Korytarz

Mała garderoba: projekty projektowe, 35 zdjęć i 4 pomysły

Nawet niewielka garderoba może być praktyczna, wygodna i pojemna. Nawet niewielka garderoba może być praktyczna, wygodna i pojemna Niemniej jednak nie jest to tylko kaprys, ale konieczność dla tej kochanki, która docenia każdy milimetr jej domu.

Kompaktowe i małe szafy ze spiżarni

Własnymi rękami można stworzyć przytulną, a jednocześnie kompaktową garderobę. Schemat tworzenia musi być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, wtedy wszystko na pewno się ułoży.

Oczywiście profesjonaliści mogą zapewnić garderoby, są to:

 • Przykład;
 • Projekty projektowe;
 • plany;
 • Zdjęcie.

Jeśli rodzina mieszka w domu, w którym zapewniona jest szafa, to ma szczęście, znika kwestia jej optymalnej wielkości i lokalizacji. Zazwyczaj przewidziane miejsce na ułożenie rzeczy znajduje się w nowych budynkach. Jest to osobny, niewielkich rozmiarów, kompaktowy pokój, który znajduje się tuż przy wejściu do mieszkania..

W małym mieszkaniu można zaaranżować garderobę w osobnej niszy W małym mieszkaniu można zaaranżować garderobę w osobnej niszy

Z punktu widzenia funkcjonalności takie rozwiązanie jest bardzo kompetentne, ponieważ można tu umieścić zarówno odzież wierzchnią, jak i koszule, sukienki i spodnie..

Jeśli najemcy nie przewidzieli aranżacji osobnej garderoby w nowym mieszkaniu, eksperci zalecają zdanie się na architektów, którzy stworzyli projekt. W budynku mieszkalnym z ubiegłego wieku znajduje się pomieszczenie gospodarcze, z którego może wyłonić się doskonałe kompaktowe pomieszczenie na rzeczy.

Wszystko, co trzeba zrobić:

 • Uwolnij spiżarnię z niepotrzebnych półek;
 • Wyeliminuj wszystkie śmieci;
 • Ułóż tam wieszak.

Rzuć wystarczająco dużo światła, a mała szafa będzie gotowa na długie lata. Co najlepsze, jeśli spiżarnia znajduje się w pobliżu drzwi wejściowych, możesz w niej zawiesić odzież wierzchnią, bez podróżowania z futrem lub płaszczem po całym mieszkaniu..

Małe garderoby w sypialni

Jeśli w domu nie ma schowka, właściciele domów wolą urządzić garderobę w swojej sypialni – to praktyczne rozwiązanie. To w sypialni domownicy przygotowują się do nadejścia nowego dnia i wybierają rzeczy, w których je spędzą..

Bardzo wygodnie jest otworzyć pojemną szafę, która będzie znajdować się naprzeciwko łóżka i rzucić okiem na wszystko, co można przymierzyć.

Mała garderoba dobrze wpasuje się we wnętrze sypialni Mała garderoba dobrze wpasuje się we wnętrze sypialni

Zazwyczaj w sypialni zawsze znajduje się lustro, które doda pewności wybranemu obrazowi. Projekt garderoby, złożony i kosztowny biznes.

Możesz to zaaranżować sam, projektanci oferują następujące pomysły:

 1. Szafa wnękowa. Racjonalna opcja wszystkiego, co może być. W końcu znajdują się tutaj szafki i stojaki, biorąc pod uwagę wolną przestrzeń. Oznacza to, że przy wejściu osoba nie potknie się o pudełka z butami i nie zaplącze się w wieszaki. W zabudowanej szafie możesz wybrać to, czego potrzebujesz spośród strojów.
 2. Szafa z siatki jest odpowiednia dla tych, którzy nie mają miejsca do przechowywania w mieszkaniu. Składa się z pojedynczych opraw, skrzynek i elementów stelaża, które montuje się zgodnie z życzeniem właścicieli domów. Ta opcja nadaje się również do biura. W pracy możesz wyposażyć bardzo ciekawe i funkcjonalne wnętrza.
 3. Szatnia rama. To niezawodna opcja.
 4. Szatnia panelowa. Odpowiedni dla tych, którzy są gotowi wydać wystarczająco dużo energii i pieniędzy na stworzenie garderoby. Aby to zorganizować, musisz najpierw pokryć ściany specjalnymi panelami. Następnie ułóż półki na rzeczy lub wieszaki na odzież wierzchnią..

