Sufit

Co przyciąga sufity napinane w sypialni: 35 zdjęć wnętrz

Sufit napinany to świetny sposób na szybkie i piękne przekształcenie wystroju sypialni. Sufit napinany to świetny sposób na szybką i piękną zmianę wystroju sypialni.

Sufit napinany w sypialni: zalety

Sufity napinane mają szereg zalet, którymi nie mogą pochwalić się wszystkie konstrukcje o podobnym przeznaczeniu..

Najkorzystniejsze właściwości tej powłoki to:

 • Dokładne zamaskowanie wszelkich nierówności płyty stropowej;
 • Trwałość konstrukcji (do 30 lat);
 • Łatwość konserwacji (czasami wymagane jest tylko odkurzanie płótna);
 • Dość dobra wytrzymałość (płótno jest w stanie wytrzymać do 100 litrów wody i spokojnie wytrzymuje uderzenie korka szampana);
 • Szeroka gama ramek ozdobnych;
 • Dostępność, zarówno pod względem materialnym, jak i pod względem przewagi firm zaangażowanych w instalację tego pokrycia.

Zaletą sufitu napinanego jest to, że jest dość łatwy w montażu i oczyszczeniu z brudu Zaletą sufitu napinanego jest to, że jest dość łatwy w montażu i oczyszczeniu z brudu

Oczywiście jakość i wygląd będzie bezpośrednio zależeć od wybranych materiałów, a raczej od ich producenta i kategorii cenowej. Ważne jest również zwrócenie się do doświadczonych specjalistów, aby później film nie sprawiał kłopotów. Zaleca się zapytać profesjonalistów, czy użyty materiał nie jest szkodliwy, ponieważ jakość niektórych tanich analogów pozostawia wiele do życzenia..

Ponadto różne folie mają różne szerokości, dlatego często konieczne jest wykonanie spoin, ale ze względu na niewielką grubość spoiny te będą prawie niewidoczne..

Różne opcje sufitów napinanych do sypialni

Zanim zaczniesz myśleć o projektowaniu, musisz zdecydować, jaki rodzaj płótna będzie naciągnięty w sypialni. W zależności od rodzaju użytego materiału rozróżnia się sufity z tkaniny i PCV..

Pierwsza opcja zazwyczaj kosztuje znacznie więcej, dlatego najbardziej popularne są sufity z folii PCV.

Ponadto sufity PCV można również podzielić na trzy grupy:

 • Lśniący:
 • matowy;
 • Satyna.

Najbardziej popularne w sypialni są błyszczące sufity napinane. Najbardziej popularne w sypialni są błyszczące sufity napinane.

Błyszczące sufity mają dobrze zdefiniowane właściwości lustra, dzięki czemu mogą wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów i połysków wzorniczych, co pozwala na urzeczywistnienie nawet najbardziej oryginalnych pomysłów w projektowaniu..

Sufity matowe wyglądają na bardziej zrelaksowane, zwłaszcza klasyczne białe, ponieważ tworzą efekt zwykłego pomalowanego lub bielonego sufitu. Ta opcja projektowania jest idealna do sypialni, ponieważ matowe odcienie koją i tworzą przytulną atmosferę..

Sufity satynowe łączą zalety wykończeń matowych i błyszczących, ponieważ są bardzo małymi kawałkami lustrzanego połysku. Ta opcja nie będzie odzwierciedlać wystroju pomieszczenia, a jedynie odbijać światło, co sprawi, że pomieszczenie będzie nieco jaśniejsze i bardziej żywe..

Paleta kolorów sufitu napinanego w sypialni

Kolorowe sufity od dawna zastępują tradycyjne białe sufity. Kolor powłoki rozciągliwej w sypialni będzie miał duży wpływ na właścicieli tego pokoju, dlatego do projektu sufitu należy podchodzić z całą odpowiedzialnością..

Kolorystyka ma właściwość wpływania na ludzką psychikę, zmuszając go do doświadczania pewnych uczuć i wykonywania odpowiadających im działań..

