Kuchnia

Przepis na naleśniki w szkolnej stołówce: technologia 3-stopniowa

 • Całkiem możliwe jest samodzielne przygotowanie rumianych i soczystych naleśników, jeśli wcześniej zapoznasz się z tajnikami ich przygotowania. Całkiem możliwe jest samodzielne gotowanie rumianych i puszystych naleśników, jeśli wcześniej zapoznasz się z tajnikami ich przygotowania Czas gotowania: 40 minut;
 • Porcje: 2;
 • Kcal: 134;
 • Białka / Tłuszcze / Węglowodany: 17 g / 5 g / 78 g.

Przepis na naleśniki szkolnej stołówki jest zdecydowanie hitem. Z jakiegoś powodu to właśnie te naleśniki zawsze były szczególnie smaczne, a jeśli dodasz do nich dżem, nie możesz oderwać się od potrawy. Nie należy się dziwić klarowności proporcji, ponieważ to właśnie te naleśniki odpowiadają GOST. Najważniejsze, żeby drożdże były świeże, a ilość płynu powinna odpowiadać ilości wody. Trochę wytrwałości i cierpliwości i pyszne naleśniki gotowe.

Placki jak w szkole: 3 ważne punkty w gotowaniu

Prędzej czy później każda gospodyni ma pytanie: jak smacznie zadowolić rodzinę na śniadaniu. To właśnie w takich momentach pierwsze co przychodzi do głowy to przygotowanie puszystych naleśników. A kiedy jeszcze będzie czas na przygotowanie pysznych naleśników jak w szkolnej stołówce według GOST? Ten przepis jest dość prosty, a nie ma takiej osoby, która nie chciałaby ucztować na świeżych naleśnikach połączonych z dżemem.

Aby przygotować pyszne naleśniki, musisz ściśle przestrzegać właściwych proporcji. Aby przygotować pyszne naleśniki, musisz ściśle przestrzegać właściwych proporcji.

Przygotowując naleśniki, podobnie jak w jadalni, należy przestrzegać 3 ważnych punktów:

 1. Te naleśniki należy przygotować w dwóch etapach;
 2. Bardzo ważna jest klarowność proporcji. Najlepiej zmierzyć proporcje na wadze kuchennej;
 3. Ciasto nie może być przyspieszone. Wszystkie wymagania czasowe muszą być spełnione.

Składniki

 1. Mąka – 1 kg;
 2. Drożdże mokre – 30 g;
 3. Sól – 18 g;
 4. Cukier – 35 g;
 5. Jajka – 48 gr .;
 6. Woda – 1 l.

Jak gotować naleśniki szkolne krok po kroku: przepis

Tak więc, jak wspomniano powyżej, te naleśniki są przygotowywane w kilku etapach, wyraźnie zachowując proporcjonalność.

Etapy gotowania są następujące:

 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przygotowanie ciasta, ponieważ naleśniki są drożdżowe. Odbywa się to w znany sposób. Na początek woda jest podgrzewana i są już do niej wprowadzane drożdże. Po całkowitym rozpuszczeniu w wodzie możesz dodać cukier i sól;
 2. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane, aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie do konsystencji dodaje się jajko, miesza i pozostawia na 10 minut w ciepłym miejscu;
 3. Po tym czasie możesz dodać mąkę (przesianą). Całą mieszaninę należy dokładnie wymieszać, aby nie było w niej skrzepów. Następnie ciasto ponownie umieszcza się w ciepłym miejscu, ale na godzinę;
 4. Po godzinie ciasto miesza się i odstawia na godzinę;
 5. Oczywiście stołówki szkolne mają specjalne panele do gotowania, ale zwykła domowa patelnia poradzi sobie z tym zadaniem, wystarczy posmarować ją olejem. Następnie porcje ciasta układa się na powierzchni i smaży z kilku stron;
 6. Aby naleśniki były bardziej soczyste, najlepiej przykryć je pokrywką podczas smażenia..

Naleśniki są gotowe, można je podawać ze skondensowanym mlekiem lub miodem, albo nie można odejść od najlepszych tradycji szkolnej stołówki i podawać z dżemem jabłkowym.

Pyszne naleśniki szkolne: dodatkowe uwagi

Zwracając uwagę na składniki, widać, że jajka są mierzone w gramach, więc dokładna waga.

Aby obliczyć wagę, możesz wstrząsnąć jajkiem w misce i na podstawie otrzymanej ilości obliczyć wymaganą masę.

Doświadczeni kucharze radzą obliczyć dokładną wagę produktów do robienia naleśników. Doświadczeni kucharze radzą obliczyć dokładną wagę produktów do robienia naleśników.

Doświadczone gospodynie domowe zauważają, że ciasto na takie naleśniki okazuje się dość gęste, więc wlewanie go na patelnię nie jest łatwe, jak ma to miejsce przy przygotowywaniu zwykłych naleśników lub naleśników. Oprócz nalewania na patelnię takie ciasto nie jest nawet łatwe do nabierania, więc aby nie stwarzać dodatkowych problemów, najlepiej nasmarować łyżkę do smarowania olejem słonecznikowym.

Smak gotowych naleśników w dużej mierze zależy od dodatku. Aby smak przygotowanego dania nie przypominał smażonego chleba czy placków, najlepiej użyć dżemu, który spodoba się całej rodzinie. Najlepszą opcją byłby dżem Antonovka lub dżem truskawkowy.

Bujne naleśniki, jak w szkolnej stołówce (wideo)

Teraz już wiesz, jak ugotować ulubione naleśniki jak w szkolnej stołówce według GOST na drożdżach, a jeśli nadal masz wątpliwości, zapoznaj się z preparatami ze zdjęcia. Śniadanie z gorącą herbatą i to danie z pewnością wywoła u dorosłych najlepsze wspomnienia z życia, błyszczy w oczach dzieci. Ciesz się wspomnieniami i apetytem.

Placki jak w szkole: przepis (zdjęcie)

Przesiej mąkę wcześniej do małego pojemnika Przesiej mąkę wcześniej do małego pojemnika W osobnej misce ubij jajko i cukier. W osobnej misce ubij jajko i cukier. Drożdże wsyp do naczynia z ciepłą wodą Drożdże wsyp do naczynia z ciepłą wodą Delikatnie dodać mąkę i dokładnie zagnieść ciasto Delikatnie dodać mąkę i dokładnie zagnieść ciasto Pozostaw ciasto w ciepłym miejscu na około 30 minut Pozostaw ciasto w ciepłym miejscu na około 30 minut Na rozgrzanej patelni z olejem słonecznikowym ostrożnie ułóż naleśniki Na rozgrzanej patelni z olejem słonecznikowym ostrożnie ułóż naleśniki Smaż każdy naleśnik z obu stron na złoty kolor. Smacznego! Smaż każdy naleśnik z obu stron na złoty kolor. smacznego!