Pomysły na każdy dzień

Magia szafki pod zlewem: 13 sztuczek, aby zamienić czarną dziurę w najbardziej funkcjonalne miejsce w kuchni (od 0 rubli)

Najczęściej szafki kuchenne pod zlewem to albo ciemna brudna dziura z koszem na śmieci i chemią gospodarczą, albo martwa strefa z wszelkiego rodzaju śmieciami, jeśli mówimy o szafce narożnej. To jednak miejsce o największym potencjale! Dzięki odpowiedniej organizacji możesz:

  • Opróżnij inne szuflady lub półki w kuchni;
  • Aby wyposażyć wygodny blok narzędziowy bez poświęcania więcej niż kilku sekund na szukanie właściwych rzeczy;
  • Z przyjemnością, a nawet dumą zaglądać pod zlew za każdym razem, gdy trzeba np. wyładować kosz na śmieci lub wziąć nową gąbkę do mycia naczyń.

W tym artykule zebraliśmy najlepsze wskazówki dotyczące organizacji szafki pod zlew. Niektóre z naszych wskazówek sugerują wycieczkę do lokalnego sklepu z narzędziami, Fix Price, Leroy Merlin lub Ikea na drobne zakupy, a niektóre pomysły możesz wdrożyć już teraz.

Najwygodniejszym sposobem przechowywania gumowych rękawiczek i szmatki jest spinacz do bielizny

Wystarczy przykleić parę spinaczy do bielizny do drzwi lub wnętrza szafki pod zlewem i można na nich przechowywać gumowe rękawiczki i szmatę..

Szpilka

Klipsy biurowe z samoprzylepnymi haczykami mogą być używane zamiast spinacza do bielizny.

spinacze do bielizny

Wysuwany kosz Variera z Ikei to chyba jedyne, czego potrzebujesz, aby uporządkować szafkę pod zlewem

Wysuwana taca Variera od Ikei to prawdziwy must-have w każdej kuchni, zwłaszcza małej. Bardzo wygodne przechowywanie tabletek do zmywarki (nie trzeba się schylać za każdym razem), zapas gąbek, środków czystości, worków na śmieci. Montując taką tackę na wewnętrznej ścianie szafki, można wykorzystać puste miejsca pod zlewem i zwolnić miejsce w jego dolnej części np. na przechowywanie warzyw..

pojemniki variera

pojemniki variera

Link do produktu w Ikei

Organizery-bagażniki pomogą Ci zwięźle i schludnie przechowywać paczki.

Najlepiej używać specjalnych pojemników z wieloma otworami, przez które można wyciągnąć worki. Są one sprzedawane w sklepach Ikea (seria Variera), Ozone, Wildberries i wielu innych. Worek można zamontować na wewnętrznej ścianie szafki lub na drzwiach..

torba variera

Uchwyt na torby w szafce pod zlewem

Zamiast dedykowanego pojemnika na torebkę można użyć dużej plastikowej butelki

Aby to zrobić, musisz wyciąć w nim dno i szyję i powiesić na drzwiach lub wewnętrznej ścianie szafki pod zlewem..

butelka na opakowania

Wysuwane pojemniki na odpady od Ikea Utrusta sprawią, że strefa odpadków będzie zwarta, wygodna, a nawet przyjemna w użytkowaniu.

Ta rada jest szczególnie istotna przy organizowaniu szafek narożnych pod zlewem. Dzięki takim koszom wywóz śmieci (także oddzielnych) staje się bardzo wygodny, a Ty możesz wykorzystać trudno dostępną część szafki. A w standardowej szafce system wysuwania okaże się niezwykle przydatny – wyobraź sobie, jak żartobliwie je rozwiniesz i wytrząśniesz kurz z odkurzacza lub umyjesz naczynia przed załadowaniem do zmywarki.

kosze na śmieci

nuda

Jeśli włożysz dodatkowy mini-zbiornik do jednego ze zbiorników, będziesz mógł przechowywać w nim zarówno warzywa, jak i środki czystości.

