Sufit

Projekt sufitu w kuchni-salonie: jak podkreślić nietypowy układ

Sufit w kuchni połączonej z salonem powinien podkreślać przestronność pomieszczeń. Sufit w kuchni, połączony z salonem, powinien podkreślać przestronność pomieszczeń Każda osoba pragnie zwiększyć przestrzeń w swoim mieszkaniu. Osiąga się to, gdy kuchnia jest połączona z salonem. Dzięki temu projekt pomieszczenia znacząco się zmienia..

Obecnie istnieje ogromna liczba sposobów dzielenia pokoju. I to nie tylko montaż dodatkowych ogrodzeń czy ścian, ponieważ podział można zaakcentować dzięki odpowiedniemu wykończeniu sufitu. Dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym, jak go wykorzystać do podzielenia przestrzeni w salonie połączonej z kuchnią..

Kuchnia połączona z salonem i w niej sufity napinane

Sufity napinane są matowe, błyszczące i satynowe Sufity napinane są matowe, błyszczące i satynowe Istnieją dwie metody montażu sufitów napinanych: metoda zimna i gorąca Istnieją dwie metody montażu sufitów napinanych: metoda zimna i gorąca

Wybierając sufit napinany przede wszystkim, muszę się zdecydować:

 • Styl;
 • Formularz;
 • Faktura.

Dlatego zastanowimy się, jak udekorować salon połączony z kuchnią za pomocą różnych rodzajów i kombinacji sufitów napinanych, aby nadać im doskonały design.

W takich projektach płótno jest produkowane we wszystkich rodzajach faktur, przejawów i kolorów. Sufit może być matowy lub błyszczący. Wykonuje się na nim również różne wzory, dzięki czemu uzyskamy doskonałe oddzielenie stref kuchni i salonu, jeśli uzyskamy jednolitość nadruków. Jeśli projekt obszaru roboczego w kuchni jest wyraźny, można go ulepszyć, wybierając interesujący obraz.

Na przykład salon, który ma niski sufit, został wykonany w stylu barokowym. Był ozdobiony różnymi freskami lub obrazami. W takim przypadku, aby wizualnie pojawiły się wyższe sufity, potrzebny jest obraz, który „unosi się” w górę.

Ogólnie rzecz biorąc, przy odpowiednim doborze kształtu sufitu napinanego można zasłonić niektóre z jego elementów, na które wcześniej zwracano uwagę:

 • Zakrzywione nisze;
 • Okablowanie;
 • skosy;
 • Otwory wentylacyjne.

Sufit w kuchni, połączony z salonem, można również ozdobić wzorem w kropki, który będzie uosabiał rozgwieżdżone niebo. W takiej kuchni romantyczna kolacja byłaby idealnym rozwiązaniem..

Jeśli projekt kuchni na to pozwala, możesz bawić się kwiatami. Obszar salonu można podświetlić na biało, a w samej kuchni zrobić dobre oświetlenie i podkreślić czarnym płótnem. W takim przypadku, w celu wytyczenia przestrzeni, między nimi można umieścić specjalną konstrukcję w postaci przegrody wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych lub innych materiałów..

Gdy kuchnia jest mniejsza niż salon, właściwą decyzją będzie wykończenie jej w ciemnych kolorach. Ale w żadnym wypadku nie należy wykonywać takiego projektu, jeśli salon jest znacznie mniejszy niż kuchnia. Nawet odpowiedni dobór oświetlenia może nie uratować dnia..

Zalety sufitów napinanych

Sufity napinane pozwalają ukryć podstawy i konstrukcje inżynierskie Sufity napinane pozwalają ukryć podstawy i konstrukcje inżynierskie

A więc z głównych zalet sufitu napinanego w kuchni, w połączeniu z salonem można wyróżnić:

 • Możliwość łączenia kilku tekstur i kolorów;
 • System oświetlenia jest całkiem interesujący;
 • Wielopoziomowa powierzchnia;
 • Zastosowanie fotokomórek.

Fałszywe kolory sufitów i ich prawidłowe zastosowanie

Sufit napinany nie tylko upiększy projekt kuchni-salonu, ale także będzie trwał przez długi czas. Sufit napinany nie tylko upiększy projekt kuchni-salonu, ale także będzie trwał przez długi czas. Różnorodność sufitów napinanych sprawi, że Twoja kuchnia-salon będzie wyjątkowy Różnorodność sufitów napinanych sprawi, że Twoja kuchnia-salon będzie wyjątkowy

Do różnych opcji kuchni – pokój dzienny odpowiednie są również różne kolory:

 • Zielony i niebieski. Kiedy kuchnia jest po słonecznej stronie, te kolory na suficie będą dobrze pasować..
 • Biały. Kuchnia może być wykonana w dowolnym stylu, ten kolor nadal będzie pasował.
 • Beżowy, czerwony i żółty. Gdy nie ma możliwości dodatkowego i poprawnego oświetlenia, wtedy te kolory przychodzą na ratunek..
 • Różowy. Młode małżeństwo może wykorzystać ten kolor do romantycznych nastrojów w kuchni – salonie..

