Sypialnia

Garderoba w sypialni: 10 pomysłów na realizację projektu

Garderoba w sypialni to szansa na uatrakcyjnienie wolnej przestrzeni Garderoba w sypialni to szansa na uatrakcyjnienie wolnej przestrzeni. Prawie w każdej sypialni jest szafa. To klasyk. Jednak czy kiedykolwiek pomyślałeś, że o wiele wygodniej byłoby kupić całą garderobę w sypialni? W rzeczywistości garderoba to niezwykle funkcjonalna przestrzeń, w której zmieszczą się niemal wszystkie rzeczy, buty, a nawet damskie przybory toaletowe. Jak lepiej wyposażyć garderobę w sypialni, czytaj dalej.

Garderoba: sypialnia potrzebuje przestrzeni

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakładaniu garderoby w sypialni, jest to, że sypialnia również potrzebuje wolnej przestrzeni. Dlatego pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca, aby miejsce do spania było wygodne i wolne..

Jeśli sypialnia jest mała, lepiej zrobić system otwartej garderoby. Jeśli sypialnia jest mała, lepiej zrobić system otwartej garderoby.

Jeśli w sypialni nie ma dużo miejsca, użyj następujących metod, aby stworzyć garderobę:

 • System otwartej garderoby. Aby nie zawęzić ani wizualnie, ani w rzeczywistości przestrzeni sypialni, zrezygnuj z przegród, używaj tylko stref! Piękne mobilne wieszaki i półki przybite do ściany pomogą z łatwością zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a ozdobne pudełka i organizery pomogą stworzyć przytulność i schludność w systemie przechowywania.
 • Nisza do szafy. Wbudowana nisza z płyt kartonowo-gipsowych nie zmieni wizualnie wymiarów sypialni. Zamontuj klapy lub drzwi przesuwne samodzielnie. W takim przypadku możesz zaprojektować wnętrze garderoby zgodnie z własnymi potrzebami..
 • Szkło i lustra. Odwieczne znaczenie w dziedzinie wizualnej ekspansji przestrzeni mają lustra i szkło. Zrób szklaną przegrodę do garderoby lub zakryj ściany i drzwi lustrami.
 • Składany ekran. System otwartej garderoby lub mobilny wieszak na ubrania można odgrodzić za pomocą konwencjonalnego parawanu. Jeśli nie jest potrzebny, można go łatwo złożyć, otwierając przestrzeń.

Nawet w małej sypialni można stworzyć przestronną i wygodną garderobę bez większej szkody dla części sypialnej..

Jak zaprojektować sypialnię z garderobą

Pomysły na stworzenie garderoby w sypialni są bardzo różnorodne. Każdy pomysł ma swoje zalety i wady i odpowiednio pasuje do różnych wnętrz, wielkości i potrzeb właściciela pokoju..

Garderoba może być stylowo ozdobiona lustrzanymi lub matowymi powierzchniami Garderoba może być stylowo ozdobiona lustrzanymi lub matowymi powierzchniami

Najczęstsze i najbardziej niezawodne pomysły na projekt sypialni z garderobą:

 1. Ściany garderoby można wykonać tak samo jak w sypialni. To wizualnie zachowa integralność przestrzeni. „Ukryj” garderobę w niepozornym kolorze.
 2. Ściany i wejście do garderoby mogą różnić się od ścian w pomieszczeniu. Ta opcja jest dobra, jeśli garderoba znajduje się na całej ścianie, a nie w rogu. Jeśli garderoba znajduje się wzdłuż ściany, ciekawy rysunek lub odpowiednia fototapeta świetnie ozdobi sypialnię..
 3. Dodatkowy system przechowywania. Zewnętrzne ściany garderoby mogą zawierać półki lub małe wnęki na dekoracje i książki. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić miejsce, dzięki czemu garderoba będzie funkcjonalna ze wszystkich stron.!
 4. Szkło. Szkło to świetna propozycja dla osób zadbanych i pedantycznych, których garderoba zawsze wygląda świetnie. Szkło będzie wyglądać niesamowicie w minimalizmie, stylach hi-tech, a także w niektórych innych nowoczesnych kierunkach..
 5. Garderoba za wezgłowiem. Za zagłówkiem system przechowywania można oddzielić wąską przegrodą nieco większą niż łóżko lub można zainstalować przesuwane drzwi.
 6. Ciekawym rozwiązaniem byłoby usytuowanie garderoby za ścianą, na której wisi telewizor przed łóżkiem..
 7. Kurtyna. W przestronnej, niekwadratowej sypialni możesz schować szafę za piękną zasłoną.

