Kuchnia

Projekt kuchni 2 na 2: starając się dopasować do najbardziej użytecznych

Nawet w kuchni 2 na 2 zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz, najważniejsze jest wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań i przemyślenie projektu na wstępnym etapie Nawet w kuchni 2 na 2 zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz, najważniejsze jest zastosowanie sprawdzonych rozwiązań i przemyślenie projektu na początkowym etapie Prawidłowe wyposażenie kuchni może być trudne, a jeśli chodzi o bardzo na przykład mała kuchnia pojawia się pytanie: jaki projekt kuchni wybrać 2 2?

Główne zasady

Aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości małej kuchni, musisz wszystko obliczyć w najdrobniejszych szczegółach, od koloru tapety po rodzaj drzwi. Staraj się nie wchodzić głębiej i skup się na jednym konkretnym stylu, polegaj bardziej na „wygodnym” i „do smaku”. Połącz wszystkie porady projektantów dotyczące miniaturowych kuchni, w tym japońskiego minimalizmu, i wykorzystaj swoją kreatywność. Przytulną i piękną kuchnię można ustawić w dowolnym miejscu.

W żadnym wypadku nie używaj czerni do dekoracji ścian lub podłóg - nie tylko wizualnie zakryje przestrzeń, ale także zmiażdży psychicznie W żadnym wypadku nie używaj czerni do dekoracji ścian lub podłóg – nie tylko wizualnie zakryje przestrzeń, ale także zmiażdży psychicznie

Rozwiązanie kolorystyczne

Kolor tapety, podłogi i sufitu powinien wizualnie zwiększyć przestrzeń kuchni, dlatego kupując niezbędne materiały, wybierz odpowiedni odcień. Najlepiej sprawdzą się jasne i pastelowe odcienie. Rysunki wolumetryczne i wielokrotne wizualnie zawstydzają kuchnię, ale nie jest to powód, aby całkowicie je porzucić. Średnie wzory, modny nadruk czy efektowna, niepowtarzalna ilustracja dodadzą uroku i nieodpartego uroku, nie wdzierając się na plac. Odcienie pudrowe, perłowe i brzoskwiniowe idealnie sprawdzą się na małej powierzchni. Wybierając tapetę, należy również wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy, kupować dobre i wysokiej jakości tapety zmywalne, aby nie wymieniać ich co roku.

Daj pierwszeństwo jasnym odcieniom. Alternatywnie możesz użyć naturalnego drewna z różnymi zabiegami. Nie zapomnij również o naturalnym oświetleniu - okna powinny być jak najbardziej otwarte - zapewni to więcej światła w pomieszczeniu, a tym samym poczucie dużej przestrzeni. Daj pierwszeństwo jasnym odcieniom. Alternatywnie możesz użyć naturalnego drewna z różnymi zabiegami. Nie zapomnij również o naturalnym oświetleniu – okna powinny być jak najbardziej otwarte – zapewni to więcej światła w pomieszczeniu, a tym samym poczucie dużej przestrzeni.

Wykładzina kuchenna nie powinna bać się wilgoci i oleju. Lepiej wybrać jeden odcień. Ostatnio szczególnie popularne są płytki ceramiczne – bogata paleta kolorów, zmywalna, nie kapryśna w użytkowaniu.

Staraj się nie dopuścić do wizualnych różnic w reliefie, dwupoziomowych sufitach. Dzięki temu mała kuchnia będzie nieporęczna i przytłaczająca. W wolnym pomieszczeniu pełnią odwrotną rolę – dają przytulność i wygodę..

W miniaturowej kuchni każdy centymetr odgrywa znaczącą rolę, dlatego przy wyborze drzwi zwracaj uwagę na niestandardowe opcje. Drzwi przesuwne i drzwi podobnego typu oszczędzają dużo miejsca. Przy wyborze mebli kuchennych najbardziej praktyczne szafy.

Zamiast nieporęcznych zasłon i ogromnych karniszy możesz zastosować żaluzje, rolety lub rolety rzymskie. Jeśli nadal wolisz zasłony, najlepszą opcją będą zwiewne, pełne wdzięku, przezroczyste zasłony. Wynik takich manipulacji zaskoczy Cię i zachwyci swoją proporcjonalnością..

Układ mebli

Istnieje kilka opcji umieszczania mebli w małej kuchni, z których każda ma swoje zalety i wady. Harmonijna aranżacja mebli to gwarancja wygody i przestronności kuchni.

