Topiary

Niezwykły topiary ślubne: drzewo szczęścia dla nowożeńców

Topiary ślubne nie tylko ozdobią stół weselny, ale mogą być dobrym wystrojem podczas fotografowania i filmowania spotkania panny młodej, lub pan młody pojawi się na wyciągnięcie ręki z taką urodą w dłoniach Ślubny topiary nie tylko ozdobi stół weselny, może być dobrym wystrojem podczas filmowania zdjęć i wideo z zebrań panny młodej, albo pan młody pojawi się na wyciągnięcie ręki z taką urodą w dłoniach…. A jeśli chcesz uprościć to zadanie swoim przyjaciołom i bliskim, a w przeddzień uroczystego dnia dać im coś z ważnych drobiazgów, niech to będzie topiary, które możesz wykonać własnymi rękami. Taki prezent nie będzie kurzył się na półkach spiżarni po uroczystości, ale zajmie najbardziej zaszczytne miejsce w życiu nowej rodziny. I może się zdarzyć, że topiary zrób to sam otrzyma nowa panna młoda lub pan młody z rąk rodziców.

Jak zrobić topiary na wesele: pomysły na rękodzieło

Istnieje bardzo wiele materiałów, które mogą stać się podstawą takiego drzewa. Jedna klasa mistrzowska (MK) proponuje wykonanie topiary ślubnej z pianiranu, druga z białych nici, trzecia klasa mistrzowska oferuje „wyhodowanie” drzewa kawowego własnymi rękami, a dokładniej dwa drzewa, w których sylwetce panna młoda a pan młody zostanie odgadnięty.

Jeśli drzewo zdobi świąteczny stół, powinno łączyć się z wystrojem świąt. Albo być jasnym, ale mimo to organicznym akcentem Jeśli drzewo zdobi świąteczny stół, powinno łączyć się z wystrojem świąt. Albo być jasnym, ale mimo to organicznym akcentem

Możesz wykonać następujące topiary:

 • Od śnieżnobiałych serwetek;
 • Z koralików;
 • Wykonany z białych guzików;
 • Z tiulu;
 • Lekki filc;
 • Porcelana na zimno;
 • Papier falisty;
 • Organza i wata.

Takie drzewo można również podać w rocznicę ślubu. Lub na następną rocznicę udekoruj je świątecznym stołem, jako symbolem świętowania (jak choinka w Nowym Roku) Takie drzewo można również podać w rocznicę ślubu. Lub na następną rocznicę udekoruj je świątecznym stołem, jako symbol świętowania (jak choinka w Nowym Roku)

Każda klasa mistrzowska jest godna uwagi. Na przykładzie opcji „organza + wata” możesz pokazać prosty MK, który w razie potrzeby może opanować nawet pan młody. Dlaczego nie uderzyć panny młodej swoimi talentami w przeddzień uroczystego wydarzenia?

DIY kwiatowy topiary z filcu (wideo)

Topiary na wesele: klasa mistrzowska

Tak więc, aby stworzyć takie urocze drzewo, postępuj zgodnie z prostym MK krok po kroku.

Z materiałów, których będziesz potrzebować:

 • Podstawa z pianki;
 • Waciki;
 • Kij do beczek;
 • klej PVA;
 • Super klej;
 • Pistolet na klej;
 • Płatki organzy;
 • Garnek, najlepiej z gąbką kwiatową;
 • Farba akrylowa (masa perłowa);
 • Elementy dekoracyjne;
 • Szpilki do szycia;
 • Świece.

Możesz użyć wszystkiego jako piłki bazowej - nawet piłki Możesz użyć wszystkiego jako piłki bazowej – nawet piłki

Mimo tak dużej liczby szczegółów, klasy mistrzowskiej nie można nazwać skomplikowaną. Nie zapomnij zrobić zdjęcia, jeśli chcesz później umieścić swój MK w sieci. Każda klasa mistrzowska z zadowoleniem przyjmuje improwizację, więc możesz zrobić inny z jednego pomysłu własnymi rękami.

Drzewo weselne wykonane z kwiecistych wstążek (klasa mistrzowska wideo)

DIY topiary ślubne: instrukcje krok po kroku

Zazwyczaj MK zaczyna się od pracy z piłką. Ale w tym przypadku zacznij od doniczki. Włóż do niego gąbkę florystyczną, a już tam – pień topiary. Pień drzewa może być wszystkim, co lubisz – ołówkami, patyczkami sushi, gałązkami i drewnem. Jednak lepiej wziąć coś płaskiego, prostego. Na tym kiju musisz naprawić piłkę bazową. Łatwiej jest wziąć piankowy blank niż zrobić kulkę na koronę własnymi rękami.

Ale jeśli zrobisz to sam, oto mała lekcja mistrzowska. Napompuj trochę zwykły balon, wypełnij go pianką poliuretanową z balonu. Pianka zestala się, po uprzednim „podniesieniu się”, kula powiększy się. Po utwardzeniu po prostu odcinasz gumową kulkę jak skórkę pomarańczy..