Możesz sprawić, że sypialnia będzie atrakcyjna i przytulna dzięki sufitowi napinanemu w pastelowym odcieniu Możesz sprawić, że sypialnia będzie atrakcyjna i przytulna dzięki sufitowi napinanemu w pastelowym odcieniu

Wybierając kolorystykę sufitu, należy wziąć pod uwagę wpływ palety na ludzką świadomość:

 • Zielony kolor i wszystkie jego odcienie działają kojąco i są najlepszym wyborem na sufit w sypialni;
 • Podobnie zachowuje się niebieski kolor, taki sufit będzie dobrze wyglądał, jeśli dodamy do wnętrza detale w tym samym odcieniu;
 • Niebieski kolor jest trochę przygnębiający, ale jeśli zostanie prawidłowo połączony z jasnymi ścianami, możesz stworzyć niepowtarzalny projekt;
 • Czerwień i wszystkie jej odcienie budzą namiętność, dlatego jest idealna dla miłośników miłosnych przyjemności;
 • Kolor pomarańczowy jest ekscytujący, ale poranek przy takim suficie będzie wesoły i wesoły;
 • Żółty kolor uspokaja i nastraja w pozytywny sposób;
 • Czarno-brązowe kolory pod okiem wykwalifikowanego projektanta dodadzą pomieszczeniu tajemnicy, a w najgorszym przypadku będą bardzo miażdżące i przygnębiające;
 • Pastelowe odcienie wszystkich kolorów w połączeniu z elementami wnętrza w podobnej kolorystyce doskonale sprawdzą się w sypialni.

Jeśli masz pewne trudności z wyborem koloru, drukowaniem zdjęć lub kreatywnym projektem sufitu, możesz zwrócić się do profesjonalnych projektantów i lepiej powierzyć instalację samej konstrukcji specjalnym firmom. Możesz także zobaczyć i dotknąć próbkę materiału, z którego zostanie wykonany sufit..

Jak zastosować dwupoziomowe sufity napinane w sypialni?

Dwupoziomowe sufity napinane, zwłaszcza z zastosowaniem różnych kolorów, są w stanie nadać sypialni iście królewski wygląd. Jednak bez względu na to, jak skomplikowane są projekty, będą zawierały elementy o geometrycznych kształtach..

Oto niektóre z nich:

 • Koło;
 • Owalny;
 • Trójkąt;
 • Kwadrat;
 • Prostokąt.

Wszystkie inne kształty można ułożyć za pomocą tych podstawowych.

We wnętrzu sypialni dobrze będzie wyglądał dwupoziomowy sufit w kształcie koła We wnętrzu sypialni dobrze będzie wyglądał dwupoziomowy sufit w kształcie koła

Sufity dwupoziomowe w sypialni mogą być w pełni napinane lub mogą łączyć elementy z płyt gipsowo-kartonowych i płótna napinanego. Popularne są zarówno modele napinane, jak i łączone. Materiał dobierany jest w oparciu o preferencje właścicieli, zamierzoną wersję ostateczną oraz dostępny budżet.

Istotną rolę odgrywa również kolorystyka różnych poziomów, dlatego wybrane odcienie należy ze sobą łączyć. Wtedy dwukolorowe sufity doskonale ozdobią pomieszczenie..

Jeden poziom sufitu, ozdobiony nadrukiem fotograficznym, wygląda bardzo ciekawie, drugi pozostaje monochromatyczny. Możesz też ozdobić jedną z warstw ekskluzywnym wzorem artystycznym.

Warto zauważyć, że nie jest możliwe wykonanie dwupoziomowego sufitu w każdym pomieszczeniu, ponieważ każda warstwa „zje” około 10 cm wysokości pomieszczenia. Dlatego nie zaleca się wykonywania takich sufitów w niskich pomieszczeniach..

Przed zaplanowaniem montażu sufitu wielopoziomowego zaleca się przyjrzenie się pięknym próbkom sypialni o podobnych projektach w czasopismach lub w sieci lub skontaktowanie się z doświadczonym projektantem.

Sufit napinany w małej sypialni: kluczowe punkty

Podczas napraw w małej sypialni należy zwrócić uwagę nie tylko na detale samego sufitu, ale także na otaczające elementy pomieszczenia, ściany, podłogę, meble. Tylko harmonia wszystkich elementów sypialni może nadać jej odpowiedni nastrój..

Mała sypialnia wcale nie jest powodem odmowy zainstalowania w niej sufitu napinanego..