Sypialnia z szafą będzie wyglądać stylowo i bardzo pięknie, jeśli odpowiednio podejdziesz do wyboru materiałów i lokalizacji garderoby.

Szafa w sypialni wykonana z płyt gipsowo-kartonowych własnymi rękami

Kreatywne podejście zawsze daje początek wspaniałym przedmiotom, które przez długie lata będą zachwycać jakością i ciepłem własnej produkcji. Płyty gipsowo-kartonowe można wykorzystać do zbudowania wspaniałej garderoby, która spełni wszystkie Twoje potrzeby związane z przechowywaniem..

Minimalna wielkość garderoby to około 1 metr kwadratowy. Mniejsza przestrzeń po prostu nie ma sensu: ułatwia korzystanie ze zwykłej garderoby..

Małą garderobę w sypialni można wykonać niezależnie od płyty gipsowo-kartonowej Małą garderobę w sypialni można wykonać niezależnie od płyty gipsowo-kartonowej

Procedura wykonania garderoby z płyt kartonowo-gipsowych:

 • Robienie rysunku. Szczegółowy rysunek powinien zawierać szkic pokoju z meblami oraz garderoby ze wszystkimi półkami i szczebelkami. Taki model pozwoli Ci wykonać pracę dokładnie i pięknie..
 • Zaznacza przestrzeń. W sypialni wykonujemy oznaczenia przyszłej garderoby. Zaznaczamy pozycje profili i miejsca ich połączeń.
 • Montujemy ramę. Za pomocą prowadnic i profili montujemy ramę przyszłej garderoby. Już na tym etapie będziesz musiał wziąć pod uwagę wszystkie pozycje półek i wykonać dla nich łączniki na profilach.
 • Tniemy płyty gipsowo-kartonowe. Zgodnie z powstałą ramą, wytnij płytę gipsowo-kartonową do pokrycia garderoby z obu stron.
 • Przycinamy garderobę. Między 2 warstwami płyt kartonowo-gipsowych można umieścić warstwę izolacji, jeśli istnieje takie pragnienie lub potrzeba..
 • Zapewniamy prąd. Zastanów się nad wszystkimi szczegółami oświetlenia, bo powinno być jasne, ale też nie zniekształcać kolorów.
 • Montujemy drzwi. Wybierz odpowiednie drzwi lub zasłonę i włóż je w otwór.

Szafa wnękowa w sypialni

Wbudowana szafa jest wygodna i praktyczna. Istnieje kilka zasad, które pomogą Ci w pełni wykorzystać przestrzeń.!

Zaletą szafy do zabudowy jest funkcjonalność i praktyczność. Zaletą szafy do zabudowy jest funkcjonalność i praktyczność.

Kilka wskazówek dotyczących aranżacji szafy wnękowej:

 1. Umieść produkty sezonowe na górnych półkach. Dostosuj rozmiar tych półek do liczby takich rzeczy..
 2. Przechowuj buty pod spodem, aby zarazki i zapachy butów miały minimalny kontakt z innymi ubraniami.
 3. Środek garderoby powinien zawierać dużo wieszaków..
 4. Najtańsze półki zazwyczaj zawierają podstawowe rzeczy..
 5. Rozważ systemy przechowywania akcesoriów.
 6. Pamiętaj o zamontowaniu lustra na całej długości.
 7. Stwórz dobre światło dzienne.

Szatnia stworzona zgodnie z zasadami poprawi jakość Twojego życia.

Duża garderoba do sypialni: luksus i wygoda

W przypadku dużej sypialni nie ma problemu z zaaranżowaniem garderoby. Istnieje wiele opcji tego układu. W zasadzie wszystko zależy od kształtu pomieszczenia i stylu wnętrza..

W dużej sypialni najlepiej wyposażyć garderobę w rogu pokoju. W dużej sypialni najlepiej wyposażyć garderobę w rogu pokoju.

Jak urządzić garderobę:

 • W rogu. Jeśli sypialnie są wystarczająco kwadratowe i wystarczająco duże, garderoba będzie wyglądać oryginalnie w rogu pokoju..
 • Wszędzie na ścianie. Jeśli pomieszczenie ma orientację prostokątną, to garderoba może skorygować jego kształt i wygodnie ustawić ją wzdłuż krótszej ściany..
 • Półkole. Garderoba zamontowana w półokręgu w rogu lub na ścianie sypialni będzie wyglądać luksusowo w nowoczesnym wnętrzu..
 • 2 garderoby. Jeśli w sypialni mieszkają 2 osoby, warto ustawić 2 małe symetryczne garderoby w rogach sypialni lub w inny sposób.

