Wykonany ręcznie

Ciekawe quillingi dla początkujących ze zdjęciem: arcydzieła krok po kroku

Quilling dla początkujących to ciekawa lekcja tworzenia niezwykle pięknych przedmiotów z pasków papieru. Quilling dla początkujących to ciekawa lekcja tworzenia niezwykle pięknych przedmiotów z pasków papieru Zajęcia z quillingu stały się popularne dzięki temu, że angielska księżniczka Elżbieta kiedyś zaczęła angażować się w tę sztukę. To rękodzieło jest fajne. Polega na zwijaniu długich pasków papieru w spirale. Takim rzemiosłem możesz ozdobić biżuterię, pocztówki, ramki. Technologia nie jest zbyt skomplikowana, ale dla początkujących, którzy chcą robić piękne produkty, trzeba mieć wystarczająco dużo cierpliwości.

Łatwe quilling dla początkujących: podstawy

Każda podstawa służy do quillingu. Praca może być wykonana na plastiku, papierze lub tkaninie. W pierwszym etapie pracy najtrudniejszą częścią formacji jest umieszczenie form w rysunku i wzdłuż jego konturów..

Proste schematy wyróżniają się szczegółami: oprócz ogólnego rysunku zaznaczono na nich szczegółowo rozmieszczenie głównych form kompozycji.

Przed rozpoczęciem pracy musisz dowiedzieć się więcej o quillingu, pomogą w tym instrukcje. Powinieneś również dowiedzieć się, jakie są podstawowe formy quillingu..

Dla początkujących musisz najpierw użyć prostych diagramów i zdjęć w quillingu, aby wypełnić swoją rękę Dla początkujących musisz najpierw użyć prostych diagramów i zdjęć w quillingu, aby wypełnić swoją rękę

Formy do quillingu są podzielone na 2 główne grupy:

 1. Ciasne rolki – wykonane przez bardzo ciasne owinięcie narzędzia taśmą papierową i utrwalenie kształtu klejem.
 2. Rolki swobodne – wstępnie skręcone specjalnym narzędziem, ze zwolnieniem naciągu taśmy na końcu skrętu.

Zwykle w technice quillingu ciasne rolki umieszcza się pośrodku. Stanowią podstawę całej kompozycji. Czasami do podkreślenia poszczególnych obszarów można użyć ciasnych rolek, które ze względu na ciasno nawinięte paski mają bardziej kontrastowy kolor.

Uniwersalne quilling dla początkujących: schematy opisujące wykonanie

Piękne drzewo z kwiatami można wykonać z tektury falistej własnymi rękami, serwetkami lub zwykłym papierem. To rzemiosło jest łatwe do zrobienia dzięki opisowi i ma bardzo piękny wygląd..

Aby zrobić drzewo, musisz wziąć:

 • Gips;
 • Każdy przedmiot o okrągłym kształcie;
 • Pień na drzewo;
 • Garnek;
 • Igła dziewiarska, na której zostaną nawinięte róże;
 • Super klej;
 • klej PVA;
 • Papier falisty (bibułka lub serwetki).

Tworząc po raz pierwszy kompozycję w stylu quilling, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tworząc po raz pierwszy kompozycję w stylu quilling, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Przygotuj paski tektury falistej o szerokości zależnej od wielkości kwiatów. Wytnij zielone paski i kwadraty na liście z kolorowego papieru. Paski mogą mieć szerokość 1-2 cm, kwadraty o boku 4 cm, kontynuuj z różami. Klej nakładaj po każdej przerwie w papierze. Pasek składa się pod kątem 90ᵒ. Możesz spróbować zrobić to na różne sposoby, od tego będzie zależał kształt róży. Jest wiele takich kwiatów do zrobienia..

Następnie zrób podstawę drzewa. Aby to zrobić, musisz wziąć zwykły kij i dowolny okrągły przedmiot (może to być mała kulka utkana z nici). Piłka jest zamocowana na patyku. Wszystkie kwiaty są do niego przyklejone superglue. Następnie biorą zielone kwadraciki i techniką „zwracania” dodają liście między kwiatami w losowej kolejności.

Teraz musisz posadzić drzewo w małej doniczce. Wlej do niego gips i rozcieńcz wodą.

Musisz uzyskać mieszankę o gęstej konsystencji.

Następnie drzewo sadzi się w doniczce. Po bezpiecznym zamocowaniu drzewa w doniczce należy je przykryć suchym włóknem (sizalem) i przykryć gipsem, który zamarzł.

Quilling dla początkujących wykonujemy krok po kroku: jesienne drzewko z serwetek

Używając tego rodzaju robótek ręcznych, możesz zrobić prawie prawdziwe drzewa. Jednym z tych rzemiosł jest jesienna serwetka.

