Pomysły na każdy dzień

Trzymaj i nie dziękuj: 17 ratujących życie sztuczek kuchennych

Przedstawiamy prefabrykowaną mieszankę 17 sztuczek do przechowywania rzeczy i jedzenia, co ułatwia gotowanie i wydajne sprzątanie kuchni.

1. Nie wyrzucamy resztek sera, tylko nacieramy i przechowujemy w zamrażarce na przyszłą pizzę

Och, te małe kawałki sera, które zawsze nie wystarczą na pełnoprawną kanapkę, a szkoda wyrzucić. Jest rozwiązanie: zawsze zetrzyj resztki sera i zamrażaj w zamrażarce, na przykład w torebkach strunowych. Kiedy przychodzi czas na pizzę… wiesz co robić. Nawiasem mówiąc, pizza zawsze smakuje lepiej, jeśli ugotuje się ją z różnych rodzajów sera..

  • Co jeszcze możesz przechowywać w zamrażarce? Dużo rzeczy! Na przykład brzegi kiełbasek (do tej samej pizzy), resztki szynki, masło (można użyć do smarowania blach do pieczenia) lub podroby z mięsa, ryb i drobiu (na przykład do robienia bulionów). Lepiej jest przechowywać wszystkie resztki jedzenia w torebkach strunowych, złożonych na osobnej tacy..

Produkty w zamkach błyskawicznych

2. Do przechowywania resztek obiadu w lodówce używamy chińskich pałeczek

Problem braku miejsca w lodówce jest szczególnie istotny w święta, ponieważ po nich zawsze jest dużo pysznego jedzenia. Oto sztuczka na taki przypadek: umieść kilka bambusowych patyków na jednej misce, aby zrobić coś w rodzaju mostu, a następnie umieść kolejną miskę na tym moście. I nie są potrzebne pokrywki, zaoszczędzono miejsce i wreszcie znalazła się wymówka dla Twojej miłości do dostarczania sushi.

Pałeczki do jedzenia

3. Po wewnętrznej stronie drzwi szafki przyklejamy najczęściej używane przepisy

Aby przepisy nie brudziły się, „zalaminuj” je przezroczystą taśmą lub zawieś w segregatorach. Oprócz przepisów można również powiesić ściągawki kulinarne według ilości wody do gotowania zbóż, czasu gotowania różnych produktów oraz miarek w łyżkach, szklankach itp..

Przepisy

4. Odetnij żądany kawałek sera wraz z opakowaniem

Odciętą część opakowania wykorzystujemy do przykrycia reszty sera.

Ser w opakowaniu

5. Śledzimy produkty na tablicy magnetycznej na lodówce

Tablicę dzielimy na pół linią, jedną część tytułujemy pytaniem „Co jest w zamrażarce?”, a drugą podpisujemy „Lista zakupów”. Gdy coś dostanie się do zamrażarki, w pierwszej kolumnie wpisujemy nazwę produktu i datę, a gdy ten produkt się skończy, wymazujemy go z planszy. W drugiej kolumnie wpisujemy wszystko, co trzeba kupić lub wymienić w lodówce, zamrażarce i spiżarni. Taka ewidencja produktów pomoże Ci o niczym nie zapomnieć i nie kupować za dużo. Tablica będzie wyglądać jak na zdjęciu poniżej..

Tablica magnetyczna

6. Staramy się używać tylko kwadratowych i prostokątnych pojemników do przechowywania

Po pierwsze, w ten sposób przestrzeń jest zużywana oszczędniej i bardziej kompaktowo, a po drugie kwadratowe i prostokątne tace, pojemniki i kosze wyglądają znacznie schludniej wewnątrz szafek i szuflad. Innymi słowy, gdyby istniał raj perfekcjonistów, nie byłoby miejsca na okrągłe pojemniki.!

