Korytarz

Praktyczne lustro do przedpokoju: przegląd i 3 ważne funkcje

Lustro to jeden z najważniejszych atrybutów, które muszą znajdować się w przedpokoju. Lustro to jeden z najważniejszych atrybutów, które muszą być obecne w przedpokoju.Oprócz wrażenia, jakie wywierają na gościach domu, lustro spełnia wiele funkcji użytkowych. A jeden z nich psychologicznie „przestawia się” na wyjście z mieszkania, z którym ściśle związane jest odbicie w lustrze. Jest to całkowicie zrozumiałe dla płci pięknej..

Przedpokoje z lustrem, czyli jak powiększyć pomieszczenie

Pewność, że wszystko jest w porządku z obrazem, odgrywa dla kobiety ogromną rolę..

Oprócz bezpośredniego celu lustro na korytarzu może pełnić inne role:

 1. Zmień wizualne proporcje pomieszczenia.
 2. Staje się akcentem.
 3. Działają jako element dekoracyjny.

Dzięki dużemu lusterku możesz optycznie powiększyć mały przedpokój Dzięki dużemu lusterku możesz optycznie powiększyć mały przedpokój

W artykule skupimy się na wyborze odpowiedniego lustra, jakie są rodzaje lustrzanych przedmiotów, jak optycznie powiększyć przestrzeń, jak ozdobić pokój oryginalnym lustrem i wiele więcej..

Nie należy zaczynać od wyboru luster, ale od opisania doskonałych technik, ponieważ wąskie i małe korytarze nie są rzadkością. Najpopularniejszą techniką wizualnego powiększenia przestrzeni jest przesuwna szafa z lustrzanymi drzwiami, która znajduje się wzdłuż długiej ściany korytarza..

Istnieją jednak również inne opcje. Na przykład nie wszystkie drzwi mogą być wykonane z lustrzaną powierzchnią, ale tylko jedna komora. Duże lustro ścienne również dobrze sobie radzi z tym zadaniem, zwłaszcza jeśli znajduje się naprzeciw wejścia do pokoju w rogach korytarza. Dzięki temu, że nie tylko jedna przeciwległa ściana dostaje się w lustrzane odbicie, przestrzeń wizualnie staje się jeszcze szersza.

Jeśli system okienny zostanie odbity w lustrze, doda to naturalne światło, a jeśli żywa roślinność – dodatkowe:

 • Styl;
 • Oryginalność;
 • Piękno.

Faseta na lustrach, oprócz ciekawej gry światła, sprawi, że aranżacja przestrzeni we wnętrzu będzie bardziej obszerna.

Rodzaje luster do przedpokoju

Oryginalne lustra do przedpokoju występują w różnych kształtach, wzorach i rodzajach..

Istnieje szeroka gama luster do przedpokoju, różniących się kształtem, rodzajem mocowania i elementami dekoracyjnymi. Istnieje szeroka gama luster do przedpokoju, różniących się kształtem, rodzajem mocowania i elementami dekoracyjnymi.

W nowoczesnych wnętrzach najbardziej popularne są następujące rodzaje niezastąpionych elementów dekoracyjnych:

 1. Współczesny horyzontalny. Takie lustra również częściowo optycznie powiększają ścianę, na której są ustawione. Jednak nadal mogą “wzmocnić” wygląd sąsiednich mebli. Stylowe produkty poziome mają zwykle lakoniczny design z ramą lub bez, dzięki czemu idealnie pasują do każdego kierunku stylu, minimalizm nie jest wyjątkiem.
 2. Piękne zawiasy, pionowa pełna wysokość. Pozwalają zobaczyć siebie doskonale w szczegółach, co jest ważne w przypadku wąskiego przedpokoju. Lepiej umieścić lustro w ramie naprzeciw wieszaka..
 3. Mały owal. Nadaje się do małych korytarzy lub może być umieszczony jako dodatkowy element wnętrza w dużym przedpokoju.
 4. Wąski krętlik na stojaku. Można go łączyć zarówno z sąsiednimi elementami wyposażenia wnętrz, jak iz elementami dekoracyjnymi, ciekawymi wykończeniami..

Lustro może stać na podłodze, ale w tym przypadku konieczne jest zapewnienie, aby stało pewnie. Wybór lustra zależy od wielkości pomieszczenia i stylu wnętrza..

Jeśli trudno jest ukończyć dekorację własnymi rękami, lepiej zwrócić się do profesjonalnych dekoratorów, którzy zrobią wszystko, jak mówią, w Feng Shui.

Czy duże lustro w korytarzu nadaje się do małego korytarza?

Większość właścicieli domów Chruszczowa ma pytanie – co z małymi korytarzami? Odpowiedź jest prosta – rozwiń, przynajmniej wizualnie.

