Pomysły na każdy dzień

Kuchnie i życie codzienne w Ameryce: 14 przydatnych i niezrozumiałych cech Rosjan

Sposób, w jaki Amerykanie urządzają swoją kuchnię, zasadniczo różni się od stylu europejskiego czy rosyjskiego. I nie jest to zaskakujące, choćby dlatego, że większość amerykańskiej populacji mieszka w niskich budynkach, w domkach jednorodzinnych lub kamienicach, w których kuchnie połączone są z salonem lub jadalnią i mają powierzchnię 20- 60 metrów kwadratowych. Oto 14 cech kuchni amerykańskiej, na które warto zwrócić uwagę lub po prostu wziąć pod uwagę jako zabawny fakt..

Amerykanie nie używają suszarek do naczyń w szafce nad zlewem.

Podczas gdy Rosjanie układają naczynia po wysuszeniu w szafce nad zlewem, Amerykanie po prostu układają talerze i kubki i grupują je według rodzaju. Okazuje się, że jeśli masz zmywarkę, możesz obejść się bez suszarki. Co więcej, jest to jeszcze wygodniejsze, a szafka wygląda schludniej..

szafka z naczyniami

Czajnik elektryczny to rzadkość

Są tak niepopularne w Stanach Zjednoczonych, że wielu nawet nie wie o istnieniu takiego urządzenia! Dlaczego czajniki elektryczne nie zakorzeniły się tutaj, jeśli w Rosji i Europie nie można sobie wyobrazić kuchni bez nich? Są dwa powody: po pierwsze Amerykanie wolą pić kawę, a nie herbatę, a po drugie, ze względu na niskie napięcie sieci elektrycznych w Ameryce (100-127 woltów, podczas gdy w Rosji i Europie napięcie od 220 do 240 woltów wynosi używane) czajniki elektryczne po prostu wolniej podgrzewają wodę.

czajnik

Amerykanie zmywają naczynia pędzlami

Amerykanie również używają gąbek, ale częściej używają pędzli z uchwytami. Ponadto są wygodne do mycia naczyń przed włożeniem ich do zmywarki..

Wiele domów ma spiżarnię

Zwyczaj udostępniania spiżarni w domach na etapie budowy został wprowadzony w Ameryce od odległych czasów kolonialnych. Może wyglądać jak mały pokój w kuchni, wnęka z półkami lub szafa wnękowa. Tutaj Amerykanie przechowują zapasy artykułów spożywczych, takich jak pudełka płatków śniadaniowych, woda butelkowana, żywność w puszkach, naczynia i artykuły gospodarstwa domowego. Oczywiście w nowoczesnych mieszkaniach i małych domach spiżarnia jest rzadziej wyposażona, a jednak nawyk kupowania żywności do przyszłego użytku można nazwać krajowym..

W każdej niejasnej sytuacji Amerykanie używają jednorazowych chusteczek.

Amerykanie są prawdziwymi fanami jednorazowych serwetek i używają ich zarówno do codziennego, jak i cotygodniowego sprzątania kuchni i domu. Oprócz chusteczek do czyszczenia podłóg (doczepianych do mopa jako jednorazowa wycieraczka) istnieje wiele innych rodzajów jednorazowych chusteczek. Są suche i mokre, papierowe i włókninowe, do kanalizacji lub powierzchni kuchennych, do kurzu lub dezynfekcji, do szkła, drewna, płytek, stali, drewna i skóry, są nawet organiczne chusteczki nasączone octem i olejkami eterycznymi. Jest bardzo wygodny, szybki i higieniczny – nie wymaga prania i płukania szmat. Z drugiej strony fascynacja serwetkami (zwłaszcza tymi wykonanymi z włókniny) nie jest zbyt uzasadniona z ekologicznego punktu widzenia..

Kawiarnie dla miłośników kawy

Amerykanie uwielbiają kawę i piją ją co najmniej 2 razy dziennie, dlatego często w kuchniach ustawiają małe barki z filiżankami, zapasem ziaren, zestawem syropów, cukru i oczywiście ekspresem do kawy lub dripa producent. Jeśli ty też kochasz kawę, dlaczego nie stworzyć dla niej uroczego kącika? Oto kilka pomysłów na zdjęcia.

bar kawowy

Bar z napojami w prawie każdym domu?

Mocno pijący zakładają domowe bary w jadalniach lub kuchniach. W zależności od powierzchni pomieszczenia barem może być mały wózek lub półka, kredens lub szafa, a czasem osobne pomieszczenie z lodówką i barkiem.

bar

bar

bar

bar

bar

bar

Taca Lazy Susan – sekret wygodnego i kompaktowego przechowywania w głębokich szafkach i nie tylko

Dlaczego okrągłe gramofony i tace w Ameryce nazywane są „leniwą Susan” Amerykanie nie wiedzą na pewno. Jednak wiele osób używa tego organizera w swoich szafkach kuchennych i spiżarniach, przechowując na nich przyprawy, butelki olejków i sosów. Dzięki temu, że tacka się obraca, łatwiej jest uzyskać dostęp do rzeczy, są one przechowywane zwarte i porządnie.

