Wykonany ręcznie

Jak uszyć rękawicę kuchenną: kreatywne pomysły na każdy gust

Nowoczesne techniki patchworku oferują wiele możliwości dla kuchennych uchwytów do garnków. Nowoczesne techniki szycia patchworków dają wiele możliwości dla kuchennych uchwytów do garnków Możesz udekorować każdy zakątek swojego domu, a ponadto własnymi rękami. Każda gospodyni domowa wie o tym i może dać własną lekcję mistrzowską na temat tworzenia pięknych przedmiotów rękodzielniczych. Jeśli chcesz zrobić coś szybko, bez większych kosztów, ale nadal zrób to sam, to niech będzie to zestaw uchwytów do garnków. W kuchni zawsze znajdzie się dla nich miejsce, a piękne uchwyty na garnki będą kolejnym komplementem dla gospodyni.

Możesz uszyć nie tylko rękawiczki do potrzeb kuchennych, ale także fajne uchwyty na garnki i ten sam fartuch w temacie. Lub możesz zrobić uchwyty na garnki pod gotowym fartuchem.

Szycie uchwytów do garnków własnymi rękami

Jakie typy uchwytów do garnków nie pojawiają się w Internecie, aby wszyscy mogli je zobaczyć, ale jednym z najpopularniejszych są oryginalne uchwyty do garnków ze strzępów. Patchwork lub patchwork są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy nie są nowicjuszami w tej robótce. Opanowanie jego technologii nie jest trudne, a można zacząć od taktyki na gorąco.

Uchwyt na garnek można szyć na różne sposoby Uchwyt na garnek można szyć na różne sposoby

Szyjemy uchwyty na garnki na kilka sposobów, wybierz ten, który wydaje Ci się wygodniejszy.

Technologie patchworkowe:

 • Regularne bloki. Do sklejania będziesz musiał przygotować kilka elementów, zazwyczaj są to kwadraty, które dość łatwo obrobić na maszynie do szycia.
 • Szycie według szablonu. W takim przypadku używane są wzory. Mogą to być tak znajome elementy jak gwiazda, serce, słońce, ptaki, liście, romby itp..
 • Szyjemy na podstawie. Elementy nie są przyszyte do siebie, ale do przygotowanej wcześniej podstawy. Jest to wygodne, bo zawsze ładna będzie zła strona produktu. Jednak takie uchwyty na garnki są tylko jednostronne i nie jest to odpowiednia opcja dla wszystkich. Chociaż dla początkujących w patchworku, ten rodzaj uchwytu może być odpowiedni.

W każdej technologii możesz zrobić piękny uchwyt na garnek, najważniejsze jest, aby wybrać łatki pasujące do koloru i wziąć za podstawę jakiś szkic. Pamiętaj, aby przetworzyć krawędzie każdej łaty, krawędzie z frędzlami nie są najlepszą historią.

Jak zrobić patchworkowy uchwyt na garnek: klasa mistrzowska

Zabawne, rozdrobnione uchwyty na garnki mogą być wykonane z trzech rodzajów tkanin. Ważne jest, aby tkaniny sczepne były jednolite i miały tę samą gęstość. Taki stan jest pożądany, ponieważ estetyka rzeczy, jej integralność są bardzo ważne..

Szczegółowy schemat i końcowe zdjęcie uchwytu na garnek „motylek” w technice patchworkowej Szczegółowy schemat i końcowe zdjęcie uchwytu na garnek „motylek” w technice patchworkowej

Klasa mistrzowska. Szyjemy uchwyt na garnek ze strzępów:

 • Potrzebne będą trzy rodzaje tkaniny (bawełna z trzema różnymi wzorami), nici, nóż rolkowy, szpilki i linijka. Uzbrojony w to, wytnij kilka strzępów z tkaniny, których rozmiary są takie same.
 • Każdy kwadrat będzie miał bok 10 cm – te wymiary są najbardziej optymalne.
 • Uchwyt na patelnię może składać się z czterech kwadratów z głównej tkaniny i czterech kwadratów z pozostałych dwóch typów (po dwa na każdy).
 • Sam wycinasz elementy nożem rolkowym, 90 stopni – kąt docisku;
 • Wytnij każdy z wyciętych kwadratów na dwa równe trójkąty;
 • Jak mówi szkic, ułóż trójkąty, po czym należy je zszyć;
 • Musisz zszyć pozostałe dwie strony, nie zapominając o podszewce na środku. Na przykład może to być mrugnięcie. Ponieważ jest to rękawica kuchenna, przekładka nie powinna być cienka, aby chronić przed gorącem.
 • Przymocuj pętlę do jednego z rogów.

