Ściany

Tapeta w mały kwiatek: jak prawidłowo aplikować

Wybór tapety do kuchni to kwestia indywidualna i bardzo delikatna. Wybór tapety do kuchni to kwestia indywidualna i bardzo delikatna Wybór stylu aranżacji wnętrz to trudne pytanie. Zwłaszcza, gdy istnieją pewne preferencje dotyczące wzorów, kolorów i wzorów. Co zrobić, jeśli podoba Ci się rysunek w małym kwiatku – gdzie możesz zastosować taki wzór, do jakich wnętrz jest odpowiedni, a w których nie będzie odpowiedni?

Jakie są tapety

Tapety z tym wzorem występują w niezliczonych odmianach. Przed przystąpieniem do zakupu należy wybrać rodzaj tapety.

Do kuchni wybierz tapetę z praktycznego materiału. Do kuchni wybierz tapetę z praktycznego materiału.

Mogą być:

 • papier,
 • płyta winylowa,
 • włóknina,
 • papierowa chusteczka.

Z kolei tapety papierowe to:

 • tłoczone,
 • bez tłoczenia.

Mała tapeta w kwiaty nie nadaje się do każdego stylu kuchni. Mała tapeta w kwiaty nie nadaje się do każdego stylu kuchni. Rodzaj tapety, którą lubisz, możesz wykorzystać do dekoracji panelu w kuchni Rodzaj tapety, którą lubisz, możesz wykorzystać do dekoracji panelu w kuchni

Tapeta winylowa może być:

 • odporne na wilgoć,
 • zmywalny,
 • spieniony,
 • z sitodrukiem.

Ważne: rodzaj tapety dobiera się w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. W kuchni odpowiednie są zmywalne tapety, a papierowe są przeciwwskazane, ponieważ szybko tracą swój wygląd. Z kolei w sypialni i pokoju dziecinnym preferowane są przyjazne dla środowiska tapety papierowe. Tapety winylowe z sitodrukiem, tapety flizelinowe i tekstylne świetnie sprawdzą się w salonach i przedpokojach..

Na tapecie z włókniny rzadko można zobaczyć wzór o małych kwiatach. Ale jest częstym gościem na materiałach papierowych, winylowych i tkaninowych..

Testowanie tapety do kuchni (wideo):

Wybór stylu

Jeśli naprawdę chcesz użyć małego kwiatowego wzoru we wnętrzu, musisz zdecydować o stylu pomieszczenia. Nie każdy kierunek stylu akceptuje ten rysunek..

Gdzie kwiat jest nie na miejscu:

 • Jeśli wnętrze jest zaprojektowane w stylu high-tech, tapeta powinna być gładka lub mieć ścisły wzór geometryczny. Kwiaty nie na miejscu – ani małe, ani duże.
 • We wnętrzach utrzymanych w stylu minimalizmu fototapety z takim wzorem również będą wyglądać śmiesznie..
 • Do wnętrz w stylu secesyjnym bardziej pasują tapety z dużymi fantastycznymi kwiatami i zwierzętami niż mały kwiat perkalu.

Gdzie kwiat wygląda stylowo:

 • Wnętrza w stylu prowansalskim – klasyczne wykorzystanie małych motywów kwiatowych. To tutaj takie tapety będą najbardziej ekologiczne. Skromne, dyskretne, małe polne kwiaty są charakterystyczne dla Prowansji. Fantastyczne kwiatostany tu nie pasują.
 • W klasycznych wnętrzach tapeta z naprzemiennymi paskami i małymi kwiatkami będzie wyglądać elegancko.
 • Wnętrza w stylu angielskim oparta na zastosowaniu tapety z motywem kwiatowym w różnych odmianach. Mile widziane jest połączenie różnych kolorów. Styl angielski charakteryzuje się grawitacją dla róż..

Ważne: wzór perkalu jest bardziej niż odpowiedni w pokojach dziecięcych dla dziewczynek. To prawdziwe znalezisko dla tych, którzy nie chcą często ponownie przyklejać tapety. Rysowanie kwiatów nie ma wieku, w przeciwieństwie do wróżek i krasnali, i jest równie dobre zarówno dla małej dziewczynki, jak i dla nastolatka.

Tapeta w mały kwiatek to doskonałe rozwiązanie do kuchni w stylu prowansalskim Tapeta w mały kwiatek to doskonałe rozwiązanie do kuchni w stylu prowansalskim Papierową tapetę w kuchni można stosować w połączeniu z panelami wykonanymi z praktycznych materiałów Papierową tapetę w kuchni można stosować w połączeniu z panelami wykonanymi z praktycznych materiałów Kwiatowa tapeta w jasnoróżowym kolorze idealnie uzupełni wnętrze kuchni w stylu romantycznym Kwiatowa tapeta w jasnoróżowym kolorze idealnie uzupełni wnętrze kuchni w stylu romantycznym

W jakich pomieszczeniach z niego korzystać

Ogólnie rzecz biorąc, wzór perkalu może być odpowiedni w pomieszczeniu do dowolnego celu..

Ale najczęściej jest prawidłowo stosowany:

 • w kuchni,
 • w sypialni,
 • w przedszkolu.

Niezwykle rzadko wykorzystywany jest do dekoracji korytarzy i gabinetów ze względu na oczywistą rozbieżność między frywolnością rysunku a przeznaczeniem pomieszczenia..