Układ sypialni w dużym pokoju jest łatwy.

Garderoba w małej sypialni

Zaprojektowanie garderoby w małej sypialni nie jest łatwe! Jednak właściwe podejście rozwiąże ten problem. Istnieje kilka niuansów, które pomogą stworzyć szafę wysokiej jakości i nie zajmą zbyt dużo miejsca..

Nawet niewielka spiżarka może być stylowo wyposażona jako garderoba w sypialni Nawet niewielka spiżarka może być stylowo wyposażona jako garderoba w sypialni

Sposoby wykonania garderoby w małej sypialni:

 1. Użyj spiżarni jako garderoby.
 2. Stwórz szczegółowy projekt dla maksymalnej wydajności opatrunku.
 3. Uczyń ściany garderoby niepełnymi, przezroczystymi lub zrezygnuj z nich całkowicie.
 4. Drzwi żaluzjowe lub zasłony. Lekkie drzwi do garderoby ułatwią przestrzeń w małym pomieszczeniu..
 5. Organizery i pudełka. W małej garderobie zmieścisz jeszcze więcej rzeczy, użyj gęstego i wygodnego systemu przechowywania. Nie zapomnij podpisać, gdzie leży!
 6. Sceneria. Aby mała garderoba wyglądała ekologicznie i nie zagracała, udekoruj ją. Designerskie ręcznie robione dywaniki, zdjęcia zdjęć i piękna ramka przy lustrze – po prostu nie można sobie wyobrazić szafy bez takiej urody!
 7. Zaktualizuj swoją garderobę. Aby Twoja garderoba nie była w stagnacji, regularnie ją aktualizuj. Rzeczy, których nie nosisz z tego czy innego powodu, lepiej usunąć w najdalszy kąt, a lepiej pozbyć się ich na zawsze, ponieważ pozbywając się czegoś, dostajemy miejsce na coś nowego!

Proste zasady pozwolą zaaranżować mini szafę nawet na półtora metra kwadratowego powierzchni.

Szafa-garderoba w sypialni: zdjęcie

W katalogach sklepów-salonów do produkcji i sprzedaży mebli znajdziesz wiele opcji szaf do aranżacji garderoby.

Jeśli nie chcesz długo myśleć o samodzielnej aranżacji wystroju garderoby, skorzystaj z gotowych opcji, które mają designerski styl i sprawdzone systemy przechowywania.

W sypialni można dodatkowo wyposażyć przestronną niszę, w której będą przechowywane rzeczy i ubrania W sypialni można dodatkowo wyposażyć przestronną niszę, w której będą przechowywane rzeczy i ubrania

Jakie są szafy do garderoby:

 • Garderoba połączona z łazienką. W garderobie z łazienką zakłada się, że znajduje się pralka, maszyna do suszenia ubrań, a także system do wieszania. Jest to bardzo wygodne, ponieważ wszystkie ubrania, zarówno mokre, jak i suche, znajdują się w jednym pomieszczeniu. Tutaj gospodyni może prasować rzeczy i przetwarzać je za pomocą odkurzacza parowego..
 • Komplety szaf do garderoby w salonie. Taki zestaw będzie miał niezrównany styl..
 • Szafy damskie z systemem przechowywania butów, akcesoriów i artykułów toaletowych.
 • Garderoba do wąskiego pokoju. Kompaktowe systemy przechowywania dla małych przestrzeni.
 • Szafa wnękowa.
 • Otwórz szafę.

W sypialni montujemy garderobę (wideo)

Każda osoba powinna zastanowić się nad osobną garderobą, bo jest wygodna i piękna. Niektórzy uważają, że szafa wyczerpie wszystkie potrzeby, ale to tylko dlatego, że nie próbowali korzystać z garderoby! Połączenie garderoby z dowolnym pomieszczeniem nie stanowi problemu. W każdym razie są opcje. Pokój przechodni lub osobny – w pokoju zmieści się dobrze zlokalizowana szafa, przy minimalnych kosztach. Stwórz stylową przestrzeń z garderobą!

Przykłady projektu sypialni z garderobą (zdjęcie wnętrza)