Aby pozostawić więcej miejsca do pracy dla gospodyni, urządzenia kuchenne i inne urządzenia elektryczne można umieścić w wysokiej szafce na urządzenia do zabudowy.

Aby efektywniej korzystać z kuchni 2 na 2, użyj przekształcalnych mebli. Na przykład składany stół Aby efektywniej korzystać z kuchni 2 na 2, użyj przekształcalnych mebli. Na przykład składany stół

Meble kuchenne można umieścić wzdłuż ściany, ta opcja jest bardzo wygodna w przypadku wąskiego obszaru. Ale będą pewne niedogodności ze stołem jadalnym, będzie musiał zostać przeniesiony do salonu. Jeśli kuchnia jest przeznaczona dla dwóch osób, blat barowy może służyć jako stół – zaoszczędzi to miejsce i ogólnie będzie wyglądał bardziej stylowo.

Jeśli powierzchnia kuchni jest kwadratowa, meble można ułożyć w kształt litery „P”, w tym przypadku, instalując blat, powierzchnia parapetu zaczyna działać. Ponadto obszar parapetu można wykorzystać, instalując przesuwny stół transformujący, po pracy chowa się pod parapetem. Zaletą takiego ustawienia jest możliwość zawieszenia wielu dodatkowych modułów, co z kolei zapewnia dużą pojemność na wszystkie przybory kuchenne..

Najpopularniejszy układ w kształcie litery L znajduje się zarówno w przestronnych, jak i małych aneksach kuchennych. Dzięki temu rozmieszczeniu możesz zaokrąglić rogi. W kuchniach w kształcie litery L szafki wiszące są zawieszone z jednej strony, zwiększając w ten sposób przestrzeń wizualną.

Ci, którzy nie chcą się męczyć, mogą zakupić nowoczesny, gotowy aneks kuchenny o odpowiedniej wielkości. Kuchnie te są wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia. Zawiera dwa palniki, zlew, sekcje do przechowywania żywności itp..

Kilka ważnych wskazówek

Aby kuchnia była bardziej przestronna, a jednocześnie zachować lekkość i wygodę, zastosuj techniki oszczędzania miejsca za pomocą nowoczesnej technologii i wielofunkcyjnego wyposażenia kuchennego. Mogą to być wysuwane półki, pudełka, kosze itp. Zamiast ogromnego pieca można kupić płytę grzewczą i oddzielny piekarnik, który można umieścić we wnęce na sprzęt AGD.

Wybierając meble zwróć uwagę na ich wymiary w różnych stanach. Na przykład krzesła do małej kuchni należy dobrać tak, aby mogły schować się pod stołem i zajmowały jak najmniej miejsca. To samo dotyczy stołu - ważne jest, aby znaleźć równowagę między łatwością użytkowania a rozmiarem. Wybierając meble zwróć uwagę na ich wymiary w różnych stanach. Na przykład krzesła do małej kuchni należy dobrać tak, aby mogły schować się pod stołem i zajmowały jak najmniej miejsca. To samo dotyczy stołu – ważne jest, aby znaleźć równowagę między łatwością użytkowania a rozmiarem.

Aby stworzyć wygodne wnętrze kuchni, lepiej wykonać meble na zamówienie, biorąc pod uwagę wszystko w najdrobniejszym szczególe. Aby uniknąć bałaganu, ciasnych kuchni i odzyskać trochę miejsca, zmniejsz głębokość wnęki szafki wiszącej..

Aby kuchnia nie wyglądała jak magazyn sprzętów kuchennych, kupuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy, z których cały czas korzystasz. Lepiej nie kupować sprzętu używanego raz w miesiącu, ponieważ zajmuje on miejsce i prowadzi do niepotrzebnego marnowania pieniędzy.

Przykład projektu kuchni 2 na 2 m (4 m2) (recenzja wideo)

Wniosek

Narożny układ kuchni 2 na 2 to najbardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni Narożny układ kuchni 2 na 2 to najbardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni

Projekt miniaturowej kuchni 2 * 2 nie jest łatwą misją, ale jeśli potraktujesz ją poważnie i odpowiedzialnie, możesz osiągnąć niesamowity wynik. A malutka, na pierwszy rzut oka niezdolna do pełnienia funkcji kuchennej przestrzeni, może zamienić się w przytulną rajską wyspę, na której właściciel będzie tworzył, zachwycał i raczył domowników kulinarnymi arcydziełami. Takie podejście gwarantuje modną kompaktową kuchnię i pożądany komfort rodzinny..

Kuchnia 2 metry na 2 metry (zdjęcie)