Zasłony

Dekoracyjne zasłony na balkonie: nowy projekt w nowym roku

Balkon jest źródłem światła, dlatego zasłony nie powinny przeszkadzać w jego przenikaniu Balkon jest źródłem światła, dlatego zasłony nie powinny przeszkadzać w jego przenikaniu. Zasłony do loggii i balkonów to szczególny rodzaj wystroju, który wymaga uwzględnienia pewnych ważnych niuansów. To jest strona zwrócona do okien i cechy samego pokoju. Jeśli np. okna wychodzą na południe, to zarówno latem, jak i zimą słońce wniknie do pomieszczenia. Dlatego lepiej zawiesić zasłony na balkonie grubymi, aby uchronić się przed obsesyjnym słońcem.

Wiele zależy od wielkości bloku balkonowego – zasłony zaciemniające na małym balkonie są nieodpowiednie.

Pomysły na zasłony balkonowe

Rozważ różne opcje, zaczynając od klasyki. Rolety rzymskie lub rolowany wzór mogą dobrze ozdobić balkon, ale zasłony na rolety balkonowe sprawdzą się pod pewnymi warunkami.

W zależności od rodzaju przeszklenia i przeznaczenia balkonu dobierane są różne tekstylia W zależności od rodzaju przeszklenia i przeznaczenia balkonu dobierane są różne tekstylia

Pomysły na zasłony balkonowe:

 • Żaluzje. Są dobre, ponieważ można je zamocować na ścianie lub w otworze okiennym. Rolety można umieścić na każdym skrzydle osobno. Ponieważ lamele obracają się, sam kontrolujesz stopień oświetlenia. Ten pomysł jest dobry, ponieważ materiał na rolety jest odporny na zużycie, nie boi się zmian temperatury. To prawda, że ​​takie zasłony na typowe balkony mogą nieco przeszkadzać w pełnym otwarciu drzwi. A lamele mogą dzwonić w przeciągach, ale można to naprawić, mocując dolne łączniki.
 • Roleta. Podczas otwierania takich zasłon na balkony tkanina zwija się lub pasuje do specjalnego pudełka. Płótna przymocowane są oddzielnie do każdego skrzydła okiennego. Roleta cieszy się tym, że jest odporna na opady, nie boi się kurzu i nie blaknie pod ostrym słońcem. Drewniane, aluminiowe, plastikowe – możesz zamontować zasłony balkonowe z dowolnego materiału. A zwijana konstrukcja nie wymaga specjalnej pielęgnacji, można po niej chodzić wilgotnymi chusteczkami lub ograniczyć się do czyszczenia na sucho.
 • Zasłony rzymskie. Inna nazwa to romańska. Te zasłony balkonowe mają piękne fałdy po złożeniu. Ręczne rolety rzymskie stały się klasykiem, ale nowości 2016 roku – luksusowe rolety elektryczne – stają na nogi. Zasłony romańskie łatwo powiesić, współgrają z klasycznym tiulem, a także oszczędzają miejsce na balkonie. Takie zasłony na wszystkich balkonach będą odpowiednie, niezależnie od stylu balkon nie byłby ozdobiony. Przyzwoita, klasyczna dekoracja okna. Nawiasem mówiąc, możesz je uszyć własnymi rękami..

Kompaktowe zasłony to najlepsze rozwiązanie do pokoju na balkonie Kompaktowe zasłony to najlepsze rozwiązanie do pokoju na balkonie

Oczywiście jest jeszcze wiele opcji, ale galeria zdjęć pokazująca nowości w 2016 roku, ich projekt, sugeruje, że w przyszłym roku te opcje będą najlepszymi ubraniami do okien na balkonie.

Przytulne zasłony na balkon (wideo)

Zasłony na loggii

Ale jakie zasłony na balkony i loggie lepiej powiesić, klasyki lub nowości, a jaka jest specyfika projektu loggii w 2016 roku? Możesz zacząć od tkaniny, która jest preferowana na loggię.

Zasłony na przestronnej loggii mogą pochodzić z:

 • Tiul;
 • Batista;
 • Organza;
 • Kisej;
 • Jedwabie;
 • Tkanina zasłonowa.

Jeśli balkon jest połączony z pokojem, zasłony mogą stać się głównym meblem. Jeśli balkon jest połączony z pokojem, zasłony mogą stać się głównym meblem.

Jeśli loggia jest w cieniu, dekoracja okna powinna być odpowiednia – jasna, przezroczysta, z dość dużym ażurem. Dobrze, jeśli tkanina jest łatwa do czyszczenia, ponieważ latem kurtyny świetlne szybko się brudzą..

