Meble

Wygodne rozkładane sofy w kuchni: ożywimy znajome wnętrze

Rezerwowe miejsce do spania, które jest w stanie zapewnić rozkładaną sofę w kuchni, nigdy nie będzie zbędne. Rezerwowe miejsce do spania, jakie może zapewnić rozkładana sofa kuchenna, nigdy nie będzie zbyteczne.Narożne sofy kuchenne lub narożniki służą do jednoczesnego jedzenia lub relaksu w pozycji półleżącej. Jeśli jest miejsce, miękka sofa może doskonale uzupełnić sztywne kanciaste kontury szafek i półek, stworzyć pewien przytulny kącik w małej kuchni. Kolejnym przeznaczeniem rozkładanej sofy jest stanie się miejscem do spania dla gości lub dorastającego dziecka..

Rozkładana sofa do kuchni: plusy i minusy

Kuchenne sofy rozkładane prawie zawsze – bo ich szuflady zapewniają wygodne miejsce do przechowywania różnych przyborów kuchennych: warzyw takich jak marchewka, cebula czy ziemniaki, sadzonki czy zapasy cukru i zbóż. W tym przypadku sofa służy jako skrzynia, jej wieko po prostu unosi się na zawiasach jak dolna koja przedziału wagonu. Ale mogą się rozwinąć z innego powodu – stać się miejscem do spania, które jest używane w nagłych przypadkach..

Rozkładana sofa w kuchni może być niezastąpiona w następujących przypadkach:

 • Konieczne jest tymczasowe rozwiązanie problemu życia dzieci różnej płci;
 • Przyjęcie gościa przebywającego u Ciebie na krótki okres;
 • Tymczasowe miejsce do spania dla młodej rodziny oszczędzającej na mieszkanie;
 • Zakwaterowanie dla gości, którzy nie spali po północy;
 • Jeśli potrzebujesz zacisznego miejsca na relaks?.

Sofa w kuchni nie jest pełnoprawnym miejscem do spania, ponieważ jej składane części często skrzypią, a poduszki nie mają niezbędnej sztywności, ponadto są małe Sofa w kuchni nie jest pełnoprawnym miejscem do spania, ponieważ jej składane części często skrzypią, a poduszki nie mają niezbędnej sztywności, dodatkowo są małe

Powinno być jasne, że takie schronienie jest tymczasowe, ponieważ rozkładana sofa kuchenna nadal nie zastępuje wygodnego miejsca do spania, a nocowanie wśród kuchennych zapachów nie jest zbyt przyjemne.

Jak rozkładana sofa w kuchni z koją

Sofa rozkładana jest za pomocą mechanizmów zawiasowych, mocowana i wzmacniana specjalnymi zamkami i podporami.

Mechanizm składania sofy kuchennej różni się w zależności od konstrukcji i wymiarów Mechanizm składania sofy kuchennej różni się w zależności od konstrukcji i wymiarów

Istnieje wiele różnych mechanizmów, ale wszystkie działają według kilku schematów:

 • Delfin – kiedy dolna poduszka sofy po prostu wysuwa się jak szuflada stołu. Ta konstrukcja jest prosta i praktyczna, dodatkowo pudełko do przechowywania różnych rzeczy jest bardzo pojemne;
 • francuska muszla – koja trzyczęściowa, składana jak łóżko składane i wsparta na przekładce trzech łuków w kształcie podkowy. Jest używany dość rzadko, ponieważ spanie na nim jest niewygodne, potrzebny jest dodatkowy materac, poza tym szuflada takiej sofy nie jest zbyt pojemna.
 • Kanapa. Mechanizm podobny do tradycyjnej leżanki, gdy uchwyty otwierają się na boki i tym samym wydłużają koję.

Mechanizm Mechanizm "Delfin"najczęściej ze względu na swoją praktyczność i łatwość użytkowania

Dlatego lepiej przystosować rozkładaną sofę w kuchni na nocleg dla dziecka lub nastolatka. Ponieważ kuchnia jest niewielka, zimą jest dobrze ogrzewana i nie zamarza.

