Salon

Ciekawy projekt salonu: jak wybrać i być zadowolonym

Dekorując salon, należy dokładnie rozważyć wnętrze pokoju, ponieważ projekt pokoju może wiele powiedzieć o właścicielu mieszkania. Dekorując salon, należy dokładnie przemyśleć wnętrze pokoju, ponieważ projekt pokoju może wiele powiedzieć o właścicielu mieszkania. Kiedy osoba po raz pierwszy odwiedza przyjaciela, znajduje się w salonie. A jeśli w tej sytuacji nie powstała jeszcze prawdziwa opinia osoby o właścicielu domu, to projekt salonu może na niego wpłynąć. Zdolność właściciela domu do prawidłowego określenia odpowiedniego stylu dla swojego domu, doboru zasłon odpowiednich do koloru i materiału, pięknie i odpowiednio umiejscowioną galerię zdjęć na ścianie nad sofą, radzenie sobie ze skomplikowanym pokojem, być może nieregularny kształt – to te same zadania, które odzwierciedlają sposób myślenia i charakter.

Wskazówki dotyczące projektowania salonu: kilka ważnych zasad

Nowoczesne trendy projektowe są takie, że wyznaczający pokój w domu, salon, jest teraz zaprojektowany tak, aby łączyć funkcje salonu i gabinetu, a czasem nawet sypialni lub jadalni..

Główną zaletą tego pokoju jest obecnie wielofunkcyjność..

Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi mebli salon stanie się wielofunkcyjny i wygodny. Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi mebli salon stanie się wielofunkcyjny i wygodny.

Bez względu na to, jak różnorodny jest cel salonu, istnieją zasady udanego projektowania tego konkretnego pomieszczenia:

 • Trzeba zdecydować się na środek całego pomieszczenia, najczęściej stolik kawowy, kanapa i kilka foteli, ale takie standardowe rozwiązania w końcu schodzą na dalszy plan, a na środku może być wszystko;
 • Prostota i zwięzłość to sekret każdego udanego projektu, którego nie można osiągnąć, jeśli elementy z różnych stylów są dodawane bezkrytycznie;
 • Konieczne jest umieszczenie akcentów, najczęściej jednego lub dwóch nacisków na mały pokój, są one potrzebne, aby nie było niekompletne lub niekompletne, akcenty powinny przyciągać i przyciągać do ciebie;
 • Ściany w dobrze urządzonych salonach są płaskie, pomalowane jednolitym kolorem, bez żadnej faktury na wierzchu;
 • Jak najmniej mebli nieporęcznych, meble nie powinny obciążać pomieszczenia, do rozwiązania najlepiej nadają się proste formy;
 • Dbałość o okna i ich prawidłowe użytkowanie.

Te wskazówki pomogą Ci stworzyć zróżnicowany i zrównoważony salon..

Projekt salonu w mieszkaniu i jego charakterystyczne cechy

Większość ludzi woli życie w mieście niż mieszkać w prywatnych domach na swoim terytorium. Podejście do projektu salonu w dużym prywatnym domu lub zwykłym mieszkaniu różni się na kilka sposobów. Różnice te nie zmieniają zasadniczo podstawowych zasad, ale również zasługują na uwagę. W przypadku mieszkania pierwszym wyróżnikiem jest bardziej ograniczona przestrzeń i jej prosta geometria..

W projektowaniu takich pomieszczeń najlepiej preferować nowoczesne, nowo pojawiające się style..

Zwróć uwagę na:

 • Minimalizm;
 • Nowoczesny:
 • Wysoka technologia.

Jeśli już zdecydowałeś się na styl w salonie, musisz dokładnie go przestrzegać podczas aranżacji pokoju. Jeśli już zdecydowałeś się na styl w salonie, musisz uważnie go przestrzegać podczas aranżacji pokoju.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla każdego wyboru stylu byłoby pozostawienie ścian jasnych i monochromatycznych. Na przykład w mlecznych tonach. A potem możesz dodać do nich jasne plamy, powiesić obrazy lub zdjęcia jako dekoracje.

Mieszkania mają zwykle małe okna, co stwarza problem z naturalnym światłem. Jeśli wybierzesz kurtyny świetlne pasujące do ścian, optycznie powiększy to pomieszczenie, a taka kombinacja wzorów będzie dobrze wyglądać zarówno po południu, jak i wieczorem. Lepiej nie wybierać zasłon z wzorami lub małymi rysunkami, może to spowodować dodatkowe zamieszanie we wnętrzu i dodać niepotrzebnego ciężaru..

Jeśli chcesz połączyć salon na dużej przestrzeni, na przykład z kuchnią i jadalnią, to dzielenie stref za pomocą blatu barowego jest do tego idealne..

W żadnym wypadku sufit w mieszkaniach nie powinien być obciążony dodatkowymi nadbudówkami i skomplikowanymi kształtami, na przykład ozdobionymi belkami.

