Haft

Japoński patchwork: modny patchworkowy trend

Japońscy rzemieślnicy osiągnęli niespotykane dotąd wyżyny w dziedzinie patchworku Japońscy rzemieślnicy osiągnęli niespotykane dotąd wyżyny w dziedzinie patchworku Uważa się, że protoplastą tego rękodzieła stała się Anglia. Rzeczywiście, angielski patchwork jest uważany za najbardziej znany trend. Ale raz pochłonięty przez japońską technologię trudno pozostać wobec niej obojętnym..

Japoński patchwork

Dziś japoński patchwork stanowi swoistą przeciwwagę dla tradycyjnego patchworku. I nie chodzi o to, że Japończycy zreinterpretowali patchwork. Tyle, że ogólnie ich sztukę wyróżnia koncentracja, samotność, relaks. Zaangażowany w kreatywność Japończyk odpoczywa, jest to rodzaj pracy nad sobą, swoim stanem wewnętrznym. Patchwork chiński i koreański jest podobny do tej fabuły japońskiego szycia, ale na przykład amerykański patchwork znacznie się różni.

Zwykłe kontrasty kolorystyczne w zwykłym patchworku zostają zastąpione patchworkiem japońskim z płynnymi przejściami kolorów.

Z japońskich magazynów, liczne zdjęcia w nich, można zrozumieć, na czym polega piękno tej konkretnej techniki.

Patchwork w stylu japońskim charakteryzuje się zastosowaniem kilku technik jednocześnie Patchwork w stylu japońskim charakteryzuje się zastosowaniem kilku technik jednocześnie

Patchwork japoński – cechy:

 • Podstawą tkanin jest jedwab, ale oczywiście można również użyć zwykłych bawełnianych szmat;
 • Sashiko to zastrzeżona japońska technika haftu, która wykorzystuje ścieg do przodu;
 • Ubrania w stylu japońskim są często ozdobione frędzlami i frędzlami;
 • Japoński patchwork wykorzystuje zarówno ściegi, jak i elementy bezpośredniego patchworku.

Każda klasa mistrzowska obejmuje nauczanie samej techniki sashiko. Sashiko to japońska karta patchworkowa. Sashiko była pierwotnie używana do grubych kołder, a także odzieży wierzchniej. Potem sashiko było nawet używane do produkcji zbroi..

Jednak ten ścieg jest dekoracyjny. A klasa mistrzowska dotycząca nauczania tej techniki na pewno będzie interesująca, ponieważ używany jest ścieg „do przodu do igły”. Co więcej, linie proste nie są wymagane, ale mile widziana jest ta sama długość ściegu..

Japoński Festiwal Patchworku (wideo)

Japoński patchwork: stylowe rzeczy

Jeśli spojrzysz na zdjęcie przykładów japońskiego patchworku, od razu będziesz chciał znaleźć schematy i uzupełnić swoją ręcznie robioną kolekcję tymi rzeczami..

Jedną z charakterystycznych technik patchworkowych jest yosegire. Ma ciekawą historię, która opierała się na fakcie, że kiedyś japońskim kobietom zabroniono pokazywać się w drogich tkaninach. A pod tanimi ubraniami musiałam chować naprawdę wyszukane stroje. Ale tutejsze rzemieślniczki również musiały pokazać klasę i nauczyły się pokazywać drogie tkaniny fragmentarycznie, krok po kroku.

W japońskim szyciu patchworkowym preferowane są nie bawełniane tkaniny, ale jedwab W japońskim szyciu patchworkowym preferowane są nie bawełniane tkaniny, ale jedwab

Sztuczka zakorzeniła się i stała się osobną techniką szycia patchworków, z łat zaczęły formować się niezwykłe wzory i całe obrazy. Przeplatały się z sashiko i stały się twarzą japońskiego patchworku. Stylowe rzeczy w tej technice stały się tak popularne, że są uważane za podstawę szalonego trendu patchworkowego, który jest dziś bardzo modny..

Szalony patchwork to technika, której zadaniem jest ozdobienie produktu łatami tak, aby wyglądał jak ozdobiony kamieniami szlachetnymi lub delikatnym haftem..

Japońska torba patchworkowa

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, japońska torebka w technice patchworku to oryginalny, najjaśniejszy dodatek, który z pewnością sprawi, że będziesz najbardziej zauważalną damą na każdym wydarzeniu. To są jasne, kolorowe, przytulne torby, prawdziwa biżuteria!.

Mistrzowska klasa na temat tworzenia takiej torby pomoże ci nawigować, od czego zacząć pierwsze kroki – technika ma wiele trudności. Wzory i wzory można znaleźć w japońskich czasopismach..

Swoją drogą torebki w tym samym szalonym patchworku to najmodniejszy dodatek. Galeria zdjęć pokazuje, jak jasne i ciekawe mogą być takie stylowe torebki. Pokazują, jak nowoczesne szycie może wyglądać nowocześnie i młodzieńczo..

Technika Sashko oznacza haft ze szwem „do przodu do igły” Technika Sashko oznacza haft ze szwem „do przodu do igły”

Ciekawe szczegóły takiej torby:

 • Splot patchworkowy z dzianinowymi detalami, haftem;
 • Dużo warkoczy, koralików, koralików;
 • Szczegóły wolumetryczne;
 • Jeśli produkt jest różnorodny, to ta różnorodność jest dość uporządkowana.

Japońskie torebki wyróżniają się również nietypowym kształtem, a jeśli spojrzysz na magazyny, to widać, że kształt bywa równie jasny jak sam patchwork..

Japoński patchwork: aplikacja, wzory

Najczęściej wymagana jest klasa mistrzowska na temat „Aplikacja”. Rzeczywiście, szycie aplikacji to nie tylko ciekawe, ale i najbardziej efektywne zajęcie. Możesz tutaj użyć różnych technik, ale wzory są łatwe do znalezienia. Te same japońskie magazyny podadzą zarówno zdjęcie, jak i opis wykonanej pracy..

Osobliwością japońskiego patchworku jest to, że rzemieślnicy nie używają maszyn do szycia: kołdry są składane i pikowane wyłącznie ręcznie. Osobliwością japońskiego patchworku jest to, że rzemieślnicy nie używają maszyn do szycia: kołdry są składane i pikowane wyłącznie ręcznie.

Japońska aplikacja patchworkowa to:

 • Śliczne wzory z drobnymi detalami;
 • Spokojne kolory;
 • Włączenie dodatkowych elementów (na przykład przycisków);
 • Preferowanie pasteli lub kolorów podstawowych;
 • Zastosowanie aplikacji nawet na drobiazgach – etui i kosmetyczkach.

Applique to jedna z najjaśniejszych japońskich technik patchworkowych, dlatego ta technika ma tak wielu fanów. Poduszki, serwetki, torebki, narzuty, panele okazują się stylowe, jasne, wyrafinowane.

Torba na technologię Borough (klasa mistrzowska wideo)

Patrząc na zdjęcia prac w japońskim patchworku, chcę obejrzeć więcej niż jedną lekcję mistrzowską i spróbować siebie w tej robótce. Rzeczywiście, to japońska technika dała wiele ciekawego patchworku. Cóż, jeśli podążasz za filozofią japońskiej kreatywności, wraz z umiejętnościami artystycznymi, możesz nauczyć się wytrwałości, cierpliwości i umiejętności koncentracji.

Japoński patchwork (zdjęcie)