Takie garderoby są prawdopodobnie najbardziej wygodne i niezawodne..

Małe garderoby: częste błędy

Każda osoba, która zamierza zrobić garderobę własnymi rękami, napotyka na pułapki.

Przed wyposażeniem garderoby w meble konieczne jest wcześniejsze sporządzenie szczegółowego planu piętra. Przed wyposażeniem garderoby w meble konieczne jest wcześniejsze sporządzenie szczegółowego planu piętra.

Porady profesjonalnych projektantów pomogą uniknąć błędów:

 1. Nie należy kupować mebli, dopóki garderoba nie będzie gotowa. Szafka może nie mieć odpowiedniego rozmiaru lub koloru. Jeśli dana osoba chce stylowego pokoju, taka rozbieżność będzie stresująca..
 2. Do nowej przestrzeni nie należy wybierać odcieni, które są całkowicie przeciwne do ogólnego tła mieszkania. Zbyt ostry kontrast będzie rzucał się w oczy. Profesjonaliści zalecają, przed dekorowaniem garderoby, bardziej szczegółowe zapoznanie się z informacjami na temat kombinacji i psychologii kolorów..
 3. Ściany powinny być gładkie, w jasnym kolorze. Ciemne pionowe powierzchnie sprawią, że pomieszczenie będzie ponure, niezależnie od jasności oświetlenia..
 4. Powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem, gdzie zostaną umieszczone rzeczy. Na przykład możesz umieścić rzeczy damskie po prawej stronie, a męskie po lewej lub zrobić wszystko dokładnie odwrotnie..
 5. Możesz zrobić osobne półki na buty, stojaki na koszule, wieszaki na spódnice, sukienki, spodnie itp..

Nie możemy zapomnieć o wentylacji. Często jest to pomijane, ale ubrania umieszczone w garderobie również pachną i mogą nie zapewniać najlepszych wrażeń..

Nowoczesny design małych garderób

Jeśli w apartamentowcu nie ma dużo miejsca, ale nadal chcesz mieć garderobę, możesz to zrobić. Istnieją małe garderoby. Do tego wystarczą 2 m2. Najważniejsze jest, aby wszystkie szafki i półki ułożyć organicznie i wygodnie. Projekt aranżacji małych szaf nie jest łatwy, ale bardzo interesujący. Na przykład systemy szuflad można ustawić pionowo.

W Internecie można zapoznać się z ciekawymi opcjami projektowania małych garderób. Możesz zapoznać się z ciekawymi opcjami projektowania małych garderób w Internecie.

Dolny rząd półek można zdefiniować dla butów, butów, butów, które lepiej przechowywać osobno w pudełkach zawierających:

 • Karton;
 • Tekstylia;
 • Plastikowy.

W małej garderobie można zaaranżować specjalny „uchwyt” na wieszaki, a także położyć ubrania, których nie da się przechowywać w stanie złożonym.

Przykład małej garderoby: gotowe projekty

Jeśli chcesz mieć pomieszczenie na ubrania, ale trudno to zrobić samemu, nie masz wystarczającego doświadczenia, to w takim przypadku zawsze możesz zamówić gotowy projekt garderoby w wyspecjalizowanej organizacji.

Aby poprawnie sporządzić plan garderoby, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalnego projektanta. Aby poprawnie sporządzić plan garderoby, możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalnego projektanta.

Firmy o tym profilu chętnie świadczą swoim klientom usługi w zakresie:

 • Rozwój projektu;
 • Urządzenie do garderoby;
 • Aranżacja wnętrz.

Eksperci wykonają indywidualny projekt garderoby, uwzględniając życzenia, charakterystykę mieszkania oraz możliwości finansowe. Lub zaproponują gotowe próbki, projekty projektowe wygodnych szaf.

Jak zrobić garderobę w małym pokoju: zdjęcia i przykłady

Wcześniej szafa była dostępna tylko dla osób zamożnych z dużymi mieszkaniami. To modny trend. Garderoba może znacznie ułatwić życie.

Odpowiednio zorganizowana przestrzeń w garderobie pozwoli na kompaktowe i wygodne przechowywanie ubrań, butów i innych rzeczy. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń w garderobie pozwoli na kompaktowe i wygodne przechowywanie ubrań, butów i innych rzeczy.

