Sypialnia

Wybór sypialni dla dzieci dla chłopców: 4 opcje tworzenia wnętrza

Sypialnia dziecięca powinna być zaprojektowana z uwzględnieniem życzeń dziecka Sypialnia dziecięca powinna być zaprojektowana z uwzględnieniem życzeń dziecka Pokój powinien być zaprojektowany zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami każdego dziecka. Szczególnie trudne są przypadki, gdy w jednym pokoju mieszkają dzieci różnej płci. Jednak współczesne odkrycia w dziedzinie aranżacji wnętrz są w stanie rozwiązać nawet tak czasami trudne zadania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mądrze udekorować pokój dziecięcy..

Sypialnia dla chłopca: charakterystyczne cechy

Jeśli w pokoju mieszka tylko 1 chłopiec, nie będzie trudno stworzyć ładny i funkcjonalny pokój. Przy wyborze należy zacząć od wieku dziecka. Warunkowo możliwe jest podzielenie pokoi na 5 kierunków zgodnie z wiekiem przyszłego właściciela.

Aranżując sypialnię dla chłopca należy zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność pokoju. Aranżując sypialnię dla chłopca należy zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność pokoju.

Jakie pokoje są odpowiednie dla chłopców w różnym wieku:

 1. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 3 lata, główną cechą pokoju dla niego powinno być bezpieczeństwo. Żadnych ostrych zakrętów i wysokich płaszczyzn, na które dziecko może się wspinać. Wybierając kolor wnętrza, wybierz odcień pastelowy. Ten wybór przyczyni się do harmonijnego rozwoju Twojego dziecka..
 2. Jeśli chłopiec ma od 3 do 6 lat, pokój powinien spełniać wymagania dotyczące zabaw, kreatywności i samokształcenia dziecka. Wesprzyj jego starania, udostępniając w pokoju przestrzeń do rysowania, uprawiania sportu i zajęć malucha. Nie zapomnij o bezpieczeństwie swojego dziecka. W tym wieku nadal są niechlujne ostrymi lub łamliwymi przedmiotami..
 3. Dzieciak z pierwszej klasy to zupełnie inne dziecko niż wcześniej. W wieku przygotowań i początku nauki dziecko potrzebuje dużej koncentracji i dyscypliny. Pomóż swojemu dziecku zademonstrować te cechy dzięki dyskretnemu projektowi wnętrza i dobrze wyposażonemu obszarowi do nauki. Upewnij się, że mebel odpowiada parametrom dziecka.
 4. Bliżej 12 roku życia dziecko rozwija indywidualność. Pierwsze kręgi i sekcje, pierwsi ulubieni bohaterowie i pierwsze preferencje w świecie mody i stylu. Wszystkie te motywy można odtworzyć w projekcie pokoju. Nie zapominaj o znaczeniu procesu edukacyjnego w życiu dziecka. Rozważ umieszczenie instrumentu muzycznego, teleskopu lub sztalugi. Duże przedmioty powinny mieć własną powierzchnię, zaprojektowaną zgodnie z ich przeznaczeniem.
 5. Dla chłopca w wieku 14-18 lat projekt pokoju nie będzie stanowił problemu. Najprawdopodobniej chłopiec w tym wieku sam wyobraża sobie, co chciałby zobaczyć w swojej przestrzeni. Zależy Ci tylko na tym, jak ułożyć wszystko, czego potrzebujesz i chcesz w jedną kompozycję..

Jeśli wiek Twojego dziecka znajduje się „na granicy” między kategoriami, zdecyduj się na wyższy wiek. Czas płynie nieubłaganie do przodu, a częste naprawy są trudne zarówno pod względem finansowym, jak i psychologicznym..

Meble: sypialnia dziecięca dla chłopca

Meble do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne. Miłymi dodatkami do tych właściwości będzie piękno, styl i zwartość..

Niezastąpionym wyposażeniem w sypialni chłopca jest łóżko, biurko, mała szafa oraz kącik sportowy. Niezastąpionym wyposażeniem w sypialni chłopca jest łóżko, biurko, mała szafa oraz kącik sportowy.

Meble do sypialni dziecięcej to:

 • łóżko;
 • komoda lub szafa;
 • biurko lub stół do gier i kreatywności (w zależności od wieku dziecka);
 • półki na książki i zabawki;
 • kącik sportowy do zajęć na świeżym powietrzu;
 • sofa, fotel lub wygodna pufa.

Regularnie zmieniaj meble, aby dostosować się do rosnących potrzeb dorastającego dziecka. Na współczesnym rynku możesz łatwo znaleźć zestaw słuchawkowy, którego Twoje dziecko potrzebuje w chwili obecnej..

