Korytarz

Jak dobrać dodatki do garderoby?

Garderoba to niewielkie pomieszczenie do przechowywania ubrań, dlatego powinno być wygodne i praktyczne. Szatnia to małe pomieszczenie do przechowywania ubrań, więc powinno być wygodne i praktyczne Najlepszym i najwygodniejszym urządzeniem do przechowywania ubrań jest garderoba, ponieważ jest to bardzo wygodne, gdy wszystkie ubrania, buty i akcesoria znajdują się w jednym miejscu. Aby jednak garderoba była wygodna i funkcjonalna, bardzo ważne jest, aby wyposażyć pomieszczenie zgodnie ze wszystkimi wymaganiami..

Nowoczesne wyposażenie garderoby

Szatnię można podzielić na kilka stref, a mianowicie dolną, środkową i górną. Dolna strefa powinna zawierać rzeczy rzadko używane. Również w dolnej części można zrobić przegródkę na buty, bieliznę i akcesoria..

W szczególności szafa powinna zawierać:

 • Półki na ubrania i buty;
 • Wieszaki;
 • Szuflady na bieliznę i akcesoria.

Obowiązkowe elementy garderoby to specjalne półki na ubrania, szuflady i wieszaki. Obowiązkowe elementy garderoby to specjalne półki na ubrania, szuflady i wieszaki.

Środkowa część garderoby przeznaczona jest na najczęściej używane przedmioty. Tutaj potrzebne są wieszaki, półki z szufladami do przechowywania rzeczy. Górna część garderoby przeznaczona jest na przechowywanie czapek.

Najczęściej garderoba wyposażona jest w:

 • Mały prywatny pokój;
 • Magazyn;
 • W hali.

W zależności od tego, gdzie znajduje się hol wejściowy, materiały wykończeniowe i inne elementy dobierane są do właściwej aranżacji wolnej przestrzeni. Półki mogą być wykonane z naturalnego drewna, płyt kartonowo-gipsowych lub innych materiałów. Możesz kupić gotowy sprzęt do garderoby do szkoły, ponieważ jest on dość mały i w razie potrzeby można dodać osobne moduły.

Przed wykonaniem napraw w szafie należy sporządzić wstępny schemat ze wszystkimi pomiarami i przygotować kosztorys dla głównej pracy.

Dobór mebli do garderoby

Aranżacja garderoby jest uważana za dość ważną kwestię, dlatego należy do niej podejść z pełną odpowiedzialnością. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich mebli do garderoby. Jeśli jest mały, nie powinieneś robić mebli szafkowych z naturalnego drewna ani kupować gotowego kompleksu do pokoju dziecinnego, ponieważ zajmą one tylko wolną przestrzeń..

Meble i system przechowywania do garderoby muszą być starannie dobrane, biorąc pod uwagę ich jakość i producenta. Meble i system przechowywania do garderoby muszą być starannie dobrane, biorąc pod uwagę ich jakość i producenta.

Jednak w każdym przypadku garderoba musi być wyposażona w:

 • System do przechowywania ubrań;
 • Urządzenia do wieszania ubrań;
 • System do przechowywania butów.

Ostatnio bardzo poszukiwany jest system przechowywania ubrań z lekkiego metalu. Może być modułowy lub montowany na specjalnych stojakach. Słupki można przymocować do ścian lub sufitów i podłóg. Oprócz standardowych systemów przechowywania, szuflad i półek, są też całkiem ciekawe specjalne spódnice i spodnie. Takie systemy to prowadnice, na których mocowane są klipsy. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ można powiesić wiele rzeczy..

Aranżacja garderoby

Urządzenie garderoby może być zupełnie inne..

Urządzając garderobę należy najpierw zdecydować o jej wielkości Urządzając garderobę należy najpierw zdecydować o jej wielkości

Przede wszystkim ważne jest sporządzenie schematu, na którym zostanie to wskazane:

 • Wymiary szafy;
 • Oddzielne strefy;
 • Wymiary każdego mebla.

Aby garderoba była idealna, możesz zwrócić się do profesjonalistów, którzy pomogą Ci poprawnie wykonać wszystkie wymagane pomiary oraz dobrać niezbędne meble i akcesoria..

Ważny! Wyposażenie garderoby powinno być jak najbardziej wygodne i funkcjonalne, a także pożądane jest pozostawienie wolnej przestrzeni, aby można było zmienić ubranie.

Konieczne jest przemyślenie i wykonanie wieszaków na koszule, sukienki i odzież wierzchnią. Często pojawiają się problemy z przechowywaniem butów, ponieważ może ich być bardzo dużo. Ciekawą opcją jest chowany system, który zajmuje bardzo mało miejsca, a wszystkie buty są w porządku..

Jak dobrać wyposażenie do garderoby?

Garderoby wymagają nie tylko klarownej kalkulacji ich wymiarów, ale również odpowiednio dobranych okuć, które pozwolą jak najlepiej wyposażyć to pomieszczenie i nadać mu szczególną funkcjonalność..