Możesz zrobić piłkę bazową bez użycia balonu. Wystarczy niewielką grudką rozpylić piankę na podłożu z ceraty, a następnie odciąć cały nadmiar po utwardzeniu nożem lub okrągłą puszką Możesz zrobić piłkę bazową bez użycia balonu. Wystarczy niewielką grudką rozpylić piankę na podłożu z ceraty, a następnie odciąć cały nadmiar po utwardzeniu nożem lub okrągłą puszką

Cóż, teraz do głównego MK:

 • Kulki bawełniane muszą być połączone w jedno płótno, jego dolna część musi być pokryta klejem PVA. Natychmiast przymocuj watę do gąbki kwiatowej. Po wyschnięciu kleju udekoruj watę ozdobnymi kamieniami. Takie kamienie można kupić w sklepach z pamiątkami, są gładkie, niezbyt duże, z masy perłowej. Sam wybierz odcień.
 • Płatki korony można wykonać z organzy. Musisz wyciąć dużo kółek, wypalić krawędzie materiału świeczką.
 • Dopóki nie zaczniesz chować korony, możesz pomalować pień, wtedy przyda się akrylowa farba z masy perłowej.
 • Aby uzyskać piękną koronę, potrzebujesz pomocy szpilek do szycia. Ta klasa mistrzowska oferuje następujące rozwiązanie – przełóż szpilkę przechodzącą przez środek płatka organzy i przymocuj szpilkę do kuli podstawy. A więc musisz zrobić z każdym płatkiem. Organza powinna więc zakrywać całą koronę..

W rzeczywistości drzewo jest gotowe do ślubu. Ale nie zapomnij o obowiązkowym wystroju wykończeniowym..

Topiary ślubne z organzy (fotograficzna klasa mistrzowska krok po kroku)

To zdjęcie MK pokaże alternatywny sposób wykonania drzewka weselnego z tych samych materiałów.

Kulka macroflex jest traktowana jako podstawa i mocowana na lufie. W przypadku róż musisz przygotować dużo kwadratów tkaniny o długości boku około 5 cm, jak zrobić płatek pokazano na rysunku. Na jedną różę potrzebujesz 5 płatków i więcej - zależy to od wielkości przyszłego pąka Kulka macroflex jest traktowana jako podstawa i mocowana na lufie. W przypadku róż musisz przygotować dużo kwadratów tkaniny o długości boku około 5 cm, jak zrobić płatek pokazano na rysunku. Na jedną różę potrzebujesz 5 płatków i więcej – zależy to od wielkości przyszłego pąka Główną ozdobą korony jest tiul, więc będzie potrzebny znacznie więcej niż róże.Kwadratowy wykrój składa się 2 razy po przekątnej i przykleja do wykałaczki. Dla większego blasku można przykleić 2 elementy do wykałaczki. Za pomocą cienkiej wstążki wykonuje się dodatkowy wystrój, jak pokazano na rysunku. Kwiaty i koraliki są nawleczone na cienkim stalowym drucie. Gdy dekor jest gotowy, dostrzegamy koronę, a następnie mocujemy drzewo w doniczce, jak pokazano na zdjęciu Główną ozdobą korony jest tiul, więc będzie potrzebny znacznie więcej niż róże.Kwadratowy wykrój składa się 2 razy po przekątnej i przykleja do wykałaczki. Dla większego blasku można przykleić 2 elementy do wykałaczki. Za pomocą cienkiej wstążki wykonuje się dodatkowy wystrój, jak pokazano na rysunku. Kwiaty i koraliki są nawleczone na cienkim stalowym drucie. Gdy dekor jest gotowy, dostrzegamy koronę, a następnie mocujemy drzewo w doniczce, jak pokazano na zdjęciu Na ostatnim etapie powstaje dekoracyjny projekt doniczek. Do tego potrzebujemy satynowej kokardki, tiulowych elementów bez wykałaczek, naklejek i trąbek. Doniczkę można ozdobić po stwardnieniu tynku. Produkt gotowy Na ostatnim etapie powstaje dekoracyjny projekt doniczek. Do tego potrzebujemy satynowej kokardki, tiulowych elementów bez wykałaczek, naklejek i trąbek. Doniczkę można ozdobić po stwardnieniu tynku. Produkt gotowy

DIY ślubna choinka: ostatnie szlify

Możesz użyć wszystkiego – koralików, piór, cyrkonii, wstążek, koronki. Zwykle „od ręki” staje się jasne, co i gdzie będzie wyglądać lepiej. Jeśli masz drzewko jako prezent na rocznicę ślubu, dołącz uroczą pocztówkę, która będzie wypełniona życzeniami.

Jeśli jest to prezent na rocznicę, to najlepszym wystrojem będzie zdjęcie z wakacji, na których najlepiej wypadł pan młody i jego młoda żona..

Po uroczystości ta dekoracja nie zostanie usunięta jako zbędna, jak większość elementów wystroju weselnego, ale przeniesie się wraz z młodymi do życia rodzinnego. Po uroczystości ta dekoracja nie zostanie usunięta jako zbędna, jak większość elementów wystroju ślubnego, ale przeniesie się wraz z młodymi do życia rodzinnego.

Możesz ozdobić drzewo własnymi rękami w ten sposób:

 • Jeśli robisz modne obecnie drzewko w stylu shabby chic, pozwól na sztuczne zadrapania i uzupełnij ten element dekoracyjny o inne – stary zegar vintage, retro figurkę ślubną itp. Na rocznicę obchodów – świetne rozwiązanie. Taka kompozycja może również ozdobić świąteczny stół..
 • Powód stworzenia takiego drzewa możesz wyznaczyć w następujący sposób – wystarczy kupić doniczkę, na której została już wykonana kompozycja z obrączkami i innymi atrybutami uroczystości. A świąteczny stół, strefa młodych, ta pamiątka na pewno ozdobi.

Możesz też umieścić pierścionek u podnóża drzewa i tym samym podarować żonie kolejny prezent. Cóż, albo kolczyki, albo jakaś inna biżuteria. To najlepszy wystrój na drzewo.

Topiary ślubne DIY (klasa mistrzowska wideo)

Świąteczny stół to obszar piękna, czułości i świątecznego splendoru. Udekorowanie go tak eleganckim topiary to doskonałe i aktualne rozwiązanie, teraz jest modniejsze niż kiedykolwiek..

Topiary ślubne (pomysły na zdjęcia)