Sypialnia

Zasady doboru i instalacji lamp do sypialni

Różnorodne modele lamp nadają się do dekoracji sypialni. Najpopularniejsze opcje to lampki nocne i lampy podłogowe. Różnorodne modele lamp nadają się do dekoracji sypialni. Najpopularniejszymi opcjami są lampki nocne i lampy stojące Jakie lampy nadają się do sypialni? Do dekoracji sypialni możesz wykorzystać kinkiety, produkty z przełącznikami dotykowymi, reflektory lub lampy wykonane z polimeru. Dowolną oprawę oświetleniową można umieścić na ścianie lub szafce znajdującej się w pobliżu łóżka. W razie potrzeby łatwo jest wykonać stylowe źródła światła własnymi rękami z improwizowanych środków.

Żywiczne kinkiety do sypialni

Popularnością cieszą się oprawy wykonane z polimeru, które pięknie uzupełniają projekt i są stosunkowo tanie. Produkty polimerowe najczęściej wykorzystywane są jako oprawy oświetleniowe do dziecięcej sypialni lub salonu..

Polimerowe kinkiety – niedrogie i stylowe rozwiązanie Polimerowe kinkiety – niedrogie i stylowe rozwiązanie

Zalety lamp polimerowych:

 1. Trwałość. Nowoczesne lampy wykonane z materiałów polimerowych wytrzymują 2-3 razy dłużej niż konwencjonalne kinkiety czy wiszące reflektory.
 2. Wodoodporny i odporny na ciepło. Lampy polimerowe nie odkształcają się pod wpływem wilgoci czy ekstremalnych temperatur, a produkty wykonane z poliamidów są odporne na wstrząsy.
 3. Niska cena. Stylowe lampy wykonane z polimerów są 1,5-2 razy tańsze od zwykłych kinkietów czy reflektorów LED.
 4. Wszechstronność. Produkty te pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. Ponadto takie oprawy można wygodnie ustawić. Produkty polimerowe najczęściej montuje się na ścianach, jednak można kupić model z nogą i zamontować oświetlenie na szafce nocnej lub szafce.

Kupując oprawę polimerową koniecznie zapoznaj się z dokumentacją techniczną. Jeśli do wykonania urządzenia oświetleniowego użyto fenolu, to taki produkt może uwalniać toksyczne substancje pod wpływem wysokiej temperatury..

Lampki nocne do sypialni dla dzieci

Do dekoracji dziecięcej sypialni najlepiej zastosować kinkiety nocne o nietypowej konfiguracji. Tworzą stonowane światło i wyglądają dyskretnie. Zazwyczaj kinkiety nocne są instalowane na wysokości 1,5-2 metrów nad podłogą..

Do sypialni dziecięcej najlepiej nadają się lampki nocne z miękkim, rozproszonym światłem. Do sypialni dziecięcej najlepiej nadają się lampki nocne z miękkim, rozproszonym światłem.

Istnieją 3 rodzaje kinkietów nocnych:

 • Produkty naścienne. Takie kinkiety są zwykle wyposażone w abażur i są instalowane nad łóżkiem..
 • Urządzenia oświetleniowe z kloszami. Te kinkiety mają niezwykłą konfigurację. Z reguły takie produkty są prostokątne lub owalne..
 • Kinkiety, na których montowane są wiszące abażury. Takie produkty są drogie, jednak najpiękniej wyglądają. Kinkiety z wiszącymi kloszami można montować na dowolnej wysokości.

Podczas korzystania z kinkietów zaleca się stosowanie lamp halogenowych, ponieważ wytwarzają one słabe światło i nie zużywają dużo energii elektrycznej..

Wybór lamp do szafki nocnej w sypialni

Jeśli nie lubisz kinkietów lub lamp polimerowych, możesz wybrać produkty, które są montowane na szafce nocnej. Wybierając takie urządzenie oświetleniowe, musisz wziąć pod uwagę szereg niuansów. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę projekt sypialni. Klasyczny styl lub minimalizm dobrze komponują się ze standardowymi lampami, które są wyposażone w lampy Tiffany.