Sypialnie dla nastoletnich chłopców: wybór koloru

Sypialnie nastoletnich chłopców są dostępne w różnych kolorach. Ta kontrowersyjna kwestia powinna zostać wcześniej przemyślana, aby w przyszłości nie było sporów co do wybranych odcieni..

Sypialnię dla nastolatka najlepiej udekorować w kolorze szarym, dodatkowo używając niebieskiego lub innych ciemnych kolorów. Sypialnię dla nastolatka najlepiej udekorować w kolorze szarym, dodatkowo używając niebieskiego lub innych ciemnych kolorów.

Jakie kolory będą najlepszą bazą do nastoletnich sypialni:

 • niebieski;
 • Zielony;
 • Szary.

Zaletą tych kolorów jest neutralność i możliwość łączenia z innymi, jaśniejszymi odcieniami..

Użyj neutralnych odcieni jako koloru bazowego, a jasne elementy dekoracyjne są odpowiednie jako uzupełnienie..

Projekt sypialni dla nastoletnich chłopców

W jakim stylu zrobić pokój dla chłopca? Niełatwo znaleźć odpowiedź, bo dzieci, choć już dorosłe, często zmieniają swoje preferencje. Jednak nadal możesz zgadywać, które wskazówki mogą być istotne dla Twojego dziecka.

Wyposażając sypialnię nastoletniego chłopca nie należy zaśmiecać jej niepotrzebnymi rzeczami i niepotrzebnymi elementami wystroju. Wyposażając sypialnię nastoletniego chłopca nie należy zaśmiecać jej niepotrzebnymi rzeczami i niepotrzebnymi elementami wystroju.

Najlepsze style do sypialni dla nastolatków:

 1. Minimalizm. Jednym z najnowocześniejszych trendów jest minimalizm. To wybór zadbanych i zdyscyplinowanych młodych ludzi, którzy kochają czystość i porządek. Jeśli twoje dziecko naprawdę takie nie jest, nie powinieneś kierować się jego chwilowymi pragnieniami odtworzenia minimalistycznego wystroju w sypialni..
 2. Strych. Dla stylowych i kreatywnych odpowiedni jest kierunek loft. Atmosfera garażu i strychu przypadnie do gustu każdemu nastoletniemu chłopcu, który ceni sobie swobodę wypowiedzi i kocha niestandardowe podejście do rozwiązywania problemów.
 3. Wysoka technologia. Czy Twoje dziecko interesuje się nauką i technologią? Uwielbiasz nowości z dziedziny techniki komputerowej i nietypowe oświetlenie? Hi-tech jest stworzony dla Twojego nastoletniego chłopca! Hi-tech jest modny, stylowy i bardzo techniczny.
 4. Prowansja. Niezbyt typowy wybór dla chłopca, ale wyjątkowi skromni i romantyczni miłośnicy filmów przygodowych i powieści odnajdą urok w motywach prowansalskich połączonych z marynistycznym stylem..
 5. Nowoczesny. Dla nowoczesnych i modnych nastolatków, którzy kochają jasne detale i nietypowe kształty, nowoczesność jest drogą do zrobienia! Uważaj na zbyt jasne kolory: mogą negatywnie wpłynąć na psychikę..

Rozważ wszystkie opcje stylu sypialni z dzieckiem.

Sypialnia dla chłopców w różnym wieku

Jeśli w 1 pokoju mieszka 2 braci w różnym wieku, do projektu należy podejść ze szczególną uwagą. Ściśle mówiąc, istnieją 2 opcje projektowania takiego pomieszczenia, z których każda ma swoje zalety i wady..

Aby sypialnia stała się przytulnym miejscem dla dwójki dzieci, przestrzeń powinna być odpowiednio zagospodarowana Aby sypialnia stała się przytulnym miejscem dla dwójki dzieci, przestrzeń powinna być odpowiednio zagospodarowana

Opcje projektowania sypialni dla 2 chłopców w różnym wieku:

 • podział na strefy;
 • połączenie.

Wybór zależy głównie od wielkości sypialni, a także od relacji dzieci. Staraj się nie naruszać ani małego, ani dużego chłopca w przestrzeni. Niesprawiedliwość wobec jednego z dzieci może być zła dla ich przyszłości.

Jeśli zdecydujesz się połączyć przestrzeń dla obojga dzieci, możesz zainstalować łóżko piętrowe, na drugim poziomie, na którym będzie znajdować się starsze dziecko. Zazwyczaj takie decyzje podobają się dzieciom w każdym wieku..

Wnętrze sypialni dla nastoletniego chłopca

Mieszkając szczegółowo w sypialni nastoletniego chłopca, należy przede wszystkim pamiętać, że nastolatek jest już osobą całkowicie niezależną, ale nie zapominaj, że całkowite zaufanie do wyboru dziecka może prowadzić do nie najlepszych konsekwencji; dzieci w tym wieku nie zawsze w pełni rozumieją, czego naprawdę potrzebują.

