Pomysły na każdy dzień

Z wizytą u gwiazdy: wnętrze nowego mieszkania Andrieja Małachowa

Nowe dwustumetrowe mieszkanie z widokiem na Nikolinę Gorę nie jest głównym miejscem zamieszkania Andrieja Malachowa. Prezenter telewizyjny mieszkał przez wiele lat w przestronnych mieszkaniach na Ostozhence, a także w mieszkaniu swojej żony, wydawcy Natalii Shulevy. Jak wcześniej wiadomo było, będąc zwolennikami małżeństw gościnnych, celebryci nie mieszkali razem..

Jednak w 2017 r. Pierworodny urodził się małżonkom i ośmielamy się przypuszczać, że z tego powodu w 2018 r. Andriej Malachow otworzył drzwi swojego nowego mieszkania z dwoma poziomami. Zobaczmy, jakie gniazdo zrobił dla siebie słynny showman.

Malachow

Andrey powierzył dekorację wnętrz projektantom Stepanowi Bugaevowi i Ekaterinie Oleinikowej. Co ciekawe, ta współpraca zrodziła się niespodziewanie dla obu stron. Stepan Bugaev mówi, że kiedyś zaczął krzyżować się z Małachowem na aukcjach sztuki, a raz zrobił fatalny krok – spotkał się i zaoferował swoje usługi. Okazało się, że prezenter telewizyjny szukał właśnie projektanta i po chwili zaproponował Stepanowi pracę przy nowym obiekcie..

Salon Małachowa

Przede wszystkim Andrei Malakhov, wielki koneser sztuki współczesnej, pokazał projektantom swoją kolekcję dzieł sztuki i postawił za zadanie dodanie najlepszych elementów do przyszłego wnętrza. W efekcie postanowiono urządzić go w stylu skandynawskim z dużą ilością szarości i naturalnego drewna. W zamyśle projektantów takie neutralne tło byłoby najlepszym sposobem na skupienie uwagi na obrazach. Nawiasem mówiąc, w kolekcji Andreya można znaleźć prace zarówno młodych artystów, jak i uznanych geniuszy, np. Damiena Hirsta, Andy’ego Warhola, Takashi Murakamiego, Erwina Wurma i Aidana Salakhowej.

Salon Malachow

Większość dzieł sztuki przeniosła się do nowego mieszkania ze starego mieszkania na Ostozhenka

Pomysł w stylu skandynawskim okazał się sukcesem. Według właściciela, wyposażenie mieszkania przypomina mu dzieciństwo na północy, na granicy z Finlandią. Prezenter telewizyjny odczuł wpływ sąsiedniego kraju, gdy w czasach sowieckich zamienił zebrane grzyby i jagody na rzeczy fińskie..

jadalnia Malachow

Stepan opisuje koncepcję powstałego wnętrza jako „daczy w wieżowcu”, ponieważ okna mieszkania oferują wspaniały widok na las. Nawiasem mówiąc, ten czynnik odegrał dużą rolę w wyborze nieruchomości. Faktem jest, że Andrei nie chciał mieszkać w wiejskim domu, a jednocześnie marzył o miejscu, w którym mógłby odpocząć od zgiełku miasta sam ze sobą, z rodziną lub przyjaciółmi..

jadalnia Malachow

Decydując się na kierunek projektowania wnętrz, projektanci podjęli się konstruktywnych zadań, a mianowicie zaprojektowania schodów. Pytanie brzmiało, gdzie najlepiej umieścić go w dwupiętrowym betonowym pudełku. W rezultacie wybrali dalszą część mieszkania, a nie korytarz, aby go rozładować i nie zrobić zbytnio przejścia.

hala

Fragment holu na II piętrze

Ponadto, aby uzyskać efekt przestronności i zwiewności, Stepan i Ekaterina postanowili nie dzielić dwustumetrowej przestrzeni na dużą liczbę pokoi. Jednocześnie projektanci spełnili główne życzenia właściciela: duża garderoba, dużo miejsca na książki, obrazy i inne przedmioty artystyczne, a także idealne warunki do przyjmowania gości i urządzania domowych przyjęć..

Szafa Małachowa

Garderoba w głównej sypialni

Sypialnia Małachowa

Sypialnia Małachowa

sypialnia gościnna Malachow

Fragment wnętrza sypialni gościnnej

Łazienka Małachowa

łazienka w mieszkaniu Malachowa

Fragment łazienki

Zobacz też:

Główny akcent powstał w salonie – narożnik z czarnym freskiem autorstwa Valerego Chtaka. Jego własne prace tematycznie udekorowały ściany w holu: jedną ścianę udekorowały telewizory narysowane w duchu street artu, a drugą – plakat koncepcyjny z napisem „Niech mówią”..

salon Andrieja Malachowa

salon Andrieja Malachowa

Ten czerwony samochód to w rzeczywistości lodówka Smeg.

Ważne miejsce we wnętrzu zajmuje twórczość innego artysty Antona Olschwanga – obraz krzyżówki składającej się z nieistniejących słów. Ta zabawna krzyżówka przypomina też Andreyowi dzieciństwo, a mianowicie wakacje z babcią, kiedy lubił rozwiązywać krzyżówki z magazynu „Krokodyl”.

Kuchnia Małachowa

Kuchnia Małachowa

Jadalnia-salon to ulubione miejsce właściciela. Tutaj spotyka się z przyjaciółmi lub relaksuje się z żoną podczas oglądania telewizji (zobacz wideo poniżej).

Malakhov szczególnie lubi, że powstałe wnętrze zmienia się znacznie w zależności od wyboru obrazów i w czasie. Czasami mieszkanie może wydawać się surowe i powściągliwe, a czasami – wesołe i jasne. Według prezentera telewizyjnego udało mu się nawiązać „energetyczny kontakt” z przestrzenią, dlatego czuje się w niej bardzo komfortowo..

Malachow w swoim nowym mieszkaniu

Projektanci byli również zadowoleni z rezultatu: jak udało im się stworzyć godną „przystań” dla bogatej kolekcji sztuki oraz z tego, że wnętrze okazało się bardzo nietypowe dla właściciela, ale jednocześnie odpowiednie dla jego jasna natura..

projektanci