Pomysły na każdy dzień

15 tanich sztuczek dla pośredników w handlu nieruchomościami i dekoratorów, aby wnętrze było „droższe”

Do wynajęcia mieszkania, przed przyjęciem gości lub po prostu dla przyjemności – te 15 technik pozwoli Ci zmienić istniejącą sytuację prawie bez inwestycji.

Grupowanie wystroju według „reguły trzech” („reguła liczb nieparzystych”)

Ta prosta sztuczka jest opłacalna i możesz ją zastosować już teraz. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na wystrój i wyposażenie, które masz i pogrupować je w trzy, pięć lub siedem. Zapewniamy, że magia nietypowych połączeń sprawdzi się i doda wnętrzu swobodnej elegancji..

Na tej samej zasadzie możesz ozdobić regały, gzymsy, szafki nocne, blaty łazienkowe itp..

Dodaj teksturowane rzeczy

Sprytni pośrednicy w handlu nieruchomościami i dekoratorzy wiedzą, że teksturowane rzeczy wizualnie komplikują przestrzeń, a tym samym czynią ją bardziej „bogatą”. Ta technika jest szczególnie potrzebna w przypadku wnętrz monochromatycznych..

Dodaj lampy podłogowe, stołowe lub kinkiety

Zaledwie kilka lamp doda 1000 punktów przytulności i stylu Twojego domu. Po pierwsze same lampy ozdabiają wnętrze. Po drugie sprawiają, że oświetlenie wieczorowe jest wielopoziomowe, co oznacza bardziej komfortowe, uzupełniające wnętrze. Nawet najdroższe wnętrze z przyćmionym światłem sufitowym i dużą ilością cieni wygląda „tanio” i niewygodnie.

Ukrywamy przewody

Jeśli spojrzysz na dowolne zdjęcie designerskiego wnętrza, nie zobaczysz w nim ani jednego drutu. To nie przypadek. Projektanci ukrywają je w miarę możliwości nawet na etapie projektu, a fotografowie często po prostu usuwają je w Photoshopie..

przewody

Zazielenienie wnętrza

Rośliny domowe sprawiają, że wnętrze jest wygodniejsze, wygodniejsze i bardziej złożone, a świeże kwiaty natychmiast tworzą efekt „bogatego domu”.

Jeśli kupowanie kilku uroczych roślin, które zachwycą Cię przez wiele lat, nie jest zbyt drogie, sytuacja ze świeżymi kwiatami jest bardziej skomplikowana. Jednak kupowanie świeżych bukietów co tydzień nie jest konieczne, można je zastąpić naturalnymi suszonymi kwiatami, pięknymi gałązkami z pobliskiego parku lub powiedzmy storczykami, które z należytą starannością kwitną prawie przez cały rok..

Usuwamy kolorowy plastik

Jeśli chcesz ulepszyć swój dom, radzimy zminimalizować ilość plastiku w domu, a zwłaszcza kolorowego plastiku.

Spróbuj sobie wyobrazić, jak wyglądałoby to wnętrze, gdyby doniczka była jasnozielona?

łazienka

Usuwamy lub dostosowujemy rzeczy z Ikei

Ikea jest fajna, niedroga i praktyczna. Jednak niektóre przedmioty z tego sklepu stały się tak rozpoznawalne, że sam ich wygląd może stworzyć wrażenie salonu. Aby temu zapobiec, radzimy usunąć te rzeczy lub je dostosować. Na przykład możesz zmienić uchwyty na meblach, ponownie pokolorować przedmioty lub je udekorować..

Dodaj rzeczy z historią

Rzeczy z historią, nawet kupione za grosze na pchlim targu, mogą znacznie zwiększyć wartość wnętrza. Szczególnie fajnie jest włączać pamiątki do scenerii, łącząc je z nowymi rzeczami. Na przykład możesz powiesić na ścianie porcelanowe talerze ze starego zestawu podarowanego rodzicom na wesele, a na stole postawić samowar..

Personalizujemy wnętrze

Mieszkanie urządzone zgodnie z najnowszą modą będzie dobre, ale wnętrza, które odzwierciedlają indywidualność właścicieli, są zawsze cenione o jeden poziom wyżej. Nie trzeba być oryginalnym w rozwiązaniach projektowych, wystarczy skupić się na rozmowie o mieszkańcach i po prostu rzeczach bliskich sercu..

Dodawanie dekoracji i obiektów artystycznych

Puste ściany wyglądają na nudne, sprawiają, że otoczenie jest przeciętne i nudne, więc trzeba je udekorować. Obrazy mogą być drogie (choć niepotrzebne), ale można też użyć np. plakatów, kartek, ładnych talerzy, czapek, szalików, desek do krojenia..

Przestawianie mebli

Czasami, aby wnętrze „zagrało”, trzeba dokonać małej przebudowy. Na przykład ułóż meble bardziej symetrycznie, w kształcie litery U lub jakoś niestandardowe. Meble z rzędu wyglądają nudno.

Dekorowanie łóżka

Często w hotelach to łóżko robi na nas pierwsze wrażenie. Jeśli jest schludnie i elegancko schowany, bardziej prawdopodobne jest, że będziemy wspierać inne elementy wystroju. W domu to zjawisko również działa. Zawsze ładnie ścielić łóżko, w razie potrzeby dodać dodatkowe poduszki, koc lub bieżnik.

jasne wnętrze

Używamy zapachów do domu

Świece zapachowe i dyfuzory są niedrogie, ale zmieniają sposób odczuwania domu. Przyjemny zapach odświeża powietrze, odpręża i tworzy atmosferę wyrafinowania.

Chuligan

Małe figle w postaci ironicznego plakatu, kreskówkowego portretu, niejednoznacznej figurki czy niedopasowanych krzeseł pomogą wnieść do wnętrza odrobinę spontaniczności i ostrości. Pozwól sobie na odrobinę chuligaństwa – a przestrzeń natychmiast stanie się wyjątkowa i „nie taka jak wszystkich innych”..

wnętrze kuchni

Zaśmiecaj i zmniejsz szum wizualny

Cokolwiek można powiedzieć, porządek jest ważny. Pozbądź się wszystkich zepsutych, rzadko używanych, niezbyt pięknych, przypadkowych i niepotrzebnych rzeczy, które wyróżniają się na tle ogólnej kolorystyki i stylu.

korytarz

Warto więc na przykład zrezygnować w łazience z kolekcji magnesów na lodówkę (a szkoda zostawić 3-5 ulubionych), stosów kuchennych szpatułek, kolorowych ręczników, myjek, gąbek do mycia naczyń i słoików. Wskazane jest wlewanie płynu do mycia naczyń, mydeł, żeli i szamponów do dozowników dopasowanych do wnętrza. Możesz też zrobić to łatwiej i po prostu oderwać etykiety, podgrzewając je suszarką do włosów..