Kuchnia

Kuchnia liliowa: uczynienie wnętrza wyjątkowym

Kuchnia liliowa - przykład delikatności i nienagannego stylu Kuchnia liliowa – przykład delikatności i nienagannego stylu Kolorystyka zastosowana we wnętrzu może wiele powiedzieć o właścicielu tego pokoju. Liliowa kuchnia, salon czy sypialnia wskazują, że osoba tu mieszkająca jest osobą kreatywną. Zastosowanie tego koloru we wnętrzu stwarza uczucie nieważkości, lekkości, radości i tworzy pozytywny nastrój. Nie ma znaczenia, do którego pokoju zostanie wybrany ten kolor, ważne jest, aby przy prawidłowym połączeniu z innymi odcieniami można było stworzyć przytulny i wygodny pokój..

Jak prawidłowo połączyć liliowy

Intensywny liliowy sprawi, że kuchnia będzie wyglądać efektownie i modnie Intensywny liliowy sprawi, że kuchnia będzie wyglądać efektownie i modnie Istnieje wiele odcieni koloru liliowego. Rysunek pokazuje główne z nich Istnieje wiele odcieni koloru liliowego. Na rysunku przedstawiono główne kolory Liliowy we wnętrzach prezentowany jest w różnych odcieniach od delikatnych do bogatych, co z kolei decyduje o tym, z jakim kolorem najlepiej łączyć.. Następujące kolory dobrze komponują się z jasnym liliowym:

 • Beżowy;
 • Niebieskie niebo;
 • Purpurowy;
 • Żółty;
 • Niebieski;
 • Purpurowy;
 • Brązowy;
 • Morela;
 • Mennica;
 • Złoty;
 • Ametyst;
 • Marchewka.

Niewątpliwą zaletą bzu jest to, że nie jest nudny - można go łączyć w tapetę, zestaw słuchawkowy, a nawet sufit Niewątpliwą zaletą bzu jest to, że nie jest nudny – można go łączyć w tapetę, zestaw słuchawkowy, a nawet sufit Połączenie liliowego i białego to najkorzystniejsza opcja Połączenie liliowego i białego to najkorzystniejsza opcja

Przy bogatym kolorze liliowym (lawendowym) projektanci zalecają stosowanie:

 • Ciemny brąz;
 • Winogrono;
 • Perła;
 • Żółta ochra;
 • Głęboki fiolet;
 • Jasnozielony;
 • Jasny zółty;
 • Mentol.

Projekt fartucha powinien również odpowiadać ogólnej kolorystyce. Projekt fartucha powinien również odpowiadać ogólnej kolorystyce. Wiele zależy od oświetlenia w kuchni: im żółtszy odcień blasku, tym bogatszy liliowy Wiele zależy od oświetlenia w kuchni: im żółtszy odcień blasku, tym bogatszy liliowy

Kolor liliowy harmonijnie łączy:

 • Morela;
 • Czerwony;
 • Dżinsowa;
 • Kasztanowy;
 • Purpurowy;
 • Żółty;
 • Beżowy.

A to nie koniec – liliowy dobrze komponuje się z dużą ilością kolorów i ich odcieni, pozwalając na kreowanie wnętrz w innym kierunku stylistycznym. Na przykład w klasycznym stylu doskonałym połączeniem będzie liliowy z kremowymi, srebrnymi i mlecznymi kolorami. Jeśli chcesz mieć styl vintage – używaj razem z liliowym jasnoniebieskim, jasnoróżowym, jasnozielonym i jasnozielonym.

Kolor liliowy w różnych pokojach

Bardzo często kolor liliowy jest używany przez projektantów w sypialniach. To właśnie w tym pokoju można poczuć, że ten kolor ma pewną tajemniczość i magię. Dzięki temu kolorowi możesz radykalnie zmienić każde pomieszczenie, tylko jeśli odcienie są odpowiednio dobrane. We wnętrzu sypialni najlepiej łączyć liliowy z beżem, trzeba też dodać satynowe tkaniny i połysk jeśli brakuje blasku. Jeśli Twoim celem jest monochromatyczne we wnętrzu, użyj bzu z odcieniami fioletu. Możesz stworzyć wrażenie „zwiewności” w sypialni, używając perłowej szarości w połączeniu z bzem. Ale możesz dodać dramaturgii brązem. Jeśli chodzi o meble, lepiej użyć światła lub pistacji, jeśli ściany w pokoju są jasnoliliowe.

