Kuchnia

Jakie są zalety kuchni z jadalnią i jak poprawnie pokonać projekt

Kuchnia, w skład której wchodzi pełna jadalnia, to bardzo wygodna i przytulna przestrzeń. Kuchnia, w skład której wchodzi pełnoprawna jadalnia, to bardzo wygodna i przytulna przestrzeń. Tak naprawdę jadalnia to meble w postaci jedynie stołu i krzeseł, za którymi odbywają się rodzinne posiłki. Czasami jadalnia może być oddzielnym pomieszczeniem. Ale jest kilka powodów, dla których lepiej połączyć te dwa pokoje. Dowiesz się o tym z tego artykułu..

Kreatywny projekt aranżacji wnętrz

Eksperci identyfikują kilka głównych opcje aranżacji wnętrz kuchni – jadalni:

 • połączenie dwóch pokoi. Taki projekt jest najczęstszy.
 • Podział na strefy.
 • Jadalnia jako osobne pomieszczenie.

Najczęstszą opcją projektowania kuchni z jadalnią jest opcja połączona. Najczęstszą opcją projektowania kuchni z jadalnią jest opcja połączona.

Kuchnia-jadalnia połączona z salonem

Projekt kuchni-jadalni, połączonej z salonem, pozwala na wyremontowanie wygodnego pokoju do przyjmowania gości. Planując takie wnętrze, należy pamiętać, że wszystkie strefy muszą być połączone stylowo. Jednocześnie trzeba je różnicować..

Podział na strefy

Zagospodarowanie przestrzenne jest wymagane, aby oddzielić jadalnię od kuchni. Aby poprawnie wykonać taką naprawę, potrzebujesz:

 • zainstaluj licznik prętów na granicach stref;
 • kuchnia musi mieć odpowiednią podłogę;
 • wybierz takie kolorystyki, które będą do siebie pasować.
 • Odbierz wszystkie niezbędne meble.

Lada barowa będzie doskonałą alternatywą dla zwykłego stołu kuchennego. Ale jeśli pokój jest duży, nie ma potrzeby czyszczenia stołu.

Jadalnia może znajdować się w osobnym pomieszczeniu, zamykając ją półprzezroczystymi ścianami Jadalnia może znajdować się w osobnym pomieszczeniu, zamykając ją półprzezroczystymi ścianami Lada barowa, podłoga i kolumny przyczyniają się do podziału na strefy kuchni-jadalni połączonej z salonem Lada barowa, podłoga i kolumny przyczyniają się do podziału na strefy kuchni-jadalni połączonej z salonem

Podział na strefy można to zrobić na dwa sposoby:

 • za pomocą oświetlenia. Zaleca się zawieszenie lamp w obszarze roboczym. Na przykład zamontuj je w szafkach ściennych..
 • Zainstaluj krok. W ten sposób podział na strefy odbywa się za pomocą elewacji.

Jadalnia połączona z kuchnią

Ten projekt zakłada przez następujące wymagania:

 • materiały wykończeniowe muszą być odporne na wilgoć i praktyczne;
 • projekt jadalni może składać się z prostych materiałów stosowanych w przestrzeniach mieszkalnych;
 • oświetlenie w obu strefach jest inne.

Materiały do ​​wykończenia kuchni z jadalnią powinny być praktyczne i odporne na wilgoć Materiały do ​​wykończenia kuchni z jadalnią powinny być praktyczne i odporne na wilgoć

Kuchnia-jadalnia z małego pokoju. Układ

Aby mały pokój okazał się doskonałym projektem jadalni połączonej z kuchnią, wystarczy mieć ochotę i postępować zgodnie z określonymi zaleceniami. Jedynym minusem jest to, że w takim pomieszczeniu istnieją pewne ograniczenia w projektowaniu..

Do kuchni-jadalni należy zakupić lub wykonać własny mini-zestaw. Pozostała przestrzeń jest określana pod stołem jadalnym. W razie potrzeby powiesić na ścianie telewizor plazmowy.

Projekt: podstawowe wskazówki

Jeśli kuchnia i jadalnia znajdują się w tym samym pomieszczeniu, należy wybrać dla niej odpowiedni wystrój i elementy wyposażenia wnętrz..

Jadalnia powinna być jasna. Najlepiej nadają się okna francuskie. Wynoszą one od podłogi do sufitu. Stylowe żaluzje lub kurtyny powietrzne będą z nimi harmonijnie wyglądać..

Zawieś obrazy na ścianach i umieść wysokie wazony na podłodze. Projekt wnętrza zmieni się natychmiast. W zimnych miejscach nie może zabraknąć kominka, który zapewni ciepło i komfort. Drobne kosmetyczne naprawy nie zaszkodzą.

