Pomysły na każdy dzień

10 znaków, że twoje mieszkanie jest naprawdę czyste?

Dziś opowiemy o dziesięciu znakach, które potwierdzają, że dom jest naprawdę czysty, co oznacza, że ​​możesz zrobić sobie przerwę od sprzątania..

1. Rzeczy i przedmioty zawsze leżą na swoich miejscach, a ich poszukiwanie nie trwa dłużej niż pięć minut

Jeśli zauważysz, że wszystko w domu lub mieszkaniu jest na swoim miejscu i w ciągu kilku sekund znajdziesz nożyczki lub odpowiednią książkę, jest to oznaką uporządkowanego porządku. Nie wstajesz wcześnie, aby przygotować się do pracy, znajdujesz foldery z raportami lub innymi niezbędnymi do pracy przedmiotami. A podczas gotowania bez problemu znajdziesz odpowiednią przyprawę, sztućce czy naczynia.

2. Dom w każdej chwili jest gotowy na przyjęcie gości

Przyjaciele i krewni, którzy nie ostrzegli o swojej wizycie, nie powodują paniki, stresu i negatywnych myśli o stanie mieszkania u gospodyni domu. Nie biegasz po domu, nie tworzysz fałszywego wizerunku porządku, bo Twoje miejsce jest już czyste i jesteś gotowy na przyjęcie gości w każdej chwili. W takim domu bez problemu można znaleźć zestaw do herbaty, komplet okularów, a także miejsce do spania dla przyjaciół lub krewnych, którzy zdecydowali się przenocować..

3. Mieszkanie jest stale wentylowane

Zapominając o okresowym wietrzeniu pomieszczenia, mieszkańcy domu zagrażają zdrowiu. W mieszkaniu gromadzą się szkodliwe drobnoustroje i mikroorganizmy, organizm przestaje otrzymywać pełną objętość tlenu. Jeśli mieszkanie jest zawsze wentylowane, to pewny znak, że jest w idealnym porządku..

4. Ogólne sprzątanie odbywa się regularnie

Jeśli od czasu do czasu sprzątasz dom, sprzątasz w trudno dostępnych miejscach i wycierasz powierzchnie, których zwykle nie dotykasz, to jest to znak, który potwierdza, że ​​dom jest czysty i wygodny. W takim mieszkaniu każdy zakątek, każde trudno dostępne miejsce poddawany jest okresowemu sprzątaniu..

5. Nie spędzasz całego weekendu na sprzątaniu.

Kiedy nadchodzą wolne dni, nie starasz się ich poświęcić na porządkowanie w mieszkaniu. Nie jest to konieczne, ponieważ wszystko jest na swoim miejscu, gospodyni przez cały tydzień poświęca kilka minut dziennie na czystość, a rzeczy nie są szczątkowe. To pewny znak czystego domu..

6. Otwarte powierzchnie nie przypominają magazynu

W czystym domu stoły, parapety i szafki nocne są zawsze w porządku, nie przytłoczone tysiącem drobiazgów. Książki zawsze stoją równo na kredensach i półkach, zestawy do herbaty w szafkach, pamiątki i wazony są dokładnie na swoich miejscach. Na parapetach doniczki stają się częścią wnętrza, a generalnie projekt przypomina minimalizm i sugeruje idealny porządek. Jeśli tak nie jest, powinieneś sprawdzić swój dom i uporządkować..

7. Wiesz o najbrudniejszych miejscach i przedmiotach w Twoim domu.

Eksperci są zgodni, że czysty dom jest wtedy, gdy gospodyni zna każdy zakątek i trudno dostępne miejsce, a miejsca te są okresowo sprzątane i dokładnie sprzątane. Najważniejsze jest poznanie takich miejsc i obiektów. Mogą to być:

 • ręczniki kuchenne;
 • deski do krojenia;
 • noże;
 • stoły kuchenne;
 • gąbka do naczyń;
 • szczotka do czyszczenia;
 • przełączniki i gniazda;
 • klamki do drzwi, meble i sprzęt AGD;
 • listwy przypodłogowe;
 • baterie;
 • miejsca za szafkami, stołami, stolikami nocnymi;
 • Żaluzje.

Warto zwrócić uwagę na te rzeczy i miejsca, a przy każdym generalnym sprzątaniu starannie je uporządkować. W końcu nagromadzone bakterie nie tylko sprawiają, że mieszkanie jest zaniedbane, ale także zarażają mieszkańców domu różnymi chorobami i alergiami..

8. Ty i Twoi goście czujecie się komfortowo w domu

Bałagan w domu zawsze wpływa na stan emocjonalny jego mieszkańców. Jeśli Ty i goście apartamentu czujecie się komfortowo i swobodnie, oznacza to, że najprawdopodobniej w mieszkaniu panuje idealna czystość i porządek. Ale jeśli jesteś zirytowany lub rozgoryczony, należy przeprowadzić ogólne sprzątanie lub remont..

9. W domu nie ma kolekcji niepotrzebnych rzeczy.

Kolejnym znakiem czystego i wygodnego mieszkania jest brak starych magazynów, puszek, pudełek i innych śmieci. Gąbki do naczyń nie są przechowywane przez długi czas po użyciu, ale są natychmiast wysyłane do kosza na śmieci, stare szmaty natychmiast przestają być używane, a czyszczenie zawsze odbywa się za pomocą czystych rękawiczek i akcesoriów do porządkowania rzeczy. W takim domu na balkonie nie ma bezużytecznego starego sprzętu ani dużej torby z puszkami do zszywania i pokrywkami na balkonie. W szafie nie ma przedmiotów, które nie są używane lub stały się małe.

10. Mieszkańcy czystego domu rzadko chorują

W czystych mieszkaniach nie ma niebezpiecznych i szkodliwych bakterii, patogenów różnych chorób zakaźnych i przyczyn alergii. Ponadto w domu nie ma żywych stworzeń, co niesie niedogodności dla mieszkańców i wywołuje obrzydzenie. Mieszkańcy czystych domów są zawsze zdrowi i pełni energii, ponieważ znajdują się z dala od źródeł zanieczyszczeń..

Mamy nadzieję, że poniższe oznaki czystego domu przekonają Cię, że nie musisz spędzać całego wolnego czasu na sprzątaniu. Wystarczy regularnie utrzymywać porządek i nie naruszać reżimu czyszczenia. Zwykle wystarczy 7-10 minut dziennie, aby mieszkanie było przytulne i wygodne.