W małym korytarzu na najszerszej ścianie należy zawiesić duże lustro W małym korytarzu na najszerszej ścianie należy zawiesić duże lustro

W korytarzu nie należy umieszczać wielkogabarytowych konstrukcji podłogowych, lepiej jest preferować:

 • Lustrzane fasady szaf przesuwnych;
 • Wbudowane półki z przesuwanymi drzwiami;
 • Ergonomiczne stojaki na buty.

Efekt ekspansji wizualnej będzie zależał od długości powierzchni odbijającej – im jest szersza, tym bardziej przestronny będzie korytarz.

Jeśli sufit jest niski, musisz ułożyć model pionowy. Najczęściej montuje się je na ścianie, ale jest też bardziej kreatywna opcja umieszczenia – do zawieszenia na drzwiach wejściowych. Powinieneś także umieścić je na rogach – stworzy to podwójną ekspansję..

Stoły do ​​przedpokoju z lustrami

Ściana jest idealnym miejscem do dekoracji przestrzeni przedpokoju, nie tylko z punktu widzenia tego, że naprawdę można na niej zawiesić przedmioty dekoracyjne, takie jak lustro i półki, panele, plakaty, ale również dlatego, że meble mogą być blisko niego.

Stoliki przyścienne lub konsola będą świetnym dodatkiem do wnętrza przedpokoju.

Stół i lustro w przedpokoju muszą być wykonane w tym samym stylu. Stół i lustro w przedpokoju muszą być wykonane w tym samym stylu.

Mały mebel powstaje zwykle z:

 • Calvados;
 • Buk;
 • Olcha;
 • Gruszki;
 • Mahoń.

Jeśli w pokoju nie ma dobrego materiału filmowego, świetnym pomysłem jest zainstalowanie drewnianej konsoli z lustrem. Nawiasem mówiąc, minimeble do przedpokoju można kupić w dużych centrach handlowych, takich jak Ikea czy Leroy Merlin, na szczęście dziś nie ma problemów z wyborem..

Toaletka w przedpokoju z lustrem

Dla nowoczesnych kobiet, posiadających wiele różnych urządzeń, dużą rolę odgrywa ilość i pojemność szuflad i półek. Wykonano dla nich wiele niedrogich modeli toaletki z lustrem, a także eleganckie modele włoskiej produkcji, proste rosyjskie produkty, które łączy obecność szuflad po obu stronach..

Dekorowanie przestrzeni toaletką z lustrem to modne rozwiązanie do przedpokoju w stylu:

 • Prowansja;
 • Klasyczny;
 • Kraj i inne.

Szkło mola dobrze komponuje się z lustrem, niezależnie od stylu wnętrza, w którym się znajdują. Szkło mola dobrze komponuje się z lustrem, niezależnie od stylu wnętrza, w którym się znajdują.

W przypadku toaletki z lustrem koszt waha się od niskiego, jeśli mówimy o laminowanej płycie MDF, przez przystępny cenowo, do kilku, jeśli meble są wykonane z litego drewna..

W każdym razie udekorowanie przedpokoju toaletki pojemną szufladą lub kilkoma szufladami to świetny pomysł..

Przedpokój z lustrzanymi drzwiami

Szafa z lustrem jest uważana za najbardziej racjonalne rozwiązanie dla małego korytarza. Dzięki zastosowaniu lustrzanych elewacji istnieje realna szansa na wizualne zwiększenie wielkości pomieszczenia, odblaskowe powierzchnie wpychają ściany do pomieszczenia.

Dodatkowo przesuwne szafy z lustrami na drzwiach sprawiają, że pomieszczenie jest jaśniejsze, bardziej przestronne i lżejsze. Należy to wziąć pod uwagę, jeśli wybór padł na szafę z lustrem w przedpokoju, ponieważ w przedpokoju nie ma okien i dlatego zawsze potrzebne jest dodatkowe oświetlenie.

Szafa przesuwna występuje w kilku odmianach:

 • Wbudowany;
 • Kątowy;
 • Sprawa.

Lustro wbudowane w szafę dobrze wygląda w przedpokoju wykonanym w stylu high-tech lub nowoczesnym Lustro wbudowane w szafę dobrze prezentuje się w przedpokoju wykonanym w stylu high-tech lub nowoczesnym

Kupując meble z lustrami, właściciele mieszkania z małym korytarzem będą mogli nadać wnętrzu wyjątkowości i oryginalności. A najszerszy wybór luster pozwoli na realizację najśmielszych pomysłów..

Wygodny narożny korytarz z lustrem

Każdy z właścicieli mieszkania lub prywatnego domu chce, aby każdy z jego pokoi wyglądał jak najbardziej efektownie i ekologicznie. Korytarz nie jest wyjątkiem, jako pierwszy pokój, do którego wchodzą domownicy i goście domu po przekroczeniu progu mieszkania.