Właściwy projekt salonu w domu: wady i zalety

Jest wiele powodów, aby nie mieszkać w mieszkaniu w hałaśliwym mieście, ale kupić własny budynek mieszkalny i podziwiać oryginalne fasady wokół. Twój dom różni się od mieszkania na wiele sposobów.

Łącznie z:

 • Zmienność, złożoność lokalu, może to być wszystko: regularny lub nieregularny kształt, nawet pięciokątny salon dla prywatnego domu może być prawdziwą opcją;
 • Więcej miejsca można wykorzystać do realizacji swoich pomysłów;
 • Więcej miejsca na nietypowe rozwiązania;
 • Szerokie i wysokie okna, najczęściej całkowicie eliminuje problem sztucznego oświetlenia.

W prywatnym domu każdy wybór będzie wyglądał korzystniej, projektanci mogą bezpiecznie pozwolić sobie na rozwiązania, których nie odważyliby się wprowadzić w mieszkaniach.

W prywatnym domu znacznie łatwiej jest wyposażyć salon, ponieważ taki pokój charakteryzuje się ogromną przestrzenią na nietypowe pomysły. W prywatnym domu znacznie łatwiej jest wyposażyć salon, ponieważ taki pokój charakteryzuje się ogromną przestrzenią na nietypowe pomysły.

Mimo takiej swobody w doborze projektu, nawet w dużych pomieszczeniach, należy przestrzegać kilku zasad..

Mianowicie:

 1. Aby powstrzymać się od wielu akcentów, warto podkreślić nie więcej niż dwa masywne przedmioty w całym pomieszczeniu, po dekoracje i elementy wystroju warto wybrać się na podwórko;
 2. Jednolitość w rozmieszczeniu mebli, jeden koniec pokoju nie może być pozornie cięższy od drugiego, warto spróbować wyobrazić sobie, co zobaczy osoba, która po raz pierwszy wejdzie do pokoju;
 3. Konieczne jest również ograniczenie się do liczby kolorów podstawowych: idealnie powinny być trzy z nich, nie więcej, nie mniej, a reszta ich cech: będą błyszczące lub matowe, pastelowe lub jasne – to jest drugorzędne znaczenie.

Istotną zaletą tylko salonu w domu jest kominek.

Może być elektryczny, gazowy lub opalany prawdziwym drewnem. W każdym razie kominek doda niesamowitej przytulności, jest trudny w instalacji i utrzymaniu, ale w wielu sytuacjach usprawiedliwia się. Kominek to znak luksusu, można spędzić wiele wspaniałych wieczorów przy przyjemnych drinkach wokół niego, owinięty w koc frotte w chłodne dni.

Przybliżony projekt salonu: zdjęcie w domu

Możesz naprawdę docenić pracę projektanta tylko patrząc na jego prace i inne przykłady. Dobry salon będzie zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Niewielka liczba udanych przykładów zdjęć może powiedzieć więcej niż kilka artykułów inteligentnych projektantów, jeśli widz jest uważny i potrafi dostrzec dobre kombinacje. Pracując nad projektem dowolnego pomieszczenia, a zwłaszcza salonu, będziesz musiał dokonać wielu wyborów..

Doświadczeni projektanci i eksperci pomogą stworzyć naprawdę stylowy i nowoczesny pokój gościnny. Doświadczeni projektanci i eksperci pomogą stworzyć naprawdę stylowy i nowoczesny pokój gościnny.

Pierwsza i najważniejsza z nich wiąże się z wyborem stylu panującego z dwóch najczęstszych:

 • Klasyczny;
 • Nowoczesny.

W tej decyzji właściciel domu powinien słuchać tylko własnych uczuć, a nie opinii osób trzecich. Większość nowoczesnych stylów jest w pewien sposób do siebie podobna i ma wspólne cechy, ale zasadniczo różnią się od stylu klasycznego..

Jak wybrać odpowiedni projekt salonu

W przeszłości preferowanie stylu klasycznego oznaczało potwierdzenie jego wypłacalności..

Dziś oznacza to wystawienie na próbę swojego zmysłu smaku i zgodę na następujące klasyczne akcesoria:

 • Dekorowanie podłogi drewnem;
 • Meble są również wykonane ze szlachetnego drewna;
 • W tekstyliach preferowane będą bardziej rzadkie tkaniny: aksamit, welur, jedwab;
 • Mnóstwo luster i masywnych ram;
 • Zalecane są kolumny ozdobne;
 • Każde dzieło sztuki jest mile widziane: obrazy lub rzeźby.

Jeśli zastosujesz się do większości przedstawionych punktów, klasyczny styl okaże się prawdziwie klasyczny, takich żelaznych argumentów na jego korzyść nie można zignorować..

Jako alternatywę dla klasycznego stylu projektanci zalecają zwrócenie uwagi na pop-artowy styl salonu. Jako alternatywę dla klasycznego stylu projektanci zalecają zwrócenie uwagi na pop-artowy styl salonu.

Istnieje godna alternatywa dla stylu klasycznego, a nawet więcej niż jeden.

