Płyta

Oryginalny zroszony panel własnymi rękami

Beadwork jest dość drogi: możesz dużo zaoszczędzić, tworząc własny panel z tego materiału Produkty z koralików są dość drogie: można dużo zaoszczędzić, tworząc z tego materiału własny panel. Według historycznych rysunków można zauważyć, że ludzie używali takich akcesoriów jak koraliki, tylko wcześniej były wykonane ze złomu, np. zwierząt kości. Koraliki to coś, z czego korzysta wiele szwaczek, ponieważ haft z koralików jest uważany za najpopularniejszą czynność..

Zrób to sam panel z koralikami na ścianie

Tylko prawdziwe szwaczki mogą poznać prawdziwą cenę koralików, które czasami porównuje się do pereł i wielu kamieni szlachetnych. Ważne jest, aby koraliki były tłumaczone dokładnie tak, jak perły. W minionych wiekach tylko bogaci bojarzy mogli kupować koraliki, ponieważ kosztowało to dużo, a zwykłych ludzi po prostu nie było na to stać. Beading pochodził właśnie od szlachty, a także od ich podopiecznych chłopów, którzy zawsze znajdowali się w pobliżu swoich właścicieli. W tamtych czasach zaczęto chować produkty, ubrania, a nawet zaczęły powstawać pierwsze zdjęcia z koralików. W wielu muzeach historycznych można zobaczyć wyroby z przeszłości, ozdoby wykonane ręcznie i znalezione w zamkach i pałacach.

Najpiękniej będą wyglądały rysunki z kwiatami. Najpiękniej będą wyglądały rysunki z kwiatami.

Obrazy, ikony były haftowane koralikami, z ich pomocą tkano przedmioty wewnętrzne, a także lambrekiny na zasłony.

Teraz praktycznie nic się nie zmieniło, ponieważ ten materiał jest używany do tego samego celu, ale głównie w fabrykach, ponieważ praca ręczna jest niezwykle rzadka.

Koraliki szklane nazywane są koralikami, koralikami z fasetą o najróżniejszych kształtach i rodzajach. I wygląda głównie przezroczyście i błyszcząco. Koraliki mogą być metalowe, plastikowe i porcelanowe. Oczywiście ich koszt zależy od ich rodzaju i rodzaju, ale czego nie można zrobić przy robótkach ręcznych i dekorowaniu własnego domu. Za pomocą koralików przycina się teraz ubrania, czapki, a nawet buty, a teraz jest to trend sezonu.

Każdy może zrobić panel z koralików w kwiaty

Istotą koralików jest to, że koraliki są nawleczone na nici lub żyłki według określonego wzoru..

Koraliki najwyższej jakości produkowane są w Czechach Koraliki najwyższej jakości produkowane są w Czechach

Aby opanować technikę takiej pracy, powinieneś mieć:

 • Cierpliwość;
 • Chęć uzyskania pięknego i szykownego produktu;
 • Koraliki;
 • Zamek do produktu;
 • Igła odpowiadająca rozmiarowi łącznika koralikowego;
 • Możesz też potrzebować nożyczek, zapałek i naparstka.

Musisz pracować w dobrze oświetlonym miejscu, a koraliki ułożyć na cienkiej tkaninie z włókniny, aby koraliki nie rozsypały się po stole. Na początek warto zajmować się wyplataniem drobnych dodatków, takich jak zawieszki, kwiaty i liście. Potrafią doskonalić najbardziej podstawowe zasady pracy i uzyskiwać efekt znacznie szybciej niż przy wykonaniu panelu na ścianie z kwiatów.

Beading lub beading spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom, w szczególności zarówno mężczyznom, jak i kobietom, dlatego możesz odwiedzić MK, aby pracować z takim materiałem całą rodziną.

Opinia, że ​​tylko kobiety mogą to zrobić, jest uważana za błędną. W rzeczywistości praca z koralikami wymaga szczególnej precyzji i maksymalnego skupienia, co dotyczy zarówno przedstawicieli silnej połowy ludzkości, jak i kobiet.Warto zauważyć, że koralikowanie lub formowanie mozaiki z koralików jest również przydatne do relaksu i łagodzenia stresu jak w celu rozwijania zdolności motorycznych palce u dzieci.

Jako ramę do panelu możesz użyć zwykłej drewnianej ramki na zdjęcia Jako ramę do panelu możesz użyć zwykłej drewnianej ramki na zdjęcia

Rozwój zdolności motorycznych wpływa przede wszystkim na umysł, dlatego warto o niego dbać już od dzieciństwa. Z koralikami możesz zajmować się dziećmi od piątego roku życia, ponieważ w tym wieku dziecko staje się poważne, odpowiedzialne i naprawdę rozumie, czego się od niego wymaga.

