Salon

Szafki ze szkłem w salonie: 4 wskazówki dotyczące wyboru

Szafka ze szkłem jest dziś prawdziwym meblem do salonu. Szafka ze szkłem to dziś mebel do salonu, a odpowiednio dobrana szafka ze szkłem doda do salonu element luksusu, a także opowie o gustach właścicieli. Swoim wyglądem od razu przyciągają uwagę tych, którzy przekraczają próg pokoju. Dlatego warto ostrożnie podejść do kwestii wyborów. Podobne szafki wykonywane są w różnych kolorach, co ułatwia dobór. Najważniejsze jest, aby zawczasu zastanowić się, jaki cel planujesz osiągnąć..

Kolor ma znaczenie

Aby mebel nie wyglądał jak brzoza na pustyni, należy starannie dobrać stylistykę i kolorystykę. Przede wszystkim konieczne jest zbudowanie kilku parametrów. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu najlepiej zastosować neutralne lub matowe odcienie. Zbyt jasna wersja dosłownie „utonie” w strumieniu światła, a zbyt ciemna – „wywrze nacisk na psychikę”.

Na drugim miejscu jest wielkość pomieszczenia, którą należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć przeciążenia przestrzeni. Najłatwiej jest wybrać szafę do salonu, która jest niewielka w swoich parametrach. Wystarczy wersja narożna z lustrzaną częścią przednią. Z jednej strony nie zajmie dużo miejsca, z drugiej stworzy iluzję przestronności..

Pożądane jest, aby lustrzana witryna znajdowała się naprzeciwko grupy wejściowej. W takim przypadku już przy wejściu do pokoju powstanie poczucie wolnej przestrzeni..

Kolor szafki ze szkłem powinien idealnie współgrać z kolorystyką całego wnętrza salonu. Kolor szafki ze szkłem powinien idealnie współgrać z kolorystyką całego wnętrza salonu.

Inne wskazówki dotyczące wyboru najlepszej gabloty na dania to:

 • Odcień szafki powinien być o jeden ton ciemniejszy niż ogólna kolorystyka pomieszczenia;
 • Powierzchnia sekcji szklanej zmienia się w zależności od liczby naczyń;
 • Do obsługi odpowiednia jest opcja z dużą częścią środkową i małymi sekcjami bocznymi;
 • Dla tych, którzy planują przechowywać kolekcjonerskie butelki alkoholu w takiej gablocie, odpowiednia byłaby opcja z trzema sekcjami identycznych rozmiarów..

Wybierając między gotowym modelem a wykonaniem na zamówienie, należy kierować się rozsądkiem. Jeśli w sieci detalicznej nie ma odpowiedniego rozwiązania kolorystycznego lub funkcjonalnego, lepiej wykonać meble na wymiar. Zajmie to trochę więcej czasu, ale jednocześnie nie musisz cierpieć z aranżacją.

Rodzaje szafek szklanych: styl klasyczny

Prawidłowo dobrane meble nigdy nie utrudniają poruszania się w pomieszczeniu. Nie ma uniwersalnych wnętrz, w których bez problemu zmieści się standardowa wersja. Dlatego projektanci opracowali kilka rodzajów mebli tematycznych. Przed zakupem musisz wziąć pod uwagę każdy z nich. Najpopularniejszą opcją jest kredens oparty na komodzie.

Jego głównym obciążeniem funkcjonalnym jest przechowywanie wystarczająco dużej ilości naczyń i związanych z nimi przyborów. W tym celu przewidziano wiele działów. Mebel rozwinął się we Włoszech, gdzie do dziś zachowała się moda na imponujące meble..

Szafy w stylu klasycznym zawsze będą poszukiwane - to stwierdzenie było testowane od wieków. Szafy w stylu klasycznym zawsze będą poszukiwane – to stwierdzenie było testowane od wieków.

Mała szafka, przypominająca w pewnym stopniu krawężnik, wyposażona w drzwi na zawiasach, jest najdokładniejszym opisem szafki kredensowej. Dodatkowo produkt wyposażony jest w szuflady montowane na dziedzińcach oraz blat roboczy..