Projekt kuchni z jadalnią (wideo)

Układ i możliwe opcje

Układ zawiera takie opcje pokoju:

 • Dwurzędowy. Taka naprawa nadaje się do przechodniej kuchni. To pozwala uczynić godność z niekorzyści..
 • W kształcie litery L. Miejsce pracy znajduje się w rogu. Dzięki temu zapewnia dostęp do dowolnego elementu ze wszystkich stron..
 • Liniowy. Szafka kuchenna jest zainstalowana z jednej strony, a stół jadalny z drugiej.
 • Ostrownaja. Aby stworzyć efektowne wnętrze, najlepiej nadaje się ten układ. Bądź kreatywny tutaj.
 • W kształcie litery U. Stosowany w dużych pomieszczeniach. Zestaw kuchenny można ustawić wzdłuż 3 wolnych ścian.
 • W kształcie litery G. Zestaw kuchenny znajduje się w całej wolnej przestrzeni pod ścianami.

Jeśli kuchnia jest zbyt mała, aby wyposażyć w nią jadalnię, można połączyć pokój z salonem. Jeśli kuchnia jest zbyt mała, aby wyposażyć w nią jadalnię, można połączyć pokój z salonem. Dwurzędowy układ mebli jest optymalny do kuchni-jadalni z balkonem Dwurzędowy układ mebli jest optymalny do kuchni-jadalni z balkonem

Meble, sprzęty i porady dotyczące ich doboru

Na sprzęt musisz zwrócić szczególną uwagę:

 • najlepiej wybrać jak najcichszą lodówkę;
 • kaptur musi być bardzo mocny, ponieważ pokój w końcu okaże się duży;
 • jeśli pozwala na to miejsce, możesz postawić miękką sofę lub kanapę w jadalni.

Powinieneś eksperymentować z małymi i jasnymi pociągnięciami, które nieco odbiegają od ogólnego stylu. Na przykład stylowe postmodernistyczne lustro będzie idealnie pasować i rozmyć surowy minimalizm. To tylko jedna kreatywna opcja. Może ich być bardzo dużo..

Opcje projektowania kuchni z jadalnią (wideo)

Projekt i jego główne opcje

Należy przestrzegać wymiarów obszaru roboczego. Powinien mieć zarówno funkcjonalność, jak i atrakcyjność. Wskazane jest zorganizowanie wszystkich głównych stref w taki sposób, aby podczas przygotowywania jedzenia niepotrzebne ruchy były jak najmniejsze. Dlatego naprawa obszaru roboczego powinna przebiegać w taki sposób, aby w efekcie nie była ogromna..

Style projektowania

 • Wysoka technologia. Obejmuje kolory takie jak biały, czarny, metaliczny, srebrny i szary..
 • Klasyczny. Wszystkie meble kuchenne wykonane są z drewna. Wszystkie elementy projektu charakteryzują się wdzięcznymi i estetycznymi krzywiznami. Główną wadą jest to, że dość trudno jest utrzymać takie meble w czystości..
 • Art Deco. Kuchnia w tym stylu ma następujące cechy: geometryczne wzory etniczne, energetyczne właściwości aerodynamiczne, elementy dekoracyjne w postaci trójkątów i kół..
 • Nowoczesny. Wykorzystuje materiały wzajemnie ze sobą kompatybilne. Osobliwością tego stylu są proste formy o zwykłych liniach, pozbawione załamań. Kolor wnętrza wybierany jest niezależnie.
 • Eko. W tym projekcie chodzi o bycie kreatywnym. Wykorzystuje elementy letniego domku. Główne cechy: minimalistyczne meble, detale z kamienia lub drewna, ogromne jasne okna, naczynia ceramiczne, dużo roślin, dużo wolnego miejsca i tak dalej..

Do kuchni-jadalni połączonej z salonem idealny jest styl klasyczny Do kuchni-jadalni połączonej z salonem idealny jest styl klasyczny Możesz podzielić pomieszczenie, używając różnych wzorów ścian w różnych strefach. Możesz podzielić pomieszczenie, używając różnych wzorów ścian w różnych strefach. Nowoczesna kuchnia z jadalnią to modne rozwiązanie projektowe Nowoczesna kuchnia z jadalnią to modne rozwiązanie projektowe

Plusy połączenia dwóch pokoi

Taka kuchnia ma Kilka zalet:

 • pokój staje się jaśniejszy;
 • możliwe staje się przyjmowanie gości będąc blisko nich;
 • jest wolna przestrzeń z powodu braku ściany;
 • możesz spędzić czas w dużej firmie.

Opcje projektowania kuchni z jadalnią (wideo)

Wniosek

Projekt kuchni połączonej z jadalnią może być inny. Najważniejsze jest, aby zachować ten sam styl. Nie można od niej odstąpić, inaczej nowy remont przyniesie tylko rozczarowanie. Zawsze pamiętaj o zagospodarowaniu przestrzennym, które przy odpowiednim podejściu może rozwiązać wiele problemów..

Przykłady kuchni z jadalnią (zdjęcie)