanego w kuchni są używane do dekoracji okna lub drzwi, do dekoracji żyrandola lub ściany. Możesz stworzyć tak oryginalną dekorację własnymi rękami lub kupić gotową wersję.

Zasłony nici w kuchni: wybór materiału

Zasłony z nici występują w wielu stylach, od klasycznych po gotyckie.

Idealnym uzupełnieniem jest opuszczana zasłona z nici:

 1. styl wschodni;
 2. Eklektyzm;
 3. Ekologiczny styl;
 4. Nowoczesny;
 5. Minimalizm.

Zasłony z nici będą pasować do minimalistycznego i nowoczesnego stylu high-tech Zasłony z nici będą pasować do minimalistycznego i nowoczesnego stylu high-tech

Zasłony z włókien mają szeroką gamę materiałów, kolorów i faktur..

Najbardziej odpowiednie sylwetki zasłon do kuchni:

 • Półokrągły, łukowy;
 • Trójkątne, skierowane w dół pod kątem ostrym;
 • Zamykanie otworu okiennego w ciągłym strumieniu.

Musisz wybrać sylwetkę w oparciu o oświetlenie i powierzchnię pomieszczenia. W przypadku małej lub ciemnej kuchni niepożądane jest całkowite zasłonięcie okna. Długie końce nitki, podobnie jak zwykłą, można zabezpieczyć taśmą, kółkiem lub spinką do włosów. Krótkie zasłony nie blokują światła słonecznego przed oświetlaniem pomieszczenia.

W sprzedaży można znaleźć modele wsuwane i statyczne, tiul z nici lub wąskie wstążki.

Własnymi rękami możesz montować zasłony o dowolnej długości i dowolnej sylwetce. Produkt będzie sprawiał radość przez długi czas, jeśli wybierzesz wysokiej jakości materiały i zastosujesz się do technologii produkcji.

Zasłony sznurkowe można ozdobić koralikami lub innymi materiałami Zasłony sznurkowe można ozdobić koralikami lub innymi materiałami

Zasłony z włókna są najczęściej ozdobione koralikami, ale jeśli wnętrze jest zaprojektowane w stylu minimalistycznym, można się obejść bez ozdób. W każdym razie, aby konstrukcja była wystarczająco stabilna i zwisała pionowo, należy obciążyć dno węzłem, okrągłym kryształkiem lub koralikiem..

Oś przechodząca przez koraliki jest gotowa:

 1. Z żyłki;
 2. Z wąskiej taśmy;
 3. Z liny;
 4. Wykonane z wytrzymałej przędzy syntetycznej;
 5. Od łyka.

Należy pamiętać, że zasłony z filamentu mogą się rozciągać, jeśli przyczepimy do nich zbyt ciężkie koraliki. Do każdego typu osi należy dobrać odpowiedni ciężar.

Czego nie można użyć do zasłon:

 • Nici naturalne, są mocno rozciągnięte;
 • Słaba jakość lub zbyt cienka linia, pęka;
 • Wstążki wykonane z naturalnego jedwabiu, satyny, rozciągają się i tracą kształt;
 • Nieszyte tasiemki lub nacięcia tkanin, krój zaczyna rozchodzić się na poszczególne włókna.

Im cięższe koraliki, tym solidniejsza powinna być podstawa. Grawitacja ściąga zasłonę w dół, dlatego aby produkt na długo zachował swój reprezentacyjny wygląd, lepiej nie stosować bardzo masywnych dekoracji. Najcięższy koralik powinien znajdować się na dole. Dolne koraliki w formie kropli pięknie prezentują się.

Na jednym sznurku można zawiesić do dziesięciu biżuterii Na jednym sznurku można zawiesić do dziesięciu biżuterii

Sposoby układania rzędów koralików:

 1. Naprzemiennie przezroczyste i nieprzezroczyste rzędy;
 2. Naprzemiennie długie i krótkie rzędy;
 3. Połączenie koralików z inną biżuterią.

Oprócz standardowych okrągłych koralików plastikowych do zasłon nici, stosuje się koraliki ceramiczne, szklane, metalowe o dowolnym kształcie, kwadratowe, wielokątne..

Do dekoracji możesz użyć:

 • Cyrkonie musujące;
 • Kulki styropianowe;
 • Sztuczne kwiaty;
 • Koraliki, trąbki;
 • Drewniane kostki.

Zasłony z nitkami mogą mieć w górnej części gęsty splot włókien, wzorzysty gzyms. Zanim zaczniesz robić lub dokonać zakupu, musisz przemyśleć pomysł na produkt. Jeśli zasłony z włókna są tworzone ręcznie, szkic dobrze nadaje się do opracowania pomysłu..

Na szkicu musisz zarysować ogólną kompozycję, znaleźć rozwiązanie metody mocowania zasłon.

Kiseya: zasłony z filamentu (wideo)

Jak naprawić zasłony

Biżuteria nie zwija się, jeśli przymocujesz ją na nitce.