Rozkładana sofa do kuchni z koją (wideo)

Mała rozkładana sofa do kuchni

Rozkładana sofa w stanie rozłożonym przypomina zwykłe aluminiowe składane łóżko dziecięce. Ze względu na niską wytrzymałość konstrukcyjną można go polecić głównie do rekreacji dzieci lub osób o miniaturowej budowie..

Często zdarzają się sytuacje, kiedy w mieszkaniu jednopokojowym jeden lokator potrzebuje odpoczynku, a drugi nie śpi i chce się uczyć lub oglądać telewizję w kuchni.

Po złożeniu sofa może służyć do siedzenia podczas jedzenia lub oglądania telewizji w małej kuchni Po złożeniu sofa może służyć do siedzenia podczas jedzenia lub oglądania telewizji w małej kuchni

Tapicerka takiej sofy wykonana jest z polimerowych, gładkich, niemechowych materiałów, które nie zamoczą się w wodzie. Mimo to musisz uważnie monitorować taką sofę i trzymać z dala od niej płyny i żywność..

Odmiany składanych sof do kuchni (wideo)

Jak praktyczny jest rozkładany narożnik do kuchni

Narożnik jest ułożony nieco inaczej niż prosty i jest znacznie większy, a przez to droższy niż prosty. Narożna sofa w kształcie litery L na krótkim skrzydle może pomieścić 1-2 dodatkowe osoby, oprócz 3 osób siedzących na długim boku.

W zasadzie sofa bez mechanizmu składania, nie składana, jest znacznie wygodniejsza, ponieważ:

 • Może być wytrzymała i półsztywna i pomieści wiele osób.
 • Przestrzeń zakrywająca części przesuwne jest wolna i służy do przechowywania różnego rodzaju rzeczy.
 • Taka sofa jest tańsza niż rozkładana ze względu na brak drogich okuć rozkładających sofę..

Dlatego składaną sofę należy kupić lub zbudować, gdy jest naprawdę potrzebna..

Dla komfortowego pobytu długość koi powinna wynosić co najmniej 170 cm, powinna być możliwie równa i umiarkowana sztywność, aby kręgosłup powrócił do naturalnego kształtu, zdeformowanego w ciągu dnia, w nocy. Dla komfortowego pobytu długość koi powinna wynosić co najmniej 170 cm, powinna być możliwie równa i umiarkowana sztywność, aby kręgosłup powrócił do naturalnego kształtu, zdeformowanego w ciągu dnia, w nocy.

Co to jest składany narożnik w kuchni

Składany narożnik to z reguły mała sofa w kształcie litery L o tych samych długościach boków. Przeznaczony jest do siedzenia nie więcej niż trzech osób i służy głównie jako miejsce do spania..

W przeciwieństwie do sofy, narożnik jest mały i często uzupełniają go poduszki na sofie, ułożone jak książka. Część wypoczynkowa składa się z dwóch lub trzech oddzielnych poduszek lub puf W przeciwieństwie do sofy, narożnik jest mały i często uzupełniają go poduszki na sofie, ułożone jak książka. Część wypoczynkowa składa się z dwóch lub trzech oddzielnych poduszek lub puf

To narożnik, który ożywia wnętrze małej kuchni i sprawia, że ​​jest ona przytulna, organicznie wpasowując się w małą przestrzeń. Narożnik zajmuje narożnik, który zgodnie z zasadami ergonomii i wzornictwa nie powinien pozostawać pusty.

Składany narożnik w kuchni (recenzja wideo)

Sofy do spania nie są typowe dla kuchni, ale ta opcja może być wymagana, jeśli często przyjmujesz gości, zwłaszcza spoza miasta. Sofy kuchenne lub kąciki sypialne są zwykle małe, z półtwardym siedziskiem i łóżkiem pokrytym skórą i substytutem, a także nietkanymi materiałami polimerowymi. Sofy i narożniki kuchenne są niezbędne w małych jednopokojowych mieszkaniach w przypadku, gdy główne miejsce odpoczynku i snu jest z jakiegoś powodu zajęte. Sofy narożne z koją są bardziej praktyczne niż proste, ponieważ po rozłożeniu utrzymują ładunek mocniej i niezawodnie.

Rozkładane sofy w kuchni (zdjęcie)