Salon

Elegancka witryna na naczynia w salonie: 4 odmiany

Salon jest głównym miejscem w domu, dlatego do wyboru mebli do niego należy podejść świadomie. Salon jest głównym w domu, dlatego do wyboru mebli należy podchodzić z rozwagą.Na szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na dekorację salonu, to właśnie ten pokój jest głównym w domu, to odzwierciedla styl i standard życia właścicieli pokoju, ich sukcesy i osiągnięcia. Każda rodzina ma pewne rzeczy, które budzą dumę, są to zestawy rodzinne, nagrody, medale, figurki. Witryna na naczynia w salonie umożliwia przechowywanie mienia w łatwo dostępnym miejscu i chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami.

Czym są gabloty do salonu

W dzisiejszych czasach można zobaczyć mnóstwo gablot w kolorze, materiale, kształcie i architekturze, co pozwala wybrać witrynę do każdego salonu. Nowoczesne designerskie gabloty idealnie sprawdzą się w klasycznym wnętrzu, ale śmiało możesz dodać gabloty do innych stylów, wybierając odpowiednie w pomieszczeniach..

Największą popularnością cieszą się gabloty modułowe, ponieważ są piękne i funkcjonalne. Największą popularnością cieszą się gabloty modułowe, ponieważ są piękne i funkcjonalne.

Jakie są gabloty na naczynia w salonie, bardzo ciekawie jest wiedzieć:

 • Witryny na zawiasach;
 • Witryny szklane;
 • Witryny narożne;
 • Witryny modułowe.

Zawiasowe gabloty na naczynia we wnętrzu mają cechę konstrukcyjną, są przymocowane do ściany i nie są instalowane na podłodze. Witryna na zawiasach ma kilka półek, od 3 do 5 i nie mieści zbyt wielu naczyń.

Przed wyborem tego typu gablot należy upewnić się co do wytrzymałości ściany, do której będzie mocowana, gdyż sama witryna ma odpowiednią wagę.

Szklane gabloty na naczynia różnią się od pozostałych lekkością dzięki szkłu. Do gablot szklanych stosuje się szkło hartowane, które wyróżnia się trwałością i niezwykłym połyskiem..

Szkło wewnątrz gabloty zapewnia wiele użytecznych korzyści w pomieszczeniu:

 • Wizualnie powiększa przestrzeń na półce wewnątrz;
 • Odbija światło, dodatkowo oświetlając pomieszczenie;
 • Odzwierciedla zawartość półek, przyciągając uwagę i spojrzenia gości.

Doskonałą opcją do małego salonu będzie gablota ze szkłem, która wizualnie zwiększy przestrzeń pomieszczenia. Doskonałą opcją do małego salonu będzie gablota ze szkłem, która wizualnie zwiększy przestrzeń pomieszczenia.

Wyposażając szklaną witrynę od wewnątrz w lampy LED, można od wewnątrz doświetlić pomieszczenie i powierzchnię samych półek. Osobliwością narożnej witryny jest jej kształt. Narożna witryna na naczynia przeznaczona jest do wypełnienia narożnej przestrzeni pomieszczenia. Jest to bardzo korzystne, bo to właśnie narożniki w pokoju praktycznie nie są wykorzystywane w pokoju, a dzięki narożnej witrynie można racjonalnie wykorzystać powierzchnię salonu.

Witryna modułowa posiada nie tylko witrynę z półkami na naczynia, ale również ukryte półki, zarówno wysuwane jak i stacjonarne, co pozwala na przechowywanie rzeczy w otwartej i zamkniętej przestrzeni.

Z czego wykonane są nowoczesne gabloty do salonu?

Nowoczesne technologie umożliwiają produkcję mebli z dowolnego surowca, który jest dostępny tylko na rynku. W ten sposób możliwe staje się wyposażenie każdego pomieszczenia w tak elegancki mebel jako wizytówkę..

