Kuchnia

Kuchnia w stylu angielskim – naturalność i prostota

Kuchnia angielska wyróżnia się dużą ilością lekkich i drogich wykończeń. Angielską kuchnię wyróżnia bogactwo lekkich i drogich wykończeń, a dekorując wnętrze pokoju, każda osoba kieruje się własnymi preferencjami i życzeniami. Projekt kuchni w stylu angielskim to jeden z najpopularniejszych sposobów na udekorowanie kuchni. Przeczytaj o tajemnicy sukcesu w naszym artykule..

Cechy stylu kuchni angielskiej

Ten projekt jest również nazywany stylem sprzeczności. Na pierwszy rzut oka kuchnia angielska to miejsce tradycyjne. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że ukryta jest tu nowoczesna technologia, w szafkach jest ogromna liczba półek. Z pozoru skromna oprawa, ale w gruncie rzeczy przestrzeń funkcjonalna.

Stosowanie delikatnych odcieni to jedna z głównych zasad kuchni angielskiej. Stosowanie delikatnych odcieni to jedna z głównych zasad kuchni angielskiej.

Głównym warunkiem stylu angielskiego jest naturalność. Kuchnia wykonana w tym stylu to żywy przykład konserwatyzmu. W takiej kuchni przywracana jest mała cząstka historii, w której nie zobaczysz jasnych kolorów, ostrych ekstrawaganckich form. Naturalność pomieszczenia wyraża się w naturalnych materiałach – często stosuje się produkty z naturalnego drewna, elementów kamiennych, ceramicznych, porcelanowych i srebrnych.

Kuchnia angielska łączy w sobie kilka aspektów, które mają następujące cechy stylu:

 • Obecność symetrii w elementach. Linie i kształty są jasne i zwięzłe.
 • Brak jasnych i bogatych elementów wystroju.
 • Duża ilość elementów z naturalnego drewna.
 • Dopełnieniem wnętrza powinny być elementy metalowe i kamienne.
 • Brak tanich materiałów syntetycznych.
 • Kwiaty, roślinność, klatki i paski są używane jako wzory na tapetach i tekstyliach..
 • Tekstylia powinny być luksusowe i drogie.

Rodzaje kuchni angielskiej

Country English jest jednym z niewielu, który ma prawdziwie rustykalną aurę, ale pozostaje surowy Country English jest jednym z niewielu, który ma prawdziwie rustykalną aurę, ale pozostaje surowy Klasyczna kuchnia w stylu angielskim zawiera mnóstwo jasnego drewna i antyków Klasyczna kuchnia w stylu angielskim zawiera mnóstwo jasnego drewna i antyków

Angielskie wnętrze dzieli się na dwa typy:

 • klasyczny;
 • kraj.

Klasyki angielskie wyróżniają się wyrafinowanymi, surowymi i prostymi formami. Z kolei kuchnia wiejska wyróżnia się domową wygodą i przytulnością. Ale jednocześnie pod względem solidności kuchnia wiejska nie ustępuje angielskiej klasyce.

Cechy układu kuchni angielskiej

Kuchnia w stylu angielskim może mieć zarówno tradycyjny układ. i nietypowe, na przykład pracownia kuchenna Kuchnia w stylu angielskim może mieć zarówno tradycyjny układ. i nietypowe, na przykład pracownia kuchenna Kuchnia angielska opiera się na stylu klasycznym, dlatego jej zastosowanie w małej kuchni odniesie sukces. Kuchnia angielska opiera się na klasycznym stylu, dlatego jej zastosowanie w małej kuchni odniesie sukces.

Wnętrze kuchni angielskiej zaaranżowane jest zgodnie z zasadą przydziału obszarów funkcjonalnych. Z reguły na środku pokoju montowany jest duży okrągły lub owalny stół, który może jednocześnie służyć jako miejsce do pracy i jadalni. Jeśli stół będzie używany do gotowania, nad nim zainstalowano półkę do przechowywania przyborów kuchennych lub przypraw. Wzdłuż jednej ściany montowany jest zestaw kuchenny, w którym zamontowany jest piekarnik i płyta grzewcza. Najczęściej w kuchni tego stylu instalowana jest kuchenka z dużą liczbą palników, ponieważ jeden jest przeznaczony specjalnie do czajnika. Wszyscy wiedzą, że Brytyjczycy spędzają dużo czasu na piciu herbaty..

Niewątpliwie kuchnia angielska wymaga dużo przestrzeni i przestrzeni. Jeśli wielkość kuchni nie pozwala na odtworzenie angielskiego stylu w pokoju, możesz uciec się do swobodnego planowania. Jednak Brytyjczycy nie stosują tej techniki w swoich domach..

Meble w kuchni angielskiej

Meble kuchni angielskiej to drewno drogiego gatunku i wysokiej jakości tekstylia. Meble kuchni angielskiej to drewno drogiego gatunku i wysokiej jakości tekstylia.

