Kuchnia

Stylowe wnętrze: kuchnia salon w zwykłym mieszkaniu

Lada barowa zawsze była idealną strefą dla pomieszczeń o połączonej funkcjonalności. Lada barowa zawsze była idealną strefą dla pomieszczeń o połączonej funkcjonalności.Kuchnia-salon jako jedno pomieszczenie to designerskie rozwiązanie, które dziś nikogo nie zaskoczy. Ale można w ciekawy sposób zadziwić taką kombinacją pomieszczeń. Na przykład twoje mieszkanie jest jednopokojowe, a kuchnia jest dość duża. Sensowne jest zrobienie salonu w kuchni lub po prostu połączenie dwóch w jednym pokoju. W ten sposób w mieszkaniu pozostanie wolny pokój, który można wykorzystać na inne cele..

Wnętrze połączonego pomieszczenia w domu powinno być jak najbardziej praktyczne i jak najbardziej oryginalne, ponieważ nic nie powinno być pomijane, a oba początki powinny być wyczuwalne w tym samym pomieszczeniu.

Jak wyposażyć kuchnię-salon

W takim pomieszczeniu będą trzy główne strefy, to pierwszy ważny punkt. Czym są te strefy?

W małych pomieszczeniach jadalnię można ograniczyć do blatu barowego W małych pomieszczeniach jadalnię można ograniczyć do blatu barowego

Podział na strefy:

 • Strefa kuchenna. Nie zabraknie zestawu kuchennego, a także zlewozmywaka i wszystkiego, czego potrzebujesz, sprzętu AGD. Bez tej strefy taki połączony pokój jest oczywiście w zasadzie niemożliwy w mieszkaniu..
 • Strefa obiadowa. Oznacza to przynajmniej stół i krzesła. W przeciwnym razie można powiedzieć – jadalnia w domu.
 • Strefa odpoczynku. Co najmniej jest to sofa i stolik kawowy. Oczywiście w tym wnętrzu można umieścić zarówno telewizor (zwykle na ścianie), jak i komputer..

Najważniejszą ideą takiego połączenia jest zaprojektowanie stref w tym samym stylu, aby uzyskać jeden pokój w mieszkaniu. Najważniejszą ideą takiego połączenia jest zaprojektowanie stref w tym samym stylu, aby uzyskać jeden pokój w mieszkaniu.

Ale jeśli odejdziemy od tego, że początkowo przestrzeń kuchenną przekształca się w to, co potocznie nazywa się przedpokojem, ale po prostu poprzez naprawę (wyburzenie ściany) połączymy kuchnię z salonem. Co wtedy? Wtedy łatwiej będzie Ci zainstalować strefer.

Najbardziej preferowanym zonatorem jest dziś regał. Ponieważ dzielą pokój na strefy i same w sobie są praktyczne. Na półkach można przechowywać różnego rodzaju przybory kuchenne, pudełka, kosze lub po prostu różne piękne rzeczy..

Pomysły na kuchnię-salon

Również połączona przestrzeń może strefować jadalnię. To znaczy stoły i krzesła. I tutaj również bardzo ważne jest, aby ich projekt pokrywał się z koncepcją wnętrza wszystkich części pomieszczenia. Że on, jak mówią, był „zarówno twój, jak i nasz”.

Niezwykłym, ale stylowym zonerem może być stojak lub akwarium. Niezwykłym, ale stylowym zonerem może być stojak lub akwarium.

W takim przypadku dobrze jest, jeśli meble ze strefy rekreacyjnej harmonizują z kolorową kuchnią. Wtedy nie ma potrzeby ścisłej korespondencji stołu z resztą elementów w mieszkaniu. Możesz rozważyć te pomysły z przykładami bardziej szczegółowo..

Kompatybilność elementów wyposażenia wnętrz:

 • Na przykład kupiłeś zestaw kuchenny wykonany z litego drewna w naturalnie jasnym kolorze. Spróbuj znaleźć elementy do obszaru sofy o tych samych odcieniach lub kolorach, które są z nimi zgodne. Oczywiście tapeta nie powinna rezonować z tymi elementami wnętrza. Wtedy jadalnia nie musi łączyć się z tymi dwiema przeciwległymi częściami, które oddziela. Stół i krzesła mogą być ciemniejsze, ale kolory kontrastów też nie są potrzebne. A także, jeśli w wyglądzie pomieszczenia dominuje naturalna kolorystyka, pastel, głupotą jest kupowanie metalowych stołów i krzeseł lub szkła + plastiku. Niech to będzie to samo drzewo, tylko ciemne. Ten projekt będzie logiczny.
 • Lub zestaw kuchenny jest czerwony + metal. A obszar sofy jest wykonany w ciemnych kolorach. Czy jadalnia będzie w stanie „zaprzyjaźnić się” z tymi częściami: Może, jeśli nie wykracza poza ścisłą gamę kolorystyczną. Jasność stołu nie jest już tak odpowiednia, wystarczy czerwony zestaw słuchawkowy. Ale tutaj stół może pasować do metalicznego zestawu słuchawkowego, a krzesła powinny zawierać tylko element czerwieni. Jeśli chcesz, aby stoły i krzesła były „przyjazne” do obszaru sofy, niech będą w spokojnym ciemnym kolorze, ale dosłownie trochę jaśniejszym niż sofa. Jeśli na przykład sofa jest skórzana w kolorze czarnym, stół i krzesła mogą być grafitowe..
 • Jeśli chcesz, aby jadalnia dzieląca pomieszczenie była najbardziej efektownym elementem tego wnętrza, najpierw upewnij się, że zestaw słuchawkowy i sofa mają dość spokojny odcień, nawet wyblakły. Na przykład niech będą nabiałem. Wtedy stół można wykonać z ciekawym wzorem, nadrukiem lub nietypowym kształtem. Lub niech krzesła będą z jasnymi skórzanymi poduszkami do siedzenia lub różnobarwnymi pelerynami. Tylko że nie potrzebujesz wszystkiego na raz: ani stołu, ani krzeseł.
 • Oświetlenie nad jadalnią. Oświetlenie jest również doskonałym strefatorem. Pomyśl o jego projekcie, schemacie. Wieczorem oświetlenie może idealnie podzielić przestrzeń. Duża lampa w odcieniu vintage nad stołem to klasyczne oświetlenie. Albo diody LED, albo fantazyjny wzór na suficie nad stołem z małych żarówek. Krótko mówiąc, oświetlenie wieczorowe może być doskonałym znaleziskiem w zagospodarowaniu przestrzennym wnętrz..

