Kolor kuchni

Żółty kolor we wnętrzu kuchni – 5 najlepszych wskazówek i 100 zdjęć do inspiracji

Żółty kolor ma tendencję do pobudzania, dostrajania do komunikacji, pobudzania aktywności umysłowej, a także trawienia i apetytu, dlatego najczęściej stosuje się go w projektowaniu kuchni, a nie sypialni i salonów. Ale jednocześnie jest to jeden z najniebezpieczniejszych kolorów w spektrum, który szybko staje się nudny i męczący. Dlatego musisz go używać w odpowiednich proporcjach, kombinacjach i odcieniach..

Polecany do: kuchni żółtej lub z akcentami w kolorze żółtym jest szczególnie odpowiednia dla ludzi optymistycznych, towarzyskich, wesołych, pewnych siebie optymistów.

Która kuchnia jest bardziej odpowiednia: ciemne kuchnie z oknami wychodzącymi na północ, a także małe kuchnie.

5 głównych zasad koloru

 1. Żółty kolor wizualnie sprawia, że ​​powierzchnie lub meble są bardziej obszerne, ale jednocześnie – “lżejsze”. Na przykład żółta kuchnia będzie wydawała się nieco większa niż w rzeczywistości, ale nie będzie wyglądać na bardzo masywną. Jeśli przykleisz tapetę w kolorze cytryny na jednej ścianie, wizualnie powiększy przestrzeń i wizualnie podniesie sufit.

Żółty kolor we wnętrzu kuchni

 1. Należy pamiętać, że przy dłuższej ekspozycji obfitość żółtych kolorów w projektowaniu kuchni staje się irytująca i męcząca. Dlatego lepiej nie używać żółtego we wnętrzu jako tła i podstawy kolorystyki. Wygląda znacznie bardziej harmonijnie w postaci akcentów kolorystycznych: w wystroju, naczyniach, małych meblach. Na przykład, aby wprowadzić niezbędny impuls energii do nudnej przestrzeni, wystarczy powiesić żółte zasłony na oknach, jak pokazano na poniższym zdjęciu..
 • Żółte zasłony we wnętrzu kuchni
 • Żółte zasłony we wnętrzu kuchni
 • Żółte zasłony we wnętrzu kuchni
 • Żółte zasłony we wnętrzu kuchni

Z tego samego powodu bardzo niepożądane jest dekorowanie wszystkich ścian w kuchni jasnymi i bogatymi kolorami: limonka, cytryna, kanarek itp. Ale możesz ozdobić tylko jedną ścianę żółtym, na przykład w jadalni lub fragment ściany, na przykład fartuch.

Przykłady wyróżnienia ściany akcentującej żółtą tapetą można znaleźć w następującym wyborze zdjęć (przewiń w prawo):

 • Ściana akcentująca z żółtą tapetą
 • Ściana akcentująca z żółtą tapetą
 • Ściana akcentująca z żółtą tapetą
 1. Ten kolor, niczym promienie słońca, wypełnia przestrzeń światłem i uczuciem ciepła. Z tego powodu polecana jest do ciemnych kuchni z oknami skierowanymi na północ. A złudzenie słońca we wnętrzu jest szczególnie istotne dla nas, jako mieszkańców północnego kraju z długimi zimami..
 2. Żółty jest dość praktyczny, więc można nim udekorować miejsca pracy – fartuch czy blat. Ponadto żółty fartuch wizualnie sprawi, że mały lub wąska kuchnia trochę szerszy.
 • Żółty fartuch we wnętrzu kuchni
 • Żółty fartuch we wnętrzu kuchni
 1. Należy pamiętać, że jasne kolory są częściej używane w nowoczesnych kuchniach, na przykład w skandynawski styl.

Żółte akcenty we wnętrzu kuchni w stylu skandynawskim

W kuchni, w stylu klasycznym, wiejskim, amerykańskim lub prowansalskim, odpowiednie będą wyciszone odcienie: musztarda, oliwka, piasek, jasnożółty, kremowy, lniany, płowy, brzoskwiniowy. Nawiasem mówiąc, za pomocą tych powściągliwych odcieni można ozdobić zarówno ściany, jak i zestaw kuchenny..

Żółta kuchnia i jadalnia w klasycznym stylu

I jeszcze jedna wskazówka: jeśli dopiero planujesz projekt swojej przyszłej kuchni, spróbuj wybrać tapetę lub pomaluj ściany dopiero po wybraniu zestawu słuchawkowego, fartucha, urządzeń, zasłon itp..

7 udanych kombinacji do kuchni

Jakie kolory pasują do żółtego? W rzeczywistości niewiele odcieni może się z nim równać. Kombinacje, które występują w naturze i kilka naszych wskazówek, pomogą Ci poruszać się po tym problemie:

 1. Ciepłe żółcie dobrze komponują się z ciepłymi pomarańczami, czerwony, brązowe kwiaty. A zimne odcienie (na przykład cytryna) łączą się z zimnymi kolorami – niebieskim, liliowym, szarym, srebrnym.
 2. Udane kombinacje kolorów mogą być kontrastowe, neutralne i monochromatyczne..