Wiszące kosze pozwalają na dodatkowe miejsce do przechowywania produktów czyszczących

Wystarczy zawiesić kosz na drzwiach od zewnątrz lub od wewnątrz i napełnić go środkami czystości, zapasem gąbek i szmat, tabletkami PMM lub workami na śmieci.

  • Wiszące kosze na zakupy sprzedawane są w Fix Price, Lenta, Auchan, Ozone i Wildberries w cenie od 77 do 400 rubli.

kosze pod zlewem

Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem optymalizacji szafki pod zlewem jest zastosowanie samoprzylepnych haczyków.

W każdej niejasnej sytuacji zalecamy zastosowanie haczyków w szafce pod zlewem. Z ich pomocą możesz wygodnie i kompaktowo przechowywać wszelkie drobiazgi. A jeśli zawiesisz mały koszyczek lub nawet torbę na kilku haczykach, otrzymasz pełnowartościowe miejsce do przechowywania środków czystości lub … torebek.

  • Do przechowywania przedmiotów od 1 kg zalecamy stosowanie haczyków Command do średnich/ciężkich ładunków..

haczyki

haczyki

haczyki

haczyki

Przechowuj środki czystości i sprzęt w pojemnikach na kółkach, na przykład od „Polymerbyt”

Kolejnym hackiem szafek narożnych pod zlewem jest zastosowanie pojemników na kółkach, które ułatwiają wynoszenie i wyjmowanie potrzebnych rzeczy z odległych zakamarków (jest to szczególnie cenne, jeśli pojemniki są ciężkie). Najpopularniejszą opcją są prostokątne tace z „Polymerbyt”.

  • Kontenery mobilne „Polymerbyt” są sprzedawane w prawie wszystkich hipermarketach sieciowych, a także w Ozone i Wildberries.

pojemniki polimerowe

Warzywa najlepiej przechowywać w szafce pod zlewem w kompaktowych, przepuszczających powietrze szufladach.

Nasi faworyci:

  • Drewniane pudełka z Ikei – piękne i udane pod względem wielkości;
  • Plastikowe pudełka na warzywa “Polymerbyt” – można je układać jeden na drugim, oszczędzając jeszcze więcej miejsca, a dzięki odchylanej pokrywie są bardzo wygodne w użyciu. Koszt pudełek wynosi od 199 rubli w hipermarketach sieciowych, w Leroy Merlin, Ozone i Wildberries.

Zalecamy również ułożenie dna pudełek gazetą, aby nie spadły łuski i brud..

polimerowe gospodarstwo domowe do warzyw

Bar Utrusta Ikea idealnie nadaje się do przechowywania szmat i ręczników

Mała sztanga Utrust firmy Ikee (16 * 50 cm) może wytrzymać do 1 kg wagi. To idealne rozwiązanie do porządkowania ręczników kuchennych i szmat. Cena akcesoriów: 799 rubli.

Ikea Varia

Link do produktu w Ikei

Wszelkie tace i pudełka uporządkują przestrzeń.

Jedną ze złotych zasad porządku jest grupowanie rzeczy w kategorie i podkategorie. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju tace, pojemniki, kosze i zwykłe kartony. Wskazane jest, aby wszystkie akcesoria do przechowywania były kwadratowe lub prostokątne, ponieważ efektywniej zajmują miejsce.

Organizacja szafki pod zlewem

Drążek montowany pod zlewozmywakiem można zawiesić za pomocą spryskiwaczy, pistoletów natryskowych, a także wieszać kosze i przybory na haczykach

Drążek lub dowolna poprzeczka w szafce pod zlewem zastąpi półkę i zwolni dużo miejsca. Oto przykłady zdjęć tej sztuczki..

bar pod zlewem

bar pod zlewem

bar pod zlewem