Pomysły na każdy dzień

Sprzątanie Marie Kondo za pomocą IKEA i Fix Cena: 14 niezbędnych rzeczy dostępnych

Dziś pokażemy Ci, jak zastosować metodę na uporządkowanie domu „raz na zawsze” za pomocą niedrogich i podstawowych akcesoriów Ikei i Fix Price. Najpierw zapamiętajmy trzy kluczowe zasady „magicznego czyszczenia”:

  • Pozbywamy się wszystkiego, co się nie podoba (nasza rada: oddawać niepotrzebne rzeczy do recyklingu lub na cele charytatywne);
  • Większość rzeczy składamy w pozycji pionowej i stojącej;
  • Przechowujemy rzeczy według kategorii i podkategorii.

Jakie więc rzeczy przydadzą się w drodze do zamówienia w domu? Oto nasza lista akcesoriów, które (jesteśmy pewni!) Pokochałaby sama Marie Kondo.

Pionowe suszarki magazynowe

Zalecamy stosowanie suszarek Ikea i Fix Price nie do naczyń, ale do pionowego przechowywania pokrywek, patelni, blach do pieczenia, form i desek do krojenia.

  • W Ikei można znaleźć dwie odpowiednie suszarki: metalową przesuwną serię Varyera (399 rubli) i drewnianą Nipplokad (249 rubli). Lepiej umieścić je w szufladzie lub szafce..

okładka

Nawiasem mówiąc, w Nipplokad możesz odłamać kilka patyczków, aby zmieścić pojemniki, patelnie i inne szersze przedmioty (patrz zdjęcie).

niplokkad

suszarka do książek

  • Fix Price ma również suszarki w stylu Marie Kondo. Kosztują tylko 99 rubli, a zamówienie jest idealne!

suszarki

suszarki

Plastikowe pojemniki od Fix Price

Sortowanie rzeczy na kategorie jest niemożliwe do wyobrażenia bez pudełek, pojemników, koszy i tac. Marie Kondo zaleca używanie zwykłych pudełek po butach. Jeśli jednak ich nie masz lub chcesz bardziej estetycznego rozwiązania, skorzystaj z pojemników. Najtańsze opcje (od 17 rubli) wszystkich rozmiarów można znaleźć w Fix Price. Nawiasem mówiąc, pojemniki od Fix Price są dobre nie tylko ze względu na swoją cenę, ale także dlatego, że mają perforację. Radzimy wybrać tace w tym samym kolorze, aby nie zwiększać wizualnego hałasu we wnętrzu..

naprawa koszyka

kontenery o stałej cenie

tace ze stałą ceną

tace ze stałą ceną

Różne pojemniki

W asortymencie Ikea można znaleźć dużą różnorodność tacek i pojemników, ale zalecamy zwrócenie uwagi na tace Varier. Wyglądają pięknie i mają bardzo dobry rozmiar i kształt. Nadaje się do zorganizowania apteczki, kuchni, łazienki i bloku gospodarczego.

taca variera

Nawiasem mówiąc, to właśnie te tace zwolennicy metody KonMari na całym świecie kupują w pierwszej kolejności i pokazują w sieciach społecznościowych zdjęcia swoich szafek przed i po magicznym czyszczeniu..

Apteczka przed

Apteczka po

Apteczka po

Wąskie pojemniki na kółkach “Polymerbyt”

Pozwolą Ci wykorzystać „martwe strefy” (np. miejsce pod zlewem, otwory między meblami a ścianą itp.), kompaktowo i pionowo przechowywać chemię gospodarczą, patelnie, deski i wiele innych. Takie pojemniki można kupić nie tylko w Fix Price, ale także w Auchan, Lenta, Carousel, Traffic lights i wielu innych sklepach off-line i on-line..

pojemnik

  • kontenery o stałej cenie na kółkach1
  • kontenery o stałej cenie na kółkach1

Stojaki na czasopisma z Ikei

Stojaki metalowe i drewniane idealnie nadają się do przechowywania pokrywek, folii, folii, tablic, a nawet artykułów spożywczych. Wiele osób dostosowuje je do przechowywania butów i toreb..

Uchwyt na czasopisma w szafce pod zlewem

Stojak na czasopisma warzywne

Ale stojaki kartonowe powinny być używane zgodnie z ich przeznaczeniem i do przechowywania lekkich przedmiotów, takich jak przełączniki (patrz zdjęcie).

Suszarka wisząca na deski i ręczniki od Fix Price

Taki organizer najlepiej zawiesić nie na drzwiach czy półce, ale na szynie. Cena akcesorium to tylko 149 rubli.

suszarka na uchwyt

suszarka na uchwyt

Pojemniki SAMLA z separatorem

Wszystkie pojemniki z serii Samla są dobre, bo są niedrogie, sprzedawane w różnych rozmiarach, można je uzupełnić wieczkami i, co ważne, przezroczyste – od razu widać, co jest w środku. Szczególnie podoba nam się wersja Samla z separatorem w środku za 199 rubli..

samla

samla

samla

Uchwyt na patelnię Fix Price

Nowością jesieni w Fix Price jest metalowy stojak na przybory kuchenne za 199 rubli. Umieszczając go w szafie lub głębokiej szufladzie, możesz wykorzystać przestrzeń w 100%.

organizer na patelnie

organizer na patelnie

organizer na patelnie

Poniżej zdjęcia przykładowe zastosowania takiego uchwytu..

na patelnie

na patelnie

Szuflady z przegrodami SKUBB i STUK do szafy

Jeśli czytałeś tę książkę, wiesz, że Marie Kondo zdecydowanie odradza nadużywanie wieszaków, ponieważ przestrzeń jest marnowana nieekonomicznie. Większość garderoby, zdaniem eksperta, powinny stanowić półki. Jeśli w szafce nie ma wystarczającej ilości półek, pomogą Ci podwieszane moduły serii Skubb i Knock..

moduły

Również w tej serii można znaleźć urocze pudełka z przegródkami. Czego potrzebujesz, aby skategoryzować swoją garderobę!

ikea

Ikea sukk

Organizer na kosmetyki Fix Price

Letnia nowość Fix Price za 99 rubli to po prostu fajna rzecz do przechowywania drobiazgów. Dwie przegródki pozwalają podzielić rzeczy na dwie podkategorie.

Ustal organizator cen

Ustalić organizatora cen

Ustalić organizatora cen

Ustalić organizatora cen

Ustalić organizatora cen

Wysuwany pojemnik VARIERA

Według Marie Kondo blat kuchenny powinien być jak najbardziej pusty. Ale co, jeśli w szafach nie ma wystarczająco dużo miejsca? Zalecamy stosowanie wysokości szafek i ścian z wiszącymi akcesoriami. Na przykład za pomocą takiego wysuwanego pojemnika z serii Variera w Ikei.

wysuwany pojemnik varier

Pudełka kartonowe

Lista nie byłaby kompletna bez kartonowych pudełek, które Marie tak bardzo kocha. W Ikei można znaleźć zwykłe pudełka ze zdjęciem oraz duże i małe od 49 rubli.