Na szczególną uwagę zasługują tapety w połączonym pomieszczeniu..

Kuchnia połączona z salonem (wideo)

Tapeta do salonu-kuchni

Wielu właścicieli dręczą domysły, czy niezwykle modna teraz tapeta w stylu prowansalskim, w małym kwiatku, w domu z tak połączonym pokojem, będzie dobra? Oczywiście że są! To modny akcent we wnętrzu nowoczesnego, stylowego mieszkania..

A także tapeta w połączonym pokoju:

 • Musi być dobrej jakości, w końcu w części kuchennej będą musiały być myte i czyszczone więcej niż raz;
 • Stylowy, a nie modny, w końcu ponowne przyklejenie tapety na tak ogromnej przestrzeni za kilka lat nie jest racjonalne;
 • Brak dużego rysunku! – dlaczego musisz ponownie wizualnie zmniejszyć ten pokój w domu, jeśli już go specjalnie połączyłeś;
 • Powinien wyglądać dobrze, jeśli oświetlenie jest włączone, nie pozostawiaj efektu żółtych refleksów i plam;
 • Przede wszystkim wybierz tapetę do salonu.. Jeśli meble i inne detale wnętrza zostaną odpowiednio dobrane, tapeta w części kuchennej, powiedzmy, zakorzeni się.

Jakość jest głównym kryterium wyboru tapety do kuchni-salonu Jakość jest głównym kryterium wyboru tapety do kuchni-salonu

Oczywiście przede wszystkim widać, że jakość tapety jest niewątpliwie dobra. Muszą być umyte, oczyszczone, nie blakną. Tanie tapety nie potrwają długo, a całe pomieszczenie trzeba będzie ponownie skleić. Jeśli zdecydujesz się wkleić różne strefy z inną tapetą, będziesz musiał ostrożniej ustawić strefy i nie jest łatwo obejść się bez fachowej porady w każdym przypadku..

Wykonywanie otworów między kuchnią a salonem

Połączony pokój możesz wyposażyć na różne sposoby. Już zostało powiedziane o tym, jak ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia, jaki powinien być stół i krzesła. Ale ważny jest również wystrój otworów między salonem a kuchnią, jeśli są one połączone w ten sposób..

Aby nie zaśmiecać wizualnie pomieszczenia, ważne jest, aby zaaranżować je w tym samym stylu. Aby nie zaśmiecać wizualnie pomieszczenia, ważne jest, aby zaaranżować je w tym samym stylu.

Nawiasem mówiąc, wiele osób woli zwracać największą uwagę właśnie na takie części wnętrza. Oznacza to, że wystrój otworów może stać się atrakcją w domu..

I kolejne przykłady wystroju:

 • Oświetlenie punktowe. Na przykład wewnątrz łuku. Dobra opcja, jeśli nie chcesz mieć dużych stosów. Oświetlenie może być proste, skromne lub ciekawsze, w każdym razie ten pomysł zasługuje na rozważenie..
 • Otwarcie dekoracji ze sztucznym kamieniem. Metoda nie jest nowa, ale nie jedno wnętrze każdego dnia właściciele decydują się na aktualizację w ten sposób..
 • Oryginalny kształt otworu. Ten pomysł jest trudniejszy do zrealizowania, ale dziś robią to własnymi rękami..
 • Mozaika. Dobrym, raczej nowoczesnym pomysłem jest również ułożenie mozaiki na obwodzie otworu. To praca fizyczna, która jest dziś bardziej mile widziana niż kiedykolwiek. I to jest odpowiednie zarówno w dużym domu, jak iw małym mieszkaniu..

Pomiędzy strefami pokoju zdecydowanie powinna znajdować się jakaś strefa. Jeśli wybaczyłeś regały, jadalnie, a nie ma drzwi, niech będzie to chociaż oświetlenie – lokalne oświetlenie, które sprawi, że Twoje mieszkanie będzie odpowiednim akcentem.

Kuchnia-salon w jednym pomieszczeniu: od remontu do wystroju (wideo)

Wyposażenie takiego salonu w przestrzeń kuchenną oznacza zwiększenie przestrzeni w Twoim domu. Nie bój się drastycznych środków, ale sporządź szczegółowy plan naprawy. Zainspiruj się zdjęciem w Internecie, zapisz każde zdjęcie, które Ci się podoba, w osobnym tatusiu, a naprawa się powiedzie.

Sukces w transformacji mieszkalnictwa!

Projekt wnętrza kuchni salonu (zdjęcie)