Topiary

Materiał topiary: wszystko, czego potrzebuje mistrz

Główny „zestaw” materiałów do produkcji topiary obejmuje podstawę kulową, kij do pnia, doniczki, mieszanki wiążące (klej, gips) i elementy dekoracyjne Główny „zestaw” materiałów do produkcji topiary obejmuje podstawę kulową, kij do bagażnika, garnki, spoiwa (klej, gips) i elementy dekoracyjne.Jak możesz zrobić podstawę kulową własnymi rękami? A jak wyglądają frameworki dla niektórych rodzajów topiary? Czy zawsze używa się gipsu? Czy można kupić zestaw topiary w sklepie z rękodziełem? Jaki sprzęt jest najlepszy? Te pytania są znane mistrzom spraw topiary. A początkujący powinni udzielić im szczegółowej odpowiedzi..

Co można wykorzystać do stworzenia podstawy topiary: wskazówki od mistrzów

Podstawą topiary jest najczęściej kula, wokół której uformuje się korona. Podstawę można zrobić na różne sposoby. Jeśli mówimy o tym, jak zaprojektować taką piłkę własnymi rękami, to ogólnie dostępne i proste są dwa sposoby.

Podstawę topiary można kupić w postaci gotowej lub wykonać własnymi rękami ze złomu Podstawę topiary można kupić w postaci gotowej lub wykonać własnymi rękami ze złomu

Metody tworzenia piłki bazowej:

 • Papier mache. Papier-mâché to technika, która jest częścią naszego zestawu umiejętności, których nauczyliśmy się w dzieciństwie podczas lekcji pracy. Musisz wziąć papier, klej i przedmiot, którego kształt chcesz uzyskać. Bierzesz plastikową kulkę dla dzieci i kładziesz na niej papier z klejem. Im więcej warstw papieru + kleju, tym mocniejszy będzie produkt. Następnie przecinasz konstrukcję na pół, usuwasz oryginalny przedmiot i ponownie mocujesz go warstwami papieru i kleju..
 • Zwitek gazet. Również staromodny sposób. Możesz brać gazety, zgniatać je, aż będziesz miał w dłoni kulisty przedmiot. Klej sprawi, że będzie cięższy, co nie musi być nakładane w największej ilości. A następnie zawiń kawałek gazety nitką, aby otrzymać piłkę. Z góry pożądane jest przyklejenie bryły czymś łatwym do malowania. Na przykład taśma maskująca.
 • Macroflex lub pianka poliuretanowa. Materiał jest rozpylany w plastikowej torbie i po stwardnieniu – można z niego wycinać dowolne kształty.

Podstawę topiary z makroflexu wykonuje się na dwa sposoby: można użyć balonika i od razu uzyskać równą kulkę, gdy pianka stwardnieje lub w formie blaszanej wycinając kulkę o wymaganym rozmiarze Podstawę topiary z makroflexu wykonuje się na dwa sposoby: można użyć balonika i od razu uzyskać równą kulkę, gdy pianka stwardnieje lub w formie blaszanej wycinając kulkę o wymaganym rozmiarze

Tworzą piłkę bazową na inne, mniej popularne sposoby, ale te trzy są nadal słusznie uważane za najprostsze..

Cóż, jeśli nie chcesz tracić czasu na tę amatorską aktywność, kup piankową piłkę w sklepie z artykułami rzemieślniczymi. Sprzedawane są tam również akcesoria - zamki, nity, zapięcia. Mogą być również potrzebne (na przykład potrzebny jest zamek błyskawiczny w topiary na drzewko kawowe i monetowe) Cóż, jeśli nie chcesz tracić czasu na tę amatorską aktywność, kup piankową piłkę w sklepie z artykułami rzemieślniczymi. Sprzedawane są tam również akcesoria – zamki, nity, zapięcia. Mogą być również potrzebne (na przykład potrzebny jest zamek błyskawiczny w topiary na drzewko kawowe i monetowe)

Piłka piankowa DIY (wideo)

Diy topiary trunk: z czego zrobić

Kufer jest częścią topiary, która wchodzi w skład zestawu wymaganych elementów. Możesz to zrobić samodzielnie, na przykład z drutu lub kabla aluminiowego. To dobrze, bo każde zgięcie w bagażniku przy pomocy takich materiałów jest łatwe do wykonania.

Wykonując pień przyszłego topiary, musisz użyć kilku patyczków do sushi, ponieważ jeden może nie wytrzymać ciężaru korony i złamać Wykonując pień przyszłego topiary, musisz użyć kilku patyczków do sushi, ponieważ jeden może nie wytrzymać ciężaru korony i złamać

Jak inaczej wykonany jest kufer do topiary:

 • Ołówki. Oprócz zwykłych cienkich i niestandardowych grubych ołówków – dlaczego nie pnia drzewa? Wystarczy je udekorować – pomalować, związać, skleić lub splotem.
 • Gałęzie. Z naturalnych materiałów uzyskuje się topiary bardziej naturalne. Dlatego nie grube drewno, piękne mocne gałęzie – doskonały pień do topiary. Można je pozostawić w swojej naturalnej postaci lub pomalować, polakierować, czymś posypać, tworząc nową strukturę.
 • Paluszki do sushi. Jeśli potrzebujesz zrobić prostą lufę, pomogą takie dosłownie improwizowane materiały..