Skonsultuj się z przyszłym panem sypialni, ale także kieruj się brutalną nastoletnią fantazją.

Sypialnię chłopca można w oryginalny sposób udekorować za pomocą nietuzinkowej stylizacji jednej ze ścian. Sypialnię chłopca można w oryginalny sposób udekorować za pomocą nietuzinkowej stylizacji jednej ze ścian.

Oto kilka pomysłów na wspaniałe wnętrze sypialni dla nastolatków:

 • Surowy, nowoczesny styl z chwytliwymi akcentami. Pop-artowy obraz, kolorowe światła, kolekcja deskorolek – wszystko to przypomni Ci, że mieszkaniec pokoju jest jeszcze nastolatkiem. Zaletą tej decyzji jest to, że surowa, ale stylowa baza może zaakceptować te akcesoria, które twój nastoletni chłopak uważa za istotne dla siebie..
 • Ściana “dekoracyjna”. Nad wezgłowiem łóżka lub na przeciwległej ścianie możesz wykonać dużą kompozycję dekoracyjną. Może to być obraz modułowy, fototapeta lub po prostu okładka w jasnym kontrastowym odcieniu..
 • Komoda zamiast szafy. Chłopcy rzadko mają dużo ubrań. Dlatego mała i wygodna komoda z łatwością zastąpi garderobę dla nastolatka! A garnitur weekendowy może wisieć w pokoju rodziców..
 • Regały. Nastoletni chłopcy świetnie organizują przestrzeń. Każdy chłopiec musi mieć wiele półek, aby rozłożyć wszystkie swoje książki, prezenty, figurki, nagrody, narzędzia i inne drobiazgi. Zadbaj o duży system przechowywania, aby uniknąć bałaganu na biurku lub podłodze.
 • Podział na strefy. Technika ta jest szeroko stosowana w pomieszczeniach, w których łączą się różne obszary aktywności, na przykład sen i praca. Obszar roboczy jest strefowany za pomocą opraw oświetleniowych, regałów lub sufitu podwieszanego. Zapewnij maksymalny komfort w procesie nauki.
 • Kącik rozrywkowy. Jeśli twój nastolatek nadal kocha gry, dlaczego nie zrobić dla niego kącika rozrywki? Ustaw dekoder i telewizor w rogu z pufami lub fotelami. Niech przyjaciele Twojego dziecka spędzają czas na ulubionych zajęciach!
 • Stylizacja. Czy Twoje dziecko pasjonuje się geografią? Lub sport? W każdym razie znajdziesz coś, co jest bliskie Twojemu dziecku. Twórz zasłony, narzuty lub zdjęcia hobby swojego malucha.

Sypialnia dziecięca dla dziewczynki i chłopca: design

Jeśli w 1 pokoju mieszkają dzieci różnych płci, nie można uniknąć podziału na strefy. Szczególnie w okresie dojrzewania każde dziecko pragnie prywatności. Jeśli dzieci mają 1 rok, możesz jakoś rozwiązać problem z resztą stref: bawić się i uczyć. Jeśli dzieci mają dużą różnicę wieku, pokój należy formalnie podzielić na 2 części..

Możesz stylowo podzielić pokój dla dziewczynki i chłopca za pomocą ściany z płyt kartonowo-gipsowych lub za pomocą strefowania kolorystycznego Możesz stylowo podzielić pokój dla dziewczynki i chłopca za pomocą ściany z płyt kartonowo-gipsowych lub za pomocą strefowania kolorystycznego

Metody zagospodarowania pomieszczeń:

 1. kolor i światło;
 2. składany parawan;
 3. stojak z zabawkami;
 4. ściana dekoracyjna z płyt gipsowo-kartonowych.

Pamiętaj, że każde dziecko powinno mieć własne, choć niewielkie, ale osobne miejsce do nauki i wypoczynku..

Wyposażamy sypialnie dziecięce dla chłopców (wideo)

Niezależnie od tego, czy sypialnia jest dla dwojga czy dla jednego dziecka, powinna być zabawna, przytulna i stylowa. Wybierz rozwiązania, które oszczędzają więcej miejsca na aktywne gry i zajęcia. Na przykład zamiast zaśmiecać przestrzeń dwoma łóżkami, zainstaluj łóżka na poddaszu lub łóżko piętrowe dla dzieci. Wyobraź sobie z dziećmi, a sypialnia dziecięca będzie dowolnym miejscem dla dziecka przez wiele, wiele lat.

Przykłady projektowania sypialni dla chłopców (zdjęcie wnętrza)