Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Folia kuchenna MDF: czy warto i dlaczego jest lepsza niż plastik?

Folia kuchenna MDF - niedroga i niedroga opcja do dekoracji kuchni Film do kuchni MDF – niedroga i niedroga opcja dekoracji kuchni Każda gospodyni marzy o takiej kuchni, aby była nie tylko wygodna, ale także piękna. Każdorazowa zmiana mebli kuchennych w zależności od nastroju nie jest najrozsądniejszym pomysłem, a wręcz niemożliwa. Znaleziono bardzo proste i niedrogie rozwiązanie – samoprzylepną folię dekoracyjną do mebli.

Zalety folii kuchennej MDF

Główne zalety folii kuchennych MDF to niski koszt i szeroki asortyment Główne zalety folii kuchennych MDF to niski koszt i szeroki asortyment

Oto zalety takiego filmu:

 • Najważniejsze jest to, że film nie wymaga dużych inwestycji. Minimalna gotówka i maksymalne możliwości.
 • Rodzaje takich filmów są uderzające w ich różnorodności. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar, kolor czy wzór..
 • Taka folia doskonale zabezpiecza meble kuchenne przed różnymi uszkodzeniami. Możesz również ukryć rysy lub odpryski za folią, a nowy zestaw kuchenny nie zepsuje się..
 • Folia jest bardzo łatwa w użyciu, bardzo łatwa do naklejenia i równie łatwa do usunięcia w razie potrzeby.

Fasady do kuchni Film Mdf (wideo)

Film ze zdjęciem do kuchni

Każda kuchnia ma swoje własne cechy – rozmiar, kolorystykę czy styl. Dla każdego z tych parametrów możesz wybrać dokładnie film, który zostanie połączony z głównym wnętrzem i uzupełni go. Sama folia samoprzylepna jest popularna wśród konsumentów, ale szczególnie popularne są folie o różnych wzorach..

Film ze zdjęciem do kuchni - prosty sposób na oryginalne i niepowtarzalne wnętrze kuchni Film ze zdjęciem do kuchni – prosty sposób na oryginalne i niepowtarzalne wnętrze kuchni

Dziś nie będzie Cię już zaskakiwała prosta, gładka fasada mebli kuchennych, a tak naprawdę takie meble wyglądają nudno. Teraz, jeśli na drzwiach szafki kuchennej zakwitnie kwiat lub wszystkie elewacje w kuchni ozdobione są niezwykłą ozdobą, Twoi goście raczej nie pozostaną obojętni na takie piękno.. Kilka wskazówek, co zrobić przed przyklejeniem takiego filmu:

 1. Aby folia dobrze leżała na powierzchni, należy ją (powierzchnię) oczyścić z kurzu. Idealnie – jeśli elewacje, na których planuje się klejenie folii, były drewniane i lakierowane.
 2. Abyś się nie pomylił, a twój rysunek okazał się nawet po drugiej stronie folii, zapewniono centymetrowe oznaczenia ułatwiające cięcie.
 3. Aby wszystko działało idealnie, musisz skleić folię tak ostrożnie, jak to możliwe, nie powinieneś dopuszczać do obrzęków, pęknięć, zmarszczek i tak dalej..

Fasady foliowe MDF do kuchni

Jedną z zalet takich fasad jest niska cena. Być może ten materiał jest najtańszy spośród materiałów używanych do produkcji mebli kuchennych. Są dość łatwe w pielęgnacji, a przy odpowiedniej konserwacji takie meble będą Ci służyć przez wiele lat..

Elewacje z folii MDF do kuchni - tani materiał, który nie wymaga specjalnej pielęgnacji Elewacje z folii MDF do kuchni – tani materiał, który nie wymaga specjalnej pielęgnacji

Fasada z folii jest odporna na wszelkiego rodzaju wpływy:

 • wilgoć;
 • grzyb;
 • forma.

Fasady foliowe przy niskich kosztach imitują różne drogie powłoki, takie jak:

 • drewno, drogie gatunki;
 • imitacja powłoki metalowej;
 • imitacja plastikowej osłony, z jasnym wzorem.

Czym jest lepszy plastik lub folia do kuchni

Spróbujmy dowiedzieć się, co jest najlepsze dla kuchni.

Plastikowy

Jeśli potrzebujesz elewacji kuchennej, która będzie Ci wiernie służyć przez długi czas, to oczywiście lepiej wybrać plastik. Zalety tworzywa naklejonego na MDF:

 1. Plastik to trwały materiał.
 2. Nie boi się zmian temperatury.
 3. Nie blaknie pod wpływem słońca.
 4. Ma bardzo atrakcyjny wygląd i pasuje do wnętrza każdej kuchni.

