Meble

Piękne krzesła i stoły do ​​kuchni: wybór odpowiedniego

Wygoda to główne kryterium wyboru mebli kuchennych Wygoda – główne kryterium wyboru mebli kuchennych A w małym aneksie kuchennym ten sam stół jest często zastępowany miniaturowym blatem barowym lub modelem wysuwanym. Cóż, jeśli nie lada barowa, to bardzo kompaktowy zestaw. Warto rozważyć wybór mebli kuchennych z kilku stron..

Meble kuchenne: stoły i krzesła

Przede wszystkim musisz określić kryteria wyboru mebli kuchennych..

Przy wyborze mebli ważne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe wymagania dla nich. Przy wyborze mebli ważne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe wymagania dla nich.

Jak wybrać stoły i krzesła do typowej kuchni:

 • Wygoda. Strona estetyczna jest bardzo ważna, ale stoły, a tym bardziej krzesła w kuchni powinny oczywiście być wygodne. Ponadto wygodny dla wszystkich domowników. Obecnie modne są krzesła z ergonomicznymi siedziskami, które dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała. Szerokie krzesła z podłokietnikami powracają do mody, a stoły kuchenne z szufladami coraz częściej pojawiają się w modnych katalogach mebli..
 • Wymiary (edytuj). Uważa się, że aby osoba dorosła czuła się komfortowo, potrzebuje przestrzeni o szerokości co najmniej 60-70 cm.Najbardziej preferowane są duże stoły do ​​kuchni o długości 120 cm, wysokości 75 cm i szerokości 85 cm . Zarówno długość, jak i wysokość oraz szerokość takiego stołu tworzą efekt objętości w przestrzeni, nawet pewnej nieskończoności..

Lepiej kupić stoły i krzesła do kuchni pod koniec remontu. W tym momencie jasne jest, jaki wizerunek nabyła Twoja kuchnia i zgodnie z tą koncepcją projektową kupujesz stół i krzesła. Wtedy stanie się jasne, czy kupisz stół w stylu klasycznym – wykonany z naturalnego litego drewna, czy zastąpisz go znaną dziś wersją plastikową, czy produktem szklanym. Stoły lustrzane również mogą znaleźć swoje miejsce w kuchni, ale ich pielęgnacja zajmuje dużo czasu..

Stoły kuchenne to dziś najważniejszy element wnętrza Stoły kuchenne to dziś najważniejszy element wnętrza

Stopniowo na pierwszy plan wysuwa się prostota, zewnętrzna lekkość projektu. Zestaw może być pozbawiony jakiegokolwiek wystroju, a jego lakonizm i samowystarczalność będą głównymi cechami mebla..

Stoły i krzesła do kuchni: najlepsze meble kuchenne (wideo)

Piękne stoły i krzesła do kuchni w różnych stylach

Można zastanowić się na przykładzie kilku popularnych stylów wnętrz, czym jeden zestaw będzie się różnił od drugiego, jakie są ich cechy.

Style zestawów:

 • styl skandynawski. Warunkiem są naturalne materiały. Stół i krzesła wykonane są z litego drewna i niekoniecznie malowane. Ale projekt, w którym wykonane są meble, może być bardzo różny. Od prostych geometrycznych kształtów po wyrafinowany wystrój na tym samym stole. Czasami bardzo prosty zestaw mebli, na przykład biały, ozdobiony jest drobno dobranymi tkaninami – obrusem, serwetkami, poduszkami.
 • styl prowansalski. Kolorystyka jest jasna, wyblakła. Świetnie, jeśli meble są w jasnym kolorze ze sztucznym starzeniem (patynowane stoły kuchenne i krzesła). Trudne momenty w fakturze mebli mogą być.
 • Zaawansowany technologicznie styl. Tutaj głównymi materiałami są szkło, metal i plastik. A stół i krzesła mogą być piękne w tej nowoczesnej estetyce. Styl charakteryzuje się nietypowymi kształtami krzeseł, nawet ekstrawaganckimi. Krzesła skórzane i krzesła ze skóry ekologicznej nie są z tej „opery”. W tym stylu ceniony jest oryginalny komplet..
 • styl japoński. Pomimo tego, że kolor i faktura są ważne w tym stylu, kuchnia japońska jest raczej powściągliwa, jakby wymiatała wszystkie niepotrzebne rzeczy. Kształt stołu i krzeseł jest bardzo prosty, preferowane są ciemne kolory. Całość zdobi skromny, ale wyrafinowany wystrój.
 • Styl wschodni. Niezbędne jest również użycie naturalnych materiałów, zestaw stołów i krzeseł wyróżnia się spokojną formą, misterną ornamentyką, dość skomplikowanymi technikami wykończeniowymi, obecnością niewielkiej ilości autentycznych przedmiotów..

