Meble

Nowoczesne lady barowe do kuchni: podział na strefy i funkcjonalność

Lada barowa może być naścienna lub wyspowa, może to być pełnoprawna konstrukcja meblowa lub transformator Blat barowy może być naścienny lub wyspowy, może to być pełnoprawna konstrukcja meblowa lub transformator Kuchnia z blatem barowym – standardowy czy wymuszony stopień? Aneks kuchenny, którego wielkość nie pozostawia innych opcji, z blatem barowym w roli stołu, dziś nikogo nie zaskoczy. Może to być stojak składany lub transformujący, popularne modele ze sztucznego kamienia lub klasyczne wzory. Takie blaty w kuchni to bez wątpienia kwestia wygody. Jeśli rodzina jest mała, aw większości przypadków dwie osoby jedzą jednocześnie, warto zainstalować stojak..

Lada barowa w kuchni: opcje rozmieszczenia

Jakie opcje są dopuszczalne w nowoczesnej kuchni, jaka jest najwygodniejsza lokalizacja, czy szerokość i inne wymiary kuchni, szafek i półek wpływają na umieszczenie regału? Więcej na ten temat.

W małej kuchni studyjnej blat barowy jest niezbędny jako stylowy zonator W małej kuchni studyjnej blat barowy jest niezbędny jako stylowy zonator

Blat barowy w kuchni może:

 • Wejdź do narożnego zespołu kuchni, i będzie wyglądać, jakbyś miał do dyspozycji trójstronne powierzchnie robocze;
 • Oprzyj się na stoliku nocnym – taki projekt zakłada, że ​​stolik nocny to raczej piękny projekt, wystrój z wykorzystaniem witraży;
 • Stań pod ścianą i być dobrą alternatywą dla stołu jadalnego;
 • Bądź blatem parapetu – ta opcja przy oknie jest również racjonalna;
 • Do uzupełnienia gzymsem-dachem – taki układ pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu, ponieważ gzyms ma dobry design w postaci lokalnego oświetlenia.

Stojak na słuchawki to także przedłużenie obszaru roboczego, a stojak na strefy to świetne miejsce na szybkie śniadanie. Stojak na słuchawki to także przedłużenie obszaru roboczego, a stojak na strefy to świetne miejsce na szybkie śniadanie.

Nawet kuchnie, których wymiary są imponujące w dobrym tego słowa znaczeniu, są opcją na ladę. Mimo to stół w jadalni może być duży i za każdym razem trudno go ustawić, więc przekąski i śniadania są tym, do czego służy blat barowy w kuchni..

Licznik barów we wnętrzu kuchni: wskazówki projektanta (wideo)

Nowoczesna kuchnia z blatem barowym: cechy konstrukcyjne

Dziś pojawiają się ciekawe projekty, z których wiele dotyczy kuchni z blatem barowym, gdzie ten ostatni dzieli przestrzeń. Na przykład w jednej strefie znajdują się szafki, półki i szafki pod ścianą, aw drugiej miejsce do odpoczynku z sofą, stolikiem, ewentualnie mini-kącikiem. Może to być np. stacjonarny (stały) blat barowy do kuchni lub wygodny model składany.

Modele cabrio to praktyczne rozwiązanie do małych kuchni. Są urocze, ponieważ nie zajmują dużo miejsca przy dość szerokiej funkcjonalności. Modele cabrio to praktyczne rozwiązanie do małych kuchni. Są urocze, ponieważ nie zajmują dużo miejsca przy dość szerokiej funkcjonalności.

Na projekt pomieszczenia ostatecznie wpływają rodzaje lad barowych:

 • Wysuwany stojak;
 • Transformator stojakowy;
 • Szklany model;
 • Stojak składany;
 • mobilny.

Pożądane jest, aby kuchnie z blatem barowym wyglądały jak jedna harmonijna przestrzeń. Na przykład te same szafki zostały połączone ze stojakiem. Nie oznacza to, że musisz kupować zestaw słuchawkowy, który ma już stojak. Ale powinny być jakieś zbiegi okoliczności, a przynajmniej – żeby nie było zniekształceń.

Wysuwana lub uchylna podstawka oszczędza dużo miejsca, ale jej funkcje są raczej ograniczone. Wysuwana lub uchylna podstawka oszczędza dużo miejsca, ale jej funkcje są raczej ograniczone.