Plastik naklejony na MDF to trwały, praktyczny i piękny materiał, który nie boi się zmian temperatury Plastik naklejony na MDF to trwały, praktyczny i piękny materiał, który nie boi się zmian temperatury

Minusy:

 1. Powierzchnia szybko się brudzi, pozostawiając odciski palców.
 2. Bardzo mały wybór pod względem koloru i stylu.

Folia PVC wykonana jest w następujący sposób: folia jest przyklejana do podłoża za pomocą specjalnego kleju, wszystkie czynności odbywają się pod prasą, która dociska folię, umożliwiając jej mocne przyleganie do podłoża.

Film

Plusy:

 1. Film ma niski koszt.
 2. Różnorodność typów i kolorów.
 3. Odporny na uszkodzenia mechaniczne.
 4. Folia jest dość łatwa do czyszczenia.

Głównymi wadami fasad foliowych do kuchni są: niestabilność na wysokie temperatury, blaknięcie w świetle słonecznym Głównymi wadami fasad foliowych do kuchni są: niestabilność na wysokie temperatury, blaknięcie w świetle słonecznym

Minusy:

 1. Nieodporny na wysokie temperatury – wytrzymuje do 70 stopni.
 2. W przypadku poważnych uszkodzeń będzie nadal widoczny, nawet jeśli poprawisz uszkodzony obszar.
 3. Film nie toleruje światła słonecznego i może z czasem wyblaknąć.

Co zrobić, jeśli film odpadnie na elewacji kuchni?

Ten problem jest dość powszechny wśród właścicieli kuchni z elewacjami pokrytymi folią. W Internecie jest wiele recenzji i porad na ten temat.. Zebraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby rozwiązania tego problemu:

 1. Możesz kupić tę samą folię i przykleić ją w miejscu uszkodzenia, użyć żelazka lub suszarki do włosów.
 2. Możesz skontaktować się z rzemieślnikami zajmującymi się meblami kuchennymi. Mają specjalne urządzenie do rozgrzewania, najważniejsze jest to, że kolor nowego filmu jest identyczny ze starym..
 3. I na koniec zmień film – to pozwoli Ci zaoszczędzić nerwy i możesz zaktualizować wnętrze swojej kuchni, jeśli stara jest zmęczona.

Jeśli film na elewacji kuchni odpadł, możesz to zmienić samodzielnie lub zadzwonić do specjalistów Jeśli film na elewacji kuchni odpadł, możesz to zmienić samodzielnie lub zadzwonić do specjalistów

Alternatywne opcje projektowania kuchni (płyta wiórowa i emalia)

Inne materiały, takie jak płyta wiórowa (laminowana płyta wiórowa), mogą posłużyć do przekształcenia Twojej szarej i nudnej kuchni. Płyta wiórowa pokryta jest specjalną folią laminowaną. Fasady wykonane z takiego materiału wyglądają dość estetycznie i mogą zmienić każdą kuchnię nie do poznania..

Plusy:

 1. Bardzo przystępna cena.
 2. Możesz zamówić płytę wiórową laminowaną w dowolnym rozmiarze, a cena pozostanie prawie bez zmian.

Kuchnie z płyty wiórowej laminowanej wyglądają pięknie, praktycznie i niedrogo Kuchnie z płyty wiórowej laminowanej wyglądają pięknie, praktycznie i niedrogo

Minusy:

 1. Takie fasady wyglądają prosto, bez zbędnego przepychu, choć dla niektórych to chyba plus..
 2. Po upływie czasu łączniki elewacji mogą zacząć się chwiać lub całkowicie zniknąć..
 3. Ogólnie rzecz biorąc, taki przypadek ma krótką żywotność, ale jeśli chcesz udekorować kuchnię, że tak powiem „po raz pierwszy”, to płyta wiórowa została stworzona właśnie dla Ciebie.

Przegląd kuchni z płyty wiórowej (wideo)

Kolejnym materiałem do wykończenia kuchni jest emalia. Tanie i gustowne, najważniejsze przy wyborze elewacji pokrytych emalią jest zwrócenie uwagi na liczbę warstw tej samej emalii – im więcej warstw zostało nałożonych, tym lepsza i trwalsza będzie taka powłoka.

Miej dobry wybór!

Projekt kuchni z folii MDF (zdjęcie wnętrza)

Read more