Korytarz

Nowoczesne szafy: 3 popularne style

Garderoba to świetna opcja do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Garderoba to świetna opcja do przechowywania ubrań i innych rzeczy. Dopiero po zrobieniu wszystkiego zgodnie z zasadami okazuje się, że z niewielkich szaf można korzystać racjonalnie i wcale nie trzeba kupować, niż cała ściana szaf.

Kompaktowe nowoczesne szafy

Projekty przedpokoju są często tworzone przy użyciu projektu takiego jak szafa w aranżacji wnętrz. Aby szafa była zamknięta, nawet jeśli zawiera dużą ilość rzeczy niezbędnych w życiu codziennym, powinna być odpowiednio zaprojektowana, udekorowana i zaaranżowana.

Systemy otwierania i zamykania różnią się od standardowych drzwi wahadłowych. Na dole i na górze znajdują się specjalne prowadnice, w których znajdują się małe kółka, to one przesuwają drzwi szafy w płaszczyźnie poziomej.

To najważniejszy punkt, ponieważ hol wejściowy ma zwykle dość niewielki rozmiar, a otwarte, dobrze otwierane drzwi zajmują dużo miejsca, utrudniając ruch.

Nowoczesne funkcjonalne szafy doskonale nadają się do aranżacji garderoby. Nowoczesne funkcjonalne szafy doskonale nadają się do aranżacji garderoby.

Te szafy przesuwne radzą sobie również z zadaniem wizualnego powiększenia przestrzeni, ponieważ elewacja może być lustrzana lub błyszcząca z metalowymi wstawkami. W takim przypadku nie musisz dodatkowo kupować masywnego lustra pełnowymiarowego ani komody. Przed wyjściem z domu swoje odbicie można ocenić za pomocą lustrzanej powierzchni szafki..

Ponadto wewnątrz szafy koniecznie znajduje się system oświetlenia, który pozwala uniknąć zamieszania w rzeczach i szybko odebrać niezbędne ubrania i akcesoria. Nie zapomnij o półkach. Wybierając meble, należy zwrócić uwagę nie tylko na front, zdobienia i rzeźbienia, jakie wyposażenie posiada szafa, ale również na wypełnienie wewnątrz.

Czasami producenci, chcąc stworzyć meble bardziej przystępne i tańsze, starają się obniżyć koszty, stosując w środku niewielką liczbę urządzeń:

 • Gałęzie;
 • Półki;
 • Szafki.

Jest to niedopuszczalne, ponieważ w takiej szafie rzeczy będą piętrzyły się w górze, ubrania będą się marszczyły, trudno będzie je skategoryzować, co oznacza, że ​​trzeba będzie poświęcić dużo czasu, wysiłku i nerwów na szukanie odpowiednich ubrań . Aby temu zapobiec, należy wybrać model, w którym koniecznie są przewidziane podłużne i poprzeczne pręty, w których z powodzeniem zostaną umieszczone sukienki, spodnie, koszule, płaszcze, kurtki, futra.

Do przechowywania swetrów, T-shirtów, pościeli, czapek i innych rzeczy powinno być wydzielone miejsce, małe półki. Mogą nie być głębokie. W przypadku drobnych przedmiotów, akcesoriów muszą być lekkie kosze. Są dobrze wentylowane, posiadają osłony chroniące przed kurzem.

W szafie dla osób, które przestrzegają surowego, biurowego dress code’u, powinny znaleźć się wysuwane wieszaki, na których będą umieszczane spodnie i krawaty..

Szafa w małym pokoju

Nowoczesne szafy są opcjonalne dla stylowych projektów.

Najpopularniejszy styl ubierania się to klasyczny Najpopularniejszy styl ubierania się to klasyczny

Popularne style garderoby:

 • Klasyczny;
 • Barokowy;
 • Kolonialny.

Lepiej nie umieszczać w salonie ogromnych lustrzanych konstrukcji. Głównym kluczem do sukcesu nie jest oszczędzanie na jakości materiałów na elewację, tworzą one reprezentacyjny i drogi wygląd. Jeśli pozwala na to miejsce, możesz wybrać szafę, w której drzwi otwierają się szeroko na zewnątrz. Duża szafa to prawdziwa mała garderoba ze wszystkimi możliwymi dzwonkami i gwizdkami, ale otwiera się tradycyjnie, a jej głębokość pozwala na umieszczenie wielu rzeczy. To właśnie te opcje mogą bezpiecznie ubiegać się o tytuł centralnego punktu elegancko urządzonego pokoju. Inną dobrą opcją dla małego pokoju jest szafa akordeonowa.