Głównym warunkiem mebli w stylu skandynawskim są naturalne materiały. Głównym warunkiem mebli w stylu skandynawskim są naturalne materiały.

Jeśli chodzi o kształt stołów, nie ma określonej mody – stoły okrągłe, kwadratowe i prostokątne są równie istotne..

Krzesła do kuchni skórzane

Skórzane krzesła do kuchni są nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne. Dodają szyku pozornie prostym meblom kuchennym. Ponadto zestaw takich krzeseł będzie służył przez długi czas..

Jeśli kuchnia jest wąska, wybierz małe skórzane taborety (obite skórą). Jeśli pozwala na to wielkość kuchni, weź więcej mebli – wtedy skórzany wystrój wygląda bardziej szykownie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się krzesła wykonane z ekoskóry. Wiele osób uważa, że ​​ekoskóra to ta sama skóra ekologiczna. Ale to tylko częściowo prawda. Trudno odróżnić ekoskórę od prawdziwej skóry, zewnętrznie materiały te są bardzo podobne. Ekoskóra obejmuje bawełnę, syntetyczne polimery, sztuczne komponenty na bazie celulozy i oczywiście samą skórę naturalną. Dlatego twierdzenie, że eko-skóra to sztuczna skóra, jest oczywiście błędem..

Styl prowansalski nie toleruje jasnych kolorów Styl prowansalski nie toleruje jasnych kolorów

Krzesła ze skóry ekologicznej również nie są złą opcją. A jeśli odpowiednio zadbasz o ten mebel, to ekoskóra Cię nie zawiedzie, będzie służyła przez długi czas.

Jak właściwie dbać o krzesła ze sztucznej skóry:

 • Pranie chemiczne i skóra ekologiczna to rzeczy niekompatybilne;
 • Zabronione jest również czyszczenie wódką, alkoholem, acetonem i perchloroetylenem (skóra psuje się od nich);
 • Niemożliwe jest również czyszczenie skóry syntetycznej wybielaczem, jak w przypadku wszystkich rodzajów past;
 • Ostre przedmioty i sztuczna skóra są również niekompatybilne, a wysuszonych plam w żadnym wypadku nie można zeskrobać tym samym nożem;
 • Ale z pewnością można umyć wodą z mydłem lub użyć szamponu;
 • Produkty amoniakalne są dopuszczalne;
 • Plamy i zabrudzenia usuwaj serwetką lub miękką gąbką..

Ślady piwa lub soku z takich krzeseł można usunąć mieszanką octu i amoniaku, po czym powierzchnię należy dokładnie spłukać.

Stoły i krzesła z litego drewna (wideo)

Stoły i krzesła do kuchni z Malezji

Meble z Malezji cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem. Meble te wyróżnia doskonała jakość, nowoczesny i często niepowtarzalny design..

Krzesła i stoły z Malezji to:

 • Wykorzystanie wysokiej jakości naturalnych materiałów;
 • Piękne, bogate kolory;
 • Idealnie wykonana tapicerka;
 • Zarówno klasyczny, jak i oryginalny wystrój;
 • Meble z Malezji wymagają zastosowania różnych materiałów obiciowych.

Skóra lub substytut dobrze komponuje się z chromowanym metalem Skóra lub substytut dobrze komponuje się z chromowanym metalem

A meble z Malezji mają dość demokratyczną cenę iw przeciwieństwie do bardziej reklamowanych marek mebli z Włoch, nie zapłacisz za markę tak dużo, ponieważ nie wszyscy producenci są wystarczająco promowani. Również stoły i krzesła z Malezji są bardzo nowoczesne, projektanci dobrze pracują nad estetyką mebli.