Tworząc wnętrze kuchni, należy zwrócić szczególną uwagę na meble.. Musi mieć następujące cechy charakterystyczne dla stylu angielskiego:

 1. meble powinny być solidne, solidne i atrakcyjne;
 2. wszystkie meble muszą być wykonane z litego drewna;
 3. blaty są używane z kamienia naturalnego lub sztucznego;
 4. okucia specjalne – rzeźbione, wykonane “antyczne”, odlewane;
 5. gzymsy są zwykle rzeźbione;
 6. kolorystyka – spokojne, miękkie i naturalne odcienie;
 7. w produkcji mebli zachowana jest naturalna struktura tablicy;
 8. preferuj zlewozmywaki ceramiczne lub zlewozmywaki ze sztucznego kamienia.

AGD w kuchni angielskiej

Piekarnik bardzo często staje się punktem zwrotnym symetrii kuchni w stylu angielskim. Piekarnik bardzo często staje się punktem zwrotnym symetrii kuchni w stylu angielskim. Do wyboru sprzętu AGD do kuchni angielskiej należy podchodzić odpowiedzialnie – nie każdy się tu nadaje Do wyboru sprzętu AGD do kuchni angielskiej należy podchodzić odpowiedzialnie – nie każdy się tu nadaje

Instalując sprzęt AGD w kuchni w stylu angielskim, postępuj zgodnie z jedną zasadą – nowoczesne urządzenia muszą być starannie ukryte. Duże sprzęty AGD (lodówka, zmywarka, piekarnik itp.) kryją się za fasadami mebli kuchennych. Małe sprzęty AGD (wyciskarka, blender, multicooker itp.) również nie powinny być widoczne, powinny być schowane w szafkach. Tylko technika wykonana „antyczna” lub w stylu vintage może pozostać w zasięgu wzroku. Niedopuszczalne jest stosowanie w takim wnętrzu małego tradycyjnego pieca, zamiast tego należy zainstalować duży specjalny piec. Nie tylko spełni swoją główną funkcję i ozdobi wnętrze, ale również będzie w stanie ogrzać kuchnię podczas silnych mrozów..

Ważne elementy dekoracyjne

Jednym z charakterystycznych elementów wystroju kuchni w stylu angielskim jest złocenie. Jednym z charakterystycznych elementów wystroju kuchni w stylu angielskim jest złocenie.Aby wnętrze kuchni angielskiej było doskonałe i kompletne, należy wziąć pod uwagę poniższe niuanse:

 • zasłona powinna składać się z dwóch płócien z lekkich i gęstych tkanin;
 • zasłona musi być ozdobiona pędzlami i lambrekinem;
 • oprawy oświetleniowe muszą być kryształowe lub ozdobione kryształowymi zawieszkami;
 • umieścić na półkach porcelanowe naczynia, mosiężne sztućce, świeże kwiaty, kosze na wino, rękodzieło.

Wszystkie te elementy dekoracyjne wprowadzą do wnętrza przytulności i komfortu..

Przykład aranżacji wnętrza kuchni angielskiej

Z reguły obszar fartucha w kuchni angielskiej łączy się ze ścianą o identycznym odcieniu koloru. Z reguły obszar fartucha w kuchni angielskiej łączy się ze ścianą o identycznym odcieniu koloru.

Aby zrozumieć, jak połączyć ze sobą wszystkie elementy, należy rozważyć opcje ewentualnego wykończenia:

 • Ściany. Dekoracja ścienna w kuchni angielskiej radykalnie różni się od innych stylów. W tym przypadku ściany bardziej przypominają ściany salonu, ponieważ większość z nich pokryta jest tapetą, która jest imitacją tkaniny. Możliwa jest również opcja wykończenia panelami drewnianymi. I tylko obszar w obszarze powierzchni roboczej może być wyłożony kafelkami lub mozaiką. Produkty ceramiczne mogą być monochromatyczne lub z dyskretnym wzorem..
 • Piętro. Z reguły podłogę wykonuje się z drewna, parkietu lub płytek ceramicznych. Jakikolwiek materiał zostanie wybrany, musi być ułożony w geometryczny wzór. Dywan można położyć na podłodze w kuchni.
 • Sufit. Nie trzeba długo zastanawiać się, jaki sufit zrobić w kuchni angielskiej. Idealna jest powierzchnia otynkowana pomalowana na jasny odcień. Belki z naturalnego drewna można zamontować na suficie jako element dekoracyjny.

Wniosek

Kuchnia w stylu angielskim jest idealna dla osób ceniących wygodę, przytulność i nowoczesną wszechstronność. Takie wnętrze przesycone jest nutami arystokracji i konserwatyzmu. Czysty luksus ukryty jest w prostych i wyraźnych liniach..

Projekt kuchni w stylu angielskim (zdjęcie wnętrz)