Nawet mała sypialnia może być wizualnie bardziej przestronna za pomocą elastycznego płótna w jasnym odcieniu Nawet mała sypialnia może być wizualnie bardziej przestronna za pomocą rozciągliwego płótna w jasnym odcieniu

Należy jednak wziąć pod uwagę następujące punkty:

 • Ciemne odcienie wizualnie ukrywają przestrzeń, dlatego lepiej jest odrzucić czarny lub ciemnoniebieski sufit, a sufit o innym ciemnym kolorze należy uzupełnić jasną tapetą;
 • W pomieszczeniu o wysokości mniejszej niż 2,5 metra nie zaleca się instalowania wszystkich konstrukcji podwieszanych i napinanych;
 • Niektóre podłużne wzory na suficie mogą wydłużyć pomieszczenie lub odwrotnie, wizualnie nadać mu odpowiedni kształt;
 • Dobre oświetlenie, umiejętnie zaplanowane dla małego pomieszczenia jeszcze przed zamontowaniem w nim sufitu napinanego, wypełni pomieszczenie komfortem.

Oświetlenie w sypialni sufitami napinanymi

Bardzo ważny jest również dobór oświetlenia w sypialni, dlatego realizując efekty świetlne w sferze snu, należy wziąć pod uwagę pewne zasady.

Decydując się na montaż sufitu napinanego, zdecydowanie powinieneś wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe Decydując się na montaż sufitu napinanego, zdecydowanie powinieneś wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe

Najważniejsze z nich to:

 • Układ okablowania i rozmieszczenie urządzeń oświetleniowych odbywa się przed naprężeniem arkusza sufitowego, ponieważ arkusz napinający po jego zainstalowaniu nie jest demontowany ani modyfikowany;
 • W przypadku różnych rodzajów folii odpowiednie są różne rodzaje opraw oświetleniowych;
 • Lepiej dać pierwszeństwo lampom LED lub energooszczędnym;
 • Żyrandol powinien znajdować się dalej niż 25 cm od filmu lub lampy powinny być skierowane w dół;
 • Podczas instalowania oświetlenia pod folią należy zachować odległość wymaganą przez producenta, aby materiał nie przegrzewał się i nie żółknął;
 • Lampy zbudowane na obwodzie sypialni mogą wizualnie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia;
 • W przypadku ciemnych sufitów oświetlenie krawędziowe stworzą tajemniczy efekt..

Za pomocą światła można osiągnąć prawie każdy efekt, ważne jest tylko przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Zagospodarowanie przestrzenne sypialni z sufitami napinanymi

Zazwyczaj sypialnia w mieszkaniu służy nie tylko jako miejsce do spania, ale również łączy w sobie garderobę, gabinet czy buduar. Za pomocą sufitów napinanych można podzielić pomieszczenie na strefy funkcjonalne, które będą nie tylko piękne, ale i praktyczne.

Elastyczne płótno może również pełnić rolę doskonałego strefera, dzieląc sypialnię na kilka stref. Elastyczne płótno może również pełnić rolę doskonałego strefera, dzieląc sypialnię na kilka stref.

Podczas podziału na strefy możesz skorzystać z następujących wskazówek:

 • Strefy można wyróżnić za pomocą różnych poziomów sufitu;
 • Można drapować określone pokrycia sufitowe w zależności od ich powierzchni;
 • Kształt sekcji sufitowych nad strefami może odpowiadać meblom zainstalowanym w tej strefie;
 • Lepiej jest wykonać różne satysfakcję sufitu w różnych kolorach, co dodatkowo ograniczy przestrzeń pomieszczenia;
 • Oświetlenie może dać dodatkowy efekt podczas zagospodarowania przestrzennego;
 • W każdej strefie lepiej ustawić własne oświetlenie z możliwością włączania go osobno.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz sprawić, że Twoja sypialnia będzie nie tylko przytulna i piękna, ale także praktyczna. Możesz spojrzeć na zdjęcia, aby zrozumieć, które opcje najlepiej pasują do konkretnej sypialni..

Piękny sufit napinany w sypialni (wideo)

Sufit napinany w sypialni to doskonałe rozwiązanie na piękną dekorację pokoju, nadając mu szczególnego nastroju i wdzięku. Taki sufit może doskonale pełnić nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także być dobrym elementem funkcjonalnym. Za pomocą sufitu napinanego możesz stworzyć niepowtarzalne projekty lub inteligentnie podzielić sypialnię na miejsca do pracy.

Projekt sufitów napinanych w sypialni (zdjęcie wnętrza)