Wysokość stołów kuchennych

Uważa się, że optymalna wysokość stołu kuchennego wynosi 75 cm, standardowa powierzchnia stołu to 60×60 cm, a jego wysokość jest również standardowa. Dlatego teoretycznie taka wysokość powinna być wygodna dla każdego. Ale nadal warto dowiedzieć się, skąd pochodzą te standardowe parametry..

Wysokość stołu jest określana na podstawie warunku, że ten standard jest wyprowadzony dla osoby o wzroście 165 cm. Oznacza to, że ta wysokość jest średnią. Z tego obliczana jest wysokość. Okazuje się, że jeśli Twój wzrost jest wyższy od tej średniej lub niższy, standardowa wysokość stołu może Ci osobiście nie odpowiadać..

Jeśli weźmiesz stolik na zamówienie, to zarówno wysokość, jak i inne wymiary można regulować Jeśli weźmiesz stolik na zamówienie, to zarówno wysokość, jak i inne wymiary można regulować

Kolejny standard powierzchni stołu to 60×80. Jego wysokość oblicza się według tego samego wzoru. Ale zarówno pierwszy przypadek, jak i 60×80 mogą mieć inne wymiary wysokości.

Zestaw stołu i krzeseł do kuchni

Jak kupować meble – pojedynczo czy do kompletu? Nie ma tu jednej rady. Jest taki zestaw, w którym wszystko jest idealnie dopasowane, ale czasami zestaw jest całkowicie nieorganiczny.

Cóż, teraz o tym, jak wybrać zestaw:

 • Weź pod uwagę wielkość kuchni, transformatory kuchenne są dobre do małego aneksu kuchennego;
 • Dla małej rodziny odpowiedni jest zestaw z małym, eleganckim stolikiem, który przy obiedzie nie angażuje więcej niż dwie lub trzy osoby;
 • Masywne stoły i te same krzesła to idealne meble, jeśli przestrzeń oczywiście na to pozwala;
 • Ponieważ przy kuchennym stole często wykonuje się pewne prace, stół musi być mocny, wytrzymały, nie bojący się uderzeń.

I oczywiście nie zapomnij o projekcie samej kuchni. Stół powinien pasować do ogólnego projektu i czy będzie jego akcentem, czy będzie łączył się z ogólną gamą – to zależy od Ciebie.

Styl high-tech jest nieco ekstrawagancki, ale jego główną wartością jest oryginalność Styl high-tech jest nieco ekstrawagancki, ale jego główną wartością jest oryginalność Styl japoński może być atrakcyjny ze względu na swoją powściągliwość i prostotę. Styl japoński może być atrakcyjny ze względu na swoją powściągliwość i prostotę.

Pamiętaj też, że oryginalność, tradycje, roczniki są dziś szczególnie cenione. Dlatego znów modne są obrusy i serwetki, tekstylia „babci”, rękodzieło w kuchni. Mogą też pojawić się na kuchennym stole. A jeśli jest szklany lub lustrzany, nie będzie harmonijny. Dlatego też stoły z drewna cieszą się większą popularnością niż ich odpowiedniki, są uniwersalne i zawsze wyglądają odpowiednio.

I oczywiście jak nie powiedzieć o kolorze. Odcienie zestawu kuchennego mogą być bardzo różne – dziś nie jest czas, kiedy w asortymencie są trzy kolory. Do małej kuchni lepiej nie brać bardzo jasnych krzeseł..

Nawiasem mówiąc, uważa się, że siedzenia krzeseł powinny być o ton jaśniejsze niż powierzchnia stołu. W niektórych przypadkach kontrastujące meble byłyby doskonałą opcją..

A jeśli kuchnia jest bardzo mała, możesz uzbroić się w przezroczyste plastikowe niewidoczne krzesła. Jest zarówno modny, jak i bardzo stylowy, a także pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni. Dla miłośników stylu minimalizmu takie krzesła są również dobre..

Krzesła i stoły: wybierz własną opcję (wideo)

Stoły i krzesła do kuchni to stylowy, samowystarczalny element wnętrza. Wybierając go pamiętaj, że będzie Ci służył przez długi czas, co oznacza, że ​​nie powinien się nudzić. Dlatego wybierz stół i krzesła do określonego stylu, który lubisz przez długi czas i raczej się nie znudzisz. I oczywiście nie oszczędzaj na jakości mebli..

Miej dobry wybór!

Krzesła i stoły do ​​kuchni (zdjęcie)