Płyta

Skuteczne panele grzewcze “Komfort domu”, recenzje na ten temat

Grzejnik foliowy to nie tylko urządzenie utrzymujące optymalną temperaturę w mieszkaniu, ale także doskonała ozdoba wnętrza. Grzejnik panelowy to nie tylko urządzenie utrzymujące optymalną temperaturę w mieszkaniu, ale także doskonała dekoracja wnętrza W czasach radzieckich rozpowszechniono elementy dekoracyjne z folii ściennej, które były klejone nie tylko jako dekoracje, ale także w celach praktycznych – do zamykania pęknięć, aby nie wciągał ich przeciąg, do zamykania uszkodzeń ściany itp. Wielu rzemieślnikom udało się umieścić pod nimi elektryczne elementy grzejne, które uzupełniały funkcje panelu, który działał jako grzejnik. W połowie 2000 roku wiele firm i arteli rozpoczęło produkcję tych urządzeń, które stały się dość popularne na rynku..

Trochę historii

Ta koncepcja zwiększa nie tylko komfort, ale także bardziej racjonalnie wykorzystuje przestrzeń i zasoby energii – ten panel elektryczny można przykleić do ściany w miejscu pomieszczenia, w którym często wymagane jest ogrzewanie. Dotyczy to zwłaszcza budynków pomocniczych: warsztatów, garaży itp. W mieszkaniu taki element dekoracyjny z folii nadaje się do chłodni, w których wymagany jest dodatkowy grzejnik. Na przykład łazienka, toaleta, kuchnia, loggia, balkon itp..

Grzejniki panelowe to najnowocześniejszy sposób na ocieplenie mieszkania. Grzejniki panelowe to najnowocześniejszy sposób na ocieplenie mieszkania.

Kolejnym miejscem zastosowania tego produktu może być miejsce pracy, zwłaszcza jeśli znajduje się ono w słabo ogrzewanym (lub nieogrzewanym) miejscu..

Na przykład w magazynach, w słabo ogrzewanych biurach, w sklepach i na straganach oraz w wielu innych miejscach.        

Co to jest grzejnik ścienny?

Grzejniki firmy Domashny Uyut produkowane są w standardowym rozmiarze 1,2×0,6 metra. Wyglądem przypomina wygląd kalendarzy ściennych-paneli, a z daleka trudno go odróżnić – daje to jedynie obecność sznurka do podłączenia.

Panel jest produkowany z różnego rodzaju rysunków – może być obrazem natury, miejsc historycznych, pięknych krajobrazów miejskich, budynków, jak na zwykłym kalendarzu ściennym.

Rysunki na grzejniku mogą być bardzo różne: od wizerunków zwierząt po abstrakcje Rysunki na grzejniku mogą być bardzo różne: od wizerunków zwierząt po abstrakcje

To urządzenie strukturalnie ma 2 warstwy folii, do produkcji której stosuje się specjalny materiał żaroodporny. Pomiędzy tymi warstwami znajdują się nitki przewodzące, które są elementem grzejnym. Ten przewodnik może być ułożony w „węża” lub w postaci kraty, z małymi komórkami.

Należy zauważyć, że prostota wykonania tego grzejnika pozwala mu pracować nawet w trudnych warunkach.:

  1. Minimalna dopuszczalna temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić -40 stopni Celsjusza.
  2. Napięcie zasilania sieciowego może mieścić się w zakresie 210-230 woltów, co jest przystosowane do warunków zimowych. Kiedy obserwuje się spadki napięcia.
  3. Urządzenie nie wymaga mocnych mocowań, ponieważ jego waga jest mniejsza niż 0,5 kg, co umożliwia powieszenie urządzenia na ścianie z dowolnego materiału i wytrzymałości, nawet na ekranie.

Przy wszystkich wymienionych zaletach urządzenie ma inne, w tym niski pobór mocy (około 0,5 kW/h), a żywotność urządzenia to 50 000 godzin, co wystarczy na ponad 6200 dni roboczych (jeśli weźmiesz 8 godzin), co będzie więcej niż 5 lat pracy. W połączeniu z śmieszną ceną (około 800 rubli) to urządzenie jest optymalne do pracy w chłodniach.

Wielu użytkowników twierdzi, że przy prawidłowym użyciu tej rzeczy miejsce pracy nagrzewa się dość szybko (dosłownie 10-15 minut), co pozwala szybko stworzyć komfortowe warunki pracy.

Grzejniki rosyjskich producentów słyną z dość dobrej jakości i niskich kosztów. Grzejniki rosyjskich producentów słyną z dość dobrej jakości i niskich kosztów.

Wielu użytkowników twierdzi jednak, że gwarantowane przez producenta rozgrzanie urządzenia do temperatury pracy (+65 stopni Celsjusza) w 10 sekund nie jest osiągane, a czas ten wynosi nawet ½ minuty. Przez cały czas pracy urządzenia utrzymywana jest ta sama temperatura..

Jak najlepiej korzystać z panelu elektrycznego?

Ważna jest kwestia i kwestia prawidłowego użytkowania tego urządzenia jest ważna..