To najprostszy MK (klasa mistrzowska) w technice patchworku. Ale każdy projekt musi zaczynać się od czegoś małego, a jeśli wymyślisz, jak uszyć taką halskę, z pewnością możesz opanować bardziej złożoną opcję własnymi rękami..

Jak uszyć patchworkowy uchwyt na garnek (wideo)

Uchwyty na garnki z aplikacją

W ostatnim czasie szczególną uwagę zwracają uchwyty na garnki z niezwykłą aplikacją z filcu. Dlaczego czułem? Ten materiał i nowoczesne rękodzieło są dziś nierozłącznymi przyjaciółmi. Niemal każdy projekt filcowy jest elegancki, modny i ciepły. Sama tekstura filcu ma.

A w kuchni, gdzie tak ceni się ciepło, taki uchwyt na garnek będzie bardzo odpowiedni. A dla początkujących przyda się doświadczenie pracy z filcem.

W rzeczywistości podstawa uchwytu na garnek będzie zwykła – bawełna, koniecznie granicząca z warkoczem. Ale sama aplikacja zostanie wycięta z filcu.

Uchwyty na garnki z aplikacjami są najtrudniejsze do wykonania Uchwyty na garnki z aplikacjami są najtrudniejsze do wykonania

Jakie zdjęcia mogą być podstawą takiego wniosku:

 • To samo serce. Śliczne, fajne obrazy mogą się okazać, a jako prezent dla ukochanej osoby zawsze będą odpowiednie.
 • Gwiazda. Szyjemy gwiazdę i życzymy sobie przez rok, a dlaczego nie? Ta opcja została zaproponowana przez jednego mistrza, który uważa, że ​​robótki ręczne i podobne praktyki są całkiem kompatybilne..
 • Aplikacja tematyczna. Na przykład na Wielkanoc mogą to być pisanki, na Nowy Rok – bałwan, na wakacje – ciasto itp..
 • Logo. Popularność zaczęły zdobywać również posiadacze garnków z logo rodziny lub firmy. Mogą być dostarczane z fartuchem i rękawiczkami, które również wykonane są ręcznie z filcu. Uchwyt z logo zawsze znajdzie swoje honorowe miejsce, a poza tym jest to bardzo oryginalny projekt.

Jeśli zdecydujesz się zrobić piękny filcowy uchwyt na garnek jako prezent dla młodej rodziny, a raczej młodej kochanki, to bardzo symboliczne, jeśli na garnuszku jest kurczak.

Kurczak jest symbolem silnej rodziny, ugruntowanego życia, porządku i dobrobytu. To długa historia, a kurczak jako życzenie, jako rodzaj amuletu będzie zrozumiały dla wszystkich Kurczak jest symbolem silnej rodziny, ugruntowanego życia, porządku i dobrobytu. To długa historia, a kurczak jako życzenie, jako rodzaj amuletu będzie zrozumiały dla wszystkich

Jak uszyć rękawicę kuchenną z kurczakiem? Przede wszystkim nie przesadzaj. Kurczak powinien być stylizowany, prosty. Jeśli spróbujesz, możesz uszyć najprostszy fartuch do buta..

Dziane uchwyty na garnki: MK

Uchwyty na garnki można związać. Okazuje się fajne, zabawne drobiazgi, które wieczorem we dwoje możesz opanować samodzielnie. Zwykle robimy na szydełku, dla większości gospodyń domowych w ten sposób łatwiej jest robić na drutach. Wiele z nich robi się głównie ze starych nici, czyli nici z luźnych starych rzeczy. To rodzaj projektu reinkarnacji rzeczy, kiedy coś zużytego nabiera nowego życia. A dlaczego nie życie w postaci kubka, bo najłatwiej go związać.

Nawet dzieci mają technikę szydełkowania, dzięki czemu można bez większych trudności zrobić na drutach oryginalny uchwyt na garnek. Nawet dzieci mają technikę szydełkowania, dzięki czemu można bez większych trudności zrobić na drutach oryginalny uchwyt na garnek.

Jakie dzianinowe uchwyty do garnków można szybko wykonać własnymi rękami:

 • Matrioszka garnek. Tak, oprócz pikowanych uchwytów na garnki istnieje również dziana wersja matrioszki. To prawda, że ​​nie jest to najszybszy uchwyt na garnek, ale można znaleźć uproszczone opcje, lalka gniazdująca jest zawsze przytulna i ciepła w kuchni.
 • Potholder-serce. I nawet dzieci mogą sobie z tym poradzić. Z takimi rzeczami zaczynają się od koła „Dzianiny własnymi rękami” itp..
 • Uchwyt motylkowy. Im jaśniej, tym lepiej. A jeśli taki uchwyt na garnek jest dwuwarstwowy, to pod względem praktycznym nie podda się takim rodzajom uchwytów jak rękawiczka i mitenka..
 • Arbuzowy klin garnuszka. Takie dziergane uchwyty do garnków stały się już kultowe, każda rzemieślniczka powinna je przynajmniej raz zrobić na drutach. A pomysły można aktualizować – najpierw robimy na drutach w jednej kombinacji kolorów, potem robimy na drutach w innym rozmiarze itp..

