Kuchnia

Ciasto francuskie z jabłkiem – wyjątkowe przepisy

 • Gotowe ciasto francuskie to najwygodniejsza opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na pieczeniu i nie lubią czekać, aż ciasto wyrośnie Gotowe ciasto francuskie to najwygodniejsza opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na pieczeniu i nie lubią czekać, aż ciasto wyrośnie Czas pieczenia: 45 min;
 • Porcje: 20;
 • Kcal: 250;
 • Białka / Tłuszcze / Węglowodany: 30 g / 10 g / 25 g.

Ciasta mogą być z różnymi nadzieniami, w tym owocowymi, a także mogą być wykonane z różnych ciast. Ze względu na specyfikę klimatyczną kraju ze wszystkich owoców ciasta najczęściej nadziewano jabłkami.

Ciasto francuskie z jabłkami

Warto dodać, że ciasta francuskie z nadzieniem owocowym zdobyły uznanie jednego japońskiego specjalisty kulinarnego – Tayashi (XIX wiek). Był tak pod wrażeniem smaku, że wracając do Japonii zaczął piec ciasta francuskie i bułeczki, które nazwał „zapiekankami”, dzięki czemu były w dobrej kondycji. Warto dodać, że receptura została nieco zmieniona przez szefa kuchni na tradycyjne japońskie produkty..

Ciasta francuskie - ciekawy zewnętrznie i pyszny deser z nadzieniem jabłkowym Ciasta francuskie – ciekawy zewnętrznie i pyszny deser z nadzieniem jabłkowym

Następnie wszelkie słodkie wypieki w Japonii stały się znane jako „Tayashi”. Jednak to ciasto opiera się na pomysłach kuchni rosyjskiej – ciasta.

Pieczywo jabłkowe jest szeroko rozpowszechnione w kraju ze względu na obfitość sadów jabłkowych. Wynika to przede wszystkim z klimatu kraju – inne drzewa owocowe rzadko się zapuszczały i dawały słabe plony. Wyjątkiem od tej reguły są regiony południowe, gdzie powszechnie uprawiane są morele, brzoskwinie i inne drzewa owocowe..

Składniki

Aby zrobić ciasta francuskie (gotowe), potrzebne będą następujące produkty:

 1. Bezpośrednio ciasto. Na 20 ciastek wyjdzie 500 gramów ciasta.
 2. Jajka. Wymagane do powlekania ciast. Na 20 ciast – 1 jajko.
 3. Apple to główne nadzienie. Na 20 ciast weź 600-700 gramów jabłek (po obraniu i pocięciu rdzenia pozostanie około 500 gramów produktu).
 4. Cukier. Jest dodawany w razie potrzeby, ilość cukru zależy od osobistych preferencji. Nie można w ogóle dodać.

Najsmaczniejsze ciasta francuskie z jabłkami

W tej chwili przepisy na ciasto francuskie z jabłkami są zupełnie inne – każda gospodyni domowa ma swój niepowtarzalny przepis.

Dlatego poniżej zostaną podane instrukcje krok po kroku dotyczące robienia ciast według najprostszego przepisu:

 1. W przygotowaniu nadzienie. Aby to zrobić, umyj jabłka, a następnie wytnij rdzeń z nasionami. Zaleca się również ich obieranie (ale nie jest to konieczne).
 2. Następnie jabłka są krojone w drobną kostkę lub podpałkę na tarce (można przewijać w maszynce do mięsa) – metoda siekania według wyboru gospodyni. Następnie dodaje się do nich cukier (do smaku) i miesza. Niektórzy ludzie zastępują cukier miodem.
 3. Ciasto francuskie jest rozmrażane (można je rozmrozić na kilka godzin przed gotowaniem lub w kuchence mikrofalowej na 5-10 minut). Nie ma sensu samemu gotować ciasta – kosztem będzie to porównywalne z kupowaniem gotowego.
 4. Następnie ciasto kroi się na kwadraty o wymiarach około 7×7 cm. Kształt półfabrykatów określa kształt ciasta (można go pokroić w kółka, rombki itp.).
 5. Nadzienie układa się na półfabrykatach. Do każdego przedmiotu potrzebujesz kilku łyżeczek (około 2-3 łyżeczek), po czym przedmioty są składane w kształcie trójkąta. W procesie rzeźbienia ważne jest, aby dokładnie zamknąć krawędzie, aby sok nie wyciekał..
 6. Następnie na blasze do pieczenia kładzie się papier do pieczenia i umieszcza się na nim gotowe ciasta pokryte jajkiem. Blacha do pieczenia jest umieszczana w nagrzanym piekarniku. Temperatura pieczenia – 180 stopni. Czas pieczenia – około pół godziny.

Bułeczki z ciasta francuskiego z jabłkami

Bułeczki można zrobić w podobny sposób. Różnica między nimi a ciastami jest nieznaczna – do bułek wkłada się mniej nadzienia jabłkowego, a więcej cukru..

Z gotowego ciasta francuskiego można przygotować szeroką gamę potraw. To znacznie uprościło życie zapracowanych gospodyń domowych. Nie musisz samodzielnie robić ciasta, poczekaj, aż stanie lub wyrośnie. Wystarczy przygotować nadzienie Z gotowego ciasta francuskiego można przygotować szeroką gamę potraw. To znacznie uprościło życie zapracowanych gospodyń domowych. Nie musisz samodzielnie robić ciasta, poczekaj, aż stanie lub wyrośnie. Wystarczy przygotować nadzienie

Możesz dodać cynamon. Są również pieczone w piekarniku przez 30 minut..

Tak więc ciasto francuskie zyskało również popularność ze względu na łatwość jego przygotowania. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów ciasta, ponieważ jest sprzedawany w prawie wszystkich sklepach spożywczych – ponieważ jest łatwy do wykonania. Dlatego gospodyniom domowym wygodniej było kupować gotowe ciasto, a nie gotować – w cenie koszt gotowego ciasta i koszt jego składników (do gotowania) są prawie takie same.

Ciasto francuskie z jabłkiem: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Jabłka umyć, obrać i pokroić w średniej wielkości kostkę Jabłka umyć, obrać i pokroić w średniej wielkości kostkę Do jabłek dodać cukier, cynamon, wanilinę, skrobię kukurydzianą i wszystko wymieszać Do jabłek dodać cukier, cynamon, wanilinę, skrobię kukurydzianą i wszystko wymieszać Pokrój ciasto francuskie na kwadraty Pokrój ciasto francuskie na kwadraty Nasze nadzienie kładziemy na środku każdego kwadratu. Nasze nadzienie kładziemy na środku każdego kwadratu. Ciasto składamy tak, aby otrzymać trójkąt. Przymocuj brzegi, lekko ściskając ciasto palcami. W środku każdego ciasta robimy kilka nakłuć, można użyć widelca Ciasto składamy tak, aby otrzymać trójkąt. Przymocuj brzegi, lekko ściskając ciasto palcami. W środku każdego ciasta robimy kilka nakłuć, można użyć widelca Ciasta rozkładamy na blasze pokrytej pergaminem i pieczemy w piekarniku przez 20 minut w temperaturze 180 stopni Ciasta rozkładamy na blasze pokrytej pergaminem i pieczemy w piekarniku przez 20 minut w temperaturze 180 stopni

Ciasto francuskie z jabłkami (wideo)