Składowanie

7. Wszędzie i wszędzie używamy samoprzylepnych haczyków

Często brakuje tylko kilku haczyków do idealnego porządku w kuchni. Oto pomysły, jak najlepiej je wykorzystać..

Haki

Haki

Haki

Haki

8. Przechowujemy gumowe rękawiczki na spinaczu do bielizny

Przyklej jeden spinacz do bielizny do drzwi lub boku szafki i przymocuj go do gumowych rękawic. Voila!

Przypinka do rękawic

9. Mój blender w 30 sekund

Aby wyczyścić blender stacjonarny, wystarczy napełnić go wodą, dodać kroplę płynu do naczyń i uruchomić na 30 sekund. Następnie wystarczy przepłukać zbiornik czystą wodą..

10. Załaduj zmywarkę silikonową szpatułką lub pędzelkiem, a następnie umieść ją tam.

Nawet tak genialny sprytny zmywacz ma swoje wady – przed załadowaniem naczyń należy go oczyścić z resztek jedzenia. Aby uprościć ten proces i nie pobrudzić sobie rąk, użyj silikonowej szpatułki lub szczotki z długim uchwytem, ​​a następnie nie zapomnij umieścić jej w PMM..

11. Grupowanie sztućców podczas ładowania zmywarki

Kolejna sztuczka dla użytkowników zmywarek. Ładując PMM sztućcami, natychmiast pogrupuj je w komórki: widelce włóż do widelców, a łyżki do łyżek. To znacznie uprości rozładunek naczyń i umożliwi wyjmowanie sztućców z tacy całymi naręczami..

Taca na naczynia

12. Przechowujemy wszystko na tackach i pojemnikach

Ta rada dotyczy każdego przechowywania: lodówki, szafki na przyprawy, blatu, spiżarni z artykułami spożywczymi i konserwami itp..

Przechowywanie na tackach ma kilka zalet:

  • Czyszczenie powierzchni jest uproszczone. Przecież żeby go wytrzeć nie trzeba podnosić wszystkiego co się na nim znajduje, wystarczy podnieść tylko jedną tackę.
  • Przedmioty ułożone na tackach według kategorii i podkategorii przestają się gubić, są łatwe do znalezienia i powrotu na swoje miejsce.
  • Oszczędza dużo miejsca.
  • Przedmioty ułożone pionowo na tacach są schludne, łatwe do znalezienia i odłożenia na miejsce.

13. Umyj mikser raz lub dwa razy szmatką zamoczoną w occie

Chcesz usunąć kamień z baterii jedną lewą ręką? Namoczyć szmatkę w roztworze 9% octu i wody (1: 2 lub 1: 3), owinąć wokół podstawy kranu i pozostawić na 1 godzinę. Następnie wystarczy wytrzeć kran do czysta i wysuszyć. Bonus: po takiej procedurze sama szmata stanie się czystsza, przestanie brzydko pachnieć.

14. Utrzymywanie młynków na małym talerzu

Wysypujące się z młynów okruchy czarnego pieprzu lub soli morskiej denerwują każdego. Ale ten problem można rozwiązać bardzo łatwo: wystarczy trzymać młynki na płytach. Zgromadzą się na nim okruchy i pewnego dnia można je nawet wykorzystać..

Młyn na stojaku

15. Produkty w lodówce, których termin ważności dobiega końca, umieścić na osobnej tacy

W ten sposób jak najszybciej dowiesz się, co zjeść..

Przechowywanie żywności z datą ważności

16. Posiadamy zapas szmat ze starych T-shirtów do awaryjnego usuwania wypadków

Stare koszulki i ręczniki można w razie potrzeby pociąć na szmaty i natychmiast wyrzucić.

17. Jeśli nie masz pod ręką wałka do ciasta, użyj butelki wina

Zapewne wielu już zna i praktykuje zastępowanie wałka do ciasta butelkami i puszkami. Dodamy tylko, że najwygodniej jest rozwałkować ciasto z butelkami wina.

Butelka do ciasta