Pomysły na każdy dzień

Alexander Pankratov-Cherny pokazał dwa swoje mieszkania – skromne i elitarne

Niewiele osób wie, ale Alexander Pankratov-Cherny ma nie tylko doskonały talent aktorski i reżyserski, ale także niezwykłe szczęście w nabywaniu i aranżacji nieruchomości. Przez wiele lat mieszkał z żoną Julią Monachową, choć w maleńkim jednopokojowym mieszkaniu, ale przy głównej ulicy kraju w jednym z najbardziej luksusowych budynków „epoki stalinowskiej” – w domu nr 9 na Twerskiej. Kilka lat temu Aleksander Wasiljewicz wprowadził się do dwupokojowego mieszkania z designerskim remontem na prestiżowej ulicy Mosfilmowskiej. Oba apartamenty są bardzo ciekawe, odwiedźmy razem artystów ludowych.

Apartament na Twerskiej

Mieszkanie na Tverskaya 9 trafiło do Aleksandra Pankratova-Chernego ze Związku Autorów Zdjęć Filmowych. Pomimo niewielkiej powierzchni i skromnego wnętrza, ten jednoosobowy pokój nie jest tak prosty, jak się wydaje. Po pierwsze, wiąże się z nim wiele niesamowitych historii. Na przykład sam Władimir Wysocki „przewidział” zakup mieszkania w słynnym domu dla aktora, który wciąż mieszkał w akademiku. „Nieważne, Shurik, czasy nadejdą – i będziesz mieszkał w tym domu i w tym wejściu!” – tak zabrzmiała „przepowiednia” legendarnego muzyka podczas przypadkowego spaceru z młodym Pankratovem-Chernym ulicą Tverskaya. Stało się to wiele lat później! A to już inna historia i nie mniej interesująca..

Pewnego razu, przed zbliżającą się telekonferencją z hollywoodzkim aktorem Dustinem Hoffmanem, Aleksander Wasiljewicz, który w tym czasie był już w kolejce do mieszkania, zagroził nowemu prezesowi Związku Autorów Zdjęć Filmowych, mówiąc mu „jaka nowa moc przyszła do kina ZSRR”. W rezultacie mieszkanie zostało przydzielone natychmiast i przy samym wejściu, które „przepowiedział” Władimir Wysocki.

Dom, w którym mieszka Aleksander Pankratow-Cherny

Drugą cechą mieszkania jest obecność drugiego piętra, która została odkryta… podczas remontu sufitu w łazience. To było tak: Aleksander Wasiljewicz zauważył, że na suficie w łazience pozostała kondensacja i postanowił ustawić wentylację. Kiedy robotnicy zaczęli przebijać się przez sufit, odkryli, że za nim jest pokój i byli przerażeni – wydawało się, że dotarli do sąsiadów. Później okazało się, że to sekretne pomieszczenie o powierzchni 8-10 metrów kwadratowych. metry – tylko wynik błędu budowniczych domu. Szczęśliwy właściciel zamienił więc swoje małe jednopokojowe mieszkanie w trzypoziomowe: na pierwszym piętrze była kuchnia i salon (18 m2), na drugim – biblioteka, a na trzecim – sypialnia.

Na zdjęciu poniżej – fragment salonu.

Pankratov-Cherny w swoim mieszkaniu

Choć wnętrze mieszkania Pankratowa-Chernego wygląda dość banalnie, zawiera wiele niesamowitych rzeczy: ikony, ciekawostki z Tajlandii, stare żelazko, domową Babę Jagę (prezent od fana), kolekcję dzwonków (hobby jego żony), kolekcja lasek (lubi je sam właściciel), a nawet portret Aleksandra Wasiljewicza, malowany winem. Ale popiersie Stalina w 1947 roku artysta ludowy postanowił podarować przyjacielowi, ponieważ nie podziela poglądów komunistycznych.

Kuchnia jest najzwyklejsza, ale jest w niej najważniejsza rzecz – ekspres do przytulnych posiłków, kuchenka, okrągły stół i beczka miodu.

Mieszkanie na Mosfilmovskiej

Dziś Alexander Pankratov-Cherny mieszka w małym (40 m2), ale bardzo pięknym dwupokojowym mieszkaniu przy ulicy Mosfilmovskaya, które zostało odziedziczone po ojcu Julii, kamerzyście Władimira Monachowa..

  • Pomimo względnego oddalenia od centrum Moskwy, ulica Mosfilmovskaya jest uważana za jedną z najbardziej elitarnych i „gwiazd” – mieszka tu Aleksander Gradski, Anastasia Zavorotnyuk, Michaił Kokszenow, Ksenia Borodina, Swietłana Chorkina i wielu innych. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, czasami wpada do Aleksandra Wasiljewicza na kawę.

salon Pankratov-Cherny

Remont i aranżacja wnętrz nowego mieszkania została przeprowadzona przez profesjonalnych projektantów pokazu Ideal Renovation w 2015 roku. Projekt był rozwijany przez około 3 tygodnie, a jego wdrożenie zajęło tylko 3 miesiące. Projektanci stanęli przed trudnym zadaniem: połączyć w jednym wnętrzu dwie epoki – minioną i nowoczesną, wpasować w scenografię kolekcję plakatów z lat 50., a także oddać pogodny i pogodny charakter właścicieli. W efekcie wybór padł na angielską stylistykę wnętrza, bo mimo tradycyjnej podstawy doskonale dopasowuje się do nowego wyposażenia i mebli, a także lekko rocknrollowego wypełnienia..

W programie kuchnia, łazienka i salon. Spójrzmy na wszystko w porządku i zacznijmy być może od głównego miejsca w domu – salonu. Tylko spójrz, jaka jest przytulna i kolorowa. Na ścianach wiszą stare plakaty z kolekcji Pankratov-Cherny.

Meble zaaranżowane są tak, aby wygodnie było spotkać gości. Sztuczny kominek ma na celu stworzenie ciepłej atmosfery w domu..

kominek w mieszkaniu Aleksandra Pankratowa-Cherny

Zobacz też:

W ścianie były już nisze, więc projektanci postanowili wyposażyć je w mini-bibliotekę..

Ze względu na to, że kuchnia jest zagazowana, nie można było wyjąć drzwi. Aby optycznie powiększyć przestrzeń i połączyć kuchnię z salonem, zamiast konwencjonalnych drzwi zdecydowano się na przesuwne tafle szklane.

kuchnia Aleksandra Pankratowa-Cherny

A tu jest łazienka. Został zaprojektowany jako logiczna kontynuacja domu. W okładzinie zastosowano trzy rodzaje płytek ceramicznych, co było bardzo niebezpieczne, ale wynik był doskonały..

łazienka Aleksandra Pankratowa-Cherny

Więcej informacji na temat renowacji projektu Pankratov-Cherny można znaleźć w poniższym klipie wideo.