Inne cechy wybitnego przedstawiciela klasycznej szkoły meblarskiej to:

 1. Początkowo naczynia kuchenne trzymali w świątyniach, co doprowadziło do delikatnego wyglądu i wdzięcznych linii..
 2. Jeszcze za czasów Papieża szafki wykonane według kanonów klasycznych mają wbudowany dzban. W droższych modelach jest ze srebra, a w tańszych z gliny..
 3. Szafka służy do przechowywania drobnych przyborów kuchennych. Wiele wysuwanych przegródek zostało specjalnie do tego zaprojektowanych..
 4. Wewnątrz produkt wyposażony jest w wiele pojemnych półek.

Romantyzm epoki sowieckiej

Przychodząc często do domu babć i dziadków, można zobaczyć tak drogie ich sercom kredensy i kredensy. Z funkcjonalnego punktu widzenia kredens jest bardziej praktyczną opcją niż szeroki i nie zawsze pojemny kredens. Niezależnie od upodobań właścicieli oba meble służą do przechowywania przyborów kuchennych i tekstyliów stołowych. Niektóre modele mają przegródki na książki i minimalny zapas żywności.

Szafka z naturalnego drewna drogiego gatunku doskonale uzupełni wnętrze salonu Szafka z naturalnego drewna drogiego gatunku doskonale uzupełni wnętrze salonu

Wybierając między kredensem a kredensem, należy wziąć pod uwagę ich cechy funkcjonalne:

 1. Komoda ma niską wysokość, dzięki czemu nawet najdalsza półka jest zawsze dostępna bez użycia drabiny.
 2. Bufet charakteryzuje się 3-poziomową konstrukcją. Dodatkowo posiada przestronną komorę dolną oraz szklaną górną część..
 3. Droższe modele kredensów są wyposażone w dolny otwierany schowek;
 4. Kredens spodoba się tym, którzy lubią przechowywać eleganckie naczynia w gablocie w salonie..

Opcje dla maksymalistów

Często w domach można zobaczyć meble, w których każdy milimetr powierzchni służy do przechowywania czegoś. Prowadnica szafki pomoże uniknąć uczucia niezgrabności lub niewłaściwego spiętrzenia. Bez problemu pomieścisz kilkadziesiąt dużych i małych elementów usługi w postaci pięknie zaaranżowanej zjeżdżalni..

Bardzo często we wnętrzu wykorzystywane są najbardziej funkcjonalne meble, pozwalające wykorzystać każdy milimetr Bardzo często we wnętrzu wykorzystywane są najbardziej funkcjonalne meble, pozwalające wykorzystać każdy milimetr

Nie jest trudno odróżnić go po wyglądzie – najważniejsze jest dokładne zbadanie mebla przed zakupem:

 • Obecność całkowicie zamkniętej ściany, co ułatwia przechowywanie dużych małych przedmiotów usługi;
 • Górna część szafki ma 3-stronne przeszklenie;
 • W zależności od modelu boki szafki są szklane;
 • Dodatkowe półki są umieszczone w osobnej sekcji, znajdującej się za oddzielnie otwieranymi drzwiami.

Modernizm i minimalizm

W nowoczesnym wnętrzu często za szkłem można znaleźć niewielką ilość naczyń. Minęły lata, kiedy wszyscy starali się obnosić wszystko, co mieli. To właśnie od tego momentu zaczęły pojawiać się w modzie gabloty wyposażone w dużą ilość szklanych powierzchni. W większości modeli są one instalowane z czterech stron..

Wybór szafki powinien być określony na podstawie osobistych preferencji i pożądanego stylu, który właściciel chce zobaczyć w swoim salonie. Wybór szafki powinien być określony na podstawie osobistych preferencji i pożądanego stylu, który właściciel chce zobaczyć w swoim salonie.

W zależności od cech architektonicznych i stylistycznych pomieszczenia możesz wybrać jedną z następujących opcji:

 • Wyposażony w szklane półki i drzwi;
 • Wyposażony tylko w szklane drzwi i klasyczne drewniane półki;
 • Ze względu na brak tylnej ściany montaż gabloty na środku salonu nie jest trudny;
 • Jeśli planujesz zainstalować go w rogu, lepiej zwrócić uwagę na opcję z tylną ścianą..

Dzięki dwóm ostatnim cechom takie meble można łatwo przenosić w przestrzeni bez uszczerbku dla ogólnego rozwiązania stylistycznego..