Jako materiały do ​​tworzenia gablot na naczynia wykorzystywane są następujące materiały:

 • Szkło;
 • Solidne drewno;
 • płyta MDF;
 • Płyta wiórowa.

Witryna szklana wykonana jest ze specjalnego szkła hartowanego, odpornego na naprężenia mechaniczne, ekstremalne temperatury oraz środki czyszczące i detergenty, które niekorzystnie wpływają na podstawę każdego szkła, pozostawiając na powierzchni drobne rysy. Witryny szklane będą wymagały starannej pielęgnacji specjalnymi środkami czyszczącymi, które zachowują naturalny połysk powłoki i jej integralność..

Witryny na naczynia mogą być wykonane z różnych materiałów, różniących się wytrzymałością i niezawodnością. Witryny na naczynia mogą być wykonane z różnych materiałów, różniących się wytrzymałością i niezawodnością.

Do produkcji gablot z litego drewna wykorzystywane są prawie wszystkie gatunki:

 • Sosna i świerk;
 • Modrzew;
 • dąb i buk;
 • Drzewa owocowe;
 • Brzozowy.

Gabloty drewniane są zwykle wykonywane ręcznie. Specjalni technolodzy rzeźbienia w drewnie pozwalają nam tworzyć witryny o niepowtarzalnym stylu, które wyróżniają się wytrzymałością, pięknem i oczywiście ceną. Wysoki koszt witryn drewnianych wynika z wysokich kosztów surowców i pracy ręcznej. Istnieją gabloty w niższej cenie, na które każdy może sobie pozwolić, są to gabloty z płyt MDF i płyt wiórowych. Pod względem jakości z witrynami drewnianymi, witryny z płyty MDF i płyty wiórowej są znacznie gorsze od drewnianych.

Z wyglądu, dzięki nowoczesnym technologiom wytwarzania, takie gabloty praktycznie nie będą się różnić.

Witryny fornirowane z materiałów syntetycznych znajdują zastosowanie również we wnętrzach i są znacznie tańsze niż witryny z materiałów naturalnych, MDF i płyty wiórowej.

Jaka powinna być wizytówka naczyń w salonie

Wizytówka do salonu powinna być wszechstronna. Przede wszystkim powinna być piękna i harmonijnie dopełniać swoją obecnością wnętrze. Po drugie, gablota na naczynia musi być mocna i wytrzymać elementy na półkach..

Do salonu nadają się następujące gabloty:

 • Witryny w klasycznym stylu;
 • Gablota lub komoda z szufladami;
 • Prezentacja stojaka.

Wybierając witrynę w salonie, musisz oprzeć się na powierzchni pomieszczenia i stylu wnętrza. Klasyka jest zawsze w modzie, a taka wizytówka będzie pasować do każdego stylu wnętrza. Wybierając witrynę-szafę lub witrynę-komodę można z powodzeniem połączyć piękno i praktyczność.

Piękna modułowa witryna w jasnych odcieniach idealnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie. Piękna modułowa witryna w jasnych odcieniach idealnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie.

Witryny modułowe i podwieszane są wymiarowe, konieczne jest dokładne obliczenie powierzchni pomieszczenia przed umieszczeniem takich witryn w małych salonach.

Ważnym czynnikiem przy wyborze witryny do salonu na naczynia jest jej kolor. Gablota powinna harmonijnie pasować do wnętrza pomieszczenia, nie tylko pod względem wielkości i stylu, ale także koloru.

Witryna na naczynia w salonie

Witryny na naczynia w salonie idealnie sprawdzą się w małych salonach. Ten projekt ma dużą część ze szklanymi półkami i drzwiami, które same pełnią rolę gabloty..

Taką wizytówkę można pięknie ozdobić:

 • Naczynia, serwis obiadowy;
 • statuetki;
 • Puchary i medale.