Do takiej kompozycji będziesz potrzebować:

 • Wykałaczki;
 • Klej;
 • Zwykłe monochromatyczne i wielokolorowe serwetki trójwarstwowe;
 • Papier wielokolorowy;
 • Nożyce.

Najpierw musisz stworzyć bazę pod kompozycję. Aby to zrobić, weź zielono-niebieski arkusz, przetnij go na pół falą i przyklej 2 połówki w różnych kolorach do podstawy (może to być karton).

Kompozycja jesiennego drzewa przy użyciu techniki quillingu może być dość obszerna, co nada pracy pewną radość Kompozycja jesiennego drzewa przy użyciu techniki quillingu może być dość obszerna, co nada pracy pewną radość

Oddziel 2 dolne warstwy od wielokolorowej serwetki. Wytnij 4 cm paski i złóż 2 razy wzdłuż. Za pomocą wykałaczki lub innego urządzenia skręć paski w luźną spiralę (przekręć i puść na stole, aby trochę się odwinął). Następnie przyklej koniec i wyciśnij produkt w pożądany kształt.

Na takim drzewie możesz nauczyć się techniki quillingu. To całkiem proste i ładne.

Powstają kolejne gałęzie i paski, które będą reprezentować pień. Musisz wziąć brązową serwetkę, odciąć pasek i złożyć go na pół. Rozwiń i złóż górę i dół (wzdłuż) do zamierzonej linii. Złożony na pół, przyklej wnętrze klejem. Delikatnie przyklej gałązki do podstawy kompozycji. Klejone są również półfabrykaty do kształtu korony. Następnie przekręć serwetkę i złóż obszerny krzew z kilku kawałków. Ostatnim etapem jest przymocowanie opadłych i opadających liści do podstawy.

Ciekawe quilling: kwiaty dla początkujących rumianek

Kwiaty rumianku to jedna z najłatwiejszych kompozycji w quillingu. Początkujący uczą się, jak poprawnie krok po kroku pracować nad tym kwiatkiem.

Aby zrobić rumianek, potrzebujesz:

 • klej PVA lub dowolny inny;
 • Papier falisty i drut;
 • Ołówek, nożyczki, narzędzie do skręcania papieru;
 • Szablon ulotki;
 • Zielony papier;
 • Na kwiatek – biały pasek (35 mm), na rdzeń – żółty pasek (15 mm), na działkę – 3 zielone paski (3 mm).

Quillingowe stokrotki doskonale sprawdzą się jako ozdoba kartek czy albumów. Quillingowe stokrotki doskonale sprawdzą się jako ozdoba kartek czy albumów.

Aby zrobić rumianek, musisz wyciąć pasek białych i żółtych kwiatów na grzywkę. Zwiń żółtą grzywkę w ciasną spiralę. Nasmaruj żółty pasek klejem i owiń nim żółty środek. Następnie odwróć kwiatek, prostując płatki i środek.

W razie potrzeby możesz przekręcić płatki nożyczkami. Dzięki temu rumianek będzie wyglądał bardziej naturalnie..

Kontynuuj projektowanie trzpienia, owijając drut papierem falistym, wstępnie nasmarowanym klejem. Skręć ciasną spiralę z 3 zielonych pasków (3 mm). Ułóż gotową spiralę wypukłą tak, aby przypominała stożek i posmaruj ją od wewnątrz klejem. Przymocuj zielony kubek do łodygi za pomocą kleju.

Umieść rumianek w zielonej filiżance nasmarowanej klejem, delikatnie wciskając w nią środek. Wytnij liście (2 szt.) za pomocą szablonu i za pomocą pęsety zrób na nich zagniecenia. Następnie przymocuj liście do łodygi. Rumianek jest gotowy. Kwiat można umieścić w wazonie lub wykonać cały bukiet.

Wskazówki: jak zrobić quilling dla początkujących

Aby kompozycja wyglądała ciekawiej, warto nauczyć się łączyć rolki pełne, zwarte i puste. Ciekawym rozwiązaniem byłoby połączenie kilku kolorów na raz. Można to zrobić etapami, skręcając 2 paski w różnych kolorach i nakładając je na siebie, otrzymujesz rolkę w paski.

Możesz zrobić dwukolorową rolkę z ostrym przejściem kolorów – przyklej końce 2 pasków o różnych kolorach i tak wszystko przekręć.

Takie przejścia kolorów nadają się do komponowania obrazów kwiatów w quillingowej kompozycji..

Specjalne elementy dekoracyjne można łatwo stworzyć za pomocą ząbkowanego grzebienia Specjalne elementy dekoracyjne można łatwo stworzyć za pomocą ząbkowanego grzebienia

Do quillingu potrzebne będą specjalne narzędzia:

 • Agrafki;
 • Kręcone nożyczki;
 • Dywan, na którym będą cięte paski;
 • Atrapa noża;
 • Zestawy specjalnego lub domowego papieru do quillingu;
 • Gruby papier na bazę, który posłuży jako tło całej kompozycji;
 • klej PVA;
 • Specjalny szablon do quillingu (można zastąpić linijką z kształtami);
 • Pinceta;
 • Nożyce;
 • Przemówił.