Charakterystyka sufitów napinanych

Korzystając z sufitów napinanych, nie tylko ozdobisz sufit, ale także zaoszczędzisz swój budżet. Korzystając z sufitów napinanych, nie tylko ozdobisz sufit, ale także zaoszczędzisz swój budżet, a przy wyborze sufitu musisz wziąć pod uwagę różne cechy, według którego producent go produkuje:

 • Liczba tekstur;
 • Liczba kolorów;
 • Cena za metr kwadratowy;
 • Poziom oświetlenia;
 • Maksymalna szerokość;
 • Okres gwarancji materiałowej.

Sufity z płyt gipsowo-kartonowych

Używając materiału do płyt kartonowo-gipsowych, możesz tworzyć różne efekty dekoracyjne Używając materiału do płyt kartonowo-gipsowych, możesz tworzyć różne efekty dekoracyjne Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych są wielopoziomowe, dwupoziomowe i jednopoziomowe Sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych są wielopoziomowe, dwupoziomowe i jednopoziomowe

W przypadku sufitu ten materiał jest doskonały, ponieważ daje wiele pomysłów na zorganizowanie wytyczenia przestrzeni w salonie połączonym z kuchnią. Konstrukcje te charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością.

Możesz zrobić przegrodę w kuchni – salonie za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Odpowiednio dobrane oświetlenie nada pomieszczeniu niepowtarzalny design, który może być zupełnie inny. Na tej samej zasadzie zaprojektowano strefy w kuchni i salonie. Na przykład specjalne obramowania z odpowiednim oświetleniem są umieszczone we właściwych miejscach w całej roboczej części kuchni, podczas gdy salon wypełnia się światłem skierowanym na sufit, tym samym zwiększając je wizualnie.

Systemy podwieszane w salonie połączone z kuchnią

Wybierając kolor sufitu, weź pod uwagę natężenie światła naturalnego, powierzchnię pomieszczeń, wysokość sufitów oraz ilość mebli Wybierając kolor sufitu, weź pod uwagę natężenie światła naturalnego, powierzchnię pomieszczeń, wysokość sufitów oraz ilość mebli Kolory neutralne - zielony i szary Kolory neutralne – zielony i szary

Doskonałym sposobem na odróżnienie salonu od kuchni są różne warianty systemów zawieszenia. Można je znaleźć z systemem bezszwowym lub ze specjalnymi ozdobnymi szwami. Również rynek budowlany oferuje metalowe pozłacane listwy, za pomocą których oddzielony jest salon od kuchni. W przypadku sufitu napinanego doskonałym rozwiązaniem jest połączenie z płytą gipsowo-kartonową. Również sufity podwieszane umożliwiają eksperymentowanie z oświetleniem..

Istnieją również systemy zawieszenia o nazwie Armstrong. Są używane znacznie rzadziej. W końcu w salonie zawsze powinien być komfort, a takie systemy nie mogą tego zapewnić. Można je jednak zamontować w kuchni..

Bielenie sufitu w kuchni połączonej z salonem

Główną zaletą malowania specjalną zaprawą wapienną lub kredową jest jej niski koszt Główną zaletą malowania specjalną zaprawą wapienną lub kredową jest jej niski koszt

Zwykły biały sufit dzisiaj, choć to już przeszłość, nadal pozostaje aktualny. W niektórych pokojach wykonanie systemów naciągowych lub podwieszanych jest po prostu niemożliwe ze względu na fakt, że takie mieszkania mają niską wysokość sufitu.

Ponadto ta opcja jest wykorzystywana ze względu na oszczędność. W końcu nie każdy może wydać duże sumy na instalację nowych systemów. Dlatego wiele osób nadal po prostu wybiela sufit wapnem lub specjalną farbą..

W tym procesie nie jest wymagana żadna specjalna wiedza, więc jest to bardzo proste. Z jednym plusem – ekonomia – istnieje kilka wad jednocześnie:

 • To wykończenie sufitu jest krótkotrwałe;
 • Projekt pokoju nie będzie wyróżniał się żadną urodą.

Tapeta sufitowa

Malowanie tapet sufitowych jest najczystszą i schludną metodą naprawy Malowanie tapet sufitowych jest najczystszą i schludną metodą naprawy Tapety sufitowe to papier, włóknina, włókno szklane Tapety sufitowe to papier, włóknina, włókno szklane

Aby wytapetować sufit, będziesz potrzebować specjalisty lub umiejętności zawodowych w tej kwestii. To zadanie uważana jest za jedną z najtrudniejszych, ponieważ do pracy:

 • Kilka osób jest potrzebnych na raz;
 • Wymaga dokładnego czyszczenia jastrychu i powierzchni.

Sufit powinien być idealnie płaski, w przeciwnym razie po prostu nie będzie można zadokować rysunku, cały projekt zostanie zepsuty, a salon nie będzie poprawnie połączony z kuchnią.

Wniosek

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że przy dużej wyobraźni i wielkiej chęci projekt sufitu w salonie połączony z kuchnią może zamienić się w arcydzieło, które na co dzień będzie cieszyło oko..

Sufit w salonie połączony z kuchnią (zdjęcie projektowe)