Sufit

Dobór sufitów do powierzchni biurowej

Piękny sufit w biurze może wnieść harmonię i komfort do ogólnego stylu wnętrza. Piękny sufit w biurze może wnieść harmonię i komfort do ogólnego stylu wnętrza Dobry, nowoczesny lider wie, że dla wysokiej produktywności jego pracowników niezbędne są komfortowe warunki. Dlatego szczególną uwagę przywiązuje się do wnętrza przestrzeni biurowej. Sufity biurowe powinny łączyć w sobie praktyczność, wygodę i dobry estetyczny wygląd..

Wymagania dotyczące sufitów biurowych

Dla sufitu biurowego stawia się szereg wymagań.

Sufit w biurze musi mieć doskonałą izolację akustyczną i odbijanie światła Sufit w biurze musi mieć doskonałą izolację akustyczną i odbijanie światła

Najbardziej podstawowe:

  • Dobra izolacja akustyczna, ponieważ brak hałasu przyczynia się do dobrej wydajności
  • Materiały przyjazne dla środowiska. Osobom, które spędzają 8-10 godzin w biurze wystarczy stworzyć bezpieczne warunki pracy.
  • Odbicie światła. Od tego czynnika zależy, czy można zrezygnować z naturalnego światła, czy z dodatkowego.
  • Stosowanie materiałów trudnopalnych. Sufit nie może uwalniać w wysokich temperaturach substancji toksycznych lub szkodliwych dla zdrowia. Czynnik ten jest szczególnie istotny, jeśli powierzchnia biurowa znajduje się w wieżowcu, ponieważ ewakuacja ludzi z wieżowca trwa znacznie dłużej..
  • Sufit biurowy powinien pasować do ogólnego wnętrza i Twoich finansów.

Sufit w biurze (wideo)

Sufity biurowe, ich rodzaje

Tynkowanie to najtańsza metoda. Chociaż ta metoda jest bardziej powszechna w budynkach mieszkalnych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby była stosowana w biurach. Ponieważ tynk jest nakładany na sufit, możliwe jest instalowanie sprzętu napowietrznego, a to pociąga za sobą pojawienie się przewodów na suficie. Również dla estetycznego wyglądu konieczne jest wypoziomowanie sufitów..

Sufity z płyt gipsowo-kartonowych: zalety i wady

Główną zaletą tego projektu jest możliwość ukrycia wad i wad płyty sufitowej. Ten rodzaj sufitu pozwala na zastosowanie niemal każdego rodzaju oświetlenia. Kolejnym plusem jest dobra cena. Ponadto płyta gipsowo-kartonowa jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Nie zawiera substancji toksycznych, a także szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, a przy tym jest dość ognioodporny.

Z minusów możemy zauważyć, że nie warto instalować sufitów z płyt gipsowo-kartonowych w pomieszczeniach o dużej wilgotności, ponieważ materiał ten szybko staje się bezużyteczny..

Po zainstalowaniu zajmie około 10 centymetrów od wysokości biura, co jest dużo w porównaniu z innymi sufitami.

Sufit z płyt gipsowo-kartonowych w biurze to opcja budżetowa, która może ukryć wszystkie nierówności sufitu. Dzięki płytom gipsowo-kartonowym możesz stworzyć indywidualny i niepowtarzalny projekt sufitu Sufit z płyt gipsowo-kartonowych w biurze to opcja budżetowa, która może ukryć wszystkie nierówności sufitu. Dzięki płytom kartonowo-gipsowym możesz stworzyć indywidualny i niepowtarzalny projekt sufitu

Sufity napinane: plusy i minusy

Montaż sufitów napinanych nie zajmie więcej niż jeden dzień, co jest bardzo ważne dla pracy pracowników. Również folia, z której wykonane jest płótno, jest bardzo praktyczna. Działa to dobrze w przypadku sufitów wielopoziomowych, a także innych złożonych konfiguracji. Pomimo tego, że płótno jest folią, powstaje efekt idealnie płaskiego i solidnego sufitu..

Sufity napinane są antystatyczne i nie przyciągają kurzu i brudu. Praktycznie nie trzeba dbać o ten sufit, tylko od czasu do czasu go wycierać. Nie tworzy się na nim kondensacja, co jest ważne w przypadku biur wielopiętrowych.

Są też wady. Na przykład sufity napinane są bardzo zależne od temperatury. Dlatego należy uważać na oświetlenie, aby nie uszkodzić sufitu..

Ponadto można zauważyć obecność specyficznego zapachu. Ten problem można rozwiązać stosunkowo szybko. Jeśli pomieszczenie jest dobrze wentylowane, zapach znika w ciągu 2-3 dni. Inną rzeczą jest to, że montaż sufitu odbywa się zimą..

Należy pamiętać, że folia jest podatna na uszkodzenia mechaniczne ostrymi przedmiotami. A naprawienie takich uszkodzeń jest prawie niemożliwe..

Najpopularniejszą opcją wykończenia sufitu w biurze jest rozciągliwość. Dzięki swoim właściwościom antystatycznym staje się po prostu niezastąpionym i doskonałym sposobem na udekorowanie sufitu w biurze. Najpopularniejszą opcją wykończenia sufitu w biurze jest rozciągliwość. Dzięki swoim właściwościom antystatycznym staje się po prostu niezastąpionym i doskonałym sposobem na udekorowanie sufitu w biurze.

A główną wadą jest cena. Sufity napinane to kosztowna przyjemność i nie każdy może sobie na to pozwolić..

Rodzaje sufitów podwieszanych

  • Sufity szafowe.
  • Sufity kasetonowe.