W niektórych pracach stosuje się również grzebień zębaty. Stosuje się go poprzez tkanie pasków w określonej kolejności między zębami grzebienia..

Quilling morski dla początkujących: schematy ryb

Innym schematem łatwej pracy w quillingu jest schemat ryb. Ta klasa mistrzowska jest bardzo łatwa i dość interesująca..

Do kompozycji potrzebujesz:

 • Prosty ołówek:
 • Taśma dwustronna, klej PVA;
 • Kawałek ciemnoniebieskiego papieru;
 • Gruba tektura – 1 sztuka;
 • Nożyce;
 • Drewniany szpikulec;
 • Paski papieru w różnych kolorach (szerokość 5 mm).

Quilling morski jest dość prosty i interesujący w wykonaniu. Quilling morski jest dość prosty i interesujący w wykonaniu.

Aby wykonać podstawę, należy wziąć gruby karton i odciąć prostokąt (15×18 cm). Następnie przymocuj podstawę do ciemnoniebieskiego papieru i owiń przeciwległe krawędzie parami, mocując ją dwustronną taśmą. To będzie tło kompozycji..

Następnym krokiem jest uformowanie półfabrykatów (wolna spirala). Musisz zrobić figurki: 6 sztuk żółtych, 17 ciemnopomarańczowych, 18 jasnopomarańczowych i 24 zielonych. Ciemne i jasnopomarańczowe puste miejsca powinny przypominać oko. Aby to zrobić, jednocześnie ściśnij okrągłą spiralę z przeciwnych stron obiema rękami. Od półfabrykatów w kolorach żółtym i zielonym po elementy zwane „półksiężycem” i „falą”. Wykonane są w taki sam sposób jak „oko”. Tylko pierwszy trzeba ścisnąć i zgiąć na środku, a drugi złożyć na pół.

Dla ryb musisz przygotować jeszcze kilka elementów: dwa półfabrykaty w kształcie litery V w jasnych i ciemnych kolorach na ogon, 3 półfabrykaty w kolorze czarnym wykonane są z ciasnej spirali.

Gdy wszystkie główne elementy są gotowe, możesz zacząć je zbierać. Na początek możesz narysować szczegóły obrazu ołówkiem. Z zielonych półfabrykatów utwórz glony, rozprowadź klej na podstawie i przyklej elementy. Ryba jest gotowa.

Prosta klasa mistrzowska quillingu dla początkujących

Równie popularną kompozycją w technice quillingu jest tkanie z tub gazetowych. Nie wymaga to dużej ilości materiałów..

Do koszyka potrzebujesz:

 • Klej;
 • Nożyce;
 • Stare gazety.

Najpierw musisz przygotować winorośl. Aby to zrobić, pokrój gazety na długie paski. Następnie weź igłę do robienia na drutach, nawiń pasek papieru – musisz zacząć od rogu i przekręcić go ukośnie, ciasno nawijając, aż wstążka się skończy. Przymocuj klejem i wyciągnij szprychę.

Ze zwykłych gazet możesz utkać piękny kosz, który ozdobi Twoje wnętrze. Ze zwykłych gazet możesz utkać piękny kosz, który ozdobi Twoje wnętrze.

Tkanie powinno zacząć się od prostej siatki. Gdy siatka jest gotowa (5×5), rozpocznij splot kołowy. Jeśli rurka się skończyła, włóż ją do niej i przyklej nową. Następnie musisz wybrać rozmiar kosza, biorąc doniczkę lub coś podobnego jako próbkę. Tkane dno powinno być takie samo jak dno próbki.

Następnie przystępujemy do wyplatania ścian bocznych, po skończeniu ukrywamy niepotrzebne końce rurek, wkładając za pomocą igły dziewiarskiej poziome rurki za pionowe krawędzie ramy. Kosz jest gotowy.

Aby koszyk wyglądał piękniej, możesz go pomalować. Najlepiej zrobić to za pomocą bejcy, farby lub bejcy..

Quilling dla początkujących (samouczki wideo)

Lekcje quillingu to dość żmudna praca, która wymaga wytrwałości, pracowitości, dokładności i cierpliwości. Dla początkującego nauka może wydawać się przytłaczająca. Aby lepiej opanować technikę, należy zacząć od lżejszych kompozycji. Aby to zrobić, możesz pobrać samouczek wideo w języku rosyjskim. Najważniejsze jest, aby wypełnić swoją rękę w tej sprawie, a wtedy nawet najbardziej złożone rzemiosło można wykonać bardzo szybko i bez większego wysiłku..

W szczegółach: quilling dla początkujących krok po kroku (przykłady zdjęć)