W takim przypadku najważniejsze jest przestrzeganie schematu. Dokładnie przestudiuj każdy MK, nie tracąc niuansów. Możesz zawiązać prosty dwukolorowy prostokątny uchwyt na garnek, a złożony uchwyt z nietypowym wzorem.

Dzianiny DIY: kreatywne pomysły (wideo)

Pomysły na potholder

Ale jeśli nie spieszysz się z dzierganiem rękawicy kuchennej, weź inny projekt. Mogą to być niezwykłe uchwyty na garnki wykonane z resztek dżinsów lub uchwyty do garnków z pięknym haftem. Kompetentna klasa mistrzowska, twoja uwaga i pracowitość i gotowe. Ale możesz iść na bardziej znajomą utartą ścieżkę. Na przykład, aby uszyć rękawiczkę, która stała się już tradycyjna,.

Aby uzyskać prosty, ale kolorowy uchwyt na garnek, potrzebujesz rękawicy:

 • Jasna, różnobarwna tkanina bawełniana;
 • Tkanina podszewkowa;
 • Sintepon;
 • wątki;
 • Farby akrylowe (specjalnie do tkanin).

Niezliczone galerie zdjęć w Internecie pokażą Wam mnóstwo pomysłów na kreatywnych posiadaczy garnków Niezliczone galerie zdjęć w Internecie pokażą Wam mnóstwo pomysłów na kreatywnych posiadaczy garnków

Klasa mistrzowska będzie prosta:

 • Wytnij szablon – jaka powinna być twoja rękawica. Zwykle rękawica jest szyta tak, aby pasowała do ręki największego członka rodziny. Nie zapomnij o naddatkach na szwy.
 • Złóż tkaninę na wierzchu na pół. Umieść szablon na wierzchu, zakreśl, wytnij.
 • Zrób to samo z podszewką..
 • Jeśli rękawica będzie z aplikacją, z wyprzedzeniem przygotuj wszystkie szczegóły wzoru. Szczegóły należy sfastrygować na rękawiczce, a następnie zszyć w żądanej kolejności. Szew – zygzak.
 • Jeśli aplikacja jest jakąś postacią, to rysy twarzy można pomalować farbami akrylowymi, będzie to najwyższa klasa w tak pozornie prostym kubku. Na przykład, będziesz mieć kucharza na swoim pojemniku na garnek. Możesz wyznaczyć dla niego fartuch, a nawet rękawiczki. Ale wtedy upewnij się, że montaż części jest doskonały, w przeciwnym razie projekt nie będzie tak doskonały..
 • Złóż części halsu prawą stroną do wewnątrz, zmiel. Na zaokrąglonych częściach halsu wykonane są nacięcia.
 • Każdą część rękawicy należy przepikować wyściółką poliestrową, a następnie przeszlifować.
 • Wytnij sekcje obu półfabrykatów za pomocą wkładki. Pętelka jest wykonana z tej samej wkładki.

Klasa mistrzowska zakłada, że ​​montaż odbywa się bardzo ostrożnie, rękawica musi być schludna ze wszystkich stron.

Możesz uszyć nie jedną rękawiczkę, ale cały zestaw Możesz uszyć nie jedną rękawiczkę, ale cały zestaw

Użyj różnych pomysłów na wystrój:

 • Rękawica w stylu retro;
 • Rękawica sowa;
 • Rękawiczka w kształcie owocu;
 • Rękawiczka z łapą kota.

Najbardziej satysfakcjonującym projektem, który możesz zrobić własnymi rękami, jest fartuch i uchwyty na garnki. Standardowe sklepowe uchwyty na garnki-rękawiczki i ten sam typowy fartuch z pewnością nie są czymś, czym można kogoś zaskoczyć. Ale na przykład pawi uchwyt na garnek i fartuch są najlepszym prezentem, o jakim możesz pomyśleć, jeśli chcesz ręcznie robione prezenty..

Jak uszyć uchwyt na garnek ze złomu (klasa mistrzowska wideo)

Najwyższa klasa to coś, co robi się własnymi rękami. Stwórz własny projekt artystyczny, wykorzystaj pomysły internetowe, a sam możesz zrobić fartuch, rękawiczki i uchwyty na garnki. Zwróć uwagę na takie kroki jak montaż części, dokładność szycia, dobór tkanin.

Dobra robota!

Projekt DIY potholder (zdjęcie)