Dodatkowo garderoba może być wyposażona w lustra, deskę do prasowania lub pantograf Dodatkowo garderobę można wyposażyć w lustra, deskę do prasowania lub pantograf

W szczególności szafa może zawierać takie wyposażenie jak:

 • Wysuwane półki;
 • Pantograf;
 • Wieszaki bary;
 • Chowane konstrukcje do przechowywania butów i toreb;
 • Spodnie;
 • przegródki na okulary;
 • Lustra;
 • Deska do prasowania.

Produkcja mebli może być ściśle dostosowana do wielkości pomieszczenia lub zajmować nieco mniej miejsca, dzięki czemu można zorganizować wydzieloną strefę do przebierania się..

Konieczne jest wybranie tylko takich akcesoriów, które w pełni będą odpowiadać funkcjonalnemu celowi tego pomieszczenia..

Zaaranżowanie garderoby w mieszkaniu własnymi rękami jest dość proste, wystarczy trochę wysiłku i wybrać odpowiedni sprzęt, który będzie jak najbardziej funkcjonalny i spełni wszystkie Twoje życzenia. Do garderoby należy dobrać meble i wyposażenie zgodnie z wielkością pomieszczenia.

Współczesna toaletka

Ławka do garderoby musi być jak najbardziej funkcjonalna i spełniać wszystkie jej wymagania..

Wygodna miękka ławka idealnie wpasuje się we wnętrze garderoby Wygodna miękka ławka idealnie wpasuje się we wnętrze garderoby

W szczególności do garderoby w domu można wybrać ławki, które są wykorzystywane w instytucjach publicznych lub mogą to być:

 • Stojak na ławkę;
 • Ławka boczna;
 • Ławka do szafy z wieszakami.

Jeśli tylko istnieje planowanie aranżacji garderoby, to można zdecydować się na ławki, na których szafy można bardzo wygodnie ustawić. Jeśli główny mebel został już zainstalowany, najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie dodatkowych ławek..

Ponadto możesz wykonać specjalne ławki z wieszakami na ubrania, które będą wyglądać wystarczająco stylowo i zapewnią jeszcze większą funkcjonalność..

Kompleks garderoby: jak wybrać właściwy?

Możesz sprawić, by projekt garderoby był po prostu wyjątkowy, najważniejsze jest umiejętne podejście do tego problemu.

Przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu mebli sprawisz, że garderoba stanie się funkcjonalna i praktyczna Przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu mebli możesz sprawić, że garderoba stanie się funkcjonalna i praktyczna

Dodatkowo potrzebujesz:

 • Skończyć;
 • Wybierz meble;
 • Umów oświetlenie.

Możesz samodzielnie wykonać meble, ułożyć je według rozmiaru lub odebrać gotowe zestawy. Dość ciekawą opcją byłaby szafa modułowa o wymiarach 1000×1500 mm, która doskonale zmieści się nawet w małej garderobie..

Nowoczesne meble wykonane są z trwałych i lekkich materiałów, dzięki czemu garderoba nie zajmie dużo wolnej przestrzeni, a wnętrze okaże się lekkie i przewiewne. Nawet jeśli wymiary gotowego zestawu do garderoby nie są zbyt duże na zewnątrz, są w stanie pomieścić wystarczającą liczbę rzeczy i nie zaśmiecają wolnej przestrzeni..

Do przechowywania drobiazgów i akcesoriów można postawić małą komodę, która zajmie trochę miejsca.

Jak zaaranżować oświetlenie w garderobie?

Szafa to miejsce do przechowywania rzeczy, dlatego powinna być wygodna i wystarczająco lekka, ponieważ niewłaściwie dobrane oświetlenie może zniekształcić wygląd rzeczy.

Urządzając garderobę należy zwrócić szczególną uwagę na dobór opraw oświetleniowych. Urządzając garderobę należy zwrócić szczególną uwagę na dobór opraw oświetleniowych.

Sufity w szafie mogą być bardzo różne, w szczególności można je ozdobić:

 • Wybielić;
 • Farba;
 • Tynk dekoracyjny;
 • Tapeta;
 • Płyty gipsowo-kartonowe;
 • Płótna napinane.

Ponieważ w garderobie nie ma okien, musi być wysokiej jakości oświetlenie i wentylacja. Wszelkie pytania dotyczące oświetlenia szafy należy rozwiązać już na etapie planowania aranżacji tego pomieszczenia. Najważniejsze, aby światło było jak najbardziej zbliżone do naturalnego, w przeciwnym razie kolory ubrań mogą być zniekształcone..

Oświetlenie sufitowe jest uważane za najbardziej popularną opcję, ponieważ dzięki równomiernemu rozproszeniu światła w całym pomieszczeniu można łatwo i szybko znaleźć potrzebne rzeczy. W przypadku niewielkiej szafy bardzo dobrą opcją będą reflektory punktowe, które będą odpowiadały za podświetlenie poszczególnych stref. Dodatkowo bardzo dobrym rozwiązaniem może być oświetlenie LED, które jest montowane na osobnych półkach. Gwarantuje to lepsze i bardziej kierunkowe oświetlenie..

Przegląd akcesoriów do garderoby (wideo)

Aranżacja garderoby jest uważana za dość ważną kwestię, ponieważ przy odpowiedniej organizacji można uzyskać funkcjonalne pomieszczenie do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy.

W szczegółach: jak wyposażyć garderobę (przykłady zdjęć)