Miłość do AGD i gigantomanii – narodowe cechy Amerykanów

Oprócz zmywarki, kuchenki, mikrofalówki i lodówki typowy amerykański zestaw AGD zawiera:

  • Maszyna do kawy;
  • Mikser planetarny;
  • Blender stacjonarny do robienia koktajli;
  • Opiekacz.

Jednocześnie prawie cały sprzęt w amerykańskim domu jest duży. Tak więc na przykład w ich kuchniach standardową lodówkę 60 cm można zobaczyć znacznie rzadziej niż modele o szerokości 80 cm i oczywiście lodówki Side by Side..

technika

Pudełka, pojemniki, kosze, tace i tace to podstawa porządku w amerykańskiej kuchni

Innym amerykańskim zwyczajem, na który należy zwrócić uwagę, jest używanie wielu tac, koszy, pudełek, tac i innych akcesoriów do przechowywania..

Sekret polega na tym, że z ich pomocą można pogrupować rzeczy w kategorie, a to z kolei ułatwia odnalezienie potrzebnych przedmiotów i pomaga utrzymać porządek. Pomaga również zmniejszyć hałas wizualny i ułatwia czyszczenie..

Rozdrabniacz do śmieci – niezbędny przedmiot na równi z kuchenką mikrofalową

Dyspenser został wynaleziony w Ameryce i to tutaj jest najbardziej popularny. Jest to bardzo wygodne: do otworu spustowego wrzuć skórki warzywne lub jakiekolwiek inne odpady organiczne, włącz przycisk i gotowe – odpady zostały zmiażdżone i wtopione w rurę kanalizacyjną.

Amerykanie rozpoznają tylko kuchenki gazowe

Niektóre stany, takie jak Floryda, a także niektóre budynki mieszkalne, używają płyt szklano-ceramicznych, ale większość amerykańskich kuchni jest wyposażona w duże stacjonarne kuchenki gazowe..

Typowy projekt kuchni – drewno w ramie / słoje drewna lub biały

Oto niektóre z cech typowej kuchni amerykańskiej:

  • Najpopularniejszy projekt kuchni: zestaw z fasadami ramowymi lub panelowymi w kolorze białym lub lakierowanym (mahoń lub dąb).
  • Najczęściej korpus zestawu słuchawkowego jest wykonany ze sklejki, a nie z płyty wiórowej (choć zdarzają się wyjątki, przynajmniej dlatego, że Ikea jest popularna również w Ameryce). Drzwi są w większości wykonane z litego drewna;

Kuchnia amerykańska

Tak wygląda typowa kuchnia amerykańska.

  • Rozmiary modułów kuchennych i AGD (mikrofalówka, kuchenka, piekarnik, zmywarka itp.). różnią się od europejskich i rosyjskich. Zamiast standardowej szerokości 60 cm Amerykanie stosują standard 80 cm;
  • Najpopularniejszym materiałem na blaty jest granit lub aglomerat kwarcowy. Opcja ekonomiczna – płyta budowlana.

Mycie przy oknie

Mycie przy oknie pozwala Amerykanom zaoszczędzić na oświetleniu, a co najważniejsze cieszyć się widokiem podczas zmywania naczyń.

mycie przy oknie

mycie przy oknie

Możliwe jest bezproblemowe powtórzenie tej decyzji w prywatnym domu, ale w mieszkaniu jest to trudne, ale całkiem możliwe, jeśli przewody rurowe nie są zbyt daleko od okna. Jednocześnie ważne jest, aby przewidzieć montaż kratek chłodnicy w blacie nad kaloryferem (a najlepiej ciepłą podłogę), aby pokonać różnicę wysokości parapetu i ewentualnego blatu, zapewnić zmywarkę i miejsce do przechowywania naczyń, a także dokup głęboki zlew z niezbyt wysokim mikserem, aby uniknąć zachlapania na szyby. Oto przykład przeniesienia zlewu do okna w zwykłym domu panelowym w Rosji.

Stół wyspowy – w domu, w apartamentach – półwysep lub bar

W dużych domach Amerykanie instalują wyspy, a w mieszkaniach i małych domach najczęściej można zobaczyć bardziej zwarty półwysep lub ladę barową (a dokładniej ladę śniadaniową, bo naprawdę bardzo wygodnie jest mieć za nią szybkie śniadanie) . Takie stoły są wygodne do przygotowywania posiłków i dobrze nadają się do podziału na strefy. Najważniejsze, że wokół wyspy/półwyspu/baru znajdują się nawy o szerokości co najmniej 90 cm, a najlepiej 100-120 cm.