To właśnie hol wejściowy tworzy wrażenie gustu właściciela i całego apartamentowca. Wdrażanie różnych rozwiązań projektowych daje możliwość zmiany dowolnego wnętrza, ale tylko w przypadku niewielkich korytarzy wybór mebli bywa ograniczony.

Dobrym rozwiązaniem do przedpokoju o niemal każdej wielkości jest przedpokój narożny z lustrem. Kompaktowe narożne korytarze doskonale rozwiązują kwestię estetycznej aranżacji małego korytarza.

Zapewnij dużo miejsca na urządzenie:

 • Ubranie;
 • But;
 • Akcesoria.

Wśród zalet narożnego korytarza z lustrem należy zwrócić uwagę na dobre walory estetyczne i zwartość. Wśród zalet narożnego korytarza z lustrem należy zwrócić uwagę na dobre walory estetyczne i zwartość.

Korytarze narożne z lustrem wyróżniają się wyrafinowaniem stylu i możliwością jak najbardziej organicznego dopasowania do wnętrza korytarza. Koszt zestawów mebli narożnych jest zróżnicowany, w zależności od materiału, z którego są wykonane, złożoności wykonania oraz modelu mebla.

Oprócz narożnych korytarzy ważne jest, aby umieścić zestaw Christina lub Josephine w małych korytarzach. Możesz uzupełnić wnętrze o lustra M08 lub M11. Umieszczenie stojaka nie jest złe, schemat montażu jest zawsze dołączony, jednak jeśli nie możesz poradzić sobie własnymi rękami, lepiej skontaktować się z mistrzem.

Lustra do przedpokoju w bagietce

Lustro w bagietce doskonale ozdobi każde pomieszczenie, nie tylko w domku, ale także w mieszkaniu. Ciekawostką jest to, że takie modele są poszukiwane prawie wszędzie! Powód znaczenia takich luster jest prosty! W końcu każdy z nich podkreśla wyrafinowanie i styl pomieszczenia..

Zaleca się umieszczenie luster w bagietce w przedpokoju wykonanym w stylu klasycznym. Zaleca się umieszczenie luster w bagietce w przedpokoju wykonanym w stylu klasycznym.

Lustro w bagietce nadaje się nie tylko na korytarz, może zawierać:

 • Sypialnia;
 • Łazienka;
 • Badanie;
 • hala.

Świetny pomysł na klasyczny styl – kute bagietki lub biała oryginalna ramka. Krata z drewnianym stolikiem w kolorze wenge doskonale zastąpi lustro w bagietce.

Wybór opcji zależy od gustu właścicieli mieszkania lub prywatnego domu.

Oświetlenie: lampy do lustra w przedpokoju

Głównym wymogiem dla lustrzanych powierzchni w korytarzu jest ich wysokość i szerokość. Dobrze, że osoby, które składają wizytę w mieszkaniu lub domu, czy zbierają się na ulicy, znajdują w nim odzwierciedlenie w pełnym wzroście, ponieważ tak ważne jest sprawdzenie swojego wyglądu. Dlatego warto kupić jak największy model, na szczęście dziś sprzedaż nie jest ograniczona, towary prezentowane są zarówno w sklepach, jak i w tradycyjnych galeriach..

Dobry produkt zawsze ma dokładny opis i nie jest tani. Oświetlenie należy dobierać indywidualnie, w zależności od wielkości. Dobrym miejscem na oprawę oświetleniową jest górna część ramy lustra, ale tylko wtedy, gdy znajduje się ona nie wyżej niż 2 metry od powierzchni podłogi.

Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie małej lampki nad lustrem. Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie małej lampki nad lustrem.

Jeśli lustro jest bardzo duże, oświetlenie zapewnia para symetrycznie rozmieszczonych kinkietów. Wysokość – taka sama 2 m od podłogi.

Wymagania dotyczące oświetlenia w pobliżu lustra w korytarzu są takie same jak w innych pomieszczeniach:

 • Zgodność ze stylem pokoju i lampy;
 • Nie wieszaj kolorowych lamp;
 • Zakaz białych matowych odcieni.

Kierunek stylu opraw oświetleniowych całkowicie zależy od ogólnego projektu projektowego korytarza – muszą być połączone we wnętrzu. Szafy przesuwne z wbudowanymi lustrzanymi fasadami są powszechne. A tam, gdzie z kinkietu zwisało lustro, można urządzić kompaktową, funkcjonalną szafę. Oświetlenie takich luster można zaaranżować za pomocą podwieszanego gzymsu z wbudowanymi reflektorami punktowymi. Istnieją modele z już wbudowanym podświetleniem.

Jak wybrać lustro na korytarzu (wideo)

Słuchając rad projektantów możesz zorganizować wygodny, funkcjonalny i piękny pokój.

Projekt przedpokoju z lustrem (zdjęcie wnętrza)