Szafka szklana na przybory kuchenne w salonie

Szklane meble pomogą wprowadzić do salonu element zwiewności. Błędem jest odmawianie ich wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Zastosowanie innowacyjnych materiałów pozwala na stworzenie solidnej konstrukcji bez poświęcania wyglądu. Najważniejsze to kupić taką szafkę od oficjalnego dostawcy. W takim przypadku nie będziesz musiał pilnie eliminować niedociągnięć zidentyfikowanych podczas pracy w przyszłości..

Szklana szafka wprowadzi do Twojego salonu poczucie lekkości i zwiewności Szklana szafka wprowadzi do Twojego salonu poczucie lekkości i zwiewności

Projektanci proponują następujące zalecenia, aby optymalnie dopasować tak niezwykły mebel do wnętrza:

 • Grubość użytej steli musi wynosić co najmniej 4 mm, w przeciwnym razie nie ma potrzeby mówić o wytrzymałości;
 • Ze względów estetycznych zaleca się rezygnację ze szkła matowego lub przyciemnianego na rzecz szkła przezroczystego;
 • Przed zakupem należy upewnić się, że mówimy o szkle hartowanym, które wytrzyma znaczną wagę naczyń;
 • Drogie modele szafek zawierają szkło z brązu o wysokiej przezroczystości;
 • Jeśli chcesz, możesz wybrać szafę w przedpokoju z dekoracyjnymi wzorami, ale jednocześnie musisz zwrócić uwagę na to, jak pasują do istniejącego wnętrza.

Funkcjonalne szafki narożne w salonie

Brak niezbędnej przestrzeni w pomieszczeniu często zmusza do porzucenia śmiałych eksperymentów. W większości przypadków nie da się tego wytłumaczyć zdrowym rozsądkiem. Narożny model szafki pomoże stworzyć stylowy akcent wizualny i poszerzyć przestrzeń..

Funkcjonalna szafka narożna będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy cenią sobie każdy centymetr wolnej przestrzeni w swoim salonie. Funkcjonalna szafka narożna będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy cenią sobie każdy centymetr wolnej przestrzeni w swoim salonie.

Zaletą witryn szklanych jest zdolność odbijania światła. Dlatego znajdują się naprzeciwko grupy wejściowej, niedaleko okna. Dzięki temu naturalne światło nie pozostaje w tyle, a raczej gra.

Aby modele szkła narożnego pasowały do ​​wnętrza, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Dobrze oświetlone pomieszczenie wymaga szafki z 1 lustrzaną powierzchnią, aby nie przeciążać pomieszczenia światłem;
 • Potrzebne będą od 2 do 4 powierzchni ze szkła tam, gdzie naturalne światło nie wystarcza;
 • Jeśli w pomieszczeniu dominują ciemne kolory, lepiej wybrać piórnik w wersji jasnej..

Meble dekoracyjne do przyborów kuchennych w salonie: zasady działania

Gwarantowana długość czasu na dowolny mebel jest uzależniona od przestrzegania instrukcji producenta. Dotyczą one nie tylko obciążeń temperaturowych, ale także fizycznych. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał pośpiesznie wymieniać uszkodzonej części. Ponadto przy zakupie mebli trzeba być bardzo ostrożnym. Dopiero po dokładnej kontroli możesz dokonać długo oczekiwanego zakupu.

Przed zakupem ozdobnej szafki do salonu warto się jej dokładnie przyjrzeć Przed zakupem ozdobnej szafki do salonu warto się jej dokładnie przyjrzeć

W przypadku modeli ze szklaną powierzchnią należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Niezawodność mocowania elementów szklanych do drzwi;
 • Płynna praca mechanizmu blokującego;
 • Niezawodność mocowania półek;
 • Jeśli masz elementy dekoracyjne, musisz przejechać po nich ręką, aby nie kupować szafy ze śladami ewidentnego małżeństwa.

Szafa z kredensem w salonie (wideo)

Witryny o szklanych powierzchniach służą do wygodnego przechowywania naczyń, tekstyliów, alkoholu i innych sprzętów gospodarstwa domowego. W zależności od potrzeb właścicieli można wybrać niedrogą opcję funkcjonalną lub dekoracyjną. Najważniejsze jest, aby kupić odpowiednią przestrzeń do przechowywania naczyń, biorąc pod uwagę cechy architektoniczne i stylistyczne pomieszczenia..

Przykłady szafek do salonu (zdjęcie we wnętrzu)