Zaletą drutu jest to, że można go wyginać w dowolnym kierunku. Zaletą drutu jest to, że można go wyginać w dowolnym kierunku.

A lufa jest również pięknie wykonana ze starych frędzli. Jeśli masz cały zestaw pędzli, wystarczy, że wybierzesz pędzel, którego potrzebujesz pod względem grubości..

Beczka do topiary z drutu (wideo)

Jak zrobić garnek własnymi rękami: alternatywne metody

Do produkcji topiary prawie zawsze potrzebujesz doniczki, czyli formy, w której drzewo bezpośrednio „rośnie”. W sklepie sprzedającym tego rodzaju towary można oczywiście kupić cały zestaw doniczek. Ale przyjemniej jest zbudować go samemu praktycznie ze złomu..

Aby zrobić doniczkę do topiary, możesz użyć jednorazowego szklanego, plastikowego lub szklanego słoika, kubka itp. Aby zrobić donicę do topiary, możesz użyć jednorazowego szklanego, plastikowego lub szklanego słoika, kubka itp..

Do zrobienia garnka możesz użyć:

 • Plastikowe butelki na mleko, lemoniada, mrożona herbata itp. Wystarczy przyciąć jak potrzebujesz, a wtedy to już tylko kwestia wystroju.
 • Stare kubki. Można je malować ręcznie za pomocą kleju, ozdobić ziarnami i płatkami zbożowymi, owijać wstążkami itp..
 • Plastikowe kubki. Przypadek, gdy dobro nie znika. Owiń go jutą, zawiąż koronkowym paskiem, cienką satynową wstążką, umieść piękny guzik na kleju na środku i oto piękny garnek dla ciebie – i wszystko własnymi rękami.

Najłatwiej jest użyć tekstyliów lub sznurka jako dekoracji do doniczek. Doniczka ozdobiona jutą wygląda bardzo stylowo Najłatwiej jest użyć tekstyliów lub sznurka jako dekoracji do doniczek. Doniczka ozdobiona jutą wygląda bardzo stylowo

Nie dyskontuj starych wazonów, ciekawych kształtów popielniczek, cukiernic i czajników oraz innych towarów, których nie warto kupować, ale lepiej wziąć stary i nadać mu nowe życie. Niech będzie w formie doniczki topiary, a dlaczego nie?

Podstawa do topiary: dekorujemy się (wideo)

Podstawy tworzenia topiary: co jeszcze jest potrzebne

Każdy początkujący ma standardowy zestaw pytań dotyczących produkcji topiary.

Jeśli zostało Ci dużo patyczków do lodów, nie spiesz się z ich wyrzuceniem. Można je malować i ozdobić doniczkami topiary. Możesz również użyć małych suchych gałązek Jeśli zostało Ci dużo patyczków do lodów, nie spiesz się z ich wyrzuceniem. Można je malować i ozdobić doniczkami topiary. Możesz również użyć małych suchych gałązek

Kilka szczegółowych odpowiedzi nie będzie zbytecznych:

 • Dlaczego gips? Oczywiście można stosować nie tylko gips. To po prostu najprostsza i najtańsza opcja, materiał, który praktycznie każdy może odpowiednio rozcieńczyć własnymi rękami. Rozcieńczyć gips, biorąc pod uwagę następujące niuanse: najpierw wlej wodę do pojemnika, w przeciwnym razie gips, a raczej pył gipsowy, może dostać się do płuc. Możesz natychmiast pomalować gips naturalnymi barwnikami – nadmanganianem potasu, jodem, liśćmi herbaty, brylantową zielenią. Nawet zwykły gwasz dobrze pomaluje tynk..
 • Jak zamienić topiary w aromatyczne drzewo?? Najprostszą odpowiedzią jest użycie kawy. Ale to jest naprawdę zbyt proste. Ale ciekawszym rozwiązaniem jest zakup zestawu przypraw i przypraw. Laski wanilii lub laski cynamonu nie tylko ozdobią drzewo, ale nada mu słodki zapach.
 • Jak uzyskać podstawę w kształcie serca?? Ponownie użyj techniki papier-mache lub piankowego wykroju. Za pomocą trzech kulek można zbudować puste serce, ale jest to trudniejsze. A czasami używają wielowarstwowej tektury, z której wycina się kształt serca, a następnie dekoruje.

Ziarna kawy to jeden z najtrwalszych aromatów topiary Ziarna kawy to jeden z najtrwalszych aromatów topiary

Pytania będą się zwiększać tylko wtedy, gdy dasz się ponieść tworzeniu topiary. Nie bądź chciwy, podziel się swoimi mistrzowskimi lekcjami, powiedz nam jakich materiałów używasz, zdradź sekrety swojego rzemiosła.

Słodki topiary (klasa mistrzowska wideo)

Topiary – niesamowite drzewa, które dziś coraz częściej znajdują się w wystroju domu i nie tylko. A także świetny prezent na niemal każdą okazję, który można zaprojektować w jeden dzień, a przez długi czas zachwyci swoją wspaniałością..

Powodzenia w kreatywności!