Udane kombinacje z żółtym we wnętrzu kuchni

Połączenie z bielą

Połączenie żółci i bieli jest najbardziej wszechstronne i rozpowszechnione w aranżacji wnętrz. Biel równoważy ciepło żółci, tworzy efekt blasku, atmosferę świeżości i chłodu.

 • Żółto-biała kuchnia
 • Żółto-biała kuchnia
 • Żółto-biała kuchnia w stylu wiejskim
 • Żółto-biała kuchnia
 • Żółto-biała jadalnia
 • Żółte akcenty we wnętrzu białej kuchni
 • Żółto-biała kuchnia
 • Żółty fartuch
 • Żółta kuchnia z białymi wykończeniami i drewnem
 • Żółto-biała kuchnia w klasycznym stylu

Biała kuchnia z żółtymi akcentami

Połączenie z szarym

Szary, podobnie jak biały, równoważy żółty, a sam w swoim otoczeniu nie staje się taki nudny i ponury. To połączenie jest odpowiednie w kuchni, zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Mogą występować dowolne odcienie szarości – od asfaltu po grafit, ale do małej kuchni lepiej używać tylko jasnych odcieni szarości. Spójrzmy na poniższy wybór zdjęć projektu szaro-żółtych kuchni.

Żółto-szara jadalnia w stylu klasycznym

Szaro-żółty we wnętrzu kuchni

Szaro-żółty we wnętrzu kuchni

Szaro-żółty we wnętrzu kuchni

Szaro-żółty we wnętrzu kuchni

Ciemnoszary i żółty we wnętrzu kuchni

Ciemnoszary i żółty we wnętrzu kuchni

Połączenie z czernią

Jeśli czarno-żółta mieszanka jest dobra w logo operatora komórkowego lub na znakach drogowych, to w kuchni należy bardzo ostrożnie łączyć czerń i żółć, ale jest to całkiem możliwe, jeśli zachowasz je we właściwych proporcjach i rozcieńczysz gama z dużą ilością białych kolorów. Przykłady kuchni czarnych i żółtych prezentujemy poniżej.

Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni

Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni

Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni

Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni

 • Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni
 • Połączenie żółci i czerni we wnętrzu kuchni

Połączenie z niebieskim i jasnoniebieskim

Kolejny wybór zdjęć poświęcony jest połączeniu kolorów nieba i słońca, które można nazwać najbardziej harmonijnym ze wszystkich. Chłód błękitu równoważy jasne ciepło żółci. Aby żółto-niebieska kuchnia nie okazała się zbyt jasna, lepiej zastosować stonowane odcienie głównego koloru i uzupełnić asortyment dominującym białym tłem..

Żółto-niebieska kuchnia

Niebieski i żółty we wnętrzu kuchni

Niebieski i żółty we wnętrzu kuchni

Jadalnia w żółtej i niebieskiej tonacji

Niebieski i żółty we wnętrzu kuchni

Przeczytaj więcej o niebieskim kolorze we wnętrzu kuchni tutaj.

Połączenie z różem i fioletem

Połączenie z różem, fioletem i bzem występuje naturalnie w kwiatach pierwiosnka, cyklamenów, pierwiosnków, miodunki i werbeny. Spójrz na tę jasnoszarą kuchnię z żółtymi zasłonami i sufitem – fioletowe tkaniny ożywiły to spokojne wnętrze..

Żółty i fioletowy we wnętrzu kuchni

Kolejny wybór zdjęć kuchni w najdelikatniejszym zakresie.

Różowy i żółty we wnętrzu kuchni

Różowy i żółty we wnętrzu kuchni

Połączenie z zielonym

Zielony uzyskuje się ze zmieszania żółtego z niebieskim, dlatego jest bardzo zbliżony do naszego bohatera. W naturze jej połączenie z zielonymi odcieniami jest bardzo powszechne, więc możesz bezpiecznie używać tej pary w swojej kuchni, na przykład w fartuchu, jak na poniższym zdjęciu.

Żółty i zielony w fartuchu

Zielono-żółta kuchnia w jasnych kolorach świetnie prezentuje się w nowoczesnym designie.

 • Żółte i zielone kolory we wnętrzu kuchni
 • Żółte i zielone kolory we wnętrzu kuchni
 • Żółte i zielone kolory we wnętrzu kuchni

A stonowane odcienie ozdobią kuchnię w klasycznym stylu.

Zielono-żółty we wnętrzu klasycznej kuchni

Zielono-żółty we wnętrzu kuchni w stylu rustykalnym

Połączenie z brązem i beżem

I wreszcie, jeśli jasna kolorystyka nie jest dla Ciebie i skłaniasz się ku neutralnym kombinacjom, możesz użyć beżu i odcieni drewna jako tła, uzupełnić drewniane meble żółtym dekorem i udekorować okna tradycyjnej kuchni żółtymi zasłonami . Chłodna szarość, a także kontrastująca czerń i biel mogą rozcieńczyć „ciepłą” sielankę.

Brązowy i żółty we wnętrzu kuchni

Brązowy i żółty we wnętrzu kuchni