Wygodne szafy metalowe

Szafy metalowe kojarzą się z szafą ognioodporną, modnym w tamtym stuleciu archiwum z półkami. Nowoczesne szafki wykonane z metalu różnią się znacznie, zarówno pod względem jakości, jak i wykonania, od swoich „przodków”.

Wiele osób woli używać w garderobie mebli metalowych, ponieważ cechuje je bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska. Wiele osób woli używać w garderobie mebli metalowych, ponieważ cechuje je bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska.

Zalety mebli metalowych to:

 • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe;
 • Przyjazność dla środowiska;
 • Brak nieprzyjemnego zapachu.

Dodatkowo metal, który jest specjalnie obrabiany, jest chroniony przed negatywnym wpływem wilgoci, co oznacza, że ​​takie szafki można montować w miejscach, w których drewno szybko się starzeje i niszczeje..

Szafa jest kompaktowa i wytrzymała, nie jest łatwo rozbić takie meble, metal to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnie korzystających z garderoby. Szafa metalowa musi być wyposażona w wentylację.

Szafy wnękowe w garderobie

Szafy przesuwne, komody, zestawy słuchawkowe – wszystko to można kupić lub wykonać na zamówienie według wielkości, w oparciu o wielkość pokoju w Chruszczowie lub nowym budynku. Szafy wnękowe są pozbawione tej alternatywy – kompetentnie wejdą do już wykończonego pomieszczenia tylko na indywidualne zamówienie..

Dzięki stworzeniu przegród w niszach, wolnych strefach można uzyskać pełnoprawną garderobę. Wbudowana garderoba może być wykonana ze spiżarni.

Szafy wnękowe świetnie prezentują się we wnętrzu małej garderoby. Szafy wnękowe świetnie prezentują się we wnętrzu małej garderoby.

Kończąc wystrój wnętrza takiej szafy, powierzchnie wykończone:

 • Gips;
 • Kit;
 • Tapeta papierowa.

To wykończenie może przyciągać kurz. Doskonałym rozwiązaniem byłoby ufarbowanie go na jasny kolor. Jeśli takie rozwiązanie nie wydaje się wystarczająco estetyczne, możesz wybrać plastikowe panele dopasowane do tonu głównego materiału szafki..

Szafa narożna-garderoba w salonie

Szafa narożna doskonale pasuje do wnętrza przedpokoju, którego wymiary nie pozwalają na umieszczenie systemu na całej ścianie.

Piękna szafa narożna zmieści się nawet w małym pokoju gościnnym Piękna szafa narożna zmieści się nawet w małym pokoju gościnnym

Szafka narożna przeznaczona jest do przechowywania:

 • Od rzeczy;
 • Akcesoria;
 • Pościel itp..

Za pomocą projektu możesz strefować przestrzeń pokoju. Jeśli właściciele domów nie mają wąskiego korytarza, z którego prowadzą wyjścia do innych pomieszczeń, na przykład kuchni, to naprawdę można tam umieścić szafę narożną z przesuwanymi drzwiami. Jeśli właściciele domu chcą, aby otwierał się dokładnie na pełną długość, należy wybrać systemy promieniowe. Rodzaje konfiguracji mogą być różne i wykonywane na zamówienie.

Szafa narożna to dobre rozwiązanie do sypialni lub przedpokoju, może być również dla dzieci.

Wybór garderoby, garderoby i komody

Komoda to nowoczesne rozwiązanie do małego korytarza lub innego pomieszczenia..

Praktyczność i wygodę wyróżnia nowoczesna komoda, którą można umieścić w garderobie Praktyczność i wygodę wyróżnia nowoczesna komoda, którą można umieścić w garderobie

Komoda biała lub ciemna szafa ma następujące zalety:

 • Praktyczność;
 • Funkcjonalność;
 • Pojemność;
 • Wygoda.

Laminowane powłoki ochronno-dekoracyjne szafy-komody są estetyczne i wizualnie odwzorowują cenne materiały drzewne.