Wybierając lampkę nocną, należy kierować się przede wszystkim projektem sypialni: model, który Ci się podoba, powinien współgrać z wystrojem pokoju Wybierając lampkę nocną, należy kierować się przede wszystkim projektem sypialni: model, który Ci się podoba, powinien współgrać z wystrojem pokoju

Również przy wyborze lampy należy wziąć pod uwagę:

 1. Rodzaj lampy wkręcanej w oprawę. Nie zaleca się używania lamp LED lub energooszczędnych, ponieważ mogą one uszkodzić oczy.
 2. Obecność głowicy regulującej. Ten szczegół pomoże regulować kierunek światła..
 3. Wymiary urządzenia oświetleniowego.

Wybierając lampę do krawężnika pamiętaj, że kolor produktu i kolor mebla muszą się zgadzać. W przeciwnym razie oprawy będą wyglądały bez smaku i przyciągną zbyt wiele uwagi..

Lampa wisząca do sypialni: rodzaje i funkcje

Jeśli twoja sypialnia ma wysokie sufity, rozsądnie jest zainstalować lampę wiszącą. Produkty wiszące są zwykle montowane na wysokości 1,2-1,5 metra od podłogi. Jeśli zdecydujesz się na takie oświetlenie, pamiętaj, że żarówki do produktów wiszących powinny mieć ciepłe widmo świecenia..

Lampa wisząca idealnie wpasuje się we wnętrze sypialni z wysokimi sufitami Lampa wisząca idealnie wpasuje się we wnętrze sypialni z wysokimi sufitami

Lampy wiszące mogą być zaprojektowane w następującym stylu:

 • Klasyczny. Takie produkty są wykonane z drewna. Klasyczne lampy wiszące są zazwyczaj masywne, dlatego mocowane są na mocnym metalowym pręcie..
 • Nowoczesny. Lampy tego typu mają konfigurację kulistą i są wyposażone w ornament..
 • Wysoka technologia. Takie produkty są wykonane z metalu i mają zwykle kształt prostokątny..
 • Kraj. Oprawy tego typu mają kształt koła i są wykonane z drewna..

Przy montażu lamp wiszących dobierz taką aranżację, aby produkty znajdowały się w odległości 20-30 centymetrów od rogów ścian.

Oprawy oświetleniowe LED do salonu i sypialni

Oświetlenie taśmowe LED jest często wykorzystywane przy dekorowaniu salonu lub sypialni. Przełączniki dotykowe służą do sterowania paskiem LED. Dostosowują jasność, a w niektórych przypadkach kolor podświetlenia. Jeśli masz łóżko wbudowane w szafę i masz dość zwykłych reflektorów, możesz przymocować do mebla taśmę LED. Jednak w tym celu musisz zrobić specjalną niszę i wybrać odpowiedni zasilacz..

Diody LED prezentują się bardzo efektownie i pozwalają regulować jasność i kolor podświetlenia Diody LED prezentują się bardzo efektownie i pozwalają regulować jasność i kolor podświetlenia

Oprawa LED montowana jest w następującej kolejności:

 1. Wywierć otwór w suficie na taśmę LED.
 2. Pociągnij przewody do oprawy oświetleniowej.
 3. Napraw pasek LED za pomocą taśmy lub innego materiału klejącego.
 4. Sprawdź funkcjonalność konstrukcji.
 5. Usuń nadmiar taśmy.

Jeśli zdecydujesz się na użycie potężnych urządzeń oświetleniowych, musisz wybrać mocny zasilacz. Zaleca się stosowanie zasilaczy o mocy powyżej 100-120W.

Projekt oświetlenia sypialni DIY

Niezwykłą lampę można wykonać własnymi rękami z plastikowej butelki. Aby to zrobić, potrzebujesz energooszczędnej żarówki, pistoletu do kleju, piły do ​​metalu, jednorazowych łyżek i trzylitrowej butelki..