Sufity rack składają się z aluminiowej ramy, która jest przymocowana do sufitu oraz długich, wąskich paneli, które są przymocowane do ramy. W razie potrzeby listwy te można łatwo zdemontować.

Sufity kasetonowe również mają aluminiową ramę, ale mają inną konstrukcję. Zamiast długich, wąskich paneli, do ramy przymocowane są panele w postaci małych komórek.

Plusy i minusy sufitów podwieszanych

Sufit podwieszany posiada następujące zalety: ognioodporny, ekologiczny, doskonały współczynnik odbicia Sufit podwieszany posiada następujące zalety: ognioodporny, ekologiczny, doskonały współczynnik odbicia

Główną zaletą tego typu sufitu jest duży wybór kolorów i faktur paneli na sufit. Są ognioodporne i przyjazne dla środowiska, a niektóre mają nawet powłokę antybakteryjną. Sufity podwieszane mają dobry współczynnik odbicia, a także umożliwiają izolację akustyczną i ułożenie niezbędnego okablowania w przestrzeni między sufitami. Do tego typu sufitu sprzedawane są specjalne oprawy i wentylatory..

Główną zaletą sufitów podwieszanych jest to, że można szybko otworzyć żądany odcinek sufitu i na przykład wymienić okablowanie lub coś innego..

Jedyną wadą tego typu sufitu jest wysoka cena..

Wysokość sufitu biurowego

Wysokość stropu przestrzeni biurowej powinna być tak wysoka, aby pod sufitem podwieszanym można było odróżnić od niego 15-25 centymetrów. Montaż sufitów podwieszanych powinien wykonywać tylko specjalista, a jeśli nie zrobi tego dość umiejętnie, widoczne będą połączenia i szczeliny między płytami.

W przypadku biur minimalna dopuszczalna wysokość sufitu wynosi 3 metry. W przypadku biur minimalna dopuszczalna wysokość sufitu wynosi 3 metry.

W przypadku tynkowania powierzchni biurowej wysokość pomieszczenia nie ulega zmianie, czego nie można powiedzieć o innych opcjach:

  • sufity z płyt gipsowo-kartonowych zostaną odjęte od całkowitej wysokości około 10 centymetrów.
  • sufity napinane zajmą około 5 centymetrów.
  • sufity podwieszane zajmą 15-25 centymetrów.

Należy pamiętać, że należy pozostawić wystarczającą ilość miejsca na instalację okablowania, oświetlenia i izolacji akustycznej..

Montaż sufitów w biurze

Montaż sufitów nie powinien być zaniedbany, ponieważ źle wykonany montaż wpłynie na wygląd.

Opcję tynkowania możesz wykonać samodzielnie, jeśli masz pewne umiejętności. Jeśli ich tam nie ma, praca mistrza nie będzie dużo kosztować.

Najpopularniejszą i najwygodniejszą opcją dla dużych biur jest montaż sufitów kasetonowych Najpopularniejszą i najwygodniejszą opcją dla dużych biur jest montaż sufitów kasetonowych

Montaż sufitów gipsowo-kartonowych

Podczas montażu takich sufitów należy przestrzegać tej zasady – należy montować arkusze w szachownicę.

Aby zapobiec przebijaniu się łba wkręta przez płytę gipsowo-kartonową podczas wkręcania, można użyć specjalnego nasadki śrubokręta z ogranicznikiem.

Nowoczesny sufit w biurze

Sufit w biurze powinien harmonijnie pasować do ogólnego obrazu. Szczególnie dobrze wyglądają wielopoziomowe sufity i oświetlenie punktowe, ponieważ pozwalają harmonijnie wytyczyć powierzchnię pomieszczenia. Nowoczesne sufity są coraz częściej wyposażone w wentylatory i klimatyzatory, a także w system nagłośnienia alarmów..

Jeśli pozwala na to budżet organizacji, możesz wdrożyć najbardziej odważne i oryginalne pomysły na projekt sufitu Jeśli pozwala na to budżet organizacji, możesz wdrożyć najbardziej odważne i oryginalne pomysły na projekt sufitu

Sufity z nadrukowanym zdjęciem są teraz w modzie. Obrazy mogą być bardzo różnorodne – najważniejsze jest to, że nie przeszkadzają w pracy. Najczęściej obrazy drukowane są na sufitach napinanych.

Lampy w biurze na suficie

Ważną rolę odgrywa czynnik oświetleniowy w biurze, od którego zależy produktywność pracowników. Zwykle za pomocą oświetlenia wyznaczają obszary pracy..

Oświetlenie w biurze to główny czynnik, od którego zależy efektywność pracowników Oświetlenie w biurze to główny czynnik, od którego zależy efektywność pracowników

Do biur z wysokimi sufitami odpowiednie są oprawy o maksymalnym rozproszeniu światła, a do niskich sufitów oprawy ze światłem kierunkowym lub bezpośrednim.

Oświetlenie LED jest obecnie u szczytu popularności, ale jego wadą jest to, że emituje światło tylko w jednym kierunku. Natomiast świetlówki emitują światło w różnych kierunkach..

Lampy LED w biurze (wideo)

Po rozważeniu wszystkich rodzajów sufitów możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję, biorąc pod uwagę wysokość biura, jego konfigurację i oświetlenie. Najważniejsze jest to, że sufit jest praktyczny, a jednocześnie umiejętnie łączy się z całym projektem. Jeśli zastosujesz się do wszystkich opisanych wcześniej wskazówek, na pewno ci się uda.!

Projekt sufitu w przestrzeni biurowej (zdjęcie wnętrza)