Drewnianą gablotę można ozdobić nie tylko naczyniami, ale także różnymi figurkami Drewnianą gablotę można ozdobić nie tylko naczyniami, ale także różnymi figurkami

Witryna w większym stopniu pełni rolę wystroju w pokoju, lepiej umieścić na półkach te rzeczy, które można podziwiać, ponieważ jej półki nie są przeznaczone do ładowania książek i innych masywnych rzeczy. Zaletą gabloty jest to, że pozwala zachować ulubione rzeczy na widoku i chroni je przed przypadkowym uszkodzeniem i wpływami środowiska. Wybierając witrynę do salonu należy zwrócić uwagę na jej wymiary.

Wąskie gabloty pasują do małych pomieszczeń, szerokie gabloty pasują do dużych pomieszczeń lub przedpokoju.

Kolor prezentacji

Białe meble w białym kolorze zawsze uszlachetniają pomieszczenie, czyniąc je lekkim i przytulnym. Białe gabloty dobrze pasują do wnętrza każdego stylu salonu, wyglądają drogo, szykownie, pięknie. Idealną opcją do salonu jest gablota na naczynia w kolorze kości słoniowej, wykonana jest w stylu klasycznym, można dobrać meble tapicerowane, zasłony w oknach, dywan dopasowujący się do jego koloru, dzięki czemu pomieszczenie będzie harmonijne.

Kolor gablot powinien harmonijnie wpasować się we wnętrze i być prześledzony we wszystkich jego szczegółach..

Jasna gablota doskonale uzupełni przestronny salon w klasycznym stylu Jasna gablota doskonale uzupełni przestronny salon w klasycznym stylu

Kolor gablot wenge jest bardziej surowy, konserwatywny i ciemny, można go zastosować do salonu w następujących przypadkach:

 • Jeśli pokój jest jasny;
 • Jeśli salon jest przestronny;
 • Jeśli kolor można prześledzić w pozostałych szczegółach wnętrza.

Gabloty w ciemnych kolorach najlepiej nadają się do jasnych i przestronnych salonów. Do małych salonów odpowiednie są jasne i białe meble. Zestawy meblowe do salonu róże świetnie prezentują się we wszystkich salonach, posiadają szafy, krawężnik, komodę, witrynę. Prezentacja róż jest po prostu wspaniała, jest przestronna, lekka, kompaktowa.

Produkcja pokazowa

Koszt szklanej gabloty zależy bezpośrednio od lokalizacji jej producenta. Koszt gabloty obejmuje ilość surowców i pracy. Dostawa mebli realizowana jest przez firmę nieodpłatnie, gotówką lub bezgotówkowo.

Włoskie zestawy meblowe słyną na całym świecie ze swojej jakości i piękna, dzięki unikalnym technologiom rzeźbienia w drewnie i dekoracji okien.

Istnieje ogromna liczba różnych gablot, których cena zależy od lokalizacji producenta. Istnieje ogromna liczba różnych gablot, których cena zależy od lokalizacji producenta.

Witryny producentów Włochy, Malezja, Rosja będą wysokiej jakości, kraje bogate w surowce naturalne:

 • Czerwone drzewo;
 • Gatunki sosny;
 • Modrzew.

Są to masywy drzewne, z których produkowane są głównie gabloty na naczynia. Witryny wykonane na Białorusi będą nie mniej wysokiej jakości, kraj produkuje wysokiej jakości meble w przystępnej cenie. Produkcja mebli w Chinach słynie z przystępnej ceny mebli i łatwości montażu konstrukcji. Chińskie gabloty są piękne, oryginalne, ale wykonane głównie z materiałów syntetycznych, które służą stosunkowo krótko.

Stylowa szafa z kredensem w salonie (wideo)

Wyjątkowy styl i indywidualność salonowi można łatwo nadać za pomocą gabloty, jeśli dobierze się odpowiednią witrynę pod względem stylu, koloru i kształtu konstrukcji. Biorąc pod uwagę specyfikę pomieszczenia przy wyborze gabloty na naczynia, wnętrze będzie indywidualne, wyjątkowe, harmonijne.

Prezentacja projektu naczyń w salonie (zdjęcie we wnętrzu)