Projekt zasłon na loggię

Jeśli nie jesteś zadowolony z wielkości loggii i chciałbyś, aby taki projekt wizualnie powiększał jej materiał, najlepszą opcją są pastelowe kolory. Naprawdę nadaje się na zasłony na balkony i zasłony na małe balkony..

Rolety rzymskie – obecne rozwiązanie w 2016 roku Rolety rzymskie – obecne rozwiązanie w 2016 roku

Jeśli interesuje Cię, co sprawia, że ​​najnowszy projekt mody jest szczęśliwy, w 2016 roku styl loftowy będzie odpowiedni. To industrialny styl wnętrz, gdzieś celowo surowy, którego ostrość może kompensować wystrój okien. Loftowe i pełne wdzięku zasłony są dość połączone, tylko lepiej jest je udrapować własnymi rękami. Ale ogólny projekt zakłada, że ​​loft połączy całą kompozycję loggii w jeden blok. Dlatego przecięcia kolorów lub odwrotnie kontrast powinny stać się nitkami, które połączą wystrój okna z dekoracją ścienną takiego balkonu..

Jeśli dysponujesz standardowym wykończeniem loggii, ale nie przeszkadza Ci wieszanie takich zasłon na dość dużych loggiach, które będą się wyróżniać, możesz wziąć zasłony z nadrukiem fotograficznym. W 2016 roku roleta z nadrukiem będzie wyglądać świeżo i oryginalnie..

Jeśli loggia jest wystarczająco duża, zasłony na takich loggiach mogą być zarówno jasne, jak i ciemne – spójrz na zdjęcie, taki projekt nie zmniejszy dużej przestrzeni. Zasłony na duże balkony mogą być również jasne, z dość dużymi wzorami i fantazyjnymi nadrukami. Ta sama roleta to świetna opcja..

Projekt zasłon na balkonie (wideo)

Zasłony zrób to sam na balkonie

Rolety romańskie na balkony i loggie oraz balkony najczęściej szyte są ręcznie. Ponieważ w galerii zdjęć jest wiele przykładów udanych zasłon tego typu, a w 2016 roku projektanci zapewniają, że klasyka i vintage będą szczególnie uhonorowane, a blok balkonowy można ozdobić roletami rzymskimi.

Nadają się do prawie wszystkich okien, ich konstrukcja może być skomplikowana ze względu na ciekawą tkaninę (przykłady można znaleźć na zdjęciu) i wystarczająco szybko zszyte własnymi rękami.

Na balkonach występują dwa rodzaje rolet rzymskich:

 • Pojedynczy – dobre do tkanin przezroczystych lub półprzezroczystych, o eleganckich, ciekawych wzorach;
 • Podwójnie – takie zasłony na balkonach można chronić przed natrętnym słońcem.

Kolor tekstyliów powinien współgrać z całością wnętrza Kolor tekstyliów powinien współgrać z całością wnętrza

Zasłony romańskie doskonale ozdobią blok balkonowy, a ich zapięcie będzie niewidoczne. Takie zasłony można przymocować na ścianach loggii (tej nad oknem) lub na samej ramie okiennej.

Najważniejsze cechy szycia rolet rzymskich na balkonach:

 • Pomiary otwarcia okna;
 • Pranie wstępne, suszenie i prasowanie materiału;
 • Wybór liczby fałd (najlepiej – siedem);
 • Rysowanie fałd z niewłaściwej strony, szycie ich;
 • Malowanie i lakierowanie drewnianego klocka;
 • Przybijanie do powstałego paska rzepu;
 • Przyszycie rzepu do górnej krawędzi zasłony;
 • Wkładka obciążająca w dół kurtyny;
 • Szycie na pierścionkach;
 • Mocowanie mechanizmu podnoszącego.

Następnie pasek jest mocowany nad oknem, zasłona jest wyprostowana. Widok okien natychmiast się zmienia, bryła balkonu zostaje przekształcona. Każde zdjęcie pokazuje, jak romańskie zasłony zmieniają wizerunek balkonu. Takie zasłony na balkonach zawsze będą klasyką..

Jak wybrać zasłony na balkon (wideo)

Po przejrzeniu wielu zdjęć znajdź własną wersję, wybierz zasłonę, która ozdobi blok balkonowy. Możesz zmienić styl balkonu z takim detalem własnymi rękami, a zasłony były i pozostają jednym z najtańszych, ale znaczących akcesoriów..

Projekt zasłon na balkonie (zdjęcie)