Oprawa produkowana jest w następującej kolejności:

 • Odetnij spód butelki i odetnij uchwyty łyżek.
 • Przyklej łyżki do dna butelki. W tym celu użyj pistoletu do klejenia. Pamiętaj, że łyżki powinny być przesunięte.
 • Przełóż przewód przez szyjkę i podłącz do niego lampę.
 • Przymocuj powstały produkt do ściany. Użyj taśmy dwustronnej lub zacisków, aby naprawić.

W razie potrzeby oryginalną lampę można łatwo wykonać ręcznie W razie potrzeby oryginalną lampę można łatwo wykonać ręcznie

Ze sklejki możesz zrobić niezwykłą lampę. Do wykonania takiego urządzenia oświetleniowego oprócz sklejki potrzebny będzie papier ścierny, farba, wiertarka, energooszczędna żarówka, zaciski lub kabel mocujący..

Zaleca się stosowanie grubej sklejki o odpowiednim kształcie. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się przeszlifowanie krawędzi sklejki papierem ściernym..

Technologia produkcji lamp ze sklejki:

 1. Wytnij otwór w arkuszu sklejki na żarówkę.
 2. Ponownie przeszlifuj sklejkę.
 3. Pomaluj powstały przedmiot.
 4. Wywierć otwór na przewód w obrabianym przedmiocie.
 5. Pociągnij za przewód i podłącz go do żarówki.
 6. Zawieś powstały produkt na kablu mocującym.

Jak zainstalować lampy na ścianie w sypialni?

Instalacja kinkietów lub innych kinkietów jest łatwa. Najpierw musisz wyrównać powierzchnię i zastosować specjalne oznaczenia. Zaleca się montaż kinkietu w odległości ponad 100 centymetrów od podłogi..

Przed zainstalowaniem oprawy należy zeszlifować ściany i ułożyć okablowanie. Powstały stroboskop musi być kitem. Nie zapomnij o wstępnym doprowadzeniu przewodów pod lampę i włącznik.

Nie ma trudności w samodzielnej instalacji lampy, najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie instrukcji i przestrzeganie środków bezpieczeństwa Nie ma trudności w samodzielnej instalacji lampy, najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie instrukcji i przestrzeganie środków bezpieczeństwa

Jak zainstalować kinkiet:

 • Odciąć prąd.
 • Poprowadź przewód pod przełącznikiem.
 • Zaizoluj przewody.
 • Wywierć otwór na podstawę.
 • Przymocuj podstawę oprawy do ściany za pomocą kołków.
 • Usuń pierwszą warstwę ochronną drutu i zdejmij końcówkę.
 • Odłącz terminal i pociągnij za przewód.
 • Zamocuj oprawę do podstawy.

Reflektory jako główne oświetlenie w sypialni

Zazwyczaj kinkiety, kinkiety nocne lub paski LED są dodatkowymi oprawami oświetleniowymi. Jako główne oprawy oświetleniowe stosowane są reflektory LED..

Reflektory LED od dawna są oszczędnymi i kompaktowymi źródłami światła podstawowego. Reflektory LED od dawna są oszczędnymi i kompaktowymi źródłami światła podstawowego.

Zalety reflektorów LED:

 1. Rentowność. Takie produkty zużywają niewielką ilość energii elektrycznej..
 2. Bezpieczeństwo. Reflektory LED nie nagrzewają się podczas pracy i nie emitują szkodliwych substancji.
 3. Ścisłość. Produkty te są kompaktowe i nie wymagają instalacji ogromnej hipoteki.

Zamiast lamp LED w reflektorach można zainstalować lampy halogenowe. Jednak podczas użytkowania nagrzewają się, więc trzeba będzie zainstalować pierścień termiczny..

Lampy do sypialni (wideo)

Jako dodatkowe oświetlenie sypialni najlepiej zastosować kinkiety ścienne. W przeciwieństwie do opraw wiszących nie zajmują dużo miejsca i tworzą przytłumione światło. Jeśli sypialnia jest duża, lepiej wybrać pasek LED. Można go przykleić do ściany lub sufitu. Jako oświetlenie główne zaleca się stosowanie reflektorów LED. Mają wysoką wydajność i nie nagrzewają się podczas pracy..

Projekt lamp do sypialni (zdjęcie)