Liliowy niesie spokój w przeciwieństwie do namiętności. Dlatego ten kolor do sypialni będzie idealny. Liliowy niesie spokój w przeciwieństwie do namiętności. Dlatego ten kolor do sypialni będzie idealny.

Liliowy również dobrze wygląda w salonie, ale jeśli masz zamiar urządzać głośne imprezy, ten kolor nie będzie odpowiedni. Ale jeśli mimo wszystko nie możesz się oprzeć, aby nie użyć tego koloru, spróbuj znaleźć środek, aby nie przesadzić. Użyj tapety i podłogi w innych odcieniach, ale meble mogą być używane w kolorze jasnoliliowym..

Jeśli Twoim marzeniem jest wykorzystanie we wnętrzu łazienki koloru liliowego, to najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie go z brązem i beżem. Możesz dodać srebro lub złoto, które dodadzą pomieszczeniu delikatności i kobiecości. Warto zauważyć, że kolor liliowy to doskonała opcja do pokoi dziecięcych, w których zawsze będą miały znaczenie jasne kolory. Co ciekawe, liliowy świetnie sprawdza się zarówno w pokojach chłopięcych, jak i dziewczęcych, dzięki czemu jest kolorem uniwersalnym. Nie ma znaczenia, gdzie chcesz użyć tego koloru, ważne jest, aby wiedzieć, jakich kolorów i odcieni użyć w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, jego oświetlenia i innych niuansów..

Jak prawidłowo połączyć liliowy we wnętrzu kuchni

Matowy liliowy zestaw słuchawkowy będzie wyglądał bardzo nietypowo. Matowy liliowy zestaw słuchawkowy będzie wyglądał bardzo nietypowo.

Jeśli nadal nie możesz zdecydować się na kombinację kolorów, ta informacja będzie bardzo przydatna i pouczająca.. Zdecydowanie łatwiej będzie dokonać wyboru, jeśli skorzystasz z tej podpowiedzi:

 1. Kremowo-liliowy – to doskonała kombinacja kolorów, która będzie doskonałą opcją we wnętrzu sypialni lub salonu;
 2. Jasnożółty i liliowy – nadaje się do pokoju dziecięcego lub placu zabaw;
 3. Różowy i liliowy – dla tych, którzy wolą glamour;
 4. Złoty i liliowy – wybór dla tych, którzy preferują wyrafinowanie;
 5. Delikatny niebieski i liliowy – do pomieszczeń z dużą ilością światła słonecznego;
 6. Turkusowy i liliowy – może być stosowany we wnętrzu pokoju dziecięcego;
 7. Fioletowy i liliowy – dobrze się dogaduje w małym przedpokoju.

Rada: liliowy i wszystkie jego odcienie uwielbiają dobre oświetlenie, więc jeśli ten kolor jest używany w Twoim domu, nie zapomnij o nim. Aby to zrobić, możesz użyć oświetlenia wzdłuż konturu sufitu..

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wykonać liliowych ścian, możesz śmiało zastosować różne elementy dekoracyjne w tym kolorze. Najważniejsze, że są w harmonii z kolorystyką pomieszczenia. Na przykład możesz użyć bukietów lawendy lub bzu, wazonów lub ozdobnych doniczek. Jeśli dekorujesz wnętrze, możesz użyć liliowych poduszek lub narzut. Możesz stworzyć akcent w pokoju za pomocą dywanu lub zasłon w kolorze liliowym..

Zestaw słuchawkowy w kilku odcieniach bzu będzie wyglądał niecodziennie i stylowo Zestaw słuchawkowy w kilku odcieniach bzu będzie wyglądał niecodziennie i stylowo

Wniosek

Dziś opinia jest bardzo powszechna, że ​​kolor liliowy nie nadaje się do dużych pomieszczeń, ale można się z tym spierać, ponieważ wszystko zależy wyłącznie od tego, co lubi właściciel mieszkania lub domu, a także od właściwej kombinacji kolorów w wnętrze. Jeśli czujesz się komfortowo, używając liliowego, dlaczego nie użyć go do swojego projektu. Niezależnie od wyboru, pamiętaj, że konieczne jest przestrzeganie wszystkich powyższych zasad łączenia bzu z różnymi kolorami i odcieniami. W końcu poziom komfortu w dużej mierze zależy od intensywności wybranego koloru, więc wcześniej ustal dla siebie najbardziej odpowiednią opcję..

Liliowe kuchnie (galeria zdjęć)