W kuchni mały kwiatek może być prawdziwym hitem. Będzie wyglądać szczególnie ekologicznie, jeśli cała kuchnia będzie urządzona w stylu prowansalskim. Jednocześnie zasłony i obrusy, a także bukiety polnych kwiatów we wnętrzu pomagają wesprzeć temat..

Jednak nawet w zwykłej eklektycznej kuchni mały kwiatek będzie całkiem odpowiedni. Taki wzór pozwala stworzyć jasną, a jednocześnie dyskretną dekorację pomieszczenia, nadać wnętrzu lekkości i odświętności. Kwiaty na jasnym tle nadają się szczególnie do ciemnych kuchni z oknami skierowanymi na północ. Cytrynowo-żółte kwiaty pozwolą Ci stworzyć wnętrze wypełnione słońcem i światłem w przypadku braku takich.

Tapetę z wzorem jako panel w kuchni można łączyć z gładkimi ścianami Tapetę z wzorem jako panel w kuchni można łączyć z gładkimi ścianami

Ważne: Najważniejsze, aby nie przechodzić przez kolory. Jeśli ściany kuchni są pokryte taką tapetą, tekstylia powinny być gładkie. Kolorowe zasłony z tymi samymi kwiatami stworzą uczucie zmarszczenia w oczach i braku smaku.

Kwiaty w sypialni wyglądają bardzo ekologicznie. Może być udekorowany w stylu prowansalskim, lnianym, klasycznym. Tutaj odpowiednie będą pastelowe, delikatne kolory. W rezultacie rysunek w małym kwiatku tworzy w pomieszczeniu atmosferę wyrafinowania, tajemniczości i komfortu..

To samo można powiedzieć o pokojach dziecięcych dla dziewczynek. Mały rysunek ukoi oko i jednocześnie rozbudzi wyobraźnię. Ponadto kwiaty są wszechstronne i nadają się do pomieszczeń, w których mieszkają dzieci w różnym wieku..

Ważne: dla wielu rodziców bardzo małych dzieci ważnym kryterium wyboru będzie fakt, że ślady dziecięcej kreatywności są prawie niewidoczne na tapecie w małym, częstym kwiatku. Biorąc pod uwagę, że dzieci uwielbiają malować tapety, kwiatowy wzór jest bardzo praktyczny..

W niektórych przypadkach rysunki w tym stylu świetnie nadają się do dekoracji salonów. Z reguły wybór pada na dyskretny, ścisły rysunek, na którym kwiaty można łączyć z paskami, klatką.

Funkcje aplikacji

Wykorzystywanie wizerunków kwiatów we wnętrzu wymaga odrobiny smaku. Dziś istotne jest połączenie różnych tapet, które różnią się kolorem i wzorem. Najprostsze i najłatwiejsze do zastosowania połączenie tapety jednokolorowej i tapety z kwiatami. Trudno tu o pomyłkę przy wyborze – wystarczy wybrać zwykłą tapetę w tym samym kolorze, co którykolwiek z dominujących kolorów tapety wzorzystej. Mniej więcej na tej samej zasadzie układane są tapety w paski i tapety w kwiaty..

Ogólne wnętrze pokoju zależy od układu tapety w małym kwiatku. Ogólne wnętrze pokoju zależy od układu tapety w małym kwiatku.

Najtrudniej jest połączyć tapetę z różnymi rodzajami kwiatów. Tutaj wymagane jest już nienaganne wyczucie smaku. Bez edukacji projektowej lepiej nie uciekać się do takich kombinacji na własną rękę. Chociaż obowiązuje tu również zasada rolek kolorów. To połączenie typowe dla wnętrz w stylu angielskim. Burza kolorów znajduje się na tapecie, fotelach, zasłonach i sąsiaduje z klatką i paskiem.

Tapetę można ułożyć na różne sposoby w pomieszczeniu. Możesz okleić całe pomieszczenie zwykłą tapetą i skupić się na jednej ścianie, podkreślając ją kwiecistą tapetą. Możesz zrobić dokładnie odwrotnie. Technika ta pozwala nieco zredukować agresywność kwiatowego nadruku i uspokoić wnętrze..

Ciekawy jest poziomy podział pomieszczenia. W tym przypadku tylko górna część pokoju jest przyklejona zwykłą tapetą, a dolna część jest przyklejona tapetą z kwiatami. Możesz zastosować bardzo odważny schemat i naprzemiennie tapetę z kwiatami i paskami od dołu. Ta opcja będzie interesująca dla salonu lub kuchni. Ale w sypialni jedna ściana, pokryta tapetą w kwiaty, będzie wyglądać bardziej korzystnie..

Ciekawie prezentuje się rozwiązanie, gdy wnęki w ścianach zaklejamy kwiecistą tapetą. Jednak opcja odwrotna również wygląda elegancko, zwłaszcza w sypialniach i salonach..

Jak wybrać tapetę do kuchni (wideo):

Tapety z drobnymi kwiatowymi wzorami dodają każdemu wnętrzu wyrafinowania, delikatności i szczególnego niepokoju. Konieczne jest ich użycie – najważniejsze jest prawidłowe połączenie ich ze sobą i nie przesadzanie z nadrukami na innych elementach wnętrza.

Warianty wykorzystania tapety w małym kwiatku w kuchni (zdjęcie):