Szafy z metalowymi wstawkami i drewnianym blatem lub szafki w stylu plastikowym w zimnej tonacji i blat w ciepłych kolorach. Niech szafki i stojak stoją osobno, dość daleko od siebie, projekt powinien być taki sam.

Cechy konstrukcji lad barowych do kuchni (wideo)

Kuchnie z blatem barowym: opcja przy ścianie

Słupki naścienne świetnie sprawdzają się w mini kuchniach, w których liczy się każdy metr. Nie ma sensu umieszczać go osobno, instalacja powinna racjonalizować przestrzeń, a nie zaśmiecać ją.

Ladę barową przy ścianie można ustawić na dwa sposoby: koniec do ściany lub bok blatu. Pierwsza opcja jest bardziej praktyczna, ale nie do przyjęcia dla wszystkich kuchni. Ladę barową przy ścianie można ustawić na dwa sposoby: koniec do ściany lub bok blatu. Pierwsza opcja jest bardziej praktyczna, ale nie do przyjęcia dla wszystkich kuchni.

Rezultatem będzie projekt z literą G. Taki układ jest wygodny, ponieważ nie ma potrzeby umieszczania stołu jadalnego. Oprze się o szafki lub stworzy przejście, którego szerokość jest zbyt mała..

W rzeczywistości takie projekty mini jadalni nie są takie złe:

 • Jeśli układ kuchni nie pozwala na więcej, mini jadalnia jest najlepszym wyjściem, jak mówią, na co dzień;
 • Duże rodzinne posiłki są wynoszone do salonu;
 • Przestrzeń jest zorganizowana, szafki i szafki na słuchawki są wygodne i wygodne do pracy za nimi.

Mobilny stojak przy ścianie, mocowany na blacie, jest praktyczny, jeśli kuchnia pozwala na jego wykorzystanie Mobilny stojak przy ścianie, mocowany na blacie, jest praktyczny, jeśli kuchnia pozwala na jego wykorzystanie

Składany stojak może być również używany, jeśli zestaw słuchawkowy ma duże szafki lub stojak jest używany nie często, ale powiedzmy kilka razy dziennie..

Licznik barów: wersja wyspowa i naścienna (wideo)

Blaty barowe do kuchni wykonane ze sztucznego kamienia

Konstrukcja ze sztucznego kamienia to najbardziej optymalna opcja budżetowa. Wyglądają luksusowo, wydajność też jest świetna..

Rodzaje lad barowych wykonanych ze sztucznego kamienia:

 • Akryl. Mocne stojaki, ale jest mały minus – można je zarysować, ale są bezpieczne dla środowiska, ale ten rodzaj sztucznego kamienia pozwala na wykonanie stojaków o niesamowitych kształtach;
 • Marmur. Stosuje się jeden z najbardziej luksusowych rodzajów sztucznego kamienia, mieszankę wiórów marmurowych, żywicy poliestrowej i niektórych barwników. Ten rodzaj sztucznego kamienia wygląda idealnie, ale jest też podatny na zarysowania.
 • Poliester. Być może najtańsze z blatów ze sztucznego kamienia, są trwałe, ale ich kształty są dość standardowe;

Słupki mogą być również wykonane z materiału takiego jak aglomerat kwarcowy. Jest to synteza płynnego kamienia i materiału kompozytowego, mocna i trwała Słupki mogą być również wykonane z materiału takiego jak aglomerat kwarcowy. Jest to synteza płynnego kamienia i materiału kompozytowego, mocna i trwała

Tak czy inaczej, sztuczny kamień ma jednego konkurenta – kamień naturalny. Ale te opcje są drogie..

Blaty barowe wykonane ze sztucznego kamienia i szafki kuchenne można łączyć z podobnym wzorem i fakturą lub tylko kolorystyką.

 Stojaki ze sztucznego kamienia we wnętrzu kuchni (wideo)

Lady barowe są wygodne, piękne, praktyczne. Nie należy montować zestawu jadalnianego w małym aneksie kuchennym, jeśli wymiary na to nie pozwalają. Znacznie mądrzejszy jest zwarty kompleks, który nie zaśmieca przestrzeni, ale buduje kompetentne, wygodne wnętrze, w którym wszystko jest harmonijne.

Projekt blatów barowych do kuchni (zdjęcie)