Pomysły na każdy dzień

Fix Price vs IKEA (CZĘŚĆ 3): porównanie „kopii” z „oryginałami” z działu wystroju i artykułów gospodarstwa domowego

Jeśli nie widzisz różnicy, po co płacić więcej? W dalszym ciągu informujemy, które produkty Ikea i Fix Price z działów dekoracji, artykułów kuchennych i AGD są bardzo podobne pod względem wyglądu i funkcji..

Pierwsze 2 części tutaj i tutaj.

Minimalistyczny tłoczony wazon

Ten minimalistyczny wazon Fix Price jest wykonany z ceramiki, a nie z dolomitu, jak to często bywa, i kosztuje tylko 249 rubli. Asortyment obejmuje 4 kolory (jasnoróżowy, beżowy, biały i żółty). Wazon STILREN z Ikei ma nieco inny kształt i jest prezentowany tylko w dwóch kolorach (białym i zielonym), ale kosztuje więcej – 799 rubli. Oba produkty mają 22 cm wysokości.

wazony

Nasz wybór: wazon od Fix Price za doskonały stosunek jakości do ceny.

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Pudełko na kółkach

Duże szuflady na kółkach są bardzo uniwersalne. Na przykład są bardzo wygodne w użyciu do przechowywania ciężkich i nieporęcznych przedmiotów w głębokich szafkach. Mobilny pojemnik może również służyć jako wiadro do czyszczenia podłóg – dzięki czemu można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W Ikei pudełko VESSLA 39×39 cm kosztuje 449 rubli, analog w Fix Price ma większy rozmiar – 45x37x27 cm, niski koszt – 299 rubli i niestety mniej wytrzymały plastik i koła. Ważna uwaga: szuflady VESSLA można znaleźć w sekcji dziecięcej IKEA.

pudła

Nasz wybór: Szuflady IKEA na niezawodne kółka i solidny plastik.

pudełka fp

Pudełka Fix Price są większe i tańsze, ale gorszej jakości i mniej trwałe

pudełka fp

Możesz kupić pokrowce na pudełka w Fix Price

Oto pomysły na wykorzystanie pudełek z Ikei.

Pudełka Ikei

Pudełka Ikei

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Plakaty

Fix Price i Ikea sprzedają zestawy bardzo podobnych plakatów A4. To prawda, że ​​pierwszy sklep sprzedaje zestawy składające się z dwóch obrazów za 77 rubli, a w ostatnim z trzech za 199 rubli.

Nasz wybór: Plakaty z Ikei mają bardziej złożony i wysokiej jakości rysunek. Ale asortyment plakatów A4 w Fix Price jest szerszy, co oznacza, że ​​szansa na znalezienie zdjęć pasujących do wnętrza jest znacznie większa..

Poniżej na zdjęciu plakaty od Fix Price we wnętrzu przedpokoju.

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Pojemnik transportowy z uchwytem

Poręczny pojemnik do organizowania środków czystości, artykułów gospodarstwa domowego, kosmetyków, artykułów piśmiennych, narzędzi i praktycznie wszystkiego. Taca SAMLA z Ikei kosztuje 199 rubli, jest przezroczysta (od razu widać, co jest w środku), średniej wielkości (37x25x12 cm), a także można ją włożyć do większego pojemnika z tej samej serii. Ale pojemnik Fix Price kosztuje tylko 99 rubli i ma wygodniejszy uchwyt, wysokie i perforowane ścianki.

Niosąc

Nasz wybór: Do przechowywania wysokich przedmiotów (na przykład środków czystości) bardziej odpowiednie są pojemniki od Fix Price. Kontenery z Ikei są preferowane, jeśli masz już kontenery z serii SAMLA.

Tacka Fix Price pozwoli Ci zgrupować środki czystości w jednym miejscu i z łatwością przenosić je po domu

Nosidełko Fix Price jest idealne do przechowywania ołówków, markerów i albumów

Nosidełko SAMLA firmy Ikea można włożyć do głębszych pojemników z tej samej serii

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Uniwersalna metalowa miska z pokrywką

Misa ze stali nierdzewnej wygląda stylowo i jest prawie niemożliwa do złamania lub zniszczenia. Bardzo podobne pojemniki znaleźliśmy w Fix Price i Ikea. Miska od Fix Price za 249 rubli ma pokrywkę, a jej rozmiar (24 cm, objętość 3,2 litra) jest opcją pośrednią między dużymi (28 cm, 399 rubli) i średnimi (20 cm, 199 rubli) miskami z serii BLANDA z Ikei.

kręgle

Nasz wybór: Miseczka od Fix Price na obecność wieczka i bardziej uniwersalny rozmiar.

W misce od Fix Price wygodnie jest przygotowywać i podawać sałatki (zwłaszcza te nieporęczne), wyrabiać ciasto czy przechowywać resztki z obiadu.

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Banki z zamkiem

Szklane słoiki z zamykaną pokrywką są szczególnie dobre do przechowywania miodu, dżemu lub produktów luzem. W Ikei można znaleźć pojemniki z serii KORKEN o pojemności 0,5 litra za 149 rubli, a w pojemnikach Fix Price o pojemności 290 ml za 55 rubli.

banki

Nasz wybór: Banki Fix Price zapewniają niski koszt, retro design i wygodny format.

Następne zdjęcie przedstawia bank KORKEN z Ikea.

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei

Doniczki

Fix Price produkuje niedrogie (99-199 rubli) i bardzo urocze doniczki, ale wszystkie są wykonane z dolomitu. Garnki Ikea są droższe (329 rubli), ale są również wykonane z materiału wyższej jakości – ceramiki. Kolejną różnicą jest kolorystyka doniczek. W asortymencie Fix Price produkty prezentowane są w pastelowych odcieniach, a w Ikei – naturalne i powściągliwe. Rozmiary doniczek obu sklepów są prawie takie same..

Nasz wybór: Garnki IKEA za znaczną różnicę w jakości materiału.

garnki

garnek

Garnek od Fix Price we wnętrzu

kolorowe doniczki

Link do produktu w Fix Price

Link do produktu w Ikei