Takie meble są trwałe, nie boją się domowego brudu i wilgoci. Powłoka jest higieniczna i bezpretensjonalna, łatwo utrzymać ją w czystości.

Dzisiejsze katalogi oferują ogromny wybór klasycznych szaf i możesz stworzyć niepowtarzalne wnętrze przedpokoju własnymi rękami, wystarczy wybrać odpowiednią szafę.

Tak więc na przykład klasyczna szafa wykonana z naturalnego koloru drewna może opierać się na zasadzie drzwi przesuwnych, ale wygląd, kształt, wystrój, to wszystko jest stare i przywołuje przeszłość. W tym przypadku w środku będą gotowe, przemyślane półki, wysokiej jakości wykończenia, ale meble będą przypominać szafę babci..

System szaf w garderobie

W dzisiejszych czasach modny design wydaje się być przestronny. Masywne zestawy słuchawkowe i ciężkie, otwarte obudowy to już przeszłość. Rzemieślnicy starają się uwolnić jak najwięcej miejsca w przestrzeni życiowej. Ale jak można to osiągnąć? W końcu konieczne jest nie tylko zdjęcie ubrań i butów, ale także ułożenie wszystkiego tak, aby wszystko było na swoim miejscu i było swobodnie dostępne, aby nie trzeba było grzebać w rzeczach..

Garderoby mogą mieć formę wydzielonej strefy, całego pokoju lub wariantu dwusekcyjnego. To najlepsze rozwiązanie.

Szafa w garderobie to niezbędny element, który sprawi, że pomieszczenie będzie wygodne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Szafa w garderobie to niezbędny element, który sprawi, że pomieszczenie będzie wygodne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Nie musisz kupować dużej ilości zbędnych mebli i urządzać ich w mieszkaniu, dzięki czemu pomieszczenie stanie się:

 • Zapalniczka;
 • Wygodniejszy;
 • Bardziej przestronny.

Główną zaletą garderoby jest to, że za pomocą systemów szafek można je dowolnie dostosowywać. Rysowanie takich systemów jest zawsze indywidualne. Zazwyczaj pokoje projektowane są na zamówienie..

Co lepsze, szafa czy garderoba

Spory o to, co jest lepsze, szafa czy garderoba, nie kończą się. Nawet najbardziej pojemna dwuskrzydłowa i dobrze zorganizowana szafa nie jest tak wygodna jak oddzielna, choć niewielka garderoba. Dziś garderoby powstają nie tylko w domach wiejskich, ale także w budynkach mieszkalnych. Dlatego zastanawiając się, co jest lepsze, wielu poważnie zastanawia się, jaka jest odpowiedź. Ci, którzy doświadczyli komfortu umieszczania rzeczy w garderobie, na zawsze porzucą standardowe szafy..

Dlatego w miarę możliwości lepiej zaplanować garderobę już na etapie tworzenia projektu mieszkaniowego.

Piękna i nowoczesna garderoba uzupełni wnętrze zarówno sypialni, jak i pokoju gościnnego Piękna i nowoczesna garderoba uzupełni wnętrze zarówno sypialni, jak i pokoju gościnnego

Szafę można ustawić w pobliżu:

 • Sypialnia;
 • Łazienka;
 • Pokój dziecięcy.

Nawet jeśli pokój jest mały, nie powinieneś rozpaczać. Oddzielenie ubrań pozwoli zaoszczędzić miejsce nawet w małym domu, ponieważ szafki, komody i szuflada na ubrania, a także dodatkowe przedmioty, takie jak kosz na bieliznę czy deska do prasowania, zmieszczą się w jednym pomieszczeniu..

Garderoba pomaga zaoszczędzić pieniądze. To idealne rozwiązanie dla gospodyni, która dba o porządek w swoim domu. Jeśli jednak miejsca jest absolutnie mało lub w mieszkaniu jest tylko jeden pokój, to oczywiście preferowana jest szafa. Promienista konstrukcja lub komoda będą pasować idealnie.

Wygodna szafa (wideo)

Jeśli sam podejmujesz decyzję, a nie potrafisz prawidłowo zorganizować przestrzeni, to musisz skontaktować się z profesjonalną firmą. Eksperci stworzą projekt wzorniczy mebli składanych lub do zabudowy, stworzą harmonijną i funkcjonalną garderobę.

Projekt garderoby (zdjęcie we wnętrzu)