Negatywne opinie konsumentów dotyczą więc przede wszystkim tego, że znaczna część energii zużywana jest na ogrzewanie powierzchni, do której ta grzałka jest przymocowana, jednocześnie wymagana przestrzeń nagrzewa się raczej słabo, a efekt pracy już w kilka metrów w ogóle nie jest odczuwalne.

Panele foliowe są nieszkodliwe dla zdrowia człowieka - to jedna z najważniejszych zalet takiego grzejnika. Panele foliowe są nieszkodliwe dla zdrowia człowieka – to jedna z najważniejszych zalet takiego grzejnika.

Ten negatywny punkt ma miejsce, ale warto wspomnieć, że urządzenie powinno być mądrze wykorzystywane do pewnych potrzeb..

Na przykład osoba wykonująca pracę „siedzącą” (magazyn, sprzedawca itp.) często musi ogrzewać tylko miejsce pracy, a nie dużą powierzchnię. Dlatego grzejnik ten powinien być umieszczony na krześle lub 0,5 metra (nie więcej) od osoby. To zmaksymalizuje efekt urządzenia. Warto pamiętać, że grzałka nagrzewa się z obu stron jednocześnie. Z jednej strony nie pozwala to na wykorzystanie całej wytworzonej energii – dokładnie połowa zostanie przeznaczona na ogrzewanie powietrza. Ale przy odpowiednim podejściu można go użyć. Na przykład wisząc na oparciu krzesła zamiast na ścianie, możesz umieścić wieszak z ubraniami za plecami lub usiąść w taki sposób, aby kolega siedział z tyłu. Dzięki temu nie tracisz cennych kalorii, ale efektywniej wykorzystujesz je do suszenia i podgrzewania ubrań itp..

Ale główną zaletą w tym przypadku jest mobilność tego urządzenia – jego lokalizację można łatwo i szybko zmienić (przenieść się do innego pokoju, pokoju, budynku, zmienić lokalizację w pokoju itp.). Temperatura pracy tego urządzenia nie jest wystarczająca, aby spowodować oparzenia, dlatego można je umieszczać w pokojach dziecięcych, w pobliżu placów zabaw w pokoju, a nawet w pobliżu łóżeczek dziecięcych.

Urządzenie przeznaczone do ogrzewania małych pomieszczeń Urządzenie przeznaczone do ogrzewania małych pomieszczeń

Ponieważ folia, z której wykonane jest to urządzenie, jest wystarczająco szczelna, nie przepuszcza wilgoci (jednak nie można podlewać panelu wodą!), co umożliwia umieszczenie tego panelu w łazienkach lub innych pomieszczeniach, w których jest wysoka wilgotność.

Większość osób w swoich recenzjach zadaje pytanie, dlaczego ten rodzaj grzejnika jest lepszy od podczerwieni? Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo..

Grzejnik filmowy we wnętrzu mieszkania (wideo)

Porównanie promiennika podczerwieni z panelem

Stosunkowo niedawno na rynku zaczęły pojawiać się promienniki podczerwieni, które są bezpośrednimi konkurentami promiennika panelowego. Jednak porównanie tych urządzeń nie jest do końca poprawne, chociaż są przeznaczone do tych samych celów..

Promiennik podczerwieni jest lepszej jakości, ale jego główną wadą jest wysoki koszt. Promiennik podczerwieni jest lepszej jakości, ale jego główną wadą jest wysoki koszt.

Warto zacząć od wymiarów. Promiennik podczerwieni ma dość duży i ciężki korpus – 3 kg wobec 0,5 kg dla panelu. Ponadto do zainstalowania promiennika podczerwieni wymagany jest statyw lub specjalne punkty zawieszenia. W pierwszym przypadku zakup statywu to strata pieniędzy, a także nadwaga i wymiary. Jednocześnie panel jest lżejszy, bardziej kompaktowy i można go umieścić na zwykłym haczyku lub dowolnym urządzeniu domowej roboty..

Kolejną kontrowersyjną kwestią jest jakość ogrzewania. Te opcje wykorzystują inną zasadę ogrzewania – podczerwień ogrzewa przedmioty, a panel ogrzewa powietrze (jak zwykły element grzewczy). Jednocześnie promiennik podczerwieni nie jest zalecany do kierowania na osobę, a poza tym zużywa ponad 3 razy więcej energii elektrycznej (1,8 kW w porównaniu z 0,5 kW). To wyjaśnia szybsze i lepsze ogrzewanie za pomocą promiennika podczerwieni..

Kolejnym ważnym punktem jest możliwość podwójnego wykorzystania urządzenia. Tak więc panel z elementami grzejnymi może służyć do suszenia warzyw lub mięsa, ale grzałka na podczerwień nie..

Ostatnie pytanie to kwestia ceny – dla wszystkich cech promienniki IR są ponad 2,5 razy droższe niż promienniki panelowe.

Jak zainstalować grzejnik filmowy na ścianie (wideo)

Czy więc warto kupić elektroniczny panel ścienny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od celów i konieczności. Na przykład, jeśli w domu są zimne pomieszczenia lub występują chwilowe przerwy w ogrzewaniu, zaleca się zakup tego produktu jako pomocniczego, ponieważ panel elektroniczny nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale także ogrzeje.

Wybór nalezy do ciebie!

Przykłady grzejników filmowych „Komfort domu” (zdjęcie)