Aby zrobić na przykład panel noworoczny własnymi rękami, musisz się przygotować:

 • Kilka rodzajów koralików;
 • Drut;
 • Taśma florystyczna do maskowania drutu;
 • Ramka panelu do haftu koralikami.

Ponadto będziesz potrzebować narzędzia do przecięcia drutu i wypalenia go. Często podczas koralików używa się specjalnych lamp, które pomagają skoncentrować się na pracy..

Jak zrobić kwiatek z koralików własnymi rękami (wideo)

Panel z klasy mistrzowskiej koralików

Przy wytwarzaniu takiego produktu, jak panel koralików, MK należy dokładnie i poprawnie zbadać, ponieważ zgodność z instrukcjami zależy bezpośrednio od tego, czy pożądany obiekt się okaże, czy nie..

Aby proces haftowania obrazu własnymi rękami był kompetentny, początkowo warto przygotować każdy szczegół. Jeśli mówimy o panelu z kwiatami, to każdy kwiatek musi być wyhaftowany osobno i dopiero potem przymocowany do ogólnego tła..

Aby panel wyglądał spektakularnie, należy stworzyć duże kwiaty Aby panel wyglądał spektakularnie, należy stworzyć duże kwiaty

Ważne jest, aby pamiętać, że technika wykonywania każdego kwiatka jest zupełnie inna i wymaga pracy, cierpliwości i żmudnej pracy, ponieważ nie będzie możliwe stworzenie wspaniałego panelu w ciągu kilku dni.

Istnieją pewne instrukcje i schematy dotyczące paneli ściennych, których należy przestrzegać tak ściśle, jak to możliwe..

Mistrzowska lekcja tworzenia panelu z kwiatów z koralików obejmuje wiele stopniowo zakończonych etapów:

 1. Aby róże z koralikami były bardziej naturalne i atrakcyjne, warto nie tylko zrobić sam pączek oddzielnie od ogólnego obrazu, ale także ze szczególną starannością przyciąć każdy płatek. Aby uzyskać luksusowy kwiat, musisz wpisać 9 koralików na drucie o długości 60 centymetrów do skręcenia w formie kropli. Aby zabezpieczyć, należy nawinąć drut dwukrotnie wzdłuż osi.
 2. Następnie zbiera się kolejne 18 kulek i powtarza się nawijanie. Ponieważ koraliki w większości przypadków mogą mieć różne rozmiary, warto zwrócić uwagę, aby każdy kolejny rząd był dwa razy szerszy od poprzedniego. Aby uzyskać większą dokładność, możesz zmierzyć go za pomocą drutu. Każdy płatek potrzebuje 60 koralików.
 3. Po uformowaniu każdego płatka możesz zacząć zbierać pączek. Liczbę płatków można wybrać według własnych upodobań, ale ważne jest, aby uzyskać trzy duże kwiaty. Płatki należy wygiąć na zewnątrz, co będzie łatwe, ponieważ rama, na której nawleczone są koraliki, jest drutem. Płatki są połączone ze sobą nitkami, ale nie można ich zobaczyć.
 4. Kolejnym etapem jest przygotowanie arkuszy do dekoracji panelu. Wykonany jest z zielonych koralików. Do produkcji należy umieścić 7 koralików na drucie o długości 60 centymetrów, a następnie owinąć końcówkę wokół osi i owinąć ją 4 razy.
 5. Idealnie potrzebujesz 24 listków, po czym łączy się je trzy kawałki w jednym miejscu. Jeśli chcesz, możesz rozcieńczyć projekt panelu działkami w postaci kwiatu koniczyny..

Panel z koralików: klasa mistrzowska (wideo)

Panel montuje się poprzez przykręcenie grubego drutu w postaci podstawy do ramy. Mocowanie można wykonać na różne sposoby, ponieważ niektórzy używają taśmy, inni używają węzłów drucianych. Przed zapięciem należy zebrać wszystkie produkty razem. Niezłą opcją na wstępne dopasowanie może być nałożenie każdego elementu na należne mu miejsce, a dopiero potem warto stopniowo przyszywać wykroje. Kwiaty można układać w zupełnie innej kolejności, jak chcesz, ponieważ nie ma określonej reguły dla takiej akcji. W tych miejscach, gdzie drut będzie widoczny, warto przykleić taśmę maskującą. Po zakończeniu pracy panel zawiesza się na ścianie.Nie zaleca się umieszczania takich obrazów pod szkłem, ponieważ nie okaże się to równym i pięknym panelem..

Przykłady paneli wykonanych z koralików (zdjęcie)