Istnieją 3 sposoby na naprawę:

 • W węzłach, dla niezawodności, lepiej jest zrobić węzeł zarówno przed, jak i po koraliku;
 • W pętli nici przechodzą przez każdy koralik dwukrotnie;
 • Za pomocą zacisków, specjalistycznych zacisków.

Nici można zamocować na specjalnej drewnianej desce, w której wykonano otwory: jest w stanie wytrzymać duże obciążenie Nici można zamocować na specjalnej drewnianej desce, w której wykonane są otwory: jest w stanie wytrzymać duże obciążenie

Zaciski zakłada się za pomocą kompresji, wygodnie jest do tego celu użyć małych szczypiec.

Jak naprawić zasłony z włókna na gzymsie?:

 1. Przywiąż każdą nić do zwykłego pierścienia, przełóż bagietkę (zasłonę) przez pierścień. Jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ zasłony otwierają się łatwo i płynnie. W kuchni okresowo trzeba wietrzyć, lepiej wybrać mobilne wzory na zasłony.
 2. Bagietka to drążek, na którym mocowane są zasłony. Czasami bagietka nazywana jest gzymsem lub zasłoną, ale to nie są poprawne nazwy. Zasłony można naprawić, po prostu robiąc dziury w bagietce. Nitki przewleczone są przez otwory w drążku, a następnie swobodnie opadają na żądaną długość.
 3. Gwoździe meblowe, ozdobne szpilki. Nie jest to zbyt odpowiednie do kuchni, jednak jest często używane. Nad otworem okiennym zainstalowanych jest kilka kołków, z których każdy jest przymocowany nitkami z ozdobami.
 4. Pętla. Jeśli na wspornikach nad otworem okiennym zamontowana jest bagietka na zawiasach, możesz przeciągnąć długie nitki przez pręt, aby uzyskać pętlę.

Zasłony z filamentu są bardzo łatwe w montażu i instalacji, tak oryginalną dekorację można wykonać własnymi rękami.

Jak zrobić zasłony z włókna?

Najpierw musisz wymyślić i nakreślić pomysł. Nie da się zliczyć ilości elementów bez przemyślanej kompozycji..

Zazwyczaj do wykonania zasłon potrzeba około 15 kawałków nici. Zazwyczaj do wykonania zasłon potrzeba około 15 kawałków nici.

Jakie niuanse należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu:

 • Jaka jest szerokość okna w kuchni, ile wątków jest potrzebnych;
 • Jaka jest długość każdej nitki, jak wygląda sylwetka zasłon;
 • Ile koralików powinno znajdować się na każdej nitce;
 • Niezależnie od tego, czy zasłony są symetryczne, czy mają powtarzalny wzór.

Aby wizualnie ułatwić projekt, możesz użyć na przemian małych przezroczystych koralików i większych elementów. Przezroczyste kryształki, koraliki i koraliki sprawiają, że zasłony są lekkie i nieważkie, blask wypełnia kuchnię i ożywia wnętrze.

Po zakończeniu liczenia musisz kupić:

 1. Materiał bazowy (żyłka wędkarska lub inne opcje);
 2. Materiał do dekoracji;
 3. Specjalne narzędzia.

W niektórych przypadkach potrzebna jest igła, szczypce lub naparstek. Zasłony z żyłki wykonane z żyłki można łatwo przewlec przez koraliki, ale zasłony wstążkowe lub sznurowe będą wymagały dodatkowego wysiłku. Ostatnim etapem projektowania otworu okiennego jest zamocowanie zasłon na jeden ze wskazanych sposobów..

Eleganckie zasłony z nici we wnętrzu kuchni

Kuchnia powinna być przemyślana nie tylko pod względem estetycznym, ale również praktycznym. Ważne jest, aby czyszczenie było szybkie i łatwe..

Wystarczy raz w miesiącu wyprać bawełniane zasłony w ciepłej wodzie z mydłem. Wystarczy raz w miesiącu wyprać bawełniane zasłony w ciepłej wodzie z mydłem.

Zasłony z żarnika mają pewne cechy pielęgnacyjne.:

 • Prać tylko ręcznie;
 • Możesz użyć mydła lub sody oczyszczonej;
 • Tylko pranie w zimnej wodzie.

Ciepła woda rozciąga podstawę. Żyłkę syntetyczną można prać dowolną wodą, ale wstążki, warkocze lub sznurki nie są tego warte. Aby kryształowe koraliki znów się mieniły, odpowiedni jest dowolny środek odtłuszczający: soda, mydło, alkohol, środek do czyszczenia luster. Jeśli do dekoracji zasłon używa się drewnianych kostek, trójkątów lub kul, ważne jest, aby produkty były lakierowane. Tylko lakier chroni drewno i zapobiega blaknięciu, pęcznieniu i pękaniu drewnianych koralików.

Zasłony z żarnika we wnętrzu kuchni (wideo)

Firany zawsze wyglądają oryginalnie i nietuzinkowo, a jeśli pięknie dobierzesz koraliki, projekt kuchni będzie naprawdę luksusowy.

Przykłady zasłon z filamentu w kuchni (zdjęcie)