Popularne jest teraz nawet połączenie różnych stylów, połączenie niekompatybilnych, jest na to nazwa – eklektyzm. Ale tylko prawdziwy profesjonalny projektant może sobie na to pozwolić, granica między wspaniałą atmosferą a złym gustem w eklektyzmie jest niezwykle cienka.

Dla amatorów istnieją prostsze wskazówki z nie mniejszym zakresem realizacji:

 • Art Deco o fantazyjnych kształtach;
 • Eko styl i obfitość roślinności na metr kwadratowy pomieszczenia;
 • Pop art, w którym na swoim miejscu pojawią się najbardziej absurdalne abstrakcje.

Ta opcja jest bardziej młodzieńcza, ale dlatego jest dobra, takie rozwiązanie wnętrza pomaga w wielu sytuacjach.

Na jakie cechy konstrukcyjne salonu należy zwrócić uwagę: nowy styl pomieszczeń

Nie ma zbyt wielu takich funkcji, ale każda ma wagę. Po pierwsze, salon wymaga dużej ilości światła o różnych porach dnia, trzeba o tym wcześniej pomyśleć. Gęstość zasłon, ilość żarówek w żyrandolach czy oświetlenie ścienne – powinno być tego dużo. Lepszy efekt można osiągnąć, jeśli wnętrze salonu jako całość jest lekkie: jasne ściany, biały sufit, podłoga z beżowego drewna, wtedy nie trzeba kupować wielu opraw oświetleniowych. Po drugie są to kombinacje kolorystyczne. Sam kolor i kombinacje kolorów to bardzo potężne narzędzie we właściwych rękach..

Oto kilka przykładów dobrych kombinacji kolorystycznych do salonu oraz opis efektów, jakie można dzięki nim osiągnąć:

 • Białe i piaskowe, te kolory rozszerzą się i rozjaśnią pomieszczenie, w takim pokoju rzadka osoba może poczuć duszność lub ciepło;
 • Bambus i jasnobrązowy pomogą stworzyć motyw dzikiej przyrody;
 • Szarość i jasny róż dodadzą romantycznej oprawie..

Piaskowa lub brązowa kolorystyka sprawi, że pokój gościnny stanie się przytulny i bardziej przestronny. Piaskowa lub brązowa kolorystyka sprawi, że pokój gościnny stanie się przytulny i bardziej przestronny.

Indywidualny projekt salonu: rozwiązania na każdą okazję

Jeśli chodzi o wyjątkowość i indywidualizację salonu, to przede wszystkim trzeba pomyśleć o wszystkich przyszłych mieszkańcach tego domu..

Jeśli kilka osób mieszka razem, musisz polegać na ich wspólnych preferencjach..

W przypadku, gdy niektórzy krewni wolą oglądać wiadomości wieczorami, jest to powód, aby wyposażyć salon w sprzęt AGD:

 • TELEWIZJA;
 • System nagłośnieniowy.

A jeśli w domu są zwierzęta, na przykład kot, to akcesoria dla niej również mogą być przyjemnym dodatkiem. Zarówno drapak, jak i domek małego kota idealnie wpasują się w nowoczesne style. O sprawach indywidualnych decyduje każda osoba z osobna. Tutaj ważne jest, aby nie zapomnieć o swojej wyjątkowości i dokładnie przemyśleć to, co jest dla niego ważne i potrzebne. Najważniejsze jest podążanie za marzeniami i kuszącymi obrazami..

Dekoracja i projektowanie foteli do salonu: sprytne dodatki

Trudno wyobrazić sobie salon bez takiego mebla. Krzesło ma za zadanie relaksować, być miękkie i kuszące.

Wnętrze salonu można stylowo uzupełnić pięknymi fotelami, które najlepiej pasują do koloru sofy i innych mebli. Wnętrze salonu można stylowo uzupełnić pięknymi fotelami, które najlepiej pasują do koloru sofy i innych mebli.

Musisz kierować się następującymi kryteriami:

 • Wygoda, potrzeba krzesła jest stracona, jeśli jest niewygodna;
 • Dekoracja tekstylna, powinna być również przyjemna w dotyku, spełniać warunki proponowanego sprzątania pomieszczenia i oczywiście nie wychodzić z ogólnego składu;
 • Kolor i pozycja we wnętrzu to podstawa, każdy mebel powinien pasować do projektanta na swoim miejscu, jak rękawiczka.

Wielokrotnie bardziej racjonalnie jest kupować sofę w zestawie, jeśli ma być, wraz z kompletem foteli.

Opcje projektowania salonu (wideo)

Wybór rozwiązania projektowego dla tak niezbędnego i reprezentacyjnego pomieszczenia, jakim jest salon, jest naprawdę niesamowity. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niuanse, będziesz pewny swoich preferencji smakowych lub po prostu oddasz sprawę w pewne ręce profesjonalistów, możesz osiągnąć wnętrze, do którego będziesz chciał wracać do siebie raz za razem, a także przynieść Twoi przyjaciele i rodzina spędzają czas.

Projekt salonu (zdjęcie wnętrza)