W rzeczywistości szafa zajmuje mniej miejsca niż duża:

 • Zestawy słuchawkowe;
 • Szafy;
 • Stare ściany mebli.

Organizując odpowiednią garderobę możesz zwolnić miejsce w mieszkaniu.

Jedną z najważniejszych zalet garderoby jest to, że ubrania i buty są odpowiednio ułożone, rzeczy nie marszczą się, nie niszczą i łatwo jest znaleźć to, czego potrzebujesz. Dziś szafą można się pochwalić nawet w mieszkaniu 1-pokojowym. Wystarczy przeznaczyć na to część pokoju lub korytarza i oddzielić go od pokoju głównego.

Obecnie istnieje wiele projektów, które nie wymagają nawet montażu – są lekkie, zajmują minimalną ilość miejsca i mają dobrą funkcjonalność. A jeśli w mieszkaniu jest komórka lokatorska, to jest to idealne miejsce na stworzenie garderoby. Nie bój się małych przestrzeni, najważniejsze, aby nie forsować pokoju, a umieścić tylko najpotrzebniejsze rzeczy, półki, szuflady, wieszak i lustro, nie zapominając o oświetleniu.

Jak zwiększyć przestrzeń w wąskiej garderobie

Jeśli garderoba jest wąska, nie stanowi to problemu. Za pomocą technik projektowych można go wizualnie powiększyć, rozsuwając ściany i podnosząc sufit.

W przypadku małej garderoby eksperci zalecają wybór praktycznych drzwi przesuwnych W przypadku małej garderoby eksperci zalecają wybór praktycznych drzwi przesuwnych

Eksperci zalecają stosowanie następujących technik:

 1. Umieść lustro w garderobie, użyj błyszczących i metalowych powierzchni.
 2. Zapewnij oświetlenie, powinno być go dużo, lepiej odrzucić lampy wolumetryczne i preferować światło punktowe, taśmy LED.
 3. Do dekoracji używaj tylko jasnych kolorów.
 4. Umieść minimum półek, szafek, wieszaków, uchwytów.

Przestrzegając zaleceń dekoratorów, możesz uzyskać harmonijną garderobę, nawet w wąskim pomieszczeniu z niewielkim materiałem.

Garderoba w małym mieszkaniu

Nie ma znaczenia, czy dana osoba jest szczęśliwym posiadaczem osobnej szafy, czy zadowala się wąską i źle zorganizowaną szafą, która ledwo mieści nawet 1/3 rzeczy, ma możliwość uczynienia przestrzeni ergonomiczną i stworzenia wnętrza która zaspokoi potrzeby i wymagania.

Do dekoracji ścian w małej garderobie lepiej jest użyć tapety w jasnych odcieniach. Do dekoracji ścian w małej garderobie lepiej jest użyć tapety w jasnych odcieniach.

Oto kilka wskazówek:

 1. Co sezon należy przejrzeć zawartość garderoby, wszystkie niepotrzebne odłożyć do pudełek, a zostawić tylko to, co będzie noszone o tej porze roku. Ogólnie rzecz biorąc, musimy starać się nie umieszczać w szafie niczego zbędnego. Rzeczy, których nie planuje się nosić, najlepiej przechowywać w szafkach przy łóżku lub na antresoli, na loggii.
 2. Ściany szafy powinny być pomalowane na dopełniający odcień. Idealne rozwiązanie – delikatny różowy odcień.

Powinieneś także zoptymalizować przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem optymalizacyjnym jest połączenie półek i poprzeczek, które zwolnią miejsce na jak najwięcej ubrań. W projekcie szafy powinny znaleźć się zarówno półki, jak i wieszaki. Dobrze kupić pudełka na akcesoria. Prawidłowo umieść jedno pudełko pod pasami, drugie pod szalikami. Nie zajmująca dużo miejsca pufa lub krzesełko pozwoli na spokojne założenie butów bez wychodzenia z garderoby.

Projekty i projekty małych garderób (wideo)

Podchodząc kreatywnie do procesu, możesz uzyskać piękną garderobę, która zainspiruje Cię do tworzenia nowych obrazów